1

Téma: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

Ahoj, z důvodu reinvestování peněz do jiného vybavení uvažuji o prodeji svojí basy FENDER JB Standard USA, na kterou hraju už pouze doma a využívám ji k nahrávání. Mám pocit, že by mi mohl stačit nástroj za poloviční peníze...

Máte někdo tip nebo zaujala vás v poslední době nějaká basa (nejlíp typu JB) v poměru cena výkon...?
Za dobu uplynulých 13-ti let jsem šel od JB Mexiko, JPN k USA a vždy to bylo lepší a lepší... Většinou čtu kladné ohlasy na Squier JB CV, ale mě to přišlo titěrný a stejně tak to hrálo, napadlo mě ještě zkusit VINTAGE, jejichž bezpražcovku vlastním a je super, ale samozejmě je dnes zcela jiná situace na trhu, tak díky za případné tipy na typy smile

0 xLajků:

2

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

Já jsem se rozhodl vyzkoušet tohodle Skvéra. wink ...http://kytary.cz/squier-vintage-modifie … /HN120143/ ...četl a slyšel jsem na to samou chválu, tak jsem celkem zvědavej-zítra mi jí přivezou. smile A to jsem ještě tak před rokem a půl (a několik let zpět) zvuk JB vůbec nějak nemusel. Pak se ke mě přestěhoval od bráchy JazzBass USA HIgway (mimochodem je na prodej za 13 ticek- http://www.mojemusic.hu.cz/Fender%20Jaz … C_4395.jpg )...a já jsem na něj začal zkoušet nějaký fígle od Markuse Millera,...a zvuk JB si mě za půl roku omotal kolem prstu. big_smile Hlavně zvuk slapu na JB,..je prostě nej. wink

0 xLajků:

3

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

Aha, ty chceš 5-ku..., no ten Highway vypadá dobře, v podstatě to samý co mám teď (barevně).
SLpa a JB, to jo! Jinak jsem měl přímo M. Miller model, akorát mi k tomu kromě futrálu zapoměli přibalit i ryhlejší prsty, takže jsem ho prodal smile

0 xLajků:

4

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

subroofer napsal:

akorát mi k tomu kromě futrálu zapoměli přibalit i ryhlejší prsty, smile

... big_smile a big_smile  Jj,..já chci pětku. Už mám ale... http://kytary.cz/squier-deluxe-jazz-bas … /HN095153/ ...ta velice překvapila. Teď jsem do ní implantoval ještě  přepínač Aktiv/pasiv (bo to je aktivka)... http://www.youtube.com/watch?v=9Y6Wkaz5glw a hraje to fajné. Ale ta SQUIER Vintage Modified Jazz Bass V se mi moc líbí vzhledově,...tak udělám alespoň nějakou konfrontaci SQUIER Vintage Modified Jazz Bass V "verzus" SQUIER Deluxe Jazz Bass V Active. wink Škoda, že neumím psát takový recenze jako Aidamos. Ale možná něco sesmolím. smile

0 xLajků:

5

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

Matej napsal:

Hlavně zvuk slapu na JB

vono se machruje, ale preclík je na rock a metal, JB pokreje všecko vostatní ... a to se furt marně vynalejzaj basy ... basa dobře drží na těle, je anatomická (těžká jak sviňa) ... ale jde dobře pod ruku, velký mezery mezi strunama pod pravačkou, sustain na prázdnejch strunách, alikvoty i flažolety ... bodejť by to neslapovalo ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

6

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

krásně jsi to woody definoval, precl na rock a metal jb na to ostatní,ještěže to tak nefunguje

0 xLajků:

7

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

No Squiery mam momentálně 2 (oboje vyšší série) a jsou oba fakt povedený kousky, zvlášť ten preclík po výměně snímačů mi dělá radost. Takže Vintage/deluxe squieru bych se nebál...

Squier by Fender Vintage Modified Precision Bass + Fender snímač
Squier Deluxe Jazz Active V
Hocke BG210H
Profil
0 xLajků:

8

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

Jak sem psal někde vedle, mám jako druhou basu Squier VM a je to fakt paráda, za těch 5 - 6 tis. co sou na bazaru naprosto skvělej nástroj ( mnohem lepší než třeba kopie MM co mám od fokuse )

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

9

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

To bude asi těžký nahradit MIA něčím do 10T. Jak sám píšeš prošel jsi celou řadu od MIM k MIA a rozdíl tam je. Pokud se vrátíš do cenové hladiny 10T, vracíš se vlastně k tomu Mexiku nebo i níž (pokud uvažuješ ceny nových). Asi bych koukal po něčem klasické konstrukce, tedy olši javor a pasiv. Mě se teď (a už jsem to někde postoval) se líbí Yamaha (http://www.muziker.cz/baskytary/elektri … -BB-414-WR), sice Indonézie, ale recenze dobré. Taky můžeš zkusit sehnat nějakého prastarého 80-tkového Peavey, ty bývají taky za pusu nebo třeba Tokaiku?

0 xLajků:

10

Re: Čím nahradit JB Standard USA s rozpočtem do 10 tis.???

fedeer napsal:

krásně jsi to woody definoval, precl na rock a metal jb na to ostatní,ještěže to tak nefunguje

tak já vím, že to je jinak ... ale pozlobit tě musím, ne?
na artrock bych vzal Ricka ..... :-)

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků: