1

Téma: ladička na mobile

zdravím hoši,
chcel by som sa Vás spýtať jednu otázočku na ladičku. Mám nejakú aplikáciu v mobile na to, chcem sa spýtať, že či je to ako-tak dôveryhodné (i keď tam asi bude veľa záležať od samotného telefónu), alebo mam utekať kupovať ladičku? smile ďakujem smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

2

Re: ladička na mobile

Ahoj Kubanezi, mam zkusenost s tim, ze ucho jde v kratkym case natrenovat, jako ladicka (napriklat flazoletama). Co se tyce mobilu, tak tezce pochybuju, ze by trumfly i netrenovany muzikantsky ucho. MUJ NAZOR.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

3

Re: ladička na mobile

Figi napsal:

jako ladicka (napriklat flazoletama). Co se tyce mobilu, tak tezce pochybuju, ze by trumfly i netrenovany muzikantsky ucho. MUJ NAZOR.

tak ladenie flažoletmi praktikujem uz par rokov a je to fakt najspolahlivejsie pre mna, ked citim ze ten nastroj je v harmonii

ale mal so maj skusenost s ladickou na mobile ktoru pouzival spoluziak a fungovala relativne dobre smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

4

Re: ladička na mobile

okej, určite skúsim aj to. Žiaľ veľmi nechápem ako sa to používa, jemne pritlačím dvanásty pražec a čo mi to má ukázať? Pozeral som už video, návod a nejak nechápem. Dík smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: FunkyMonk (23. 11. 2012 23.42:49)

Re: ladička na mobile

kubanez napsal:

okej, určite skúsim aj to. Žiaľ veľmi nechápem ako sa to používa, jemne pritlačím dvanásty pražec a čo mi to má ukázať? Pozeral som už video, návod a nejak nechápem. Dík

pokial ladis podla flazoletov struny , nie oktavy ( to ci ti basa ladi od 12teho prazca vyssie)
tak musis strunu jamne pritlacit na na 7 prazci a 5 prazci ---- Flazolet na E strune, nad 5tym prazcom, musi byt identicky ako flazolet na A strune, nad 7dmym prazcom smile ...a tak dalej --- lazolet na A strune, nad 5tym prazcom, musi byt identicky ako flazolet na D strune, nad 7dmym prazcom smile
flazolet na D strune, nad 5tym prazcom, musi byt identicky ako flazolet na G strune, nad 7dmym prazcom smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

6

Re: ladička na mobile

FunkyMonk napsal:

ked citim ze ten nastroj je v harmonii

K tomu tvemu spravnemu navodu musim dodat, ze nastroj musi byt perfektne serizen. Z fabriky to byva malokdy. Ja sam to poradne neumim. Tady by pomohl Aidamos na jakemkoliv basovem srazu, kereho se ucastni.
Mimochodem spousta kluku (i tady) mi rika, ze neni nad ladicku, kor pri koncertech, kde musis rychle naladit. Myslim si, ze trosku zdatnej basak naladi i pri koncerte bez ladicky. Ale to jen tak mimochodem.
Ty flazolety jsou tak krasny, kdyz to ladi, ze temer neni mozne to nenaladit. wink

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

7

Re: ladička na mobile

Figi napsal:

Ty flazolety jsou tak krasny, kdyz to ladi, ze temer neni mozne to nenaladit.

jeden bicman s ktorym som hraval to cisto nenavidel... lol ked som uz len zacal tak picoval ...l

Figi napsal:

ze nastroj musi byt perfektne serizen.

hmm, najprv som chcel napisat ze nemusi, ale ked sa tak zamyslam ,tak je pravda ze ak kamen neni v spravnej pozicii, tak sa struny zladia do cistych kvart, ale na hmatniku to uz tak ladit nemusi smile fajn postreh

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

8

Re: ladička na mobile

FunkyMonk napsal:

fajn postreh

...mi povidej. Roky mi nesouhlasily flazolety na 5-7 a 17-19 plus 12. BRUTAL muzu jen rict. At zije Aidamos. Timto mu este jednou znova dikes. Ja to slysel, ale neumel vystelovat.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

9

Re: ladička na mobile

kubanez napsal:

že či je to ako-tak dôveryhodné (i keď tam asi bude veľa záležať od samotného telefónu), alebo mam utekať kupovať ladičku?

nasi dechari to bezne pouzivaj .. aby si srovnai vychozi ladeni nastroje.. tak bych rek ze to bude fungovat v pohode..
normalne to snima mikrofonem telefonu... nevyhoda je ze do toho basu nepichnes...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: ladička na mobile

Figi napsal:

Myslim si, ze trosku zdatnej basak naladi i pri koncerte bez ladicky.

Naladí ale v tom hluku a většinovém časovém presu je to zbytečné trápení

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

11

Re: ladička na mobile

a na to nemusi byt ecko naladene, aby som podla nej mohol ladit acko a tak dalej? smile

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

12

Re: ladička na mobile

Figi napsal:

At zije Aidamos. Timto mu este jednou znova dikes.

Ještě jednou, rádo se stalo wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: ladička na mobile

kubanez napsal:

a na to nemusi byt ecko naladene, aby som podla nej mohol ladit acko a tak dalej? smile

Musí:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

14

Re: ladička na mobile

to nie je jednoduchsie naladit G a ist podla piateho prazca na nizsej strune? smile alebo je to menej presne?

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

15

Re: ladička na mobile

takhle, ono je jedna která struna bude naladěná první, ale něčeho se chytit musíš:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Figi (24. 11. 2012 11.06:32)

Re: ladička na mobile

Paparatzzi napsal:

takhle, ono je jedna která struna bude naladěná první, ale něčeho se chytit musíš:)

Malej tip od meho byvaleho ucitele Petra "Krupky" Kupcaka: elektronicky zarizeni (napr bedynky) vydavaj, kdyz jsou zapnuty, ton G. Diky tomu se naladis temer vsude. A pak uz muzes jet.
Jaxi rikal - naladit strunu G od tretiho prazce na stune E se sice da, ale neni to tak uplne presne, protoze to bys musel mit 1) setsakramensky dobre serizenej nastroj (i na 15 a 17 prazcich) a za 2) mensi rozdil bys podle ucha nepoznal tak dobre - od toho jsou ty flazolety, pac vydavaj vyssi a takovej "cistsi" ton, podle keryho to rozseknes nejlip.
MUJ NAZOR.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

17

Re: ladička na mobile

muj nazor: nejlevnejsi ladicku sezenes pod dve stovky (Kc,kolik to je, sedum ecek?). investice, ktera se ti mnohonasobne vrati. uchem at si ladi ti, kteri to umi, vi co maji poslouchat a jak. kdyz zacinas, neni nic horsiho nez kdyz hrajete kazdy jinak, na podiu ve stresu, spojenem s prvnima koncertama ses rad, ze vis, kde mas kabel a ne jeste k tomu v podiovem hluku lovit zvuk stracejicich se flazoletu. v mobilu ladicku mam (gStrings) a doma je bezproblemu pouzitelna. na zkusebne a podiu ne.
(PS. mne osobne prijde strasne, kdyz pod podiem cekas na kapelu a ti se nahlas ladi, doladujou, furt neco nehra, to pod podiem nikoho nezajima. kapela to ma na podiu rozbalit a ne ladit!)

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

18

Re: ladička na mobile

e.t. napsal:

muj nazor: nejlevnejsi ladicku sezenes pod dve stovky (Kc,kolik to je, sedum ecek?). investice, ktera se ti mnohonasobne vrati. uchem at si ladi ti, kteri to umi, vi co maji poslouchat a jak. kdyz zacinas, neni nic horsiho nez kdyz hrajete kazdy jinak, na podiu ve stresu, spojenem s prvnima koncertama ses rad, ze vis, kde mas kabel a ne jeste k tomu v podiovem hluku lovit zvuk stracejicich se flazoletu. v mobilu ladicku mam (gStrings) a doma je bezproblemu pouzitelna. na zkusebne a podiu ne.
(PS. mne osobne prijde strasne, kdyz pod podiem cekas na kapelu a ti se nahlas ladi, doladujou, furt neco nehra, to pod podiem nikoho nezajima. kapela to ma na podiu rozbalit a ne ladit!)


Přesně tak... Odlít do zlata. Někteří i známější šoumeni nelení ladit svých 8 kytar na festivalovém pódiu, jednu po druhé. Pak spustí produkci a člověk si říká, na co tam vlastně tolik těch kytar má, a proč to trvalo tak dlouho. Na druhou stranu skuteční borci, které bylo radost poslouchat, přišli, zapnuli a hráli. A to byla ta pravá prda...
Točením čudlíkama, na pódiu, od všeho možnýho, akorát otravíš ten zbytek lidu, co ještě na muziku chodí.

0 xLajků:

19

Re: ladička na mobile

kubanez napsal:

to nie je jednoduchsie naladit G a ist podla piateho prazca na nizsej strune?

Je lepší začít géčkem. Takhle se dá ladit i podle kytary - kytarista ti brnkne Gdur, srovnáš si svoje G a pak flažoletama naladíš zbytek. Léta praktikováno, bez problému. Ale, když se na pódiu střídají kapely, není nad to přijít na pódium již naladěn, takže ladička tě nemine.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

20

Re: ladička na mobile

Figi napsal:

ton G.

mno nevim vis jiste ze je to cisty G.. ?? neni to spis nekde nezi G a Gis.. to aspon ukazuje ladicka kdyz mas neuzemnenou basu nebo jen strcenou snuru bez basy...
Imho pro hrani v "bigbeatovy" kapele  je myslim ladicka nutnost ... a rozhodne se hodi .. to je mozna vec proc Figi nekokazal nikdy seridit basu big_smile pac spoleha moc na svoje usi a ne na ladicku big_smile..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

21

Re: ladička na mobile

m3 napsal:

to je mozna vec proc Figi nekokazal nikdy seridit basu  pac spoleha moc na svoje usi a ne na ladicku ..

Kubo, neser! big_smile Ne, proste jsem na to nemel koule, tot vse. Proc to serizovat, dyz zvuk je fajn a mas druhou basu serizenou? Je teda fakt, ze obcas to sralo, ale co. Jednou ses basak, tak musis neco vydrzet. tongue

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

22

Re: ladička na mobile

pro android je na marketu velmi použitelna ladička gString

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

23

Re: ladička na mobile

hej, teraz som ju vyskusal, ta rucicka lieta sprava do lava jak besna a to ladim velmi pomalicky

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

24

Re: ladička na mobile

používal jsem jí půl roku, naprosto spoko. Něco budeš špatně smile Zkus reinstal nebo na ni nespěchat

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: nemo (03. 12. 2012 15.28:21)

Re: ladička na mobile

Za mně DaTuner Lite

Výhoda je, že je dobře vidět co se děje i z větší dálky, nemusíš displej luštit z 20 cm..
Mám nastavenou modrou barvu písma, když je to pod tónem, oranžovou barvu, když je nad tónem, a zelenou, když je to ok.
Jinak na přesné ladění samozřejmě hw wink

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

26

Re: ladička na mobile

m3 napsal:

Imho pro hrani v "bigbeatovy" kapele  je myslim ladicka nutnost ..

rocková kapela má ladit na ladičku, ne na uši ... uši sou pro jazzmany .. já sem taky kdysi chtěl, aby si bubeník naladil bubny ... hmmm, nějak mi nepochopil ... a poté, co pochopil, sme se na to společně vysrali ... to budeme ladit bicí před každym vystoupenim?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

27

Re: ladička na mobile

gStrings je dobra,pouzivam, vezme celkem i kontrabas...
taky mi obcas blazni, mozna ji zkus vypnout (zabit) a zapnout, nebo treba jinej mikrofon (handsfree by melo fungovat) nebo dej nekam bliz/dal od zdroje zvuku, reprodukovane/ne-,nebo nedavej Auto Tune, zkus hrat oktavu.........
nebo si podle toho zvuku nalad G a pak to udelej pres ty flazolety jak uz se zde psalo (tak mi to de nejlip smile )
pomohlo mi tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=VMj5xKo8Hlg

Epiphone Viola Bass, Hocke Bass 100
0 xLajků:

28

Re: ladička na mobile

nemo napsal:

Za mně DaTuner Lite

Vynikající, miluju jí, dík za tip. Už ji mám nainstalovanou dva týdny. Nejdřív jsem si ji nainstaloval jen tak "co kdyby se někdy hodila", a už se mi dvakrát hodila a bude se hodit i dál wink

Atvečko napsal:

gString

Tu jsem taky zkusil, ale DaTuner Lite je lepčejší.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

29

Re: ladička na mobile

DaTuner dobrá!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků: