1 Naposledy upravil: little_demon (06. 05. 2012 11.23:06)

Téma: Připojení preampu

Omlouvam se jestli vytvarim dalsi tema ale nikde jsem to nenasel..... Uvazuju o koupi preampu protoze si myslim ze predzesik na mem PEAVEY Tour 700 za moc nestoji. a premyslim jak ho pripojit, abych obesel predzesilovac v hlave. Napadlo me treba zapojit vystup preampu do returnu efektove smycky, ktera je podle prilozeneho blokoveho schematu hned pred koncakem. Ja to takhle mozne? diky za odpovedi wink

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

2

Re: Připojení preampu

little_demon napsal:

Omlouvam se jestli vytvarim dalsi tema ale nikde jsem to nenasel..... Uvazuju o koupi preampu protoze si myslim ze predzesik na mem PEAVEY Tour 700 za moc nestoji. a premyslim jak ho pripojit, abych obesel predzesilovac v hlave. Napadlo me treba zapojit vystup preampu do returnu efektove smycky, ktera je podle prilozeneho blokoveho schematu hned pred koncakem. Ja to takhle mozne? diky za odpovedi wink

Taky bych to tak udělal, Return je vlastně přímý vstup do koncáku. Jinou možnost totiž asi ani nemáš, pokud na aparátu nemáš Line in (některý hlavy to mají).

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

3

Re: Připojení preampu

little_demon napsal:

Omlouvam se jestli vytvarim dalsi tema ale nikde jsem to nenasel..... Uvazuju o koupi preampu protoze si myslim ze predzesik na mem PEAVEY Tour 700 za moc nestoji. a premyslim jak ho pripojit, abych obesel predzesilovac v hlave. Napadlo me treba zapojit vystup preampu do returnu efektove smycky, ktera je podle prilozeneho blokoveho schematu hned pred koncakem. Ja to takhle mozne? diky za odpovedi wink

a co neobchazet preamp na zesaku a jen to dat pred nej? muzes pouzit bud Rackovy nebo i nozni. co konkretne chces koupit  za znacku?

0 xLajků:

4

Re: Připojení preampu

little_demon napsal:

Omlouvam se jestli vytvarim dalsi tema ale nikde jsem to nenasel..... Uvazuju o koupi preampu protoze si myslim ze predzesik na mem PEAVEY Tour 700 za moc nestoji. a premyslim jak ho pripojit, abych obesel predzesilovac v hlave. Napadlo me treba zapojit vystup preampu do returnu efektove smycky, ktera je podle prilozeneho blokoveho schematu hned pred koncakem. Ja to takhle mozne? diky za odpovedi wink

Dle návodu je to správné řešení. A taky se tam říká, že DI výstup na base je přímý výstup ze vstupu. Žádné další tónové úpravy se do DI výstupu nedostanou. Takže v DI máš čistý zvuk tvé basy (a případných krabiček v signálové cestě). Jen pak nezapomeň zvukaře napojovat na ten DI výstup na předzesilovači.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: little_demon (07. 05. 2012 14.33:02)

Re: Připojení preampu

valec1 napsal:
little_demon napsal:

Omlouvam se jestli vytvarim dalsi tema ale nikde jsem to nenasel..... Uvazuju o koupi preampu protoze si myslim ze predzesik na mem PEAVEY Tour 700 za moc nestoji. a premyslim jak ho pripojit, abych obesel predzesilovac v hlave. Napadlo me treba zapojit vystup preampu do returnu efektove smycky, ktera je podle prilozeneho blokoveho schematu hned pred koncakem. Ja to takhle mozne? diky za odpovedi wink

a co neobchazet preamp na zesaku a jen to dat pred nej? muzes pouzit bud Rackovy nebo i nozni. co konkretne chces koupit  za znacku?


chci jit do BBE BMAX, jsem hlavne hodne zvedavej na ten Maximizer, obsahuje vlastne jeste kompresor, DI box, a jednoduchej EQ stredy basy vejsky s kontejnerem na stredy. Vlastne vsechno co potrebuju v jedny rackovy pozici. Myslel jsem ze bude grafickej EQ na tom peavey krok dopredu, ale nejak nevim co s tou spoustou cudliku... proste v jednoduchosti je sila....

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: little_demon (07. 05. 2012 14.36:17)

Re: Připojení preampu

kalfar napsal:
little_demon napsal:

Omlouvam se jestli vytvarim dalsi tema ale nikde jsem to nenasel..... Uvazuju o koupi preampu protoze si myslim ze predzesik na mem PEAVEY Tour 700 za moc nestoji. a premyslim jak ho pripojit, abych obesel predzesilovac v hlave. Napadlo me treba zapojit vystup preampu do returnu efektove smycky, ktera je podle prilozeneho blokoveho schematu hned pred koncakem. Ja to takhle mozne? diky za odpovedi wink

Dle návodu je to správné řešení. A taky se tam říká, že DI výstup na base je přímý výstup ze vstupu. Žádné další tónové úpravy se do DI výstupu nedostanou. Takže v DI máš čistý zvuk tvé basy (a případných krabiček v signálové cestě). Jen pak nezapomeň zvukaře napojovat na ten DI výstup na předzesilovači.

tak pockat, myslel jsem ze do DI jde zvuk alespon pres EQ?? jak to teda je? to je docela skoda. Na base mam pouze 2pasmovou aktivku a jeste neni nic moc.... tak jestli by nebylo lepsi spis investovat do novy aktivky. A nebo jak navrhoval valec1, dat ten preamp pred predzesik hlavy a pak tahat signal pro zvukare z DI vystupu na hlave, kde uz by vlastne byl signal upravenej z preampu.

edit: mas pravdu, koukam na tom v tom blokovym schematu zesilovace..... DI je primej vystup z basy, jen pres nejakej budici OZ, bez upravy signalu.

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

7

Re: Připojení preampu

little_demon napsal:

tak pockat, myslel jsem ze do DI jde zvuk alespon pres EQ?? jak to teda je? to je docela skoda. Na base mam pouze 2pasmovou aktivku a jeste neni nic moc.... tak jestli by nebylo lepsi spis investovat do novy aktivky. A nebo jak navrhoval valec1, dat ten preamp pred predzesik hlavy a pak tahat signal pro zvukare z DI vystupu na hlave, kde uz by vlastne byl signal upravenej z preampu.

Rozmysli si, co přesně chceš. Potřebuješ celkově vylepšit zvuk? Pak je nej mít zvuk z preampu ke zvukaři a hlavu využít jen jako zesilovač pro sebe. Tak budeš mít nejkvalitnější zvuk.
Pokud hledáš nějaké další modulační možnosti, pak by možná bylo lepší to řešit krabičkou. Předpokládám, že se ti nelíbilo, co hlava dělá se zvukem, pokud to budeš mít zapojené do vstupu, bude to dělat opět. Jen budeš mít jiné možnosti nastavení.
Možná si nejprve zkus půjčit pár krabiček, jestli to pro tebe nebude dostatečné. Zapoj je mezi basu a hlavu a ty úpravy už určitě půjdou ke zvukaři do linky.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

8

Re: Připojení preampu

kalfar napsal:
little_demon napsal:

tak pockat, myslel jsem ze do DI jde zvuk alespon pres EQ?? jak to teda je? to je docela skoda. Na base mam pouze 2pasmovou aktivku a jeste neni nic moc.... tak jestli by nebylo lepsi spis investovat do novy aktivky. A nebo jak navrhoval valec1, dat ten preamp pred predzesik hlavy a pak tahat signal pro zvukare z DI vystupu na hlave, kde uz by vlastne byl signal upravenej z preampu.

Rozmysli si, co přesně chceš. Potřebuješ celkově vylepšit zvuk? Pak je nej mít zvuk z preampu ke zvukaři a hlavu využít jen jako zesilovač pro sebe. Tak budeš mít nejkvalitnější zvuk.
Pokud hledáš nějaké další modulační možnosti, pak by možná bylo lepší to řešit krabičkou. Předpokládám, že se ti nelíbilo, co hlava dělá se zvukem, pokud to budeš mít zapojené do vstupu, bude to dělat opět. Jen budeš mít jiné možnosti nastavení.
Možná si nejprve zkus půjčit pár krabiček, jestli to pro tebe nebude dostatečné. Zapoj je mezi basu a hlavu a ty úpravy už určitě půjdou ke zvukaři do linky.

Já to chápu tak, že demonovi se nelíbí preamp v jeho hlavě a chce ho nahradit jiným (BBE) a využívat i nadále koncák jeho hlavy. Nebo to je jinak?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

9

Re: Připojení preampu

radoozz napsal:

Já to chápu tak, že demonovi se nelíbí preamp v jeho hlavě a chce ho nahradit jiným (BBE) a využívat i nadále koncák jeho hlavy. Nebo to je jinak?

Já mu chtěl nabídnout i druhou alternativu. Třeba se mu nelíbí zvuk z nahrávek, který ale není upraven nastavením, které na hlavě má, protože jde z linky. To předtím nevěděl.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: little_demon (07. 05. 2012 15.46:18)

Re: Připojení preampu

Vlastne oba mate pravdu. Nelibi se mi, ze predzesilovac v hlave dost kresli a netusil jsem ze z DI vystupu leze korekcemi nedotceny zvuk. Proste chci, aby to co si tam natocim lezlo ven do salu. Jeste jedna otazka.... kdybych mel preamp zapojeny primo do koncaku. Muze mezi ne dat zvukar externi DI box? nebude to mit nejaky vliv na signal?

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

11

Re: Připojení preampu

Pokud by chtěl zvukař DI box, dá si ho mezi basu a preamp. Ale nevidím v tom smysl. Preamp bude určitě mít symetrický výstup, takže DI box není potřeba.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

12

Re: Připojení preampu

little_demon napsal:

Vlastne oba mate pravdu. Nelibi se mi, ze predzesilovac v hlave dost kresli a netusil jsem ze z DI vystupu leze korekcemi nedotceny zvuk. Jeste jedna otazka.... kdybych mel preamp zapojeny primo do koncaku. Muze mezi ne dat zvukar externi DI box? nebude to mit nejaky vliv na signal?

Na tom DI výstupu by měl být přepínač pre/post, kterej řídí, jestli symetrickej výstup bude s korekcema nebo bez nich. Přijde mi, že si to nějak moc komplikuješ.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

13

Re: Připojení preampu

omlouvam se, ale fakt mi to neni jasny.....  takze jakej z tohohle dostanu vystup? ten prepinac ground a lift, to je jen neco s uzemnenim ne?

http://www.usspeaker.com/images/bbe---Bmax-t-back-size684.gif

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

14

Re: Připojení preampu

little_demon napsal:

omlouvam se, ale fakt mi to neni jasny.....  takze jakej z tohohle dostanu vystup? ten prepinac ground a lift, to je jen neco s uzemnenim ne?

http://www.usspeaker.com/images/bbe---Bmax-t-back-size684.gif

Tady to přepínání post/pre není, ten ground/lift slouží pro odstranění brumu ze sítě. Jakej z toho DI leze signál teda nevím, čekal bych ale že bude upravenej korekcema. Jinak by např. studiový použití preampu bylo dost komplikovaný.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

15

Re: Připojení preampu

radoozz napsal:
little_demon napsal:

omlouvam se, ale fakt mi to neni jasny.....  takze jakej z tohohle dostanu vystup? ten prepinac ground a lift, to je jen neco s uzemnenim ne?

http://www.usspeaker.com/images/bbe---Bmax-t-back-size684.gif

Tady to přepínání post/pre není, ten ground/lift slouží pro odstranění brumu ze sítě. Jakej z toho DI leze signál teda nevím, čekal bych ale že bude upravenej korekcema. Jinak by např. studiový použití preampu bylo dost komplikovaný.

To je asi pravda. Pak by tam ten DI byl vlastne skoro zbytecne. No tak uvidime. Dekuju za rady. Zase jsem o neco chytrejsi a treba nekdy v budoucnu tenhle thread nekomu pomuze wink.

ESH , BBE 382i, Peavey Tour 700, Gallien-Krueger NEO 410
0 xLajků:

16

Re: Připojení preampu

Jenom doplnění a ujasnění:
Pokud se ti nelíbí preamp v kombu, běžná praxe skutečně je, že jakýkoli jiný preamp prostě zapojíš do returnu ef. smyčky. Zpravidla to funguje tak, že když do této díry strčíš jack, tak tím stávající preamp odpojíš. Občas tam bývá možnost paralalního zapojení ef. smyčky, ale to asi není tvůj případ.
A co se týče DI výstupu, tak to písmeno D znamená direct a většina DI výstupů, nebo DI boxů jsou bez korekcí. Přepínání pre/post, obracení fáze a podobné vychytávky jsou až nádstavba. Obecně se vychází z toho, že tento přímý výstup jde bez deformací ke zvukaři a ten si korekce udělá u sebe, tak aby to pasovalo do celku. A je jedno, jestli na pódiu, nebo ve studiu.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

17

Re: Připojení preampu

Jaralaf napsal:

A co se týče DI výstupu, tak to písmeno D znamená direct a většina DI výstupů, nebo DI boxů jsou bez korekcí. Přepínání pre/post, obracení fáze a podobné vychytávky jsou až nádstavba. Obecně se vychází z toho, že tento přímý výstup jde bez deformací ke zvukaři a ten si korekce udělá u sebe, tak aby to pasovalo do celku. A je jedno, jestli na pódiu, nebo ve studiu.

Já jsem zvyklý naopak. Většina výstupů je přepnutá na post, aby ke zvukaři šly takové úpravy, které si hudebník navolí. Když má na hlavě zkreslení, různé obvody vylepšující zvuk, kompresor, nic z toho by se ke zvukaři nedostalo, byla by to jen "nudná" čistá basa.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

18

Re: Připojení preampu

moje řeč, kalfare, taky jedu na prampu z výstupu D.I. jako post..
jinak jak již bylo psáno, zapojit preamp do returnu na efektový smyčce, taky jsem takhle párkrát hrál, když jsem si dotáh jen vysílačku, preamp a ladičku v racku přičemž kombo, nebo apec byl půjčenej od hlavní kapely

a když tak koukám na toho BBE BMAX, tak má zapojený na 99% D.I. jako post jelikož v návodu nepíšou, že je to jinak

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

19

Re: Připojení preampu

kalfar napsal:
Jaralaf napsal:

A co se týče DI výstupu, tak to písmeno D znamená direct a většina DI výstupů, nebo DI boxů jsou bez korekcí. Přepínání pre/post, obracení fáze a podobné vychytávky jsou až nádstavba. Obecně se vychází z toho, že tento přímý výstup jde bez deformací ke zvukaři a ten si korekce udělá u sebe, tak aby to pasovalo do celku. A je jedno, jestli na pódiu, nebo ve studiu.

Já jsem zvyklý naopak. Většina výstupů je přepnutá na post, aby ke zvukaři šly takové úpravy, které si hudebník navolí. Když má na hlavě zkreslení, různé obvody vylepšující zvuk, kompresor, nic z toho by se ke zvukaři nedostalo, byla by to jen "nudná" čistá basa.

Jenze on si zvuk navoli na svoji bednu-a nemusime tu slozite rozebirat, jak moc jsou bedny od sebe zvukove odlisny...(tim nerikam, ze pre je lepsi)


Jinak tazateli bych asi doporucil zmenu hlavy smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků: