1

Téma: kontrabas SOUNDSATION P606

Zdravím, vím že je to baskytarové forum, ale stejně doufám že mi někdo z vás poradí.

Chci se naučit hrát na kontrabas a sháním nějakou levnou variantu. Na kytarách.cz jsem narazil na tento nástroj (SOUNDSATION P606), který je do čtvrtka za boží cenu.

http://kytary.cz/soundsation-p606/HN113949/

Chtěl jsem se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenosti, na co si dát pozor při výběru, jestli to má vůbec cenu a tak. Beru s sebou kámoše co na to hraje už nějakou řádku let, ale rad není nikdy dost.


Díky za odpověď.

0 xLajků:

2

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Mam malinko zkusenosti s kontrabasama, ale za ty prachy nechapu jake to muze vydat ton...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Matej (12. 02. 2012 23.21:21)

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

A proč nejdeš do elektrickýho? (určitě by přes malý kombo hrál lépe než tento co sis vyhlídl)....já bych takovou almaru doma asi nechtěl. sad

0 xLajků:

4

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Souhlasím s Kiwim, že nová basa za 9k nemůže hrát dobře. Ale pokud máš kámoše, co má přehled, klidně si ji dojděte zkusit. Spíš doporučuji obcházet bazary a zastavárny.

@ Matej: Rozdíl mezi akustickým a elektrickým kontrabasem je asi jako mezi živou holkou a nafukovací Andulou. V obou případech lze dosáhnout uspokojení.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

5

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

4ksch napsal:

@ Matej: Rozdíl mezi akustickým a elektrickým kontrabasem je asi jako mezi živou holkou a nafukovací Andulou. V obou případech lze dosáhnout uspokojení.

...no o kontrabasu na 9 ticek bych zase tak "živá holka" neříkal. big_smile  Viděl si třebas Frederika,...když ještě fungovali -123 min?...jak válel na elektrickej? wink Zas je pravda,...že jsetli chceš třeba mydlit nejaký rockabilly, tak to musíš mít almaru, to se nedá nic dělat.http://www.youtube.com/watch?v=mlObrb7LAbc...tohle je mimochodem výborný! wink http://www.youtube.com/watch?v=Q1GmylQIwfo

0 xLajků:

6

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

4ksch napsal:

Rozdíl mezi akustickým a elektrickým kontrabasem je asi jako mezi živou holkou a nafukovací Andulou. V obou případech lze dosáhnout uspokojení.

Dokonale smile smile
To ale uplne pochopi jen akusticti hraci smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

7

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Štěpán Axman napsal:

To ale uplne pochopi jen akusticti hraci smile


Ivane !....nad nikým se nepovyšuj, a před nikým se neponižuj, dobrá ?  wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

8

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

spider napsal:
Štěpán Axman napsal:

To ale uplne pochopi jen akusticti hraci smile


Ivane !....nad nikým se nepovyšuj, a před nikým se neponižuj, dobrá ?  wink

Ale kdeze povysovani smile
Proste to je neco uplne jineho, se zeptej kytaristu na pocit akustika vs masiv..
Ta zivost toho nastroje a reakce, to je nekde uplne jinde.
Nerikam co je lepsi nebo horsi, je to proste neco jineho.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

9

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

No né, já jen, že to znělo jako by jsme nikdo nehráli na akustickou basu (což v debatě o kontrabasu je poněkud irelevantní, neb úplně stejně by hráč na kontrabas mohl tvrdit akustickým basovým hráčům, že kontrabas je něco úplně jiného a pochopí to jenom kontrabasář smile ), a netušíme jakýže rozdíl to vlastně je smile ...to že se mám zeptat kytaristů moji teorii jen potvrzuje...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

10

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

hele, ať si klidně ten kontrabas koupí, já sám jsem o něm uvažoval ... pohraje si a půjde dál, prodá ho za 2/3 ceny a půjde vo levl vejš ... takhle sme to dělali i s basama, všichni, ne? ... já si třeba teď kupuju housle sanjin, komplet i s futrálem za 1700,- .... no a co .... snímač na to bude, myslim, dražší!!!!

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

11

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Jestli nemáš víc peněz, tak hurá do toho. Jestli máš, koukni se po zastavárnách nebo po novym Strunalu 50/1 (nebo 50/4 pokud chceš hrát rockabilly). Na elektrickej kontrabas se pocitově hraje úplně jinak. Ta akustická basa nutí a inspiruje člověka k úplně jinému stylu hry, takže hrát pořádně na akustickej kontrabas se na elektrickym podle mě naučit nelze (ano, mám oba dva).

0 xLajků:

12

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Elektrickej rozhodně nechci, zatím. Potřebuju basu na akustický hraní, původně jsem zvažoval klasickou akustickou basu, ale po prolezení fóra jsem pochopil že bych se asi moc nechytal? Proto zvažuju tuhle cestu, uvidíme jaký to bude. Mám teď doma kontrabas půjčenej ze zušky, ale nechce se mi  cizí nástroj někam tahat, když nevím cenu. Myslím že to není žádnej zázrak, éčko na něm vůbec nebasuje, je to takovej nijakej gumovej zvuk, aspoň podle mně, rozumím tomu jako koza citronu.
Pokud to bude shit, tak asi nezbyde než ty zastavárny.

0 xLajků:

13

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Pochybuju o tom, že někde na bazarech či zastavárnách koupí nějaký slušný kontrabas.Slušné akustické nástroje si každý drží,..maximálně kolují mezi zasvěcenýma lidma.Jestli nějakej někde najde, tak to bude předpokládám nějaký nástroj, který bude mít nějaký problém-buď zvukový, nebo prostě jiný a proto skončil v bazaru. hmm To nejsou moje slova,...ale slova kamaráda, co hraje roky v Táborském Swing Bandu.Říká,...že něco takového jako kontrabas do 10-ti tisíc by vůbec nekupoval,...že to začátečníka jen odradí,...a když to nehraje, k ničemu hra neinspiruje. neutral

0 xLajků:

14

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Matej napsal:

Pochybuju o tom, že někde na bazarech či zastavárnách koupí nějaký slušný kontrabas.

Neradím tu nic, co bych neměl ověřené. Jednou si bazary po Praze opravdu projděte. Jistý typ občana, jakmile mu chybí prachy na hernu, prodá/zastaví vše, co doma najde. Tady byly před rokem hned dvě, jedna velmi slušná překližka, polomasiv jsem koupil já: http://baskytara.com/forum/viewtopic.ph … 13#p238513

@Wexx: Taky jsem měl elektrický kontrabas. Divně (se na) to hrálo, divně to vypadalo, muselo se k tomu tahat kombo. Už ho nemám.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

15

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

jo, věřím tomu že by se takhle dalo najít levně dobrý  roll nástroj, ale do prahy se jen tak nedostanu, můžu obejít tak bazáče v brně. Nemám na to žádný nároky, jen chci aby se na to dalo hrát. Do budoucna bych potom plánoval nějakej rolls royce mezi kontrabasama, ale teďka potřebuju na prázdniny něco levnýho, co mě zase nebude tak mrzet když zkurvim, spíš jen na takový hospodský a pouliční hraní. Myslím že tahat s sebou něco dražšího už bych měl asi strach.

0 xLajků:

16

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

No hele tak v Brně v kytarách by ho měli mít, tak ho tam zajdi vyzkoušet... pro začátek myslím nic nezkazíš a až se ho pak budeš chtít za poloviční cenu zbavit (až koupíš toho rollse), tak mi napiš big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

17

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

No tak už ten popis je divnej...

Tělo tohoto tříčtvrtečního modelu se skládá z přední smrkové desky a lubů a zadní desky, které jsou vyrobeny z téhož dřeva.

Do hospody a na pouliční hraní, abys o něj nemusel mít strach, by to mohla být dobrá volba. Pořádně ho s kamarádem vyzkoušejte a uvidíte.
Co se týče bazarů, tak to je složitější. Ano, dají se najít zajímavé nástroje za zajímavé ceny, ale chce to dlouhodobě systematicky obcházet bazary a hledat. Na to normální člověk nemá čas. Je nutné tomu rozumět a umět najít vady, které bude třeba opravit a s cenou opravy počítat. Podle rozsahu může jít i do desetitisíců a pak je i nástroj zadarmo předražený. Ideální je vzít sebou na obhlídku houslaře.
V bazarech specializovaných na nástroje to je lepší, ale taky dražší. Co se občas koukám, tak kontrabasy v této cenové relaci se v nich vůbec nevyskytují.
Kromě stavu a kvality nástroje si myslím je dobré ohlídat si i přesné rozměry. Aby to byla opravdu 3/4. Protože si na ni zvykneš a pak se ti bude dobře hrát na všechny 3/4. Když bude jiná, tak budeš na ostatních basách hrát falešně. Tohle mě odradilo od elektrického kontrabasu (i když by se asi dal najít i ve správné velikosti, ale za kolik, že ano). Jestli chceš, zkusím najít tabulky rozměrů, co mám někde schované a můžeš si basy přeměřovat.

Jistý typ občana, jakmile mu chybí prachy na hernu, prodá/zastaví vše, co doma najde.

Bohužel často nehledá jen u sebe doma.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

18

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

@drevorubec: Výborné shrnutí, včetně toho rizika přesedlávání mezi různě velkými basami! Ještě tip k obcházení bazarů, na které taky nemám čas: Stačilo to obejít jenom jednou a dát na sebe spojení: "Kdyby se něco objevilo, zavolejte..." Fakt to funguje, bazarníci chtějí rychle prodávat. A pak taky nezapomeň toho houslaře, co bude případně dávat basu do pořádku, vzít s sebou.

@pouze: Do prázdnin času dost a v Brně je taky spousta heren. Držím palce a jestli na něco zajímavého narazím, dám vědět.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

19

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

@pouze: Do prázdnin času dost a v Brně je taky spousta heren. Držím palce a jestli na něco zajímavého narazím, dám vědět.

Díky, ale ty herny moc zodpovědně neprocházej, ať nemusíš prodávat ty svoje :-D

0 xLajků:

20

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Tvl dneskaj sem byl v Brne v kytarach a jen jsem videl ze tam maji pohozene nejaka kontrabas, tak jsem to vzal do ruky a parkrat jsem si drnkl a az tedka mi doslo ze to byl asi tenhle big_smile big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

21

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Doporučuju Strunal, nejlíp jetej v týhle cenový relaci.

Elektrickej kontrabas je dle mýho názoru špatnej vtip, sem hold oldfashioned.. smile

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

22

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Tvl dneskaj sem byl v Brne v kytarach a jen jsem videl ze tam maji pohozene nejaka kontrabas, tak jsem to vzal do ruky a parkrat jsem si drnkl a az tedka mi doslo ze to byl asi tenhle

Ježiši :-D no a jak se ti to zdá?



Doporučuju Strunal, nejlíp jetej v týhle cenový relaci.
Elektrickej kontrabas je dle mýho názoru špatnej vtip, sem hold oldfashioned..

a kde ho sehnat?
elektrickej nechci, potřebuju ho na venkovní hraní, takže o tom ani neuvažuju

0 xLajků:

23

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

koukni na rockabilly.cz a napiš všem těm kapelám/do guestbooku jestli o něčem nevědí, občas se tam něco objeví a tihle týpci věděj kde a co.

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

24

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

Tvl dneskaj sem byl v Brne v kytarach a jen jsem videl ze tam maji pohozene nejaka kontrabas, tak jsem to vzal do ruky a parkrat jsem si drnkl a az tedka mi doslo ze to byl asi tenhle

Ježiši :-D no a jak se ti to zdá?

To bylo asi fakt jen tricet vterin....zvuk me nijak neuchvatil, ale melo to myslim prijemne dohmat. Kdyby to nejak zaujalo moje usi, tak bych si s tim hral dyl, ael takhle jsem si jen drnkl a hned to oprel zpatky..

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

25

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Hola!
Jednou jsem se v kytarách díval na nějaký kontrabas kolem 10000,- (ale to bylo ještě v Praze a asi to nebyl tento) a byla to opravdu hrůza. Tlustý krk, ještě k tomu prohnutý, tón se z toho dostat nedal. Neříkám, že se nemůže něco občas povézt, ale kdyby to bylo dobré, tak už to tam není.  Dá se občas najít nějaká starší překližka za tyhle peníze, ale to je loterie. Projel jsem nějaké inzeráty a zajímavé mi přišlo toto:
http://hudba.bazos.cz/inzerat/14057423/kontrabas-34.php
http://hudba.bazos.cz/inzerat/14219718/ … trabas.php
Ale bez vyzkoušení nebrat!
Nicméně Čína válcuje i houslařské řemeslo a kolem 20000,- už se dá občas něco najít. Nebo koupit nějaký vrak a nechat ho solidně opravit - moje oblíbená cesta (ale pod tu dvacku se taky nedostaneš).

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: Wexx (14. 02. 2012 11.11:41)

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Hele, jestli jsi za to ochotnej dát aspoň těch dvacet tisíc a nechceš příliš laborovat s bazarama, seber se a zajeď do Lubů u Chebu a vyber si z těch 50/1. Všechny ty číny za pár šupů to spolehlivě zvukově rozseká a mnohdy i výrazně dražší basy. Kvalita je celkem zaručená, je to hodně bytelný a má to kulatý záda (což je podle mě pro pizzicatto zvuk hodně důležitý).

S tim Éčkem je to složitější. Ono mnohdy nehraje ani na drahejch basách a minimálně skoro vždycky je slabší než ostatní struny. Záleží vždycky na konkrétní kombinaci struny + basa. Osobně mam třeba ověřený, že na Strunalu 50/1 + Presto Nylonwound Light hraje Éčko jako hrom.

Ještě bych doporučil si do začátku pořídit vejškově nastavitelnou kobylu. Sice to prej asi lehce žere zvuk, ale do začátku to chce trochu laborovat s nastavením vejšky strun.

0 xLajků:

27

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

dvacet rozhodně nemám, jsem chudý student :-D Jak má dlouhou menzuru 3/4 kontrabas? A vlastně, od čeho se to měří? :-D je to jakoby délka struny mezi kobylou a nulťákem ne?

0 xLajků:

28

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

je to jakoby délka struny mezi kobylou a nulťákem ne?

Tak tak. Tříčtvrtka - je to vlastně nejrozšířenější velikost - má cca. 105cm.
Pokud to s kontrabasem myslíš vážně, tak se domluv s nějakým učitelem a on ti poradí i s nástrojem. Třeba by někde šlo i něco půjčit.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

29

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

já už kontrabas půjčenej mám, psal jsem to někde vejš, mám ho asi 3 měsíce, ale jelikož se v tom vůbec nevyznám, nevím jestli je dobrej nebo ne. Nevíte někdo jestli je na tom aspon někde  napsaná značka? Moc jsem to neprohledával, ale žádnýho nápisu jsem si nevšiml.

každopádně se na něj do Brna zajedu podívat a uvidím. sháním vyloženě co nejlevnější kontrabas na pouliční hraní, to je jediný kriterium :-)

0 xLajků:

30

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

je na tom aspon někde  napsaná značka? Moc jsem to neprohledával, ale žádnýho nápisu jsem si nevšiml.

Tydlencty klasické nástroje, co vím, pokud mají někde nějakou značku tak nejspíš nalepoenu uvnitř viditelnou jen rezonančním otvorem. Daleko větším vodítkem jsou pro houslaře ovšem tvary nástroje ...

Pokud máš půjčenýho něco ze lidušky, tak bych se o to tak úpěnlivě nebál, pravděpodobně nepůjde o nic 100let starýho ... nejspíš max polomasiv ... třeba by Ti ho odpordali za poloviční cenu co tu novou basu big_smile zajímej se člověče ...

0 xLajků:

31

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Pokud máš půjčenýho něco ze lidušky, tak bych se o to tak úpěnlivě nebál, pravděpodobně nepůjde o nic 100let starýho ... nejspíš max polomasiv ... třeba by Ti ho odpordali za poloviční cenu co tu novou basu  zajímej se člověče ...

nevím jak tě to napadlo, každopádně je to geniální nápad, kterej mě vůbec nenapadl. :-D
akorát si nejsem jistej, jestli vůbec ZUŠ může něco prodávat. Rozhodně díky za vnuknutí!! (připadám si jako idiot)

0 xLajků:

32

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

CharlesBass napsal:

Tydlencty klasické nástroje, co vím, pokud mají někde nějakou značku tak nejspíš nalepoenu uvnitř viditelnou jen rezonančním otvorem.

hmmm, u houslí je tam dycinki Antonius Stradivari nebo Sratovarius nebo Stradovari nebo tak ... a dělal to Lojza truhlář z Pyšel ... houslařů a tvůrců kontrabasů bylo ... je to truhlařina!! .... něco se vobjeví, neboj ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Aidamos (14. 02. 2012 20.48:24)

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

woody napsal:

Stratovarius

Myslíš tenhle? http://www.youtube.com/watch?v=C2HhJkOsFus

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

34

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

nevím jak tě to napadlo, každopádně je to geniální nápad, kterej mě vůbec nenapadl. :-D akorát si nejsem jistej, jestli vůbec ZUŠ může něco prodávat. Rozhodně díky za vnuknutí!! (připadám si jako idiot)

No, zas tak geniální není smile Já z lidušky měl možnost koupit 25 malířských stojanů po pár korunách, to jsem ovšem ještě nechodil s malířkou, takže jsem to nevyužil ... pak ale aparaturu Regent, tu jsem hned poslal dál za trojnásobnou cenu smile i tak směšně nízkou, jak sem později vykoumal dle aukra big_smile

Pak jsem taky vykoupil Klub pracujících (kulturák), kde jsem naprosto levně taky získal hlavně staré reprobedny, Teslamix, mikrofonní stojany, dvě 12strunné kytary, klávesy Delicia, atp.

No rozhodně to stojí za zkoušku - normálně jim to řekni, že si cheš koupit basu, ale že je to drahý, ale na druhou stranu bys už chtěl vystupovat a nemít o basu strach, že neni Tvoje. Třeba se trefíš do nálady, nebo ekonomicky příznivé situace, kdy si třeba budou moci hned "důvodně" koupit nástroj nový ...

0 xLajků:

35

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

ja som "kúpil" zo ZUŠ kontrabas za flašu vína.. chcel som sa učiť a tak som chodieval k ujovi cvičiť na jeho potom som jeden našiel v ZUŠke náhodne (ale nie ani tej kde som chodil).. bol tam opretý a tak som neváhal išiel s riaditeľom a ten povedal, že naň niekoľko rokou už nikto nehral a ja že čo by chcel .. a on odpoveal, že keď bude najbližšia súťaž prídem zahrať a tak sa aj stalo. Veľmi slušný kontrabas za flašu vína.. netreba sa báť smile

0 xLajků:

36

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

3/4 u Strunalu má menzuru 105cm (41 palců) a vejšku se zataženym bodcem asi 190cm. Ovšem vzhledem k tomu, že u rozměrů bas neexistuje standardizace, může se to o pár cm různit. Co jsem tak četl, tak basy vyráběné na západ od nás bývají spíš lehce větší.

0 xLajků:

37

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

tak v ZUŠce jsou hamižní :-D

0 xLajků:

38

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Něco k těm rozměrům:
http://www.gollihurmusic.com/faq/2-SIZE … G_FAQ.html

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

39

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

díky. hele, prdím na něj, pokusím se sehnat někde něco po bazarech a tak, dost nabídek je za 10k, děkuju všem za rady, kdybyste si náhodou všimli nějakýho dobrýho kaufu, byl bych vděčnej když se ozvete :-)

zrovna teď jsem narazil na jeden strunal, škoda že nejsou prachy

http://spechato.cz/inzeraty/kontrabas-3 … c1fc83417f

0 xLajků:

40

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

díky. hele, prdím na něj, pokusím se sehnat někde něco po bazarech a tak, dost nabídek je za 10k, děkuju všem za rady, kdybyste si náhodou všimli nějakýho dobrýho kaufu, byl bych vděčnej když se ozvete :-)

zrovna teď jsem narazil na jeden strunal, škoda že nejsou prachy

http://spechato.cz/inzeraty/kontrabas-3 … c1fc83417f

Nepíše tam nic o dřevě. Je to polomasiv, překližka? Asi před těmi třemi roky vyprodával Strunal modrý překližkový basy asi za 12 000Kč. Měli nějakou větší zakázku na modrý a omylem jich udělali víc. Tři mí známí basisti od té doby hrají bluegrass smile
Takže bych si na první pohled myslel, že to je z téhle série a cena by tedy měla být jiná. Jestli současný majitel kecá, nebo ho tehdy natáhl nějaký obchodník, to nedokážu posoudit. A taky to může být polomasiv a pak je 15k slušná cena.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

41

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Pokud ti jde opravdu jen o to pouliční a hospodské hraní, tak koukej spíš po překližkách. Masivy těžko snáší prudké změny teploty a vlhkosti, takže nějaký lehký deštíček by mohl být dost nepříjemný.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

42

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

aktuálně mají tuhle barvu v nabídce, http://strunal.cz/cz/produkty.aspx?cat=4&subc=1 ale nemají tam napsanou cenu, každopádně je překližkovaný

0 xLajků:

43 Naposledy upravil: drevorubec (16. 02. 2012 10.53:13)

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Třeba tady mají ceny asi všech bas ze Strunalu http://www.harfa.com/kontrabasy-1/
Je to asi takhle 20k - 30k překližky, 30k - 40k polomasivy, >40k celomasivy

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

44

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

čiliže ta cena 15 000 neni až tak strašně přemrštěná.

0 xLajků:

45 Naposledy upravil: Aidamos (16. 02. 2012 15.27:39)

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

čiliže ta cena 15 000 neni až tak strašně přemrštěná.

Hele, není to tak dávno, co kompletně překližkový nejmizernější kontrabasy začínaly na 20k.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

46

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

čiliže ta cena 15 000 neni až tak strašně přemrštěná.

Nemusí nutně být. Ale pokud vím, že je to basa, která stála 12k, tak za 15k musí mít něco navíc. Třeba kdyby měla nějaký pořádný struny, nebo slušný snímač.
Na ulici je to asi fuk, ale mě by s modrou basou z jednoho orchestru vyhodili a v druhým by měli kecy, takže pro mě by ta modrá barva byla velkým omezením.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

47

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

drevorubec napsal:

mě by s modrou basou z jednoho orchestru vyhodili a v druhým by měli kecy

Ty jo, ten je boží, ten by se mi líbil, ale teda když už, tak minimálně polomasiv.

http://strunal.cz/Graphics/Products/kontrabasy/50_1_sunburst/50_1blueburst.JPG

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

48

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

ta barva je krásná smile

0 xLajků:

49

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Aidamos napsal:

ten by se mi líbil, ale teda když už, tak minimálně polomasiv

polomasiv, polomasiv...mne by se libil s plamenama  smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

50

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

e.t. napsal:

mne by se libil s plamenama

A nebo s plamenometem  big_smile  Prostě pořádně rockabilly  big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

51

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

ta barva je krásná

Když vidím tuhle barvu na akustických nástrojích, tak se mně vybaví značka Tenson sad

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

52

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Jo, ale to vyprodávaly 50/1, tohle bude spíš 50/4, která normálně stojí u Strunalu dneska kolem 30 000 (rozdíl je v ebenovim hmatníku). A polomasiv je a) křehčí b) Strunal je dělá myslim jen s rovnejma zádama, takže pizz zvuk bude asi nic moc. BTW: taky mam modrou.

0 xLajků:

53

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

když už to je takhle rozjetý, co říkate na tyhle?

http://kytary.cz/dowina-ab14-pouzito/HN118594/

http://kytary.cz/palatino-deep-05vb-pouzito/HN123107/

0 xLajků:

54

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Po pár pivech na pařbě jsem uchopil kontrabas v country kapele, co se starala o kulturní vložku. Za basou ticho, vůbec jsem se neslyšel co hraju. Co by posluchač před basou je slyšet parádně. Je to normální jev ?

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

55

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

když už to je takhle rozjetý, co říkate na tyhle?

http://kytary.cz/dowina-ab14-pouzito/HN118594/

http://kytary.cz/palatino-deep-05vb-pouzito/HN123107/

Bez vyzkoušení po nás závěry nechtěj. Ta dowina je 1/4, což je skvělé na cestování, ale ne na hraní - většinou nezní.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

56

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pepaol napsal:

Po pár pivech na pařbě jsem uchopil kontrabas v country kapele, co se starala o kulturní vložku. Za basou ticho, vůbec jsem se neslyšel co hraju. Co by posluchač před basou je slyšet parádně. Je to normální jev ?

Moje basa to nedělá, já se slyším obvykle dobře. Ale podle zkušeností několika mých přátel basistů to tak skutečně bývá.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

57

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

V žargonu elektrobasáků, kontrabas nehraje. Dle mne to dřevo nerezonuje, proto jde zvuk dopředu a nad basou, když ji držím slyším velký kulový.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

58

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Bez vyzkoušení po nás závěry nechtěj. Ta dowina je 1/4, což je skvělé na cestování, ale ne na hraní - většinou nezní.

nechci závěry, ale to že 1/4 nezní je pro mě dobrej poznatek :-)

0 xLajků:

59 Naposledy upravil: Aidamos (18. 02. 2012 14.31:06)

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pouze napsal:

Bez vyzkoušení po nás závěry nechtěj. Ta dowina je 1/4, což je skvělé na cestování, ale ne na hraní - většinou nezní.

nechci závěry, ale to že 1/4 nezní je pro mě dobrej poznatek :-)

Ale za tu cenu (a přitom kolik stojí nová) vypadá ta Dowina jako fakt dobrej kup. A to je celomasiv?

Kytary.cz napsal:

• přední část je zhotovena ze smrkového masivu,
• zadní díl z javoru.
• luby z javoru
• hmatník je palisandrový

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

60

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Spíš než celomasiv to bude chyba v popisu. Nebo i jinde, a pak by to mohl být skutečně zajímavý nákup. Ale ani od masivní čtvrtky pořádný zvuk nečekej. Aby basa zněla, musí mít pořádný objem a plochu desek.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

61

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

pepaol napsal:

Za basou ticho, vůbec jsem se neslyšel co hraju. Co by posluchač před basou je slyšet parádně. Je to normální jev ?

Stejnou zkušenost mám z příležitostného hraní na basu (kterou vozí z práce kámoš ze lidušky) v hospodě taky...protože jsem přerostlej, tak si k tomu různě sedám, kroutím se...to je asi hlavně proto, že na to pořádně neumím, jinak bych na poslech tak náročný možná nebyl. Žena se mi pak vždycky směje, že hraju usilovně, hlasitě a špatně smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

62

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Nevšiml jsem si, že by to tu už bylo zmíněno. Překližka je těžká. Jako mladý jinoch jsem se tahal do cimbálky s překližkovou půlkou na rameni a městskou hromadnou dopravou. Po letech jsem se dopracoval k tříčtvrtce polomasivu (a autu :-)). Každopádně 3/4 polomasiv a je výrazně lehčí, než ta překližková půlka. Že má výrazně lepší zvuk nezmiňuju, to je samozřejmý. I hmotnost může být kritérium, pokud se s tím má člověk tahat na po ulici.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

63

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

Jo, ten rozdíl hmotnosti je až nečekaně velkej, to teda jo. Ale rozhodně bych na pouliční hraní celomasiv nedoporučil a polomasivu by mi bylo taky asi líto.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

64

Re: kontrabas SOUNDSATION P606

napadá mi jedna věc .... já mam dreadnought z bambusu (spárovka) ... jako člověku vod dřeva mi byl ten matroš podezřelej ... ale vzhledově atraktivní a hraje to veeeeelmi dobře .... po těch 10 letech používání můžu jen a jen doporučit ... takovej držák, kerej v podstatě nereaguje na změny vlhkosti a teploty, abys pohledal ... takže na ven bych doporučil 3/4 kontrabas z bambusový spárovky ... a myslim to smrtelně vážně ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků: