1

Téma: Struny na akustickou bezpražcovku

Ahojte,

mám problém ohledně nákupu strun na akustickou bezpražcovku. Mám 4-strunnýho Furcha a je to teda úžasnej nástroj, kterej jsem si hned zamiloval, ale co se týče strun, tak to je jeden velkej otazník. Původně na něm byly z továrny nasazený Elixiry, ale už byly trošku vyhraný (asi jim to nějakou dobu stálo v kšeftě) a zvuk mi moc nevyhovoval, byl už takovej prázdnej, tak jsem na to pořídil Fendery na akustiku. Cena byla více než dobrá, ale výsledek mě dost zklamal. Trochu mi to zvukem připomíná, jako když jsem si kdysi, když jsem začínal hrát na kytaru, kupoval Siriusky. Zvuk je tříštivej, nekonkrétní, některý tóny se trochu ztrácejí a vůbec, ta basa si ho prostě nezaslouží.

Nevím, jestli koupit nový Elixiry, přeci jen, ta cena je dost vysoká na to, abych je vyzkoušel a zjistil, že to není ono, přičemž na elektriku bych je nevyužil, tam mám flatwoundy.

Na diskusích obecně po netu jsem moc zázračných rad nenašel, často tam doporučujou kombinaci několika sad strun a to ještě k tomu takových, který u nás nejsou k dostání. Proto budu za jakoukoliv radu moc vděčnej.

Díky!

Zabij hlavu a tělo umře taky...
0 xLajků:

2

Re: Struny na akustickou bezpražcovku

Já po experimentu s bronzovkama se vracím na akustice zpět ke "klasickým" strunám, a obuju práve elixiry, kvůli životnosti.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Struny na akustickou bezpražcovku

a co tieto ?
http://www.mshop.sk/basgitary/prislusen … -bass.html

Ernie Ball 2070 Earthwood Acoustic Bass

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: t.kedzior (10. 12. 2012 15.54:29)

Re: Struny na akustickou bezpražcovku

Popeze, doporučuju ti běžné elektrické struny, z mých zkušeností bych vybral niklové EBS Titanium 0,40. Sice jsem je dával na pražcového Furcha, ale zase je (nejen já) mám na klasickém elektrickém bezpražci. Akustického Furcha fretless tady má Štěpán Axmann, jistě ti sem napíše. Ty bronzové Fendery, jak o nich píšeš, jsem taky zkoušel, zvukově stály za prd (alespoň pro mé uši).

EDIT: A vítej zde na fóru : ))

0 xLajků:

5

Re: Struny na akustickou bezpražcovku

Hola, Furch vi proc tam dava Elixiry.. Ja hraju uz jen na ne, jak na prazci tak prave na bezprazci od Furcha a maximalni spokojenost.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: popeze (10. 01. 2013 10.39:27)

Re: Struny na akustickou bezpražcovku

Hola, díky moc za rady!

Po náročných Vánocích jsem se konečně dostal k nákupu těch nových strun. Nakonec jsem koupil ty EBS Titanium Nickel ML4 (tj. .40 - 1.00), kde hrála asi prim cena (přeci jen půlka oproti Elixirům).

Po týdnu hraní musím říct, že výsledek mě více než příjemně překvapil! smile Vůbec se to nedá s těma bronzovkama srovnat. Zvuk je mnohem hladší, bez rušivých elementů. Už tam nejsou hluchý místa. Celkově ty struny hezky táhnou basy, který rezonancí v lubu znějí pěkně plně, zároveň se ale rozhodně nijak neztrácejí středy, přičemž výrazný kulatý výšky vysloveně volají po nějakým vyvařeným sólíčku. smile Prostě paráda.

Jedinou nevýhodu, kterou jsem zatím u těchhle strun zjistil je to, že se teď od svýho Furch-miláška naprosto nedokážu odtrhnout a při každý volný chvíli ho beru pod ruku...úplná závislost. tongue

Zatím teda maximální spokojenost, tak doufám, že to tak i zůstane...

No a bronzovky na akustickou bezpražcovku už asi nevermore.

Ještě jednou, díky za pomoc!

Zabij hlavu a tělo umře taky...
0 xLajků: