1

Téma: Efekty

Zdravím,
omlouvám se, pokud zde už podobné téma je, ale hledal jsem a nic co by tak úplně vyřešilo moje dilema jsem nenašel. Hraji na kytaru i basu, mam dvě aparatury, dva nástroje a mám si stavět i 2 effectboardy, a nebo taková ta klasická sada efektů (wah, disto, compressor, echo/delay, fuzz, phaser...) funguje pro oba nástroje stejně? Jako z čistě laického hlediska, krabičky pracují jen s signálem z kabelu, tak by to mělo být jedno, ale radši se zeptám odborníků smile Dík hoši

0 xLajků:

2

Re: Efekty

problem je ze kytarovy a basovy krabicky sou staveny na jiny frekvence.. teda ti kytarovy krabicky muzou zrat basy a naopak basovi krabicky zahuhlavat kytaru... chce to vyzkouset ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Lukáš (18. 07. 2012 09.15:32)

Re: Efekty

Jednoznačně to chce vyzkoušet. Ten nejmenší rozdíl může být ve vstupním filtru (rozdílem je většinou jiná velikost kondenzátoru).
Z těch efektů, co si vypsal, většinou IMHO delay funguje dobře jak na kytaru, i na basu, některý kytarový fuzzy tolik nežerou basy (anebo žerou ty nízký, který stejně zahuhlávaj, takže to vlastně je ku prospěchu), takže fungujou celkem i na basu.

0 xLajků: