1 Naposledy upravil: Spitka (07. 09. 2012 20.01:57)

Téma: Epiphone Thunderbird IV (Vintage Sunburst)

Dobrý večer smile Rád bych se vám nejprve představil, jsem tu téměř skoro nový smile Jmenuju se Adam, a jak je asi jasné, můj koníček je baskytara smile (ale i klavír big_smile ) ...  Na basu hraju rok, možná dva a celkem to zvládám smile Hraju v zatím nejmenovanné kapele, zaměřené na rock, hard rock, punk rock smile ... A vzor ? Jednoznačně Flea, a také Mike Dirnt z mé nejoblíbenější kapely GREEN DAY!... no, konec představování, jdem k věci smile
====================
Dnes jsem si koupil bazarovou Epiphone TB od jednoho punkovýho týpka z Plzně smile Na to, že byla hraná byla ve velmi dobré kvalitě smile Design mě přímo uchvátil, mám rád Gibsony jak TB, tak LP nebo SG ... ale jelikož Gibson je jiná cenová kategorie, nezbývá nic jiného, než Epiphone (až na pár vyjímek, ale přijde mě Epiphone ve své cenové kategorii velmi dobrá v poměru cena-výkon). Velmi diskutované přepadávání mě nějak netrápí, mám normální širokej popruh, mírně drsnější, tudíž to neklouže a je po problémech smile Drží jak má. Pokud jde o zvuk ... mám kombo Warwick CCL ND8 ... a takovej nádhernej TB ... dá se říct "tvrdě chlupatej" zvuk mě přímo uchvátil smile Tímhle zvukem by se dali z ženských snad shazovat hadry smile) (Samozřejmě to musíte mít dobře seštělovaný jak na kejtře, tak na kombu/hlavě:)) Takže, největší spokojennost smile Mimochodem, mám tam ještě přehozenej jeden snímač, první mám pořád originál hambáče co tam byli, a druhej je RM Pickup BHB6B smile Takže další + smile. Tuhle baskytaru bych doporučil hlavně lidem co se pohybujou v okolí rocku, a možná i toho lehčího metalu smile takže se nebojte, a hurá do ní:) a nenechte se zaleknout, já jsem namíru spokojenej, i přes to, že tu X lidí píše, jaké to má nedostatky (šroubovaný krk, a tak dále) ... netrápí mě to, hraje to skvěle, až úžasně smile a vypadá to taky luxusně smile) (Aspoň pro mě jo, nemusím moc ty stereotypní Straty,JB,PB a tak dále big_smile hateři do mě ! ) ... možná sem ještě něco dopíšu, přeji příjemný večer. Spitka, váš doufám že brzy již oblíbený basáček smile big_smile ... a Zdravím všechny Plzeňáky ! big_smile a omlouvám se za nadbytek smajlíků big_smile ale mám je rád smile big_smile a moje vyjadřovací schopnosti taky nic extra smile takže pohoda klídek tabáček, psal sem to v rychlosti big_smile smile .... možná jedu offtopic, tak přinejhorším mě to někam přesuňte big_smile smile) a jinak fotky jsou zde " https://picasaweb.google.com/shamotic/T … v4mL6qqPPg

0 xLajků:

2

Re: Epiphone Thunderbird IV (Vintage Sunburst)

oT. veselá kopřiva?

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

3

Re: Epiphone Thunderbird IV (Vintage Sunburst)

moc se omluvám ale recenze a radost z nové basy jsou možná dvě různé věci, jinak vítej:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

4

Re: Epiphone Thunderbird IV (Vintage Sunburst)

Paparatzzi napsal:

moc se omluvám ale recenze a radost z nové basy jsou možná dvě různé věci, jinak vítej:)

okej okej , omlouvám se smile) tak mi to šoupněte někam smile) ale někam, kde bych to našel big_smile

0 xLajků:

5

Re: Epiphone Thunderbird IV (Vintage Sunburst)

Jůůůů,..to je ale smajlíků. big_smile ...to je víc než dávám já. cool  Koukám, že jsi z basičky hodně nadšenej,...vypadá pěkně, tak ať ti to hraje. wink

0 xLajků:

6

Re: Epiphone Thunderbird IV (Vintage Sunburst)

Epi TB je jiná baskytara. Absolutní opak Fendroidů. Kobylka jednoduchá až běda, prostor pod strunama na těle že se tam vejde krabička cigaret a proto pokud někdo má s propadáváním prstů problém, tohle není basa pro vás. Basa má docela atypický závěs nástroje který posouvá krk víc k pravé ruce, tudíž se vyšší polohy zdají ještě nedosažitelnější než normálně a reverse tělo v určité výšce závěsu (nad pupkem) opravdu vadí.
Plusem budiž opravdu sexy cool vzhled, lokomotivní basy s typickým chlupem a parádní krk, pěkný lak. Rychlý setup i pro lidi co s tím nemají moc zkušeností. Zvuk na kobylkový i krkový snímač zvlášť je takový univerzál. Zvuk ala Precision na krkáč a HB u kobylky se stáhlými basy a vytavenými středy na aparátu zní jako pěkná vrčivá napodobenina musicmana. Oba snímače dohromady vydávají pro někoho docela problematický hutnič s velkou složkou infrazvuku. Opravdu basa která nepotřebuje na aparátu basy zvýraznit, ale zkrotit. Jasný reggae a metal machine. Samozřejmě se na ní dá hrát cokoliv, jestli ten zvuk chcete, jděte po ní.
Co mi vadilo moc, byly pražce z drátu s přídavkem mosazi, které červené Warwicky už po pár hodinách hraní hladce přemohly a udělaly si hezky zubatá sedýlka. Tady mohli Indiáni z Epiphone zainvestovat do lepší slitiny. Za cenu co ta basa chodí na bazaru i v obchodech to je dobrý kup.

0 xLajků: