1

Téma: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Hoj, rozhoduji se mezi tšmito dvěmi bednami. Kterou by jste brali a proč?  Chci zkusit 810, ještě jsem jí neměl. Ale kterou?
HUghes je menší,lehčí,výkonější s neodymy ale bez horny. Ampeg je zase nejpoužívanější s hornou, a léty prověřený.
Oba za téměř stejnou cenu.
Raďte, spekujujte. Děkuji smile

Porta Inferi
0 xLajků:

2

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

V Quantumu jsou koaxialni repraky, o vysky se bat urcite nemusis. Sel bych rozhodne do toho...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: pepaol (14. 10. 2012 07.15:47)

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Zvukove lepsi by mela byt lednice Quantum.
Měl jsem dlouho kombo QC421. Uhrál jsem s těma dvěma desítkama sál napřímo. Výkon to má značnej. Povýšil jsem s časem na hlavu QT-600. K hlavě nebylo možné Quantumáckou bednu nikde sehnat. Jedině za 27000,- 4x10. Teď je situace lepší, sem tam se něco objeví za slušné prachy.
Ampeg má Eminence Beta. Zvuk je barevný, nevýhoda repro se při maximu hltí. Nepředpokládám, že by jsi dostal 8x10 na max (proto je tam tolik repro) smile
, takže se nevýhoda dá pominout. U USA bedny je rozdělená na dvě 4x10. Já hrál na asijskou 8x10. Na můj vkus duněla a hučela, což nepamatuju, že by dělala USA verze.

Quantum má v sobě na zakázku dělané Eminence. Kecal bych, kdybych tvrdil, že jsou podobné s Eminence Delta NEO. V každém případě je repro o řadu lepší jak Beta. Reprák nejde zahltit, hraje i na max. Zvukově jsou jiné. Hrají tvrdě, tlačí. Kapánek se ztrácí barva nástroje.

Charakterově jsou si oba boxy odlišné. Osobně bych sáhnul po Quantumu. Zvuk je pevný, konkrétní ve středech, masakrálně to tlačí. Narozdíl od měkčí dunivější Ampegovské koule.
Řekl bych, že tohle je přesný zvuk Quantumácké 810 bedny. Ta naprděnost je mazec.
http://www.narvan.cz/index.php?str=down … erstar.wmv

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: TomMD (14. 10. 2012 09.42:17)

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

QS810 je opravdu tank. Výšky opravdu nejsou problém a bedna snese velké zatížení bez nežádoucího zkreslení. Nemám sice nemám přímé porovnání a Ampegem, ale tahle lednička tlačí jak prase. V kombinaci s QT600 je to vražedná zbraň. A zjistil jsem, že se v pohodě vleze do auta smilehttp://baskytara.com/img/m/729/t/p179f6srpf1h811qte1p2m18691gu43.jpg

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

5

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Kuwa, vidím, že měl bych začít tím autem. Abych si mohl dopřát Quantum lednici :-) Já vůl ji mohl koupit na ebay za 12500,- !!! bez dopravy do ČR. No, nemám na ni to "ideální rodinné vozidlo" viz tvé foto.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

za 12500,- by to byl super kauf.....

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

7

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

pepaol napsal:

Kuwa, vidím, že měl bych začít tím autem.

To by měla být první věc na kterou by měl člověk při pořizování lednice myslet. A taky na to, že 70 kilo sám po schodech neunese...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

8

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Noooo...už domlouvám obchod,tak jsem zvědav. smile Taky jsem měl kdysi kombo QC421. Ale do metalcore,který jsem té doby hrál, se to opravdu nehodilo...tak šlo do světa smile Byla na něm dodatečně dodělávaná horna. Ted mám markkbasse Cpub 600-dvoudvanáctka s hornou. Zvukově supr,ale mám potřebu zkusit lednici smile Jen doufam že nebudu zvukově sklamaný. Síla a tlak je jedna věc,ale věrnost přenosu je věc druhá. No uvidím. Každopádně dík za komenty

Porta Inferi
0 xLajků:

9

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Kdo jednou poznal, jinou nechce. smile Ve spojení s tím tvým "12-ti válcem" to bude prda! Napiš pak dojmy.

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

10

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

hrál sem na tu quantum pár festivalů a zvuk opravud super,víc "modernější" víc tlačí než ampeg a má více výšek. Ale zase já prostě nedám na ampega dopustit,zvukově se mi do rocku líbí víc. prostě svt..

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

11

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Bougi37 napsal:

Taky jsem měl kdysi kombo QC421. Ale do metalcore,který jsem té doby hrál, se to opravdu nehodilo...tak šlo do světa smile Byla na něm dodatečně dodělávaná horna.

Tak to byla nejspíš QC421 ode mne. Já dodělával do komba hornu. Krátce po té jsem jej prodal bez obalu.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

12

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

pepaol napsal:
Bougi37 napsal:

Taky jsem měl kdysi kombo QC421. Ale do metalcore,který jsem té doby hrál, se to opravdu nehodilo...tak šlo do světa smile Byla na něm dodatečně dodělávaná horna.

Tak to byla nejspíš QC421 ode mne. Já dodělával do komba hornu. Krátce po té jsem jej prodal bez obalu.

Poslední tovární produkce QC421 měly hornu s regulací na zadní straně komba. Ale to už je nějaký pátek...

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

13

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Jj, je možné že bylo od vás smile Vy jste už v té době měl hlavu quantum,jstli se nemílím?

Porta Inferi
0 xLajků:

14

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Víš že nevím ? Šlo to nějak po sobě. Dával jsem tam hornu od Tonsilu.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

15

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Měl jste to v garáži:) A prodával jste to proto,že jste buď už měl toho quantuma. JJ,bude to tak smile

Porta Inferi
0 xLajků:

16

Re: Hughes & Kettner Quantum QS810 nebo Ampeg 810 klasická lednice?

Hlavacku jen mu tykej, vzdyt je to sprosty podezrely.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků: