101

Re: Pomoc při výběru baskytary

Asi tak...pokud jsi na to nehrál, nehodnoť, Skyline je pořád Lakland, podsouvat rozdíl typu Fender/Squier je nefér. Pár Skyline jsem v ruce měl a jsou to dospělý nástroje, které v dané ceně fungují bezvadně

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

102

Re: Pomoc při výběru baskytary

el BassTardo napsal:

Asi tak...pokud jsi na to nehrál, nehodnoť, Skyline je pořád Lakland, podsouvat rozdíl typu Fender/Squier je nefér. Pár Skyline jsem v ruce měl a jsou to dospělý nástroje, které v dané ceně fungují bezvadně

Asi to není úplně směroplatný, ale na YT Skyline hrajou hezky, tak pěkně dřevěně. Ale takhle tam hrajou i Squiery neutral
Točí mě, že tady musíme vést dokola takovýhle úvahy, protože není možný prostě vlítnout do nejbližších hudebnin, tam to popadnout do ruky a udělat si na věc názor. Už jsem to psal v jiným vlákně, ale v našem Velkém Krajském Městě není možno vyzkoušet ani elektroakustiku za pár kaček, natož pořádný pádlo. Hnus. Hlavně tu máme mega centra plný sraček. Fuj. Ale ulevil jsem si.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
1 xLajků:

103

Re: Pomoc při výběru baskytary

Tak holt asi nezbyde než si ty inzeráty všechny objet a vyzkoušet si to.... a mezi náma, youtube rozhodně neberu jako směrodatný médium. V rukou např. Eda Friedlanda by i Dimavery hrál jako Fodera  wink

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

104

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:

protože není možný prostě vlítnout do nejbližších hudebnin, tam to popadnout do ruky a udělat si na věc názor

smutny je, ze v brnenskych kytarach.cz si taky moc obrazek neudelas... vsecko neserizeny a s naprosto tupejma strunama... o dohmatu nemluvim, to ma kazdej jinak...
Zkousel jsem tam snad vsecky JB a nejlip hral Squier CV JB... to pak clovek co neni moc v obraze musi mit v hlave totalni zmatek... stejne tak ty Warwicky... serizeni ok, ale ty stary draty na tom nehraji...ani na Thumbu za 60k... chapu, ze je to nova prodejna a tepreve se treba vsecko chystaji doladit, ale i tak...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

105

Re: Pomoc při výběru baskytary

kurowec napsal:

smutny je, ze v brnenskych kytarach.cz si taky moc obrazek neudelas... vsecko neserizeny a s naprosto tupejma strunama... o dohmatu nemluvim, to ma kazdej jinak...
Zkousel jsem tam snad vsecky JB a nejlip hral Squier CV JB... to pak clovek co neni moc v obraze musi mit v hlave totalni zmatek... stejne tak ty Warwicky... serizeni ok, ale ty stary draty na tom nehraji...ani na Thumbu za 60k... chapu, ze je to nova prodejna a tepreve se treba vsecko chystaji doladit, ale i tak...

Nedělej si naděje, v Praze sou přes 10 let a je to tam úplně stejně tristní... :-/

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

106

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:

Už jsem to psal v jiným vlákně, ale v našem Velkém Krajském Městě není možno vyzkoušet ani elektroakustiku za pár kaček, natož pořádný pádlo. Hnus. Hlavně tu máme mega centra plný sraček.

poptávka/nabídka. proč držet něco na skladě, když 99% zákazníků jde jenom po ceně a kupuje na kdovíjakým mongolským e-shopu, protože je to vyjde o dvě kačky levnějc...? psal jsem o tom jinde, ale situace je čím dál horší, u některých místních krámků se divím, že vůbec ještě existujou.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

107 Naposledy upravil: pepaol (22. 02. 2012 20.22:43)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Když jsem vybíral pětistrunu, neměl jsem taky možnost je mít pohromadě. Nahrával jsem si tedy zvuky na minidisc. Basa - kabel - minidisc. V klidu doma provnal. Nezbude ti nic jiného. Už pro ten klid svědomí  smile

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

108

Re: Pomoc při výběru baskytary

Godsmacker napsal:
pepaol napsal:

Skyline je levnější produkce US originálu, proto až 3. Nepředpokládá se, že budou použity stejné materiály jako u US verze, zvuk bude rozhodně jiný. Zkrátka designová kopie.

Tak já nevim, jednou tady vypouštíš takový obecný "pravdy" a jindy zas vychvaluješ Vintege PB z Číny, že hraje stejně jak US Fender... :-/

PB Vintage je Vietnam. Jak hraje ti poví Tom Kedzior  wink

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

109 Naposledy upravil: radoozz (22. 02. 2012 21.24:36)

Re: Pomoc při výběru baskytary

pepaol napsal:

Když jsem vybíral pětistrunu, neměl jsem taky možnost je mít pohromadě. Nahrával jsem si tedy zvuky na minidisc. Basa - kabel - minidisc. V klidu doma provnal. Nezbude ti nic jiného. Už pro ten klid svědomí  smile

No, nějak to takhle pojmu, pokud to nebude láska na první pohled. Koupě nemovitosti na Aljašce je oproti tomuhle učiněná legrace lol

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

110

Re: Pomoc při výběru baskytary

Sivčák pětistruna u mne přistál kdysi taky. Výměna za aparát. Luxusně zpracováno. Byla to pasivka zapojení JB. Zvukem byl Sivčák víc zahuhlavý a méně průrazný, jako Fender. Hlavně, má plošší krk. Mne vyhovuje balda do dlaně, někdo má rád krk plochý.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

111

Re: Pomoc při výběru baskytary

Hotovo, vybráno. And winner is............no přece Fender jazz bass. Všem, kdo jste mi radili, děkuji. V pátek mu hned na kšeftě provětrám perka.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

112

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:

winner is............no přece Fender jazz bass

Gratulace, myslím, že jsi neprohloupil.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

113

Re: Pomoc při výběru baskytary

A jak jsi k Fenderu dospěl ? Testoval jsi ty tři basy ?

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

114

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:

Hotovo, vybráno. And winner is............no přece Fender jazz bass. Všem, kdo jste mi radili, děkuji. V pátek mu hned na kšeftě provětrám perka.

...uka foto uka foto! big_smile

0 xLajků:

115

Re: Pomoc při výběru baskytary

Matej napsal:

...uka foto uka foto!

Tak, tak!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

116

Re: Pomoc při výběru baskytary

pepaol napsal:

A jak jsi k Fenderu dospěl ? Testoval jsi ty tři basy ?

Nee, jen fendra a sandberga. Lakland by byl k mání až v pátek a hodinka strávená s jazz bassem rozhodla, že do pátka čekat nebudu. Džezbasovej sound mě dostal, prima krk, příjemný pocit z hraní atd atd atd, imidž v neposlední řadě, řekl bych že to bylo na první pohled.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

117

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:

prima krk, příjemný pocit z hraní atd

Co Háčko? Co jsem měl možnost slyšet americkýho pasivního pětidrát Fendera, tak to H bylo kupodivu moc dobrý i bez aktivky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

118

Re: Pomoc při výběru baskytary

Aidamos napsal:
Matej napsal:

...uka foto uka foto!

Tak, tak!

Tuctovej jazz v naturálu.  A v pasivu. Fotky udělám o víkendu, i nahrávku chci spáchat, aby vynikl rozdíl mezi klasikou a modernou (ta yamahaa, co mám)

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

119

Re: Pomoc při výběru baskytary

Aidamos napsal:
radoozz napsal:

prima krk, příjemný pocit z hraní atd

Co Háčko? Co jsem měl možnost slyšet americkýho pasivního pětidrát Fendera, tak to H bylo kupodivu moc dobrý i bez aktivky.

To byl zásadní moment celýho testování - háčko hraje úplně přirozeně a v pohodě. Co mě ale rozsekalo je citlivost nástroje na dynamiku hry. Lechtám to, hraje, zaberu a ozve se dřevo. Jasnej charakterní zvuk. O sterilitě nemůže být řeč.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

120

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:

Lechtám to, hraje, zaberu a ozve se dřevo. Jasnej charakterní zvuk. O sterilitě nemůže být řeč.

A tak to má být  smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

121

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:
Aidamos napsal:
radoozz napsal:

prima krk, příjemný pocit z hraní atd

Co Háčko? Co jsem měl možnost slyšet americkýho pasivního pětidrát Fendera, tak to H bylo kupodivu moc dobrý i bez aktivky.

To byl zásadní moment celýho testování - háčko hraje úplně přirozeně a v pohodě. Co mě ale rozsekalo je citlivost nástroje na dynamiku hry. Lechtám to, hraje, zaberu a ozve se dřevo. Jasnej charakterní zvuk. O sterilitě nemůže být řeč.

Z basy jsem měl stejný dojem, jako popisuješ. Fendřík vypadá naprosto obyčejně přesto hraje. Proto ho mám taky. V pasivu, jak jinak. Aby vynikla ta dynamika.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

122

Re: Pomoc při výběru baskytary

Co přesně má společného aktiv s dynamikou ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

123

Re: Pomoc při výběru baskytary

spider napsal:

Co přesně má společného aktiv s dynamikou ?

Uz zase zacinas wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

124

Re: Pomoc při výběru baskytary

Noo, já už dva týdny hraju jenom na pasiv, nevím jestli je to výplod mojí choré mysli ale zdálo se mi že ta aktivka fakt nějak tu ruku brzdí smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

125

Re: Pomoc při výběru baskytary

spider napsal:

Co přesně má společného aktiv s dynamikou ?

To taky nevim, předzesilovač na hlavě dynamiku nežere?

0 xLajků:

126

Re: Pomoc při výběru baskytary

Paparatzzi napsal:

já už dva týdny hraju jenom na pasiv, nevím jestli je to výplod mojí choré mysli ale zdálo se mi že ta aktivka fakt nějak tu ruku brzdí

zkoušel jsem tenhle rozdíl zkoumat na tom Glockovi, co ho mám v Bačusovi - já sám nepoznám rozdíl mezi pasivem a aktivem s korekcema na rovno... ani v dynamice ani ve zvuku...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

127

Re: Pomoc při výběru baskytary

hofa napsal:

rozdíl mezi pasivem a aktivem s korekcema na rovno


hofa napsal:

ani v dynamice ani ve zvuku...

Dynamika je možná fakt jen výplod mé hlavy ale zvuk je jasně jiný, ale tak to asi bude aktivkou, každý máme jinou no smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

128

Re: Pomoc při výběru baskytary

spider napsal:

Co přesně má společného aktiv s dynamikou ?

....já pamatuju, když přišly k nám první aktivky,...tak každej basák sháněl aktivku-jakoukoli a furt se probíralo, že ta aktivka ti dovolí větší dynamiku a kdo neměl aktivku tak byl míň basák. cool ....a dnes je to zase obráceně,...no tak já nevím. roll  big_smile

0 xLajků:

129 Naposledy upravil: pepaol (01. 03. 2012 18.58:28)

Re: Pomoc při výběru baskytary

davidak napsal:
spider napsal:

Co přesně má společného aktiv s dynamikou ?

To taky nevim, předzesilovač na hlavě dynamiku nežere?

Na celoflašce nežere. Nebo na QT600, simulanten lampen taky nežere. Na tranzistorovém apci rozdíl aktiv/pasiv basa není poznat.
Jaký má důvod do basy cpát aktivku ? Jediný, aby se prodal i neznělý nábytek. Tím to hlavně začalo.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

130

Re: Pomoc při výběru baskytary

pepaol napsal:

Jaký má důvod do basy cpát aktivku ? Jediný, aby se prodal i neznělý nábytek. Tím to hlavně začalo.

První, kdo do basy dal aktivku, byl Leo Fender a dal ji do MusicMana StingRaye. Myslíš, že to bylo kvůli tomu, že ta basa nehrála?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

131

Re: Pomoc při výběru baskytary

aktivka je marketinkovej tah ...
vždycky to tak bylo ...
každej to ví ...
nebo ne?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

132

Re: Pomoc při výběru baskytary

Určitě, ostatně i všechny nábytkový Sádla a Laky a Allevy a Fodery maj aktiv, aby se prodal smile


Juu, aktiv pasiv flame tu dlouho nebyl smile

0 xLajků:

133 Naposledy upravil: pepaol (01. 03. 2012 19.25:58)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Tak jinak.
Snímač je pasivní, žádné napájení pro sejmutí zvuku struny nepotřebuje.
Jaký důvod má tedy vrazit do basy aktivku ? Kvůli změně barvy zvuku. Hlavně, aby se dalo i na neznělým dřevu nakroutit použitelný zvuk.
Uvedu příklad na Cortu GB 74 co jsem chvíli měl. S aktivkou basa šuměla, vrčela, opřu se do struny, nic se nestane. Aktivku jsem vykuchal a ejhle. Ticho, šum, vrčení zmizelo, basa byla najednou dynamická. Barvu zvuku si nakroutím na zesíku. Aktivka je převážně a víceméně kurvítko mezi snímačem a aparátem.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

134

Re: Pomoc při výběru baskytary

To tady opravdu máme vyjmenovávat výhody aktivky? Snad ne. Eštěže nemáme žádný eq ani na zesilovačích a kombech, co.

0 xLajků:

135 Naposledy upravil: pepaol (01. 03. 2012 19.37:29)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Aktivka u Fodery a jiných perel je víc o marketingovém záměru, jako o zvuku. Líp se prodá, protože má něco "navíc".
Taky se líp prodává kompaktní foťák s 16MPx čipem než kdyby měl snímač 4MPx. Přitom 4MPx bude dělat lepší fotky, než SW vyhlazovaný šum u 16MPx.
Dneska se líp prodává basa s aktivkou, tož proč ji tam z výroby nezamontovat ?? Když to trh žádá !

Pro mne to nemá obecně logiku pořídit si generátor šumu do zařízení, které funguje i bez toho generátoru. A pak si za to zapojit třeba krabku noise gate.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

136 Naposledy upravil: Lukáš (01. 03. 2012 19.38:25)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Mě se třeba zvukově aktivka taky vůbec nezamlouvá, jediný výjimky tvoří Audere a ještě nějaká, co nevzpomenu na název. Ty plní účel aktivek na výbornou. To, že Hofa nepozná rozdíl mezi aktivním a pasivním módem, je právě super. Aktivka pak zůstává jako eliminační článek horšího řetězce.

Aidamos napsal:

První, kdo do basy dal aktivku, byl Leo Fender a dal ji do MusicMana StingRaye. Myslíš, že to bylo kvůli tomu, že ta basa nehrála?

No to by mě právě zajímalo, proč ji tam nacpali.. Beztak se jim v tý době ztráceli vejšky na kabelech a tak chtěl mít Louis Johnson víc slapovej zvuk (jenom teoretizuju a popichuju).

0 xLajků:

137

Re: Pomoc při výběru baskytary

pepaol napsal:

S aktivkou basa šuměla, vrčela, opřu se do struny, nic se nestane. Aktivku jsem vykuchal a ejhle. Ticho, šum, vrčení zmizelo, basa byla najednou dynamická.

Tak ona je taky aktivka a aktivka. Když jsem tenkrát vyměnil aktivku ve Fokusu, tak to bylo nebe a dudy, nárůst na kvalitě asi o 300%. Čili uznávám, že když se vykope špatná aktivka, tak ten pasivní zvuk může být lepší.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

138 Naposledy upravil: pepaol (01. 03. 2012 20.04:31)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Jasné, je to pohodlné a rychlé. Mít korekce na base. Sám používám Sraye. Ale sere mne. Výšky poťák nad půlku už slyším v aparátu šum, plochý je to. Kvůli Sray jsem začal měnit bedny, protože ten prďavej zvuk z basy neleze. Až teď když vyhulím tu Mesu 2x10". Sray by líp slušel Gallien. Už tomu začínám i věřit. Na krámě jsem do 700RB + bedna NEO 210 zapíchnul USA PB. Zvuk mne líbivý jsem si nakroutil s prstem v nose. A to jsem do něj nedal ani Sray.

Třeba toto:
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum

Ideální sestavička do obýváčku  lol

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

139

Re: Pomoc při výběru baskytary

pepaol napsal:

Taky se líp prodává kompaktní foťák s 16MPx čipem než kdyby měl snímač 4MPx. Přitom 4MPx bude dělat lepší fotky, než SW vyhlazovaný šum u 16MPx.

...to pochopíš, až budeš dělat nějaké výřezy,...nebo tisknout velký formáty,...nebo fotit reklamy,...k čemu je třebas 12 megapixlů. wink

0 xLajků:

140 Naposledy upravil: Matej (01. 03. 2012 20.31:39)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Aidamos napsal:
pepaol napsal:

S aktivkou basa šuměla, vrčela, opřu se do struny, nic se nestane. Aktivku jsem vykuchal a ejhle. Ticho, šum, vrčení zmizelo, basa byla najednou dynamická.

Tak ona je taky aktivka a aktivka. Když jsem tenkrát vyměnil aktivku ve Fokusu, tak to bylo nebe a dudy, nárůst na kvalitě asi o 300%. Čili uznávám, že když se vykope špatná aktivka, tak ten pasivní zvuk může být lepší.

....jo,...přesně tak to je. wink V té Cortce GB75 je aktiv na piču,..o tom už se tu psalo.Ale třebas v GB95 je jinej aktiv a ten je naprosto parádní.Tu basu jsem měl celou rozloženou, aktiv jsem celej přeletoval a zapojil podle mé představy,...samozřejmě jsem jí zkoušel i bez aktivu,...původně jsem myslel, že bych do toho dal jinej aktiv, ale není potřeba. wink

Podle mě je aktiv,..stejně jako megapixely prostě evoluce a vývoj. wink

0 xLajků:

141

Re: Pomoc při výběru baskytary

Matej napsal:
pepaol napsal:

Taky se líp prodává kompaktní foťák s 16MPx čipem než kdyby měl snímač 4MPx. Přitom 4MPx bude dělat lepší fotky, než SW vyhlazovaný šum u 16MPx.

...to pochopíš, až budeš dělat nějaké výřezy,...nebo tisknout velký formáty,...nebo fotit reklamy,...k čemu je třebas 12 megapixlů. wink

U zrdcadlovky to chápu. Má větší čip, který tolik nešumí. U kompaktů by se mělo zakázat víc jak 6MPx.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

142

Re: Pomoc při výběru baskytary

Tak kompakty jsou stejnak tak na focení ptákovin,..ty bych zakázal vůbec. wink ....nééé, dělám si prču,...ale máš pravdu, tam je počet megapixlů a zoomů hlavně marketingovej tah. hmm

0 xLajků:

143

Re: Pomoc při výběru baskytary

pepaol napsal:

U kompaktů by se mělo zakázat víc jak 6MPx.

Pokud ten kompakt bude mít velkej čip, tak proč ne- o tom to přece je, počet pixelů na plochu-->množství světla na jeden pixel-->šum.

0 xLajků:

144

Re: Pomoc při výběru baskytary

Kterej kompakt má velkej čip a nestojí přitom dvacet litrů.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

145

Re: Pomoc při výběru baskytary

Fujifilm X10. Samozřejmě tak velký čip jako zrcadlovka to nemá, ale na kompakt supr. Navíc přidá i světelný objektiv čili nějaký šum? Eee  smile  Ne každý, kdo by rád hezké fotky chce s sebou tahat obří zrcadlovku. Podle mě se profi kompakt s low-end zrcadlovkou může směle měřit.

Modulus Flea
0 xLajků:

146

Re: Pomoc při výběru baskytary

sserpx napsal:

Podle mě se profi kompakt s low-end zrcadlovkou může směle měřit.

....tak to ani náhodou. wink Fotím už hezkou řádku let. smile

0 xLajků:

147

Re: Pomoc při výběru baskytary

sserpx napsal:

Fujifilm X10. Samozřejmě tak velký čip jako zrcadlovka to nemá, ale na kompakt supr. Navíc přidá i světelný objektiv čili nějaký šum? Eee  smile  Ne každý, kdo by rád hezké fotky chce s sebou tahat obří zrcadlovku.

...neblázni,...kompakt za 13 litrů? hmm  Mimochodem nejmenší zrcadlovka od Nikona D40 (o moc větší než X10 už není) pořídíš za 3 ticky,...k tomu 50/1.8 se dá za patnáct stovek,...k tomu zaklaďáček třebas Tamron 17-50 2.8 (kamarád ho koupil za 3k) a s tím už může dělat "profi" fotky. wink Ono je to samozřejmě ale v těch rukách,...ne v drahý výbavě. tongue

0 xLajků:

148 Naposledy upravil: Faky77 (02. 03. 2012 10.54:50)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Späť k aktívkam...
Výhody aktívu ktoré reálne využijem:
1, Eliminácia strát spôsobených dĺžkou kábla (6m basa - pedalboard + 4,5m pedalboard - aparát )
2, Na aparáte mám nastavený EQ narovno a všetky prípadné zmeny EQ si robím na base = nemusím chodiť k aparátu a krútiť

Mám elektroniku East / J-Retro 5 Knob Deluxe a neviem si ju vynachváliť.

Aby to nevyzeralo, že som pasiv hater tak pripomeniem, že nedám dopustiť na pasívny Gibson Thunderbird  big_smile

0 xLajků:

149 Naposledy upravil: Aidamos (03. 03. 2012 08.41:52)

Re: Pomoc při výběru baskytary

Faky77 napsal:

Mám elektroniku East / J-Retro 5 Knob Deluxe a neviem si ju vynachváliť.

Jo, to jsou parádní kousky. Když bych bral nějakou aktivku, tak tu! http://www.east-uk.com/

pepaol napsal:

Jaký důvod má tedy vrazit do basy aktivku ? Kvůli změně barvy zvuku. Hlavně, aby se dalo i na neznělým dřevu nakroutit použitelný zvuk.
Aktivka u Fodery a jiných perel je víc o marketingovém záměru, jako o zvuku. Líp se prodá, protože má něco "navíc".

Ještě mě napadl jeden příměr. Proč do aut cpou turbo? Kdyby udělali pořádnej motor, tak to není třeba. Je to jen marketingovej tah aby to mělo něco navíc.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

150

Re: Pomoc při výběru baskytary

Aidamos napsal:

Kdyby udělali pořádnej motor, tak to není třeba

to je ale pravda smile

0 xLajků:

151

Re: Pomoc při výběru baskytary

Aidamos napsal:

Kdyby udělali pořádnej motor, tak to není třeba.

příklad je přeplňovaný tříválec HTP ze škodovek, který vás překvapí nulovým zátahem, extrémně vysokou spotřebou při běžném rodinném a podnikatelském používání auta a samozřejmě vysokými emisemi (což nás nepálí, na to sereme), neboť pracuje stále v nestandardním režimu .... životnost musí být mizivá, raději nezkoušet ...  30 let stará koncernová 1,6 táhne a do 3.000 je spotřeba velmi nízká ... motor má navíc s dobrým olejem neomezenou životnost ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

152

Re: Pomoc při výběru baskytary

Haha, neverending diskuze na tema aktivka.. big_smile Za sebe muzu srovnat aktivku v Sadowskem a musim naprosto subjektivne rict, ze je to typ aktivky, ktera pasivnimu zvuku tu barvu modifikuje - tady prida, tady ubere. Je to podle me uplne spravne, protoze tim se prave dela specificky zvuk, ktery je prave u Sadowskeho dost vyrazny... A me se opravdu libi.. smile Ze se mi ted zrovna libi staroba Fender s tim nema co delat.. Dovedl bych si predstavit zadratovat nejaky vintage nastroj treba do outboard aktivky/preampu prave proto, abych tam dostal jinou barvu... Foderu posoudit nedovedu, ale podle me to bude velmi podobne - Mike Pope preampy jsou taky snad vyhradne pro Fodery?

Kazdopadne bezte s autama/motorama/fabiema na skodaforum... big_smile big_smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

153

Re: Pomoc při výběru baskytary

woody napsal:
Aidamos napsal:

Kdyby udělali pořádnej motor, tak to není třeba.

příklad je přeplňovaný tříválec HTP ze škodovek, který vás překvapí nulovým zátahem, extrémně vysokou spotřebou při běžném rodinném a podnikatelském používání auta a samozřejmě vysokými emisemi (což nás nepálí, na to sereme), neboť pracuje stále v nestandardním režimu .... životnost musí být mizivá, raději nezkoušet ...  30 let stará koncernová 1,6 táhne a do 3.000 je spotřeba velmi nízká ... motor má navíc s dobrým olejem neomezenou životnost ...

Až na to, že HTP není přeplňovaný, ale atmosférický.  big_smile

Trace Elliot Club #3
0 xLajků:

154 Naposledy upravil: deafslap (03. 03. 2012 12.15:39)

Re: Pomoc při výběru baskytary

jo, jo, je vidět že woody do motorů dělá, turbo HTP, kurva to musí bejt nátěr smile

zapojil bych se do téma aktiv vs pasiv, ale můj názor je předpokládám dostatečně známý smile

0 xLajků:

155

Re: Pomoc při výběru baskytary

deafslap napsal:

jo, jo, je vidět že woody do motorů dělá, turbo HTP

tak mi to synek taky vytmavil, turbo se k tříválci prej teprv chystá .... a motor má už čtyřikrát uloženou hřídel a prej nejni tak špatnej ... turbo je prej 1,2 TSI, což je ale čtyřválec a úplně  jinej motor ... tak jo, nevyznám se v tom, no ...  big_smile

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

156 Naposledy upravil: Dragunov (03. 03. 2012 13.11:22)

Re: Pomoc při výběru baskytary

deafslap napsal:
Aidamos napsal:

Kdyby udělali pořádnej motor, tak to není třeba

to je ale pravda smile

Tak turbo šetří palivo - člověk dostane větší výkon z menšího objemu. A když jsou dvě a každé jinak velké... cool
Nevím na co koumat tyhle pidimotory s minimálním počtem válců - 3 litrová nafta od BMW spotřeba 6 litrů smile

Aktiv/Pasiv - a není to jedno když je člověk spokojenej se zvukem? smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

157

Re: Pomoc při výběru baskytary

Aidamos napsal:
Matej napsal:

...uka foto uka foto!

Tak, tak!

Něco jsem sesmolil sem:
http://baskytara.com/forum/viewtopic.ph … 19#p279619

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

158

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:

Něco jsem sesmolil

Tak ještě šup sem: http://baskytara.com/forum/viewtopic.ph … 25#p279625

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

159

Re: Pomoc při výběru baskytary

radoozz napsal:
Aidamos napsal:
Matej napsal:

...uka foto uka foto!

Tak, tak!

Něco jsem sesmolil sem:
http://baskytara.com/forum/viewtopic.ph … 19#p279619

Zvuk ? Je to tam. Hraje to. A bez aktivky  lol

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

160

Re: Pomoc při výběru baskytary

Škoda, hned bych se k diskuzi o motorech zapojil, ale respektuji pravidla OT smile (vivat Honda atmosféra!  tongue)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

161

Re: Pomoc při výběru baskytary

Mystiqe napsal:
CharlesBass napsal:
Mystiqe napsal:

Do těch hudebnin určitě půjdu, jen nevím přesně co mám zkoušet,

To je situace, viď? Neboj! Zkus si na ní nějakej jednoduchej rozloženej akord, jak se Ti bude zdát dohmat a pocit z držení při sedu s basou na klíně. Určitě si řekni i vo popruh a že tu basu chceš na sebe pověsit a zkusit jak "sedí" i takhle. Prostě, jak se ti bude držet i vstoje - což bude asi nejčastější způsob hry na basu. Podrž si jich víc, dej na pocit, nepospíchej.

Nemyslím že by Ti prodavači utrhli hlavu, budou mít aspoň co na práci. Celej den se akorát ptaj: "Máte přání?" a všichni ti "zkušení" muzikanti zákazníci odpovídaj: "Ne dík, jen se koukám". Nebudeš po nich chtít nic nového, pokud to nebudou nějaký maskuliní egoisti, pomůžou Ti jistě rádi a budou respektovat to že jsi začátečník a že jako ženská budeš hledět taky na disajn a barvu. Což dělaj vlastně chlapi taky.

Tak jednoduchej rozloženej akord snad zvládnu bez trapasu :-) Líbí se mi, jak jsi taktně řekl, že chlapi taky koukají na vzhled (jen to asi nedávají tak okatě najevo:D a barvu taky zas tak neřeším, pokud to nebude růžové nebo modré, tak mit o je fuk, i když nejvíc se mi líbí černé a přírodní odstíny.

V tom případě ti můžu doporučit svou Ibanez SR 505, oproti té co tu nabízí, ta moje je novější, je z mahagonu a má snímače a aktivku Bartolini, je lehčí, líp vypadá a hrál jsem na ni metal, takže je na něj zvyklá  big_smile , hlavně jde o ty snímače ADX jsou oproti Bartolini zahuhlanější vím, pač jsem měl oboje, moje basa je seřízená a tady je odkaz http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum nikdy bych ji neprodával, protože hraje parádně,jenomže jsem se dostal k Prestige řadě za super cenu a to byl vždycky můj sen, jak tady radí hoši precla, tak ok proč ne, pokud jim nevadí, že se precl tak neprosadí v podladěné kapele a že má tak málo pražců, některé věci od metallicy na precla prostě nezahraješ....viz Orion a sólo na konci.

0 xLajků:

162

Re: Pomoc při výběru baskytary

D.a.l.i napsal:

Škoda, hned bych se k diskuzi o motorech zapojil

Tak to můžeš tady v Rozjímání o auťácích: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9041  big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

163

Re: Pomoc při výběru baskytary

Ahoj, rád bych si trošku rozšířil obzory. Na konci května pojedu do USandA a byl bych hloupý, kdybych si něco hezkého nepřivezl. Sice je to ještě nějaký ten pátek, ale nedá mi to a pořád šmejdím po netu a ne a ne vyšmejdit něco, co by mě praštilo do xichtu a nestálo majlant. Hledám pětku s jedním nebo dvěma humbuckery. Je fuk jestli aktiv nebo pasiv a spíše bych se přikláněl k 34" menzuře a tenkému nelakovanému krku kvůli pohodlnějšímu hraní. Lakovaný sice skvěle vypadá, ale zjistil jsem, že se mi o něj zadrhává palec, když se zpotím. Mohli byste sem hodit pár tipů? Klidně třeba jen na značky, které bych mohl zařadit do výběru. Cenu bych viděl na cca 2500 USD.

Modulus Flea
0 xLajků:

164

Re: Pomoc při výběru baskytary

Lakland!

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

165

Re: Pomoc při výběru baskytary

Paparatzzi napsal:

Lakland!

Jojo taky mě to hned napadlo..

http://www.ebay.com/itm/Used-Lakland-55 … 3f14b578c0

0 xLajků:

166 Naposledy upravil: Aidamos (18. 03. 2012 16.41:59)

Re: Pomoc při výběru baskytary

sserpx napsal:

spíše bych se přikláněl k 34" menzuře a tenkému nelakovanému krku.... Cenu bych viděl na cca 2500 USD

Tak co třeba něco z tohohle?
http://www.basscentral.com/musicman/sti … tted.shtml
Normální cena $2400,prodávají za $1680, to je vážně super.
Pěknejch kousků tam je víc než dost:

http://www.basscentral.com/pdimages/2010A/4-27-2010/sr5_HH_candyapple_maple_tort_pg_body.jpg http://www.basscentral.com/pdimages/2010A/5-24-2010/SR5_HH_TG_M_MH_Tort_body.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

167

Re: Pomoc při výběru baskytary

Jo právě jsem koukal na MM a na Modulusy a určitě je mám v plánu vyzkoušet. Jen mě zajímalo, jestli třeba nevíte ještě o jiných dobrých značkách. Lakland je v obchodě drahý jak čert čili jedině ebay. Kdyby vás ještě něco napadlo, tak sem s tím.

Modulus Flea
0 xLajků:

168

Re: Pomoc při výběru baskytary

Hmm, takze budes kupovat novou? Trochu si tim zuzujes vyber. Kolem 2.5K se daji vybrat i docela boutique kousky (jete) - z humbuckerovych kousku se mi nazivo asi libil nejvic Ken Smith, vubec bych nezavrhoval Sadowskeho s HB.. Urcite zajimava by byla Pedulla Thunderbolt, s trochou stesti by asi vyslo i MTD.. Samozrejme zalezi, jestli  bys sel spis do klasickeho stylu (MM, Lakland), anebo do nejake zajimavejsi moderny...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

169

Re: Pomoc při výběru baskytary

Nene novou klidně právě starší z toho ebaye. Jenom to bude chtít štěstí, aby tam zrovna něco zajímavého bylo a aby se to dalo vyzkoušet popř. zaslat zpět. A moderny můžou být taky. U mě platí, že se mi basa musí líbit. Nezastávám názor, že důležitý je zvuk a na vzhled, že se můžu vybodnout. Musí být obojí + pohodlná k hraní. Právě kdyby se v létě objevila na prodej třeba starší Pedulla Thunderbolt/Nuance, tak bych se asi zbláznil radostí.

Modulus Flea
0 xLajků:

170

Re: Pomoc při výběru baskytary

Jasny, pokud nemas moznost vyzkouset, tak je to zvukove trochu sazka do loterie, byt je toho napsano a nahrano okolo kazdeho nastroje tuna.. smile Nemyslim si, ze bys mel takovy stesti, abys mohl nastroj po vyzkouseni jen tak vratit.. wink

Pokud mas takovy rozpocet, tak bych se treba na MM vyprdnul - je to moc low level na uvedenou cenu... Lakland uz je neco jinyho...

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

171

Re: Pomoc při výběru baskytary

sserpx napsal:

Kdyby vás ještě něco napadlo, tak sem s tím.

dam ti ukol a finance  big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

172

Re: Pomoc při výběru baskytary

Ajaj  big_smile  Nejdříve dobrý tip, který tu ještě nezazněl a pak o tom možná budu uvažovat  tongue

Modulus Flea
0 xLajků:

173

Re: Pomoc při výběru baskytary

něco k tématu smile

http://www.bestcovery.com/best-5-string … ar-overall

na té stránce jsou i další "best-of"

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

174

Re: Pomoc při výběru baskytary

Co vy na to?
http://viewitem.eim.ebay.cz/Fender-Jazz … 90901/item

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

175

Re: Pomoc při výběru baskytary

Kiwi napsal:

Co vy na to?

já bych to teda za normálního mexičana nedal

0 xLajků:

176

Re: Pomoc při výběru baskytary

basa pěkná ale moc peněz za to

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků: