1

Téma: pianové struny na basu

kdysi jsem si kupoval na basu takzvané pianové struny - tj. že opletení končilo těsně před kobylkou a přes kobylku šla jenom duše. Jelikož jsem duše zapomnětlivá a léta jsem si žádné struny nekupoval, tak jsem zapomněl jak značku, tak typ. Kdyby někdo věděl o těchto strunách něco bližšího, byl bych mu velice vděčen.

0 xLajků:

2

Re: pianové struny na basu

La Bella?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: pianové struny na basu

tappered?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

4

Re: pianové struny na basu

La bella je dělá, kdysi jsem je reklamoval jako vadné smile typ si bohužel nepamatuju.
Tappered mají, jestli se nepletu, opletení i na konci, i když užší, ty Labelly tam měli jen ten vnitřní, jádrový drát.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

5

Re: pianové struny na basu

Bať bať , La Bella - Hard Rockin Steel, ty mají na B , E a tuším že i A struně. Teď se stydím, že si to sám nepamatuji , když na to hraju  roll

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

6

Re: pianové struny na basu

karadam napsal:

Bať bať , La Bella - Hard Rockin Steel

musím je někdy zkusit, mrzí mě, že jsem byl tenkrát takový tele a ty struny šel vrátit-a v hudebninách mi je vzali smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

7

Re: pianové struny na basu

Můžete někdo prosím napsat jak se vlastně ty struny zvukově lišej nebo prostě k čemu je to vlastně dobrý? díky

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr
0 xLajků:

8

Re: pianové struny na basu

Zneuzivatel - s tapered ukoncenim ty struny ziskaji takovy vice klavirni/zvonovy ton....a zaroven to zmensi huhlavost. Proste strune vice rozumis.

***
0 xLajků:

9

Re: pianové struny na basu

A taky se nelámou na kobylách jako má zrovna ta moje sr885. Mám na mysli speciálně strunu H

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

10

Re: pianové struny na basu

Na stránkách LaBella to vypadá spíč na Super Steps Bass, ale člověk se tam toho moc nedoví. Každopádně díky

0 xLajků:

11

Re: pianové struny na basu

zavodak.trmal napsal:

Na stránkách LaBella to vypadá spíč na Super Steps Bass, ale člověk se tam toho moc nedoví. Každopádně díky

jo měly by to být tyhle... měl jsem je jednou na GLku ale bohužel vydržely jeden den kdy hrály skvěle... pak totálně ohluchly a musely dolů...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

12

Re: pianové struny na basu

rotosound piano string design, na base sem to nemel, takze jak to hraje nevim

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

13

Re: pianové struny na basu

olaf napsal:

rotosound piano string design, na base sem to nemel, takze jak to hraje nevim

Na ty jsem hrál, spokojenost, máš takovej lepší pocit z odezvy na pravou ruku,pokud hraješ prsty. Ten tón jako by šel dřív než u opletených.

Basa Mázl
Hartke 3500
Ampeg SVT 410HLF
EBS Classic Session 30 combo
EBS MultiComp, EBS UniChorus
0 xLajků:

14

Re: pianové struny na basu

hmm to vypada zajimave  smile  delaj se i niklovy?? nebo ocel omotana niklem??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: pianové struny na basu

sejbaj napsal:
olaf napsal:

rotosound piano string design, na base sem to nemel, takze jak to hraje nevim

Na ty jsem hrál, spokojenost, máš takovej lepší pocit z odezvy na pravou ruku,pokud hraješ prsty. Ten tón jako by šel dřív než u opletených.

No jenže ta cena! 1090,- na čtyřku v Aleximu, to už je moc...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

16

Re: pianové struny na basu

joko napsal:
sejbaj napsal:
olaf napsal:

rotosound piano string design, na base sem to nemel, takze jak to hraje nevim

Na ty jsem hrál, spokojenost, máš takovej lepší pocit z odezvy na pravou ruku,pokud hraješ prsty. Ten tón jako by šel dřív než u opletených.

No jenže ta cena! 1090,- na čtyřku v Aleximu, to už je moc...

to bych dal ty prachy radsi za DR

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: bohischoen (24. 06. 2011 23.17:38)

Re: pianové struny na basu

Nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám tappered core struny nedrzely intonaci? Ne že bych to někomu přál...

Konkretne DR Long Neck TMR5-45. Objednal jsem u thomana, navlikl je na yamahu trb1005, zvedl vysku a doladil oktavy a basa pri prechodu ze struny na strunu proste neladi. koukal na to i kytarar a krkem nebo serizenim to neni. ted prevlikam na puvodni struny DR loRiders, abych to overil, pak dam vedet. Nekde na talkbassu jsem zahlidl zminku, ze si nekdo ztezoval, ze mu tapperovany hacko nedrzelo intonaci. Nekdo z vas neco podobnyho?


o něco později: tak potvrzeno, znovu natazene LoRidery drzi ton jak pes...

0 xLajků:

18

Re: pianové struny na basu

já měl problém s tappered DR Black Beauties - v tónu se ozývaly jakoby další harmonické ale jaksi trochu falešně (někde jsem to tu řešil s kopytem, ale nedokážu to najít)

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

19

Re: pianové struny na basu

Oživil bych téma. Zkoušel někdy někdo natáhnout přímo klavírní struny? Třeba vykuchané ze starého nástroje či jinak sehnané? Láká mě to zkusit a tak jsem se byl v prodejně Petrof v Praze, jestli je vedou. Když jsem třem přítomným vyložil, k čemu jsou, dva se zatvářili poměrně skepticky a třetí (zřejmě stavitel klavírů - šrouboval u jednoho mechaniku) začal poděšeně vykládat, že je to nesmysl. Že bych si prý akorát domrvil a zkřivil krk kytary, poněvadž struny klavírní jsou tužší než basové a že by ani nešly pořádně natáhnout na mechaniku. Zabavil se vysvětlováním docela dlouho ale úplně mě nepřesvědčil.
Tak se chci optat, zda někdy někdo takto experimentoval a jak to dopadlo. smile

0 xLajků:

20

Re: pianové struny na basu

podle mě hovadina, co od toho čekáš?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

21

Re: pianové struny na basu

Akorát by sis tak dokur.il ladící mechaniky a v podstatě celou basu. Klavírní struny nejsou určeny na hraní prsty, ale na úder kladívka, kteréžto má ten atak rozhodně několikanásobně větší než prsty. Jak píše Papa, je to hovadina.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

22

Re: pianové struny na basu

Okšaj napsal:

třetí (zřejmě stavitel klavírů - šrouboval u jednoho mechaniku) začal poděšeně vykládat, že je to nesmysl


Okšaj napsal:

Tak se chci optat, zda někdy někdo takto experimentoval a jak to dopadlo

no vypada to, ze budes prukopnikem. urcite to zkus a poreferuj, kdyz nekoho napadne to same, bude aspon vedet, k cemu to povede.

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: hofa (24. 05. 2012 21.34:18)

Re: pianové struny na basu

e.t. napsal:

urcite to zkus a poreferuj, kdyz nekoho napadne to same, bude aspon vedet, k cemu to povede.

+1 big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

24

Re: pianové struny na basu

e.t. napsal:

no vypada to, ze budes prukopnikem. urcite to zkus a poreferuj, kdyz nekoho napadne to same, bude aspon vedet, k cemu to povede.

tak tak, navíc, jak je všeobecně známo, jen lidi nebojácní a odhodlaní dosahují nedosažitelného. Ostatní vysvětlují, proč toho nelze dosáhnout smile

Tak se neboj a zkus to, my ostatní budem zvědavě vyčkávat...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

25

Re: pianové struny na basu

Paparatzzi napsal:

co od toho čekáš?


Sondoval jsem, zda s tím někdo neexperimentoval. Zajímal mě zvuk, čili znělo by to, jak a zda má smysl někde shánět struny. Anebo neznělo, zkušenosti špatné a nemá smysl se do toho pouštět.


e.t. napsal:

urcite to zkus a poreferuj...

Barius napsal:

Klavírní struny nejsou určeny na hraní prsty, ale na úder kladívka...


No vzhledem k tomu, co jsem zde zjistil/nezjistil pokus ani začínat nechci. Jakožto baskytarista-vemeno se radši napřed blbě zeptám, než abych si dokurvil nástroj. Barius to pro mě shrnul dostatečně a tím od experimentování odradil, takže se zařadím do tábora těch, co vysvětlují. smile

0 xLajků:

26

Re: pianové struny na basu

Ono bys taky musel tu basu na ty struny upravit - jsou fakt hodně tlustý. A taky vymyslet způsob jak je zkrátit, aniž by se povolilo opředení - jsou navíc ještě delší než basový. Asi by tě to nic nezničilo, jenom bys musel, kdyby ses chtěl vrátit k normálním, vyměnit zpátky nultej pražec a kobylku. A asi by ti taky slušně draly prsty wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

27

Re: pianové struny na basu

Skoda, mohla byt prdel

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

28

Re: pianové struny na basu

no zas tak úplná blbost to není a průkopník by s tím taky nebyl..
na jednom místním rockovým rádiu byl kdysi rozhovor s nějakou kapelou, která začínala hrát za komančskýho režimu a jelikož nebylo kde sehnat baskytaru, tak nastoupila hoblovačka a natáhli pianový struny...
takže už to tu bylo.. ale kvůli tomu, že neměli kde baskytaru sehnat.. smile

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

29

Re: pianové struny na basu

Oživení tématu - žádné průkopnictví, žádná novinky. Dokonce jsme to tu kdysi diskutovali a já jednu dobu uvažoval o tom nechat si namotat u strunaře, co běžně dělá struny na piano, struny na basu.

Basák V.A.R.u používal struny na piano a prý mu to hrálo smile Od jeho krátkodobého spoluhráče a dneska restaurátora pian jsem se taky na tuhle šílenlou myšlenku dostal.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

30

Re: pianové struny na basu

Struny z klavíru na baskytaře jsou IMHO pitomost.
Opředení bývá měděné, nemagnetické, což by nemělo hrát. Ale možná ocelové jádro snímačům bohatě stačí, stejně jako u kytar. S délkami a průměry problém nebude, dělají se různě dlouhé a různě silně opředené struny, takže by stačilo je správně vybrat z běžného sortimentu. Otázka je jak je vybrat. Klavír má podstatně vyšší napínací sílu strun. Asi by to znamenalo výpočtem zjisitit jaké paramtery potřebuješ. Všechny dostupné klavírní struny pravděpodobně budou mít zbytečně předimenzované jádro (nevím jaký vliv to bude mít na zvuk, dobrý asi nebude). Zůstal bych věrný tradičním vyzkoušeným věcem...

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

31

Re: pianové struny na basu

drevorubec napsal:

Zůstal bych věrný tradičním vyzkoušeným věcem.

+666
Kdyby to totiž fungovalo (bylo lepší), tak už by to dávno někdo vyráběl.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: