1 Naposledy upravil: D.V.B. (14. 03. 2011 10.11:28)

Téma: Prosím o názory...

Natočili jsme takovou pracovní verzi jedné písně. Ve zkušebně, takže to není nejlepší, ale zase.. zadarmo smile ..
Jediné, co mě fakt sere je ten zpěv, nevím, jak to sejmout, aby jsme to natočili a nebylo to tak "ořezané" ..
Co si o tom myslíte?
Prosím všechno možné..
http://bandzone.cz/callmyname

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

2

Re: Prosím o názory...

Jako basáka mě těší, že je tam nejvíc slyšet basa:-)

Bohužel to dost rytmicky kulhá, jak basa, tak hlavně kytara. Ale když na tom pořádně zamakáte, proč ne, nezní to úplně zle.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: D.V.B. (11. 03. 2011 21.21:44)

Re: Prosím o názory...

Jo, rytmicky to je špatně hodně. Hrajem spolu půl roku a i tak každý hrajem v průměru 2 roky.. a když se do toho navíc přidá první nahrávní a složitá komunikace s programem.. Je to cítit.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

4

Re: Prosím o názory...

Motivek na basu pěknej, na začátku bych ho nechal, ale jakmile začne sloka, hrál bych čtvrtinky, čili ta da da da ta da da da  jen držet tón akordu, to samé v kytarových sólech. Takhle to ta basa vůbec netmelí, nedělá ten základ. Slap v refrénu klidně, ten je dobrej.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Prosím o názory...

to kytarovy solo bych klidne vynechal big_smile

0 xLajků:

6

Re: Prosím o názory...

Aidamos napsal:

Motivek na basu pěknej, na začátku bych ho nechal, ale jakmile začne sloka, hrál bych čtvrtinky, čili ta da da da ta da da da  jen držet tón akordu, to samé v kytarových sólech. Takhle to ta basa vůbec netmelí, nedělá ten základ. Slap v refrénu klidně, ten je dobrej.

To je asi věc názoru, ale tohle bych při sloce neudělal.. mám rád, když nehraje basa jen "pomoc bicim podle kytary" .. Navíc, není tam žádný dobré "vybarvení" kytary, takže.. takhle je to si myslím dobré.
A o basovém podkladu k sólám vím.. To změním.



eanej napsal:

to kytarovy solo bych klidne vynechal big_smile

Které přesně?

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

7

Re: Prosím o názory...

eanej napsal:

to kytarovy solo bych klidne vynechal big_smile

Které přesně?

to 2:30 cca , to s tim zkreslenim, to potom uz je ok smile

0 xLajků:

8

Re: Prosím o názory...

D.V.B. napsal:

Hrajem spolu půl roku a i tak každý hrajem v průměru 2 roky..

Za techto podmínek to ale vůbec není špatný. Dopilovat rytmiku a pak užto je asi spíš otázka vkusu a názoru.

D.V.B. napsal:

mám rád, když nehraje basa jen "pomoc bicim podle kytary"

To já také, ale ... jak píše Aidamos , motivek pěknej, ale pod zpěvem by bylo dobré ho trochu zjednodušit . Ve skutečnosti se tím zvýrazní. Na o a pak sem tam občas použít mocnou zbraň - pauzu.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

9

Re: Prosím o názory...

Zkusím na zkoušce.

Jinak, už si vás to stáhlo snad 12 a reagovali jste 4, co vy ostatní?:) .. já jsem rád za všechno, jakýkoliv příspěvek

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

10

Re: Prosím o názory...

Na takovouhle muziku bych naživo klidně zašel. Ano, je to nepřesný, ale to není zrovna z věcí, které by mi vadily, páč sám hraju taky jako čuně. Má to docela náboj.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Barius (11. 03. 2011 23.39:39)

Re: Prosím o názory...

Mně to příjde, že je to tvůj song a kapela ti dělá doprovod smile Možná by to chtělo místama i nějaké ty čisté kytarové kanály smile Jinak zpěv boosted, mazec. Poradit neporadím, možná ztlumit na vstupu v pc mikrofon, aby neměl tak silný vstupní signál. Jinak jako prvotina je to obstojné, no až na ten nerytmus smile To vše trénink a píle vytříbí!
Poslechni jak jsme začínali před deseti lety my a to sme taky hráli cca tři roky, moje druhá kapela - http://bandzone.cz/decadance
byla to prča a my sme byli tak mladí smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

12

Re: Prosím o názory...

D.V.B. napsal:

už si vás to stáhlo snad 12 a reagovali jste 4, co vy ostatní?:) .. já jsem rád za všechno, jakýkoliv příspěvek

Já tak strašně nerad někomu něco komentuju, ale tentokrát udělám teda výjimku smile

Zní to v pohodě.
Pokud stojíš i o kritiku, tak platí co už je napsáno: rytmika hlavně. Připomínky k base (že je  jí pod zpěvěm moc) jsou výborné rady, nad tím zapřemýšlej.
Aby písnička vyzněla trochu zajímavě, slušel by jí český text. Radši špatný český, než anglickou vatu.
Jinak obecně: nejlepší kritika je od potencionálních posluchačů-nemuzikantů. Musíš si z ní samozřejmě odečíst takové to: je to kamarád/syn/dcera/milenec/domovníkův bratranec/nekazme mu radost....a pak dojdeš k výsledku. Bohužel, většinou ty naše amatérské výplody po tomto odečtu neskončí nijak slavně-ale na druhou stranu, pořád je to něco...

Ke zvuku: nekvalitní sejmutí zpěvu ve vaší nahrávce  je asi nejmenší problém smile Domácí studio je super pro pracovní dema, ale jinak doporučuju najít si v okolí nějaké studio a nahrát demo tam. Většinou tam hodina práce nestojí víc než hodina práce středně drahého řemeslníka a muzikanti se baví hraním a ne marným špekulováním nad nahráváním-čest výjimkám.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

13

Re: Prosím o názory...

Barius napsal:

zpěv boosted, mazec. Poradit neporadím, možná ztlumit na vstupu v pc mikrofon, aby neměl tak silný vstupní signál

To, když jsme udělali, tak se nám ukázala stopa stejně ořezaná, ale ne tak velká(vysoká..)

Barius napsal:

Poslechni jak jsme začínali před deseti lety my

Určitě mrknu.


pipa napsal:

Já tak strašně nerad někomu něco komentuju, ale tentokrát udělám teda výjimku

Díky smile


pipa napsal:

Aby písnička vyzněla trochu zajímavě, slušel by jí český text. Radši špatný český, než anglickou vatu.

Myslíš, že je to anglicky špatně? Jakože je to ten případ kdy "anglina u český kapely zní hrozně" ?

pipa napsal:

jinak doporučuju najít si v okolí nějaké studio a nahrát demo tam

Jasně, máme to teď na jaro v plánu. Ale jsme rádi, že jsme si zkusili tohle. Protože to by člověk nevěřil, jak se zlepší za hodinu hraní do recordingu.. Kdyby jsme přišli takhle do studia, asi by jsme se nedoplatili  big_smile 



kurcatovium napsal:

Na takovouhle muziku bych naživo klidně zašel

No, tohle je asi takové nejtvrdší.. Chraplák nikde jinde nepoužíváme atak. Však já se brzy s nějakou nahrávkou zase ozvu smile

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

14

Re: Prosím o názory...

D.V.B. napsal:

Myslíš, že je to anglicky špatně? Jakože je to ten případ kdy "anglina u český kapely zní hrozně" ?

to bych si nedovolil tvrdit, protože jsem anhgličtinář-začátečník-samouk.  Ale mám takovou zkušenost, máme v repertoárů pár starších věcí ještě v angličtině (složené dřív než jsem začal prosazovat češtinu) a rozdíl v reakcích publika je obrovský.
Pokud se nechystáte vyrazit dobývat britské kluby, nebo japonské sklepy, je čeština IMHO lepší

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

15

Re: Prosím o názory...

tak jsem si to stáhl, taky něco přihodím.

šmatle to jak sviňa, fakt to bije do uší, s tím musíte něco udělat. nejhůř je na tom doprovodná kytara.

s tou basou pod zpěvem bych si hlavu nelámal, ten riff tu píseň dělá zajímavou, hraješ ho docela dobře a takové svérázy mi u začínající kapely v takovém žánru přijdou naprosto v pořádku.

spíš bych se zamyslel nad basovou linkou ke kytarovému sólu po prvním refrénu, ta prostě nedává smysl, je divná a ani mi nepřijde, že plní funkci.

moc se mi líbí část po 2:36, v ní bych si pohrál s dynamikou - začít pěkně v klidu a od druhé půlky už to pěkně gradovat na ten refrén.

dále potom celková aranž písně mi přijde trochu divná, ale je fakt, že to nemusíte dělat jak chinaski přes kopírák, prostě jaký si to uděláš takový to máš, takže to je vlastně v pohodě.

zpěv super, nemám výhrady.

Celkově bych tomu dal tak 50%, možná i míň, ale ber prosímtě na vědomí, že je mi fakt jedno, jestli jste začátečnící nebo ne. Pokud zlepšíte ten rytmus a trochu u toho začnete dýchat, aby z toho nebyl takový křečovitý dojem, může to být zajímavé a třeba i dobré.

Jo a ta sólovka má fakt protivný zvuk smile

Držím palce!

_@_//
0 xLajků:

16

Re: Prosím o názory...

kubass napsal:

moc se mi líbí část po 2:36, v ní bych si pohrál s dynamikou - začít pěkně v klidu a od druhé půlky už to pěkně gradovat na ten refrén.

  smile Palec nahoru, souhlasím.

Squier Vintage Modified Precision Bass Amber Maple + SX Vintage Precision Bass 62 3 TS
Fender Rumble Head 350 + Fender Rumble Cabinet 4x10''
0 xLajků:

17

Re: Prosím o názory...

kubass napsal:

s tou basou pod zpěvem bych si hlavu nelámal, ten riff tu píseň dělá zajímavou, hraješ ho docela dobře a takové svérázy mi u začínající kapely v takovém žánru přijdou naprosto v pořádku.

Jak to mám chápat?:) že to zní dobře pro začínající kapelu, ale ne pro pokročilou? big_smile



kubass napsal:

spíš bych se zamyslel nad basovou linkou ke kytarovému sólu po prvním refrénu, ta prostě nedává smysl, je divná a ani mi nepřijde, že plní funkci.

Už jsem psal, že to změním.

kubass napsal:

dále potom celková aranž písně mi přijde trochu divná

A jak by divná nebyla? ..Jak by jsi to udělal ty?



kubass napsal:

ber prosímtě na vědomí, že je mi fakt jedno, jestli jste začátečnící nebo ne

To je dobrý přístup, taky nemusím moc názory "na to, že jim je xx.. na to že hrají xx.."



Jinak teda díky všem, letím na zkoušku, tak si veznu všechny rady k srdci smile a uvidím sám
Díky

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

18

Re: Prosím o názory...

O technice a aranži jste si toho řekli hodně, do toho nechci zasahovat. Zmíním se jen o nahrávání. Používáme ve zkušebně i na koncertech velmi šikovnou věcičku - nahrávadlo Zoom H1. Kvalita zvuku je cca o 200% lepší než má tahle nahrávka, výborně to zaznamená bicí a vůbec nekreslí. Na pilování ve zkušebně je to velice kvalitní, pohodlné (žadný kabely, žádný laborování atd.). Vejde se do kapsy, záznam je do WAWu nebo MP3 na micro SD kartu. Poslechnout je možno hned na místě (3,5 mm jack output) nebo přes USB kábl přelejt do kompu. Dá se sehnat cca za 3.500,-. Pokud se člověk chce dobrat svých chyb a pracovat na sobě, tahle pomůcka to velice urychlí.
Jsem tu novej, takže vás tímto pozdravuju a občas si možná dovolím plácnout nějaké moudro.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

19

Re: Prosím o názory...

Tohle je do zvukovky Lexicon za 1500 no.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Aidamos (13. 03. 2011 15.57:13)

Re: Prosím o názory...

radoozz napsal:

Jsem tu novej, takže vás tímto pozdravuju a občas si možná dovolím plácnout nějaké moudro.

Vítej na fóru, téměř sousede  big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21

Re: Prosím o názory...

D.V.B. napsal:

Tohle je do zvukovky Lexicon za 1500 no.

Já se uklepl, nebo co. Jsem jelito. Opravuju na cca 2700,- (u Thomanna 2.400,-).

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

22

Re: Prosím o názory...

radoozz napsal:

Buschullersdof

Nevypadlo Ti tam ještě jedno "r"?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23

Re: Prosím o názory...

Aidamos napsal:
radoozz napsal:

Buschullersdof

Nevypadlo Ti tam ještě jedno "r"?

Díky za přivítání. Chybí tam, už to opravuju, dík za upozornění. Inu, jelito, dyť to říkám...

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

24

Re: Prosím o názory...

D.V.B. napsal:

To je asi věc názoru, ale tohle bych při sloce neudělal.. mám rád, když nehraje basa jen "pomoc bicim podle kytary" ..

jasne sice sem to este neposlech big_smile ale aby basa davala barvu kopaku je nuda.. na to bych se asi rychle vyprd big_smile .. idyz nekdy se to muze hodit smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

25

Re: Prosím o názory...

Zdravím přátelé smile
.. chtěl bych oživit toto téma na stejný dotaz, ale jinou skladbu.
http://bandzone.cz/callmyname
Všechnu kritiku opět sem smile

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

26

Re: Prosím o názory...

Bože, ten rytmus...  roll

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

27

Re: Prosím o názory...

Já bych se tě nerad nějak dotknul D.V.B., ale já bych tohle vůbec do eteru nedával. Rytmicky se to komentovat nedá vůbec, ty lajny (jak kytara, tak basa) jsou naprosto dětinský. Vím, že asi nemáte ještě moc zkušeností a pílí se to časem všechno vychytá a zlepší, ale tohle vám všem hodně škodí. Snad jen jedno - cvičit, cvičit a pořád cvičit... Sorráč za upřímnost.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

28

Re: Prosím o názory...

No, je to přesně jak říkáš no..

PS:Soráč za upřímnost neexistuje smile upřímnost je HODNĚ na místě

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

29

Re: Prosím o názory...

Vás to sice sere, ale kočičky, kočičky to bere (známé přísloví)

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

30 Naposledy upravil: D.V.B. (23. 08. 2012 20.34:57)

Re: Prosím o názory...

http://bandzone.cz/callmyname mrkněte na to, napište prosím, co by jste tomu vytkli.. zlepšili.. :-) snad jsme udělali krok vpřed oproti minule.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

31

Re: Prosím o názory...

Mě se to líbí. wink  Pěkně čitelný, noc složitýho,...ale fajn nápady a písničková forma s fajn refrénama to se mi líbí,...ikdyž to v podstatě není můj šálek muziky. wink Co se týče zvuku nahrávky,...nemám co bych vytýkal. Vše dobře zvládnutý a nahraný,...teď už je to jen o vkusu posluchače. Má to takovej dobrej rock"n"roll náboj. wink

0 xLajků:

32

Re: Prosím o názory...

Není to můj šálek kávy, ale vesměs souhlasím s Matějem.. Možná zkuste ten rock&roll náboj vyhnat větší dravostí (i když je mi jasný, že z nahrávek to tak nevyzní jako naživo, ale jenom aby sloka-refrén-sloka nevyznívalo jako jasně daný kolovrátek) a bude to fungovat o to víc smile

0 xLajků:

33

Re: Prosím o názory...

Ehm ... to je opravdu ta samá kapela jako vloni v březnu ? Skvělý pokrok ! Jen tak dál .

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: m3 (24. 08. 2012 02.05:40)

Re: Prosím o názory...

Lukáš napsal:

Možná zkuste ten rock&roll náboj vyhnat větší dravostí

jj mne to taky bavi jenom ten zpev mi pride takovej moc "ubrecnej" sedel by mi tam vic nasranej a "zaujatej".. takle mi to pride jak kurt cobain zpiva dead popes company  smile coz naopak muze bejt i pochvala  ale mne by se tam vic libil yelllo biafra kdyz uz ne otis reding big_smile

jinak zvuk basy je super vyjma 3ti veci kde je ten fuzz nebo co to je spis na skodu spis to "rozblejva" nez nakopava .. to samy u tech prvni dvou veci bustr na kytare v refrenech taky to spis uklidni nez aby to nakop..  ale jinak celkove hodne dobry 4kolacky z 5ti big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

35

Re: Prosím o názory...

Zvuk pěkný, basa by měla hrnout a být spíš trošku před bicíma (devil's man), ale je to naopak, táhne se až za bicíma. Taky mi ten koncept skladeb přijde hodně podobný - hrň hrň hrŇ , sek sek sek. Možná bych se do dalších věcí zkusil nějakou pestřejší změnu.

Zpěv: Smrku, sou to mladí kluci, on se eště vyzpívá, slyším tam trochu Grega Graffina z Bad religion, což je podle mě pochvala smile (koneckonců na stejném místě tedy u bad religion se můžete inspirovat co se týče změn, přechodů a rytmiky)  Jinak bez výhrad, klidně bych zašel na koncert, baví mě to.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

36

Re: Prosím o názory...

spider napsal:

...ten koncept skladeb přijde hodně podobný - hrň hrň hrŇ...

...jj, to je snad jediný co mě napadlo trochu vytknout,..že písničky jsou v takovém podobném rytmu. wink

0 xLajků:

37 Naposledy upravil: D.V.B. (24. 08. 2012 15.15:12)

Re: Prosím o názory...

karadam napsal:

Ehm ... to je opravdu ta samá kapela jako vloni v březnu ?

Jenom menší :-) vyhodili jsme sólového kytaristu...

m3 napsal:

zpev mi pride takovej moc "ubrecnej" sedel by mi tam vic nasranej a "zaujatej"

Zase někdo říká, že se hrozně hodí, takže asi otázka vkusu.. já sám taky nevím :-)

spider napsal:

Taky mi ten koncept skladeb přijde hodně podobný - hrň hrň hrŇ , sek sek sek. Možná bych se do dalších věcí zkusil nějakou pestřejší změnu.

To je pravda. Hold ještě toho nemáme tolik složeného (ty písničky z minula už vůbec nehrajem, protože už teď nám aranžersky příjdou hrozné a není pořád chuť je měnit), takže jsme v podstatě vybrali co šlo a nehleděli na podobnost. Ono i tempo je plus mínus 12 bmp stejné..

Ale díky za hodnocení, pokud není falešné, tak povzbudí :-)
PS:Speciální díky pro Spidera a M3 za add na bandzone :-)

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

38 Naposledy upravil: m3 (24. 08. 2012 17.16:43)

Re: Prosím o názory...

D.V.B. napsal:

Zase někdo říká, že se hrozně hodí, takže asi otázka vkusu.. já sám taky nevím :-)

dyk ja ja to rikal taky... je spousta lidi co poslouchaj ubreceny kapely .. ja to proste nemam rad smile a prave mi to pripomelo ty dead popes company kde je ten zpev docela hodne "expresivni" mozna az trosku teatralne mistama ale sedi mi to k takovi muzice proste vic wink

ale tak idealni je aby to nebylo vsude stejny wink jedna pecka muze bejt ubrecena jedna nasrana jedna ... ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: