1

Téma: Cort A4 OPBC

Čortka řady Artisan, menzury 34 "(864 mm) koupená od zdejšího překupníka kuřete. Vyrobena v Indonésii.

Ingredience

Basa s průchozím krkem. Složena z javorového topu na mahagonovém základě a krk je nejspíš sendvič javor a wenge-15 3/4 "Radius (400 mm). Hmatník palisandrový. Snímače i aktiv od Bartolini MK-1.(Dle mého nejslabší článek basy). Licencované mechaniky jakože Hipshot. Kobylka no name, to samé jako na gb, rychle upnutí strun atd atd. Nulák kovový, funkční. Sustain nejdelší co jsem zatím mohl zažít, ale furt nevím co je kolem toho za cavyky, žádný tón nehraju déle než pár sekund big_smile

Kdo chce názor tak rovnou ZDE

Jsem mladý dacan a tohle je moje, 8. nebo devátá basa, už ani nevím. Jsem sice milovník olšového jazz bassu, který snad na jaře bude ale i přesto mám už druhou modernu v řadě. Proč? To nikdo neví... Basa je to krásná, zezadu i zepředu, ale to je o v kusu. Nicméně co jí nemůžu upřít je bezchybné zpracování, a pro mě naprosto zásadní pohodlí. Basa nikam moc nepadá, nikde netlačí, krk padne do ruky jako ulitý, sice mám radši ještě větší párátka ale ten lak to hodně zpříjemňuje:) Jediné s čím vlastně bojuju je aktivka. A celkově sound. Mám rád prostě dřevitý uprděný zvuk který má jistý charakter, tohle cortka neumí, hraje neskutečně čistě, i nasraně když člověk zabere ale zdá se mi to tak neutrální dokonce až sterilní že je to až škoda. Díky tomu bojuju s přepájením na pasiv takže se třeba hodně změní ale čekal bych od Bartolini(i když laciné), trochu víc. Ve srovnání s hořovickým Mtd které jsem měl předtím je tahle aktivka fakt na prd, a to v tom Mtd byla nějaká no name(a to ani nevím jak to posoudit jestli je špatná nebo dobrá, ale mám z ní špatný pocit prostě). Tam jsem aktivku taky předělal a pak jsem nějak došel k tomu že jí ten aktiv více sluší. Tady tahle situace určitě nenastane. Hodně lidí téhle base vyčítá ladící kolíky. Já s nimi nemám naprosto žádný problém, ladění drží, nic nevypadává, nechrastí, pohoda. Hlavně za ty prachy... Na sraze mi aidamos vyměnil struny za 0.50 Hartke a basu seřídil dle mého gusta. Jsem docela ujetý na ultra nízký dohmat, i to se kupodivu povedlo. Nicméně teď je trochu zvednutý,a basa hraje o dost líp. Ten nízký dohmat jí celkem neslušel. Chtěl jsem se pokusit něco nahrát ale moc mi to nešlo, a navíc do té integrované zvukovky to má fakt nulovou vypovídající hodnotu... Nemám fotky tak bez dovolení použiju kuřecí, on už musí bejt zvyklej smile Postupem času doplním víc, popř. opravím chyby

https://lh3.googleusercontent.com/-pjCEoIQn1Go/UDM7JgdJcoI/AAAAAAAAB90/IHqiMI5s3D4/s640/DSC06014.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-n44p4kWG0gg/UDM7LrMvmnI/AAAAAAAAB-A/d8oqWc_UCwI/s640/DSC06016.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-KqAPfFNHoL8/UDM7Kx-LRcI/AAAAAAAAB98/7QYl4MQZgLw/s640/DSC06015.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-qvV9dag6ZcY/UDM7Ph22B4I/AAAAAAAAB-k/KQy2GntQF0Y/s775/DSC06020.JPG

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

2

Re: Cort A4 OPBC

Ja bych jen podotkl, ze ultra nizkej dohmat je vždycky trosku na úkor zvuku...nějak na to přišel prej i Marcus miller

Tyhle basy se mi líbí, skoda ty aktivky( i kdyz na GB75 mi cort aktivka nějak nevadila spis naopak) takže možna sem proste divnej:)

By me zajímal rozdíl mezi A a B radou - jakej vliv ma ten nt a bolt-on

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: radoozz (26. 10. 2012 19.52:15)

Re: Cort A4 OPBC

Kubš napsal:

Ja bych jen podotkl, ze ultra nizkej dohmat je vždycky trosku na úkor zvuku

Ja, ja, potvrzuju. A sorry za OT. Už matějovatím smile

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

4

Re: Cort A4 OPBC

radoozz napsal:

Ja, ja, potvrzuju. A sorry za OT. Už matějovatím smile

....ty zlýýýý. big_smile a big_smile

0 xLajků: