1

Téma: vhodné ruce na basu

Ahoj,

rozlišuje se na basu, jaký kdo má ruce, zda na to má předpoklady, nebo je to jedno? S baskytarou začínám, ale mám trochu pochybnosti, jestli na to mám správný prsty :-) Všiml jsem si, že hodně basáků má hodně tlustý prsty, tak se jim hraje dobře. Já mám hodně tenký (hubený). Potom. když levou rukou domáčknu strunu, tak mě prsty sjíždí. Má tloušťka prstů vliv na to jak se kdo naučí hrát? Možná řeším blbosti a je to jedno... Malíček mám tak hubenej, že když něco domáčknu, tak je v prvním článku zalomenej a musím se trefovat přesně na strunu. Dík

0 xLajků:

2

Re: vhodné ruce na basu

Nehraje to roli u toho jestli se "muzes naucit", to neni o prstech. Pak to jenom muze ovlivnit vyber basy (tloustka krku apod.).

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

3

Re: vhodné ruce na basu

není to asi tolik vo tloustce prstů spíš jde o to že je nemáš zatim tak silný a to se časem spraví (rozuměj cvikem)

někdy časem zjistíš že je ti pohodlná nějaká menzura, profil/tlouštka krku či tlouštka strun ale tím bych se ze začátku nezabýval a cvičil bych na to co mám dej tomu čas a nevěřím že byses po poctivé práci nedočkal výsledků

Maximálně pokud to opravdu nezvládáš tak pak třeba ty tenčí struny ale spíš si myslím že jak sám píšeš

miles napsal:

Možná řeším blbosti

Stejně co není v hlavě to z těch prstů stejně nedostaneš :-)

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr
0 xLajků:

4

Re: vhodné ruce na basu

http://www.youtube.com/watch?v=YjYvOFz0W6o smile

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

5

Re: vhodné ruce na basu

Časem a cvikem dosáhneš určitě lepšího držení a nebudeš k tomu potřebovat tolik síly. Doporučoval bych spíš kladívkový styl držení prstů levé ruky (kolmo špičkou), tak se ti poslední kloub malíčku lámat nebude.

Jo a taky tohle všechno nemůžeš chtít za hodinu/den/týden/měsíc... smile

0 xLajků:

6

Re: vhodné ruce na basu

zneuzivatel napsal:

někdy časem zjistíš že je ti pohodlná nějaká menzura, profil/tlouštka krku či tlouštka strun ale tím bych se ze začátku nezabýval a cvičil bych na to co mám dej tomu čas a nevěřím že byses po poctivé práci nedočkal výsledků
Maximálně pokud to opravdu nezvládáš tak pak třeba ty tenčí struny

rozhodne bych doporucil poradne serizenej nastroj tenci struny pripadne nastroj s uzsim krkem .. pripadne klidne zkusit shortscale..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: vhodné ruce na basu

Neeexistuje něco jako vhodné ruce na basu. Všichni bysme měli hrát na kytaru nebo trumpetu. Hraní na basu vyžaduje abnormální roztahy prstů a sílu stisku kombinovanou s rychlostí. Proč by se na tohle někdo učil hrát? big_smile

0 xLajků:

8

Re: vhodné ruce na basu

Janec napsal:

Neeexistuje něco jako vhodné ruce na basu. Všichni bysme měli hrát na kytaru nebo trumpetu. Hraní na basu vyžaduje abnormální roztahy prstů a sílu stisku kombinovanou s rychlostí. Proč by se na tohle někdo učil hrát? big_smile

tak to budu asi nějaká výjimka, moje ruce bejvaj o poslední článek prstů někdy i o víc delší, než ruce ostatních smrtelníků big_smile a když sem zkoušel hrát na kytaru, tak sem zjistil, že se mi ve vyšších polohách nevejdou prsty na to místo mezi pražcema, takže sem musel hrát vždycyk na pražci za tim, na kterým sem chtěl mít strunu přitisknutou big_smile

tfujSTAGG basa
tfujSTAGG kombo
0 xLajků:

9

Re: vhodné ruce na basu

Jaco Pastorius měl dlouhé a hubené, Victor Wooten má krátké a tlusté a jak jim to oběma hrálo/je smile

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

10

Re: vhodné ruce na basu

Janec napsal:

Neeexistuje něco jako vhodné ruce na basu.

to mi pripomina tu jedinou otazku co polozili Jenichovi v Cine ty mistni studenti konzervatore ci co to bylo: Jak muzete hrat kdyz mame tak tlusty prsty? big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: vhodné ruce na basu

No díky za názory. Podpořilo mě to a jdu cvičit...

0 xLajků:

12

Re: vhodné ruce na basu

miles napsal:

No díky za názory. Podpořilo mě to a jdu cvičit...

pokial mas aspon jeden prst, Mozes hrat na cokolvek wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

13

Re: vhodné ruce na basu

A nebo jak tu kdosi kdysi psal v odpověď na povzdech člena, který chtěl mít ruce jako XY (Wooten, Miller, nevim).
"To si normálně zajdeš do Končetin a tam si vybereš co potřebuješ." smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

14

Re: vhodné ruce na basu

tao-kan napsal:

A nebo jak tu kdosi kdysi psal v odpověď na povzdech člena, který chtěl mít ruce jako XY (Wooten, Miller, nevim).
"To si normálně zajdeš do Končetin a tam si vybereš co potřebuješ." smile

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile 101bodov

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

15

Re: vhodné ruce na basu

Bohužel se mi to nepodařilo dohledat a nevím, kdo to napsal. Měl jsem tenkrát záchvat smíchu smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Standa6 (27. 05. 2012 23.47:28)

Re: vhodné ruce na basu

FunkyMonk napsal:

pokial mas aspon jeden prst

to mi připomnělo http://www.youtube.com/watch?v=k5ThulqDmKc sice 5 prstů, ale nevadí smile
ale občas není potřeba ani rukou wink http://www.youtube.com/watch?v=jl-O1ZKm … re=related

tfujSTAGG basa
tfujSTAGG kombo
0 xLajků:

17

Re: vhodné ruce na basu

tao-kan napsal:

"To si normálně zajdeš do Končetin a tam si vybereš co potřebuješ."

Hele, to je blbost. Nemusíš nikam chodit - mají e-shop na http://www.koncetiny.cz/shop lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: vhodné ruce na basu

m3 napsal:

to mi pripomina tu jedinou otazku co polozili Jenichovi v Cine ty mistni studenti konzervatore ci co to bylo: Jak muzete hrat kdyz mame tak tlusty prsty?

lol

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků: