1 Naposledy upravil: Stejohn (02. 09. 2010 12.49:48)

Téma: Hughes & Kettner QT600

Text je vykopírovanej z emailu, který sem posílal Davidakovi - opět se jedná jen o pár mých postřehů.

Ke Kettnerovi - podle mě to není hlava pro každého. Zvuk se z něj dá dostat docela univerzální, ale že by to byl nějak ultra variabilní aparát..to asi ne. Můj pocit z něj je takovej, že to co je v rukách leze z Kettnera. Myslím, že docela věrně přenese to co leze z basy - stejně jako třeba Markbass - ve srovnání s ním se mi ale zvuk QT líbí mnohem mnohem víc, aniž bych dokázal říct čím to je. Variabilnost tudíž docílíš rukama. Ekvalizér tu není kvůli nějaké extrémní změně charakteru zvuku, ale spíš v případě, že ti ve zvuku něco chybí - potom je totálně vychytanej. Hodně používám funkci "mid boost" - zvýrazní to takový ty Hi-Fi frekvence - zvuk je takovej konkrétnější. Samozřejmě Tube Growl - výborná věc - zvuk je mnohem pevnější a teplejší. Docela dlouho jsem z něj nemohl dostat takovej ten Ampeg sound (ne že bych po něčem takovým toužil...kdyby ano, koupím si SVT)...prostě jsem jen zkoušel co z něj dostanu. Co se technické vybavenosti hlavy týče, nechybí mi ke spokojenosti vůbec nic - výstup na ladičku, Mute tlumící vše kromě ladičkového výstupu, efektová smyčka, XLR výstup, linkový výstup...mohl bych pokračovat dál.
Sám o sobě je to podle mě aparát spíš do Jazzu, Rocku a na nějakej kovovej metalovej basovýškáč to není. V momentě, kdy jsem pořídil M-80 a Bass Driver (oba za dobrou cenu...tudíž zkouším kterej mi víc sedí a ten druhej půjde z domu) jsem schopnej z toho dostat opravdu cokoliv. Takže QT je aparát pro kohokoliv kromě člověka pomalovanýho bílou barvou s krvavým B.C.Richem v ruce a kozlí hlavou napíchlou na vidlích. takovýmu bych doporučil ať si přikoupí nějakej schopnej basovej D.I. a nebo ať si koupí SWR. K hlasitosti - typicky záleží na vybuzení vstupího gainu a masteru. Gain mám vyšťavenej na 5 - 8 z 10 přičemž master volume nikdy (ani při hraní na větších venkovních podiích) nebyl víc než na pětce...a to už to sakra roluje nohavice. K hlavě mám box z Quantum řady - 4 x 10 - na tuhle konfiguraci je hezky lehkej a relativně skladnej (nemám velkou možnost porovnání, ale viděl a držel jsem i o hodně větší a těžší mrchy) a udávaný výkon má 900W - vzhledem k hlavě má tedy krásnou rezervu. Podle mě nestačí si tenhle aparát vyzkoušet v hudebninách...asi by mě při prvním shledání nepřesvědčil. Chce to si s ním vyhrát, pročíst si manuál (mají v něm i grafy frekvenčních průběhů atd...), pochopit ekvalizěr a všechny ostatní pro někoho užitečný pro jinýho zbytečný funkce a potom nad ním vynášet ortel.
Shrnuto a podtrženo - při návrhu a produkci tohoto aparátu a různých funkcí co jiný HK basový řady nemají asi fakt přemýšleli, zpracování není totálně co vytknout - vypadá a i opravdu je dotažený do nejmenších detailů. Pokud si hlasitost koriguješ jen Masterem a Gain necháváš - zní aparát stejně při různém vytavení. Výkonově má rezervu a dokáže hrát i potichu. Je to rozhodně zajímavej a neobvyklej kus basovýho gearu, ale že bych si byl 100% jistej, že už mi nadosmrti zůstane, to říct nemůžu.

Dingwall Combustion 5 Candy apple / G&L L2000 / KEEN Fender Precision Bass 4.str fretless / tc electronic Staccato´51 / 2x EBS NEO112 / Behringer BX 1200 / Korg Pandora PX5D / Darkglass B3K / BBE Sonic Stomp
0 xLajků:

2

Re: Hughes & Kettner QT600

Díky moc!

Já ještě přidám nějakej ten eye/ear catcher :)

http://www.gbase.com/files/store_images/gear/2121879/p1_u45bpkl2m_so.jpg
http://www.gbase.com/files/store_images/gear/2121879/p2_udpx5nxa2_so.jpg


onehdá jsem se o Quantumu bavil s Georgybassem tady z fóra, tak s jeho dovolením postnu ukázky zvuku, který mi tenkrát posílal:

geargybass napsal:

Za chvili ti na uschovnu poslu 3 ukazky Quantum. Jedna je s valve drive. Vsude je Tube Growl na pul. Tenhle potak je fakt dobrej, ale pozor je to lampovej kompresor ne nejaky lampovy nakopavadlo. Zni to lampovejc, ale dost to komprimuje. Vic nez normalni lampovej preamp. Taky aby ne, kdyz  je to kompresor. :-] Dulezity je take GAIN. Cim vic doprava, tim lampovejsi zvuk mas. K ty hodnosti, zase tak hodny to neni, ale muj jazzbass je sam o sobe dost hodnej, a tak to spolu delalo takovej HIFI zvoucek. S jazzbass Geddy Lee to bylo docela brutalni. Ale Geddy je vrahoun vsude a se vsim. [] Ke zvuku toho Kettnera. Je postavenej spise na stredobasech. Premyslim jsem, ze bych si k Fafnerovi casem dokoupil Quantum combo, protoze ten aparat je fakt dobrej. A bavi me. Ale pro kapelu potrebuju vetsi drive a agresi a to mi Fafner dava.

Rozhodne ti ho muzu doporucit. Ta hlava hraje vyborne s tou Mesou, kterou ted mas. A hlavne zadna Cina. Poctivi Nemci a ti delaj veci dobre a chytre, ze?! Musim bezet, tak se zatim mej.

P.S. ukazky jsou z nasi pripravovany desky, takze vytrzeno z kontextu. Ale jako ukazka to bohate postaci. Jo a klidne to muzes poslat dal, kdyby nekdo mel zajem Quantum slyset.

Jenom HK
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d … kjenom.mp3

HK+ValveDrive
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d … edrive.mp3

HK Slap
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d … slaphk.mp3

0 xLajků:

3

Re: Hughes & Kettner QT600

Tak tak, pod to, co napsal Stejohn se klidně podepíšu a díky za ukázky smile Prostě nádherné Quantum.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

4

Re: Hughes & Kettner QT600

Jsem "kvantista" už roky (QC421) a QT 600-ka mě vždy lákala. Ale těch stadionů se moc nehraje  big_smile a na ledničku 8x10 se ti kámoši v kapele nesmí vymlouvat na bolavý záda  mad
Nicméně osud tomu asi chtěl a QT600 jsem "adoptoval".  A abych si byl úplně jist nechal jsem vyměnit onu "zázračnou" lampu před koncovým stupněm (Tube Growl). Charakter aparátu znám z komba a Stejohn ho tu popsal viz výše, ALE... S novou lampou se dá aparát popsat známou scénou z Pulp Fiction kde byla Mia s Vincentem na večeři ("Jdu si trochu napudrovat nos.")  TAK TO JE ŽRÁDLO !!! Osazená lampa TAD 7025 S Mullard dodala neskutečnou jiskru a jakoby otevřela nějakou tajnou komnatu  lol  Ve spojení s ledničkou QS810 je to opravdu asi to nej, co si může basový šílenec přát. V tomhle ohledu mohu klidně říct, že takhle vypadá aparát který mi klidně může zůstat až do hrobu.
Pro majitele tohoto kousku tu mám moje testovací nastavení, check it out!
Gain 16:00
Punch On
Bass 13:00
Bass Shape ON
Low Mid 12:00
Mid Boost Off
Mid High: 12:00
HF-Character: ON
Treble 13:00
Tube Growl: 12:00
Master: 14:00 (pokud vedle bydlí Bartáčkovi tak i víc  lol

Už se nemohu dočkat na první letošní venkovní hraní 27.4. v Brně.

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: pepaol (31. 03. 2012 10.36:53)

Re: Hughes & Kettner QT600

Dříve jsem vlastnil QC421, teď QT 600. Musím potvrdit výše uvedené. Kettner si vzal do hlavy, že vyvinou lepší apec než Ampeg a to se jim podařilo. Nechápu, proč se tato řada už nevyrábí.
Měl jsem i Fafnera, ve srovnání s QT 600 z něj lezou nepŕíjemné ostré výšky. Nemá tolik dynamiky. Dva kytaristi v metálku mne utvrdili, že si mám nechat Kettnera (hraje líp) a EBS prodat.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6

Re: Hughes & Kettner QT600

pepaol napsal:

Kettner si vzal do hlavy, že vyvinou lepší apec než Ampeg a to se jim podařilo.

tyhle jednoznacne tvrzeni, me lezou pekne krkem  wink

0 xLajků:

7

Re: Hughes & Kettner QT600

valec1 napsal:

tyhle jednoznacne tvrzeni, me lezou pekne krkem  wink

nj, ale tak pán je zaujatý  lol

Sivčák, EBS HD350, EBS Neo 210, TC Polytune, EBS BassIQ
Bylo: Zesilovač 125W homemade, Ibanez SR 505, Warwick ProFet 3.2 a WCA211 PRO, Ampeg SVT 410 HLF, Behringer BTR2000
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: valec1 (31. 03. 2012 11.43:24)

Re: Hughes & Kettner QT600

M@rk napsal:
valec1 napsal:

tyhle jednoznacne tvrzeni, me lezou pekne krkem  wink

nj, ale tak pán je zaujatý  lol

jde o to, ze to tady na foru je to casty neduh. proste ty jednoznacne tvrzeni o tom ze " ta a ta znacka " je lepsi nez ta druha pritom by stacilo formulovat jinak. treba" pro moje uspokojeni o zvuku me sedi vic to a to", ale ne psat, ze tohle je lepsi atd.... nez tohle, myslim ze to ani nejde takhle jednoznacne formulovat. kazdy ma jine naroky a predstavu o zvuku

0 xLajků:

9

Re: Hughes & Kettner QT600

pepaol napsal:

Nechápu, proč se tato řada už nevyrábí

asi si víc lidí kupovalo Ampeg smile

0 xLajků:

10

Re: Hughes & Kettner QT600

valec1 napsal:

kazdy ma jine naroky a predstavu o zvuku

a hlavně každý má jinou basu, jiné prsty, jiný feeling - zesilovač jen zesiluje to, co do něho každý nasype - a každý to sype trochu jinak. Uniformita je vyloučena!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

11

Re: Hughes & Kettner QT600

leda ze by nemci chteli aby to tak nekreslilo jak Ampeg... tak to vylepsili, ze se to neda prebudit  smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

12

Re: Hughes & Kettner QT600

ampeg je sracka!  tongue

0 xLajků:

13

Re: Hughes & Kettner QT600

pekelnik napsal:

ampeg je sracka!  tongue

doufej, ze valec nevi kde bydlis  big_smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

14

Re: Hughes & Kettner QT600

kurowec napsal:

doufej, ze valec nevi kde bydlis  big_smile

pravda, ja ho jednou potkal a do křížku bych se s ním nepouštěl, jsem hold jiná váhová kategorie  wink

Sivčák, EBS HD350, EBS Neo 210, TC Polytune, EBS BassIQ
Bylo: Zesilovač 125W homemade, Ibanez SR 505, Warwick ProFet 3.2 a WCA211 PRO, Ampeg SVT 410 HLF, Behringer BTR2000
0 xLajků:

15

Re: Hughes & Kettner QT600

kurowec napsal:

doufej, ze valec nevi kde bydlis

vi,nebo nevi...co s nim jako??   smile

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: valec1 (31. 03. 2012 16.24:11)

Re: Hughes & Kettner QT600

pekelnik napsal:

ampeg je sracka!  tongue

pekelnik jako vzdy , nic nepochopil a nedaval pozor  wink

0 xLajků:

17

Re: Hughes & Kettner QT600

Dva roky jsem měl SVTIIIPro. Celkem ho znám.
Jde nakreslit, přebudit.
Tvrdší zvuk. Asi tím FETovým koncem. Celoflaška Ampeg proti SVTIIIPro hraje přirozeněji, měkčeji.

QT 600
Nejde přebudit vstup. Tedy jde, když nedbám indikace přebuzení. Hrozí však zničení polovodičů na vstupu. Je vhodné pro zkreslený zvuk použít kreslítko zvlášť.
Velká dynamika, větší jako u SVTIIIPro. Je podobná jako u celoflašky Ampeg.
Dá se nakroutit tlustý zvuk knoflíkem Tube Growl. Dostane to neskutečný koule.

Zvukově se mne líbí oba zesíky. Kdybych si měl vybrat jeden z nich, sáhnu po QT 600. Pro tu dynamičnost a hraje přirozeněji, jako celoflaška.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

18

Re: Hughes & Kettner QT600

Pepo, stejně jako woody, je toho málo co si neměl a co si nedělal smile Chápu, že jsi zkušený kořeň a harcovník....ale zase tlačit nám to v jenom kuse na všech frontách ? Zvlášť když tvoje názory jsou ultimátní a nejede skrz ně vlak.....  kdyby ses trochu mírnil, určitě by jsme tě brali vážně a tvoje rady by měly mnohem větší váhu... (pokud tedy o to stojíš)

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: pepaol (31. 03. 2012 18.41:22)

Re: Hughes & Kettner QT600

Je to jen a pouze můj subjektivní názor. Možná blbě podaný, ale nevnucuju. Každému se líbí něco jiného. Připomíná mi to, když jsem byl na koncertě Suzan Vega v Olmáči na náměstí. Kvanta lidí, spousta různých typů (vizorem se hlásí k určitému životnímu stylu), různých postav, vůní parfémů. Každej originál. Z toho davu bych si vytipoval jednu, dvě, co by se mne líbily, voňely. A tak je to i s aparátama.
Třeba se mne taky líbí Ampeg PF-500. Stejná kroutítka jako na SVTIIIPro ale bez ekvalizéru. Hrál však dynamičteji, jako jeho taťka.

Určitě bych nenapsal, že Ampeg je sračka, jak to tu zaznělo. Sračka je totiž Laney  lol  lol  lol

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

20

Re: Hughes & Kettner QT600

No . . . měl jsem (pravda asi jen tři týdny) Quantum QC310.
Byl se mnou na čtyřech zkouškách a jednom vystoupení venku kde hrál s Oranžovým kajakem 212 (zdravím Dragunova!) - plus hraní dost hodin doma. To nejlepší na tom zesilovači jsou obří knoflíky. Opravdu tohle bych chtěl na všem, je to sakra sexy. Druhá nej funkce je, že se zvuk na jakékoliv nastavení nedá pokazit. Opravdu blbuvzdorný eq.
Třetí je provedení - všechno co jsem měl (opravdu) nedosáhlo takového mechanického zpracování jako Kettner. Dokonalost je to slovo. Nenašel jsem jediný fail - od čalounění až po D.I. out.
Problém pro mě byl zvuk, který prý simulující to nejlepší z lampových zesilovačů, postrádal to zásadní z lampových zesilovačů - citlivost. Když se to vytočilo, zvuk byl opravdu hřejivý, teplý a prostě fajn. Jenom neměl tu definici co třeba dělá jedna lampa na vstupu. Je to tranzistor se všemi klady i zápory, akorát s něčím v koncáku co umí přidat do zvuku něco co jiní nedělají. Není to ale to proč si lidi kupují celoflašku. Je to jiný zvuk. Pro někoho O.K. Pro někoho měkký, pro někoho zkreslený. Celolampa reaguje jinak. Rozhodně to není měkčí, tvrdší, nebo lepší než Ampeg sound. Ten umí Ampeg udělat i na tranzistoru za pět tyček. H and K by byli blázni kdyby se snažili pobít legendu tímhle patentem. Quantum je osobitý aparát. Není čistý, není G.I.V.E jako GK, není brit jako TE a není classic jako Ampéž.
Je to německá alternativa k tomu všemu. Na vaší chuti jestli to chcete nebo ne.
Kdyby to HK prezentovali jako vlastní sound od začátku, ušetřili by si ten marketingový "tubelikesound" propadák. V uších muzikantů měl Quantum své místo a bez něj je to zase o chlup chudší výběr mezi "věrnými" "zkreslenými" a "charakterními" aparáty. Škoda ho.

0 xLajků:

21

Re: Hughes & Kettner QT600

pepaol napsal:

Sračka je totiž Laney

Připadá mi že všem levným aparátům spíš škodí to, že začínající basáci do toho zapojí začátečnickou basu a z toho se rodí legendy o nehrajících aparátech smile

0 xLajků: