1 Naposledy upravil: e.t. (03. 08. 2010 20.06:26)

Téma: Sterling by Musicman Ray 34

Rok vyroby: 2009
Původ: Indonesie
Cena: 12 000,- bazar

Budget model Musicmana montovany v Indonesii ve stejne fabrice jak se delaj Corty, Laklandy a GLka. Težká - jasan, obligatni černý lak, černý pikárd (vulgo hajzlprkynko), krk javor + paisandr hmatnik. Černá lakovaná hlava zepředu, zezadu hlava lesklý polyester, krk samotný je matný, pocitově není uplně suchý jak třeba ibanezky ale taky to není tlustá vrstva laku, po které zpocené ruce samy lítaj. Proste něco mezi, zas, osobně by m mi nevadil tlustý lesklý lak (dá se tunit smile ) Asi největší překvapení - čekal sem poleno jak půlka bejzbolky a ono ne, je to spiš profil tenčího Dé. Osobně preferuju spíš ty polena, tak uvidíme, jak se to vyvrbí. Každopádne krk pohodlný, žádní vlci se nekonaj, rovný jak pravítko, už se teším jak tam narvu tlustější struny a zvýším si dohmat, takhle rovně je to jak na nejaké pidlikání. Od předchozího majitele nástroj seřízený, oktávy nalazené, A+ stav - ani ťukaneček, nevím čím to je, ale basa nevypadá, že by na ni bylo nejak extra hráno. Na sucho standardní odezva. Nástroj není hluchý, ale taky nerezonuje jak vibrační bruska - opět, nevypadá to, že by byla moc hraná, takže úkol ukrást jí duši bude na mně. Hardware - supr kobyla s gravírováním Sterling, standard čudle, standard mechaniky, lazení drží bezproblémů, jak u mně zůstane tak ale půjdou pryč - nelíbí se mi. Taky může pryč celá hlava, že ano big_smile.  Baterka zezadu a standardní pozici MM, ne jak na fotkach na webu, kde je za spodním rohem. Levná plastová vycvakávací kolíbka.
  Zvuk zkoušený doma na lampové kombo Epi s 1x12 (kytarové) a na zkoušce na GK s 1x18.
Je to jako se štěnátkem - musíte si na sebe zvyknout, pak se očuchat, zkusit nejaké povely, cvičák a tak. Headless co mám je po těch letech jak vlčák - pracant, ne uplně nejchytřejší, ale zuby má a poslouchá, život se s ním nemazlil a jizvy dělaj vzpomínky. Ray je proti tomu štěně pitbula s jezevčíkem. Tvrdohlavej debil, bude to chtít pevnou ruku, aby nezacal kontrolovat on mně. tongue Brutálně silný výstup. Narvaný do active vstupu, gain a volume na 9 hodinach a bubeník už pindal. Korekce mají centr (co na origo jak chapu spravně není) Pořadí od kobyly - basy, stredy, výšky, volume. Všechno doprava, výšky lehce ztáhnout - a jak končí recenzi pan Friedland - hey, it´s a Stingray big_smile musel sem komplet překopat nastavení na zesáku, aktivka je fakt mocná, takže celkové dojmy se budou určite korigovat. Ve zvuku není taková ta všeobímající kulička z precisionu, která krásně spojuje a přitom huhlá ani twang singlu u kobyly. Náběh tónu ostrý, reakce na dymaniku výtečná. Tón je konkrétní a ne tak rozmazaný jako  P, chybí ale trochu prostoru (možná proto si pochvalujou lidi co mněnili snímač za Nordstrand . more bassy sound). Znak kvalitního nástroje - ta svině neodpustí nic. Když se do toho opřete, tak jede jak tank, o to víc vynikne každý soused, nedomáčklý tón, žádné šolichání netoleruje. Ještě budu laborovat s výškou snímače, a vůbec, nástroj mám chvilinku takže eště budou změny.
  Nejsem z toho vysloveně vyvátej, na to su moc kritickej, ale celkově se jedná o solidní nástroj. Zpracování 1+, ošulenej hardware - až na kobylu - původ Korea, montované Indonesie(dá se upgradnout), luxusní zvuk, drzý, charakter - fakt to neni P ani Jazz. 3 body z 5ti - bodik dolu za hardware (plastova kolíbka, OEM mechaniky), bodik dolu za to, že nemá očkovaný krk big_smile
recenze bude průběžně doplňována, tak to berte jako prvotní postřehy

Takže další info. Jak zní basa pasivně lze zistit jednoduše - vytáhnout baterku, funkční zůstane volume poťák, výstup klesne tak o 2/3 a hraje pasivne. A zapoměl jsem napsat, že k base je luxusní gigbag s asi 5cm polstrovani a plyšem uvnitř. Kdyby byl čevený místo černého, nebo růžový bylo by to úplně dokonalé.

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

2

Re: Sterling by Musicman Ray 34

hele nejak nemuzu ted dohledad na sterling webu ty specifika  ty "obyc" 34 maj 42 nulak ? a ty CA 38??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: e.t. (14. 09. 2012 10.35:35)

Re: Sterling by Musicman Ray 34

v podstate obyc - precl, CA - jazz, takze jo, 42 a 38 (ale CA jsem nedrzel v ruce - http://www.sterlingbymusicman.com/ray34ca ) (u te fotky hlavy to mas napsano, doktore...:D )

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

4

Re: Sterling by Musicman Ray 34

e.t. napsal:

(u te fotky hlavy to mas napsano, doktore...:D )

ti dam doktora to este potrva pokud vubec smile u tech "normalnich" 34 prave neni napsany nic smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: Sterling by Musicman Ray 34

m3: A ty přemejšlíš o Sterlingu? smile

0 xLajků:

6

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Matej napsal:

m3: A ty přemejšlíš o Sterlingu? smile

ja premejslim o spouste veci big_smile ale tam este sem zadny MM nikdy nemel .. smile a na hudebnim bazaru nekdo vystavil toho naturala.. big_smile .. teda penize bych za nej nedal ale tak mam par bas na ktery nehraju, tak uvidim jak by se mu libila vymena .. a mne teda to MM smile jestli posle fotky wink
ikdyz ty CA se mi libej vic smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Sterling by Musicman Ray 34

m3 napsal:
Matej napsal:

m3: A ty přemejšlíš o Sterlingu? smile

ja premejslim o spouste veci big_smile ale tam este sem zadny MM nikdy nemel .. smile a na hudebnim bazaru nekdo vystavil toho naturala.. big_smile .. teda penize bych za nej nedal ale tak mam par bas na ktery nehraju, tak uvidim jak by se mu libila vymena .. a mne teda to MM smile jestli posle fotky wink
ikdyz ty CA se mi libej vic smile

...jj,...toho jsem viděl (za těch 15k?),..ale chce za něj dost.Já ho koupil-novýho-dovezenýho ze států za 12 ticek. wink  ....a nemůžu si ho vynachválit. wink

0 xLajků:

8

Re: Sterling by Musicman Ray 34

m3 napsal:

ale tam este sem zadny MM nikdy nemel

Tohle je myslím za velmi rozumnej peníz : http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=714914

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Matej (14. 09. 2012 18.50:51)

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Aidamos napsal:
m3 napsal:

ale tam este sem zadny MM nikdy nemel

Tohle je myslím za velmi rozumnej peníz : http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=714914

...nejsem si jistej, jestli ty SUB hrajou stejně (možná ano....?),...jak ty "původní" Sterlingy-nobo jsk to mají v té řadě vlastně. neutral ...moc se mi nepozdává.A tohle je jen 2-pásmový aktiv ne?

0 xLajků:

10

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Matej napsal:

..jj,...toho jsem viděl (za těch 15k?),..ale chce za něj dost.Já ho koupil-novýho-dovezenýho ze států za 12 ticek. wink  ....a nemůžu si ho vynachválit. wink

Aidamos napsal:

Tohle je myslím za velmi rozumnej peníz : http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=714914

ale tak panove nezapominejte na moji obsesi v zlute big_smile i s tim naturalem mam problem ze mi pride moc vyblitej big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Sterling by Musicman Ray 34

m3: Mě se líbí nejvíc v této co mám....
http://www.mojemusic.hu.cz/STERLING%20BY%20MUSIC%20MAN%20RAY34/01.jpg

0 xLajků:

12

Re: Sterling by Musicman Ray 34

sakra jenim nevim jestli zbytecne nekaframe v recenzich..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Aidamos (14. 09. 2012 19.01:21)

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Matej napsal:

tohle je jen 2-pásmový aktiv ne?

Možná dokonce 2-pásmový pasiv (dělali se i aktivní, ale hlavně s pasivními výškami a basy, prostě nebyla tam baterka, ale nevím jak to dokázali, nejsem elektrikář, ale funguje to).

EDIT: jo a neříkal bych

Matej napsal:

jen 2-pásmový aktiv

Měli jsme dnes takovou porovnávačku StingRayů se zdejším členem JohnyBgood, on má 3EQ, já 2EQ a že by 3EQ byl jednoznačný vítěz, to vůbec ne. Upřímně jsem velmi rád, že mám "jen" 2EQ.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Aidamos napsal:
m3 napsal:

ale tam este sem zadny MM nikdy nemel

Tohle je myslím za velmi rozumnej peníz : http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=714914

Upřímně tohle NE! Měl sem možnost to trimat 2h na zkoušce a je to daleko od MM origo wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Aidamos (14. 09. 2012 19.03:19)

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Kubš napsal:

je to daleko od MM origo

No, je to prostě levný, tělo topol či co, a nic moc povrchovka. Ale měl jsi pasivní nebo aktivní verzi? V tom ten rozdíl asi bude největší.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Matej (14. 09. 2012 19.06:22)

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Aidamos: Mě by tam ty středy asi chyběly,...ale nevím,..musel bych to slyšet. wink ....každopádně ten SUB z toho inzerátu se mi nelíbí. hmm

0 xLajků:

17

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Matej napsal:

Mě by tam ty středy asi chyběly,...ale nevím,..musel bych to slyšet.

To můžeš na srazu, dorazím v pátek večer.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Mě by tam ty středy asi chyběly,...ale nevím,..musel bych to slyšet.

To můžeš na srazu, dorazím v pátek večer.

...to bych rád,...ale vypadá to, že pojedu tak do řiti. sad Dozvím se to ale až někdy v ůterý. sad

0 xLajků:

19

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Matej napsal:

vypadá to, že pojedu tak do řiti

Škoda, šáhnul bych si na Šíhenku (pokud nepřifrčíš na mašině jaks vyhrožovals).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Matej napsal:

Yamaha Attitude (BillySeahen model)-tu nikomu nedám (ani nepučím).


Aidamos napsal:

šáhnul bych si na Šíhenku

big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

21

Re: Sterling by Musicman Ray 34

e.t. napsal:
Matej napsal:

Yamaha Attitude (BillySeahen model)-tu nikomu nedám (ani nepučím).


Aidamos napsal:

šáhnul bych si na Šíhenku

big_smile

...to je jen legrace,..půjčil bych jí komukoli.Už to není žádnej "top" kousek,...po 17-ti letech. big_smile ...nebo jak dlouho jí mám. neutral

0 xLajků:

22

Re: Sterling by Musicman Ray 34

Aidamos napsal:
Kubš napsal:

je to daleko od MM origo

No, je to prostě levný, tělo topol či co, a nic moc povrchovka. Ale měl jsi pasivní nebo aktivní verzi? V tom ten rozdíl asi bude největší.

Aktiv 5tku

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

23

Re: Sterling by Musicman Ray 34

kurde pánové, člověk si zajde na pivko a tu takový čurbes:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků: