1

Téma: Bacchus

Tak basáci, mám seriózny záujem zaobstarať si Jazz Bass BACCHUS Craft Series, teda večný problém je skúšanie nástroja (viem, že je najlepšie si ho "ohmatať" pred kúpou, ale som zo Slovenska - to snáď stačí ako vysvetlenie big_smile ).

     Na TB si Bacchusy celkom pochvaľovali (dokonca aj Universe seriu, čo je Čína ak sa nemýlim, kt. porovnávali k Mex. Fendrom), je aj zopár videí na Jutube (a znejú fajn, aj keď Youtube nie je najlepší zdroj).

     Našiel som ich na zopár shopoch, kt. tieto basy posielajú z Japonska aj k nám, a tiež aj jedného či dvoch EÚ distribútorov (ale mám pocit, že pýtajú za tie basy veľa oproti japoncom, aj keď je možné, že je to po všetkých nákladoch typu dane, dovozu atď.).

     No, a chcel by som sa hlavne opýtať, či tu niekto nemá njaku skúsenosť s touto CRAFT sériou (to, že HANDMADE sú špičkové mi došlo). Poprípade, či neviete odkiaľ by bolo vhodné ich dostať sem.

     Ja som ich obzeral hlavne na: Kurosawagakki, Ishibashi to je priamo Japonsko (takže k cene by som musel pripočítať mimo poštovného aj DPH - u nás 19% clo nie??) a toto sú Francúzi: funkydario-store.

     Kúpa z mojej strany hrozí niekedy tak o/do pol roka ak pôjde všetko ako má (teda od budúceho týždňa nastupujem do novej práce, tak snáď ma nevyrazia počas skúšobnej doby big_smile ). Takže aukcie na e-bay momentálne nehrozia, ale ak by ste niečo narazili, sem s tým wink vedel by som peniaze nájsť aj skôr... Rozpočet si viem tak predstaviť 800-900€, možno aj tých 1000€ (ale radšej by som ešte niečo nechal na apec, kt. si tiež pýta upgrade).

     Takže teším sa na všetky možné odporúčania (či už na obchoody al. ohľadom týchto basgitár, pomer kvalita/cena, či porovnanie s F.nder basami). Nechal by som sa nahučať aj na Fender z Japonska (US RI série). či už 62 al. 75....ale to už by som nerád riešil nákup z iných krajín (teda okrem Česka, Nemecka a toho nášho "okolia").

0 xLajků:

2

Re: Bacchus

z Kurosawagakki som bral ja basu a mozem odporucit. skvela komunikacia, pristup, rychly shipping, len teda treba pripocitat clo+dph+cesta, co vie pekne navysit cenu nastroja

0 xLajků:

3

Re: Bacchus

Smaily napsal:

Kurosawagakki

da se to nekde prepnout do latinky/angliny??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

4

Re: Bacchus

http://cgi.ebay.com/Bacchus-BJB-64V-Cus … 2a044a9be5  Krása!

0 xLajků:

5

Re: Bacchus

m3: aspoň takhle http://translate.google.com/translate?j … &tl=en

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

6

Re: Bacchus

hmm a oni delaj jenom ten JB style?? sem se chtel juknout po preclech.. ale to asi nic co?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Bacchus

davidak napsal:

http://cgi.ebay.com/Bacchus-BJB-64V-Cus … 2a044a9be5  Krása!

...jo, ten je parádny...

m3: robia aj PB, ale UNIVERSE sériu http://bacchusdo.com/bpb400.htm

0 xLajků:

8

Re: Bacchus

Smaily inak my sme sa vidali aj na Muziker fore nie?
Vzdy si chcel 75 RI MIJ teraz Bacchus? Dobry vyber...na SVK nezvycajny a ked sa nahodou rozhodnes na nieco ine ty znalí po tom pojdu ako supy! Moje G&L chceli vsetci kupit a nie menit za JB =/ nechal som tak zvykol som si aj ked mam male vyhrady proti nemu lebo som ho pred kupou neskusal ale v pohode zvukovo skvele jedine co mi na nom nesedi je tvar tela, je totiz mensie ako Fendroidy a to mi vadi lebo mavam basu dost nizko...ja som bral basu cez JPN Ebay a vsetko slo v pohode...celkovo ma basa vysla 390€ samotná + naklady 40€ za dopravu a niake colné ktore si nauctovali podla váhy balika a bolo okolo 30€ (beru to akoze"elektronika")

0 xLajků:

9

Re: Bacchus

Errie napsal:

Smaily inak my sme sa vidali aj na Muziker fore nie?

...jasné, aj sme si písali ohľadom tvojho nákupu z Japonska ak sa dobre pamätám...

Errie napsal:

Vzdy si chcel 75 RI MIJ teraz Bacchus?

...ono nie je to jednoznačné, ak by sa ukázal Fender 75RI MIJ, alebo aj 62RI (ale jelšový, nie lipový) niekde v okolí za rozumnú cenu tak by som ho vzal (aj keď zatiaľ len špekulujem, lebo reálne budem mať voľné peniaze niekedy o pol roka), v podstate hľadám rôzne vhodné riešenia (chcem JB, a dobrý pomer cena výkon)...mňa tie Bacchusy strašne zaujali, a podľa toho čo som sa dočítal, mali by byť na vyššej úrovni ako Fender MIJ basy...zatiaľ som sa na tomto ustálil, teda ak by som mal peniaze hneď, tak Bacchusa objednávam...

Errie napsal:

niake colné ktore si nauctovali podla váhy balika a bolo okolo 30€ (beru to akoze"elektronika")

Ono ty si bral basu kt. je o polovicu lacnejšia než to čo chcem ja, tak vieš, musím zarátať aj DPH aj CLO. Neverím, že si to tu colníci nechajú utiecť (keď už merajú každému objem nádrže na Ukrajinskej hranici)...

0 xLajků:

10

Re: Bacchus

davidak napsal:

http://cgi.ebay.com/Bacchus-BJB-64V-Cus … 2a044a9be5  Krása!

Mno nevím... co je na zelený barvě tak krásnýho yikes

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

11

Re: Bacchus

bachcus má snad 2 serie - super a "obyč" nejsem si jistej kterou chceš ale pohlídej to...abys nepřiplácel na tý slabší za méno udělaný na těch "super"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: Bacchus

Errie napsal:

ktore si nauctovali podla váhy balika

no mne to účtovali ako cca 23% (clo + DPH) z celkovej sumy nástroja, to jest basa+cesta

m3 napsal:

da se to nekde prepnout do latinky/angliny?

ale tak podstatné veci tam majú v angline, tak sa v tom dá vyznať trocha ,)

0 xLajků:

13

Re: Bacchus

ramon_esteves napsal:

ale tak podstatné veci tam majú v angline, tak sa v tom dá vyznať trocha ,)

to nam to asi do cr filtrujou nebo to firefox neukazuje big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Bacchus

ramon_esteves napsal:

no mne to účtovali ako cca 23% (clo + DPH) z celkovej sumy nástroja, to jest basa+cesta

...no tak to by bol fajn scénár teda tých 23% je znesiteľných...ozaj, tú cenu čo tam majú, je vrátane ich dane?? lebo ishibashi má jednu cenu pre international a jednu pre Japonsko (ak som to správne pochopil), teda tá international je nižšia, tak je asi bez ich dane nie??? tebe to poslali za cenu kt. písali na shope??

0 xLajků:

15

Re: Bacchus

úryvok z komunikácie:

Comes with a gigbag
JPY 56,953
(We will deduct 5% Japanese consumption tax for the international shipping)
EMS shipping with Insurance & our handling (for one guitar w/case) --- JPY 18,000
Total JPY 74,953

čiže bez ich dane..ale platbu chceli iba bankovým prevodom, čiže som musel ešte znášať i poplatky banky, či už mojej alebo ich. čo vyšlo na nejakých 30-40€..celkovo ma vyšla so vším všudy na cca 700€

0 xLajků:

16

Re: Bacchus

no aj tak to je ešte prijateľné, ak sa dobre pamätám ty si natrafil na kúsok kt. tam mal peknú zľavu nie??

0 xLajků:

17

Re: Bacchus

Smaily napsal:

no mne to účtovali ako cca 23% (clo + DPH) z celkovej sumy nástroja, to jest basa+cesta
...no tak to by bol fajn scénár teda tých 23% je znesiteľných...

nezapomen ze tech 23% je z te souhrnne castky ceny nastroje A postovneho

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

18

Re: Bacchus

nemo napsal:

nezapomen ze tech 23% je z te souhrnne castky ceny nastroje A postovneho

...jasné, tomu rozumiem...jednoducho po napočítaní všetkých nákladov (teda aj poštovné) vynásobím x1,23 a mám približnú cenu...

0 xLajků:

19

Re: Bacchus

Sice to je z handmade série, ale je to krásná exkurze po fabrice, videa jsou očíslovaný cca 1 až 13, první je tady:

http://www.youtube.com/watch?v=YCeOBI1gDwM

0 xLajků:

20 Naposledy upravil: nemo (25. 03. 2011 13.18:30)

Re: Bacchus

Smaily napsal:

jednoducho po napočítaní všetkých nákladov (teda aj poštovné) vynásobím x1,23 a mám približnú cenu...

Já na to mám vzoreček v Excelu zahrnující poštovné, clo a dph a při současném kurzu jenu to celkově +/- pár korun vychází tak, že je to 30% ceny v jenech - například když na Ishibashi je ta nižší cena (exportní - bez japonské 5% daně) řekněme 100 000 jenů, tak ji můžeš mít až domů za 30 000 Kč.

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

21

Re: Bacchus

davidak napsal:

Sice to je z handmade série, ale je to krásná exkurze po fabrice, videa jsou očíslovaný cca 1 až 13, první je tady:

http://www.youtube.com/watch?v=YCeOBI1gDwM

Zkouknul jsem ty videa všechny. Paráda. Krásná práce.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

22

Re: Bacchus

...Bacchussa si raz zaobstarám...nechto stojí, čo to stojí...

0 xLajků:

23

Re: Bacchus

Fouknu to sem... s davidakovou obrovskou pomocí se mi dostala do ruky tahle fešanda... pětka jazzbass od Bacchuse (Headway)... cca 11 let stará z jejich handmade série (Nagano/Japan)... 35" menzura, jasan, javor, snímače Bacchus, třípásmová elektronika Bartolini... zatím sem ji zahrál jen přes sluchátka a hifi věž, přes apec až o víkendu... dojmy si nechám až trošku opadne prvotní haló efekt, každopádně je to perfektně zpracovanej jazzbass s Hromsky Hutným Háčkem big_smile má brilantní zvuk (čerstvý tapered ocelovky) a nizoučkej dohmat na pohodlným krku...

musím ještě jednou poděkovat davidakovi za jeho pomoc, bez níž by se ta transakce neuskutečnila...


http://ulozna.soulslavers.com/soubory/hofa-080411-174912-p1060892.jpg

další fotky
http://hofa.rajce.idnes.cz/Bacchus/

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

24

Re: Bacchus

Ty kráso, to je ňádhera! smile

Na basschatrč se teď asi nedostanu, ale tohle bych chtěl někdy vidět. Budou v létě nějaký návštěvní hodiny? smile

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

25

Re: Bacchus

nádhera!

0 xLajků:

26

Re: Bacchus

moc pekny

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

27

Re: Bacchus

kua, to je krásny nástroj, tak gratulujem...potom poreferuj ako to celkovo hrá (možno nejaká ukážka)...

0 xLajků:

28

Re: Bacchus

zavidim  big_smile

0 xLajků:

29

Re: Bacchus

Jojo, parádní kus dřeva...:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

30

Re: Bacchus

díky smile k nějaké (nic neříkající) nahrávce se dostanu snad o víkendu...

bright napsal:

Budou v létě nějaký návštěvní hodiny?

no první možnost vidět ji naživo bude asi 20. dubna v Hadivadle nebo pak 29. ve Trojce... jinak samozřejmě kdykoliv ve zkušebně smile stačí se ozvat...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

31

Re: Bacchus

Bjůtyfl ! tongue Akorát tomu chybi ještě jeden snímač a byla by boží! big_smile Ne, je parádní . . .

0 xLajků:

32

Re: Bacchus

Parádní kousek. Tuším že hraje jak vypadá......  wink

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

33

Re: Bacchus

Vypadá fakt výborně, gratulace veliká.. A rádo se stalo smile

0 xLajků:

34

Re: Bacchus

Hodila by se do Galerie pěkných kousků. Fakt nádhera a velká gratulace.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

35

Re: Bacchus

hofa napsal:

čerstvý tapered ocelovky

Zajímala by mě značka a typ. Mám teď doma připravený struny Fender 8250, ty mají v pětce taky tapered H a E, ale jsou ocelový poniklovaný.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

36

Re: Bacchus

Aidamos napsal:

Zajímala by mě značka a typ

tak to bohužel nevím, prodejce nepsal značku...

tak sem jí dnes prohnal ve zkušebně přes apec a je tam přesně, co jsem čekal... smile neodpustí žádnou chybku, všecko je slyšet... zvuk je super, ještě musím počkat na zkoušku s kapelou na finální verdikt... porovnával jsem jí head-to-head se Sivčákem a bohužel je to jednoznačný tongue přestože je Sivčák perfektní nástroj, tak tenhle je fakt ještě trochu jinde... když pominu rozdíl ve snímačích a stáří strun, tak Bacchus má prostě navrch co se týče hratelnosti a pohodlnosti...

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/hofa-090411-125958-bacchussivcak.jpg

ještě si budu muset vychytat používání té aktivky, páč sem byl zvyklej na cut-only G&L styl... a tahle Bartolini je opravdu mocná big_smile

odpoledne zkusím nějaký ty nahrávky, ale jak tady všichni víte, tak prostě linka do PC a basovej apec jsou nebe a dudy, takže vypovídací hodnota bude chabá...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

37

Re: Bacchus

tak včera proběhl ostrý test koncertní... hráli jsme ve velkém sále Hadivadla a to tak, že z PA šel jen zpěv a midikontrolery a navíc mi spoluhráči (dacani smile ) nevzali Soundelirium, takže na celý ten sál museli stačit jen Marek a Bačus... stačili a moc jsem si to užíval... je to skutečně perfektní aktivní jazzbass se všemi jeho plusy a mínusy... preamp je moc fajn, hlavně magický knob středů dělá divy smile... spokojenost veliká... pokud mi to rodinná konstelace dovolí (od minulýho čtvrtka je ze mě novopečenej fotřík  tongue ) tak ji rád přivezu ukázat na sraz...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

38

Re: Bacchus

hofa napsal:

pokud mi to rodinná konstelace dovolí (od minulýho čtvrtka je ze mě novopečenej fotřík  tongue )

To víš že dovolí, pokud nekojíš smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

39

Re: Bacchus

hofa napsal:

novopečenej fotřík

gratulace pane!  big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

40

Re: Bacchus

spider napsal:

pokud nekojíš smile

njn, ale vařím, peru, žehlím, uklízím... žena je ještě po porodu dost vyfluslá a v noci toho taky moc nenaspíme...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

41

Re: Bacchus

hofa napsal:

njn, ale vařím, peru, žehlím, uklízím... žena je ještě po porodu dost vyfluslá a v noci toho taky moc nenaspíme...

Ja to znam, neboj, absolvoval sem to 2x smile Tim spis by sis mel orazit a prijet se treba jen prospat (ve spacaku pred chajdou big_smile ). Na vikend zaukolovat babicky a dedecky.... at si zvykaji

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

42 Naposledy upravil: jimmy (22. 04. 2011 08.52:54)

Re: Bacchus

spider napsal:

Na vikend zaukolovat babicky a dedecky....

což se třeba nám už 4,5 roku moc dobře nedaří sad

jinak Hofo ! Gratuluji !

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

43

Re: Bacchus

jimmy napsal:

což se třeba nám už 4,5 roku moc dobře nedaří sad

jinak Hofo ! Gratuluji !

Protoze si to nepodchytil vcas smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

44

Re: Bacchus

spider napsal:

orazit a prijet

no to přesně bych moc rád... snad to vyjde... je fakt že babička brněnská je na malou celá nadržená, tak by to mohlo klapnout smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

45

Re: Bacchus

tak jsem zjišťoval něco o historii toho mýho Bacchuse smile sem člověk zvědavá, tak jsem psal původnímu majiteli, kterej mě odkázal na chlápka jménem Rich Stanmyre http://www.afabstudios.com/ od kterýho ji koupil v roce 2004... no a tenhle Rich mi napsal, že tahle basa byla původně vyrobená zhruba v roce 2002 a to pro Richarda Bonu smile tohle mu prý řekl nějakej překupník v Texasu, od kterýho ji koupil... tak nevím no, přijde mi to trošku moc pohádkový...

pro Aidamose - ty struny na ní jsou Geoff Gould, akorát to Hčko už jsem vyměnil za silnější Ernie Ball .130, protože se mi zdálo nějaký nevyrovnaný vzhledem k ostaním strunám... teďka je to paráda, zvuk je vyrovnaný, a přesto že je to netapered, tak zni Hodně Hrubě  tongue

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

46

Re: Bacchus

Jsem to nějak přehlédl...krásná basa...  yikes  yikes  yikes

ELF / Lakland
0 xLajků:

47

Re: Bacchus

tak po měsíci další post smile Bačus má nový střeva... původní Bartolini elektroniku nahradil Glockenklang... byl to trošku porod (Jaralaf ví wink) a nyní není radno koukat base do břicha big_smile ... ale je to tam a hraje to... oproti Bártu je Glock "tvrdší", korekce mají větší zdvih/pokles a chovají se trošku jinak... u Bárta byla celková hlasitost výstupu pořád stejná i když se všechny korekce vytočily naplno, u Glocka se hlasitost lehce zvedá... pokud se na Bártovi korekce stahovaly, hlasitost byla opět pořád stejná až do bodu, kdy bylo všecko v maximu mínusu, pak basa přestala hrát, Glock v této konfiguraci pořád dává signál... "narovno" je zvuk opravdu rovný, nic nepřidá ani neubere... Bárt byl takový trošičku "měkčí" a "hladši" - dost blbě se to popisuje, když jde o subjektivní vnímání zvuku... každopádně to rozhodně není "nebe a dudy", ale určitý posun ve zvuku je znát... Bárt byl hodně dobrej, Glock je asi "vo fous" lepší smile tak mám radost, že to nakonec i přes komplikace s tím spojené dobře dopadlo... teď už mi zbývá jen vyměnit ruce a kus mozku a hraní nic nebrání  lol  lol  lol

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

48

Re: Bacchus

hofa napsal:

teď už mi zbývá jen vyměnit ruce a kus mozku a hraní nic nebrání  lol  lol  lol

nene teď  ještě tak 2-3x vyměníš střeva popř. snímače, pak prodáš do anglie pač tam je Bachcus žádanej a koupíš něco jinýho big_smile:D:D:

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

49

Re: Bacchus

lol no lepší střeva by se asi našly, ale už na to seru smile poté co jsem si prožil soukromý peklíčko s instalací těchhle už v té base nic měnit nebudu... a neprodám   big_smile wink  - teď mám co potřebuju HH a JJ v pro mě zcela vyhovujícím kabátu... a navíc - jak už tu bylo psáno někde jinde - teď přišla ta fáze, kdy se keš leje do hypotéky a dítěte, potažmo ženy... já si ještě koupím pořádnej zesák a bedny na poslech doma a to bude tak všecko... utrum s nákupama smile naštěstí sem teď už asi fakt saturovanej, takže GAS se mi úspěšně vyhýbá wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

50

Re: Bacchus

Kubš napsal:

pak prodáš do anglie pač tam je Bachcus žádanej a koupíš něco jinýho

...ak by k tomu došlo, tak snáď bdue v ponuke aj tu na fóre...si myslím, že by sa po ňom len zaprášilo...

0 xLajků:

51

Re: Bacchus

Smaily napsal:
Kubš napsal:

pak prodáš do anglie pač tam je Bachcus žádanej a koupíš něco jinýho

...ak by k tomu došlo, tak snáď bdue v ponuke aj tu na fóre...si myslím, že by sa po ňom len zaprášilo...

To je mozne, i kdyz nepamatuju kdy se tu prodala draha basa naposled wink

ta basa je pekna, ale vubec si nedokazu predstavit ji vlastnit - luxusni jazz bass to je pro me neco neuveritelne nedosazitelnyho

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

52

Re: Bacchus

kucííí já ji nechci prodat! big_smile  lol  ale je fakt, co píše Kubš, že tady by se asi stejně neprodala...

Kubš napsal:

luxusni jazz bass to je pro me neco neuveritelne nedosazitelnyho

ale co si pamatuju tak si měl jednoho takovýho Frndu FMT...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

53

Re: Bacchus

hofa napsal:

kucííí já ji nechci prodat! big_smile  lol  ale je fakt, co píše Kubš, že tady by se asi stejně neprodala...

Kubš napsal:

luxusni jazz bass to je pro me neco neuveritelne nedosazitelnyho

ale co si pamatuju tak si měl jednoho takovýho Frndu FMT...

Prave proto od te doby z nich mam respekt

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

54

Re: Bacchus

Kubš napsal:

Prave proto od te doby z nich mam respekt

to mě trochu překvapuje smile myslel jsem, že zrovna ty už se nezalekneš ničeho wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

55

Re: Bacchus

NaopaK! Uskromnil sem se no spis dostal naznak rozumu. Dokonce sem sundal ze stingraye pikard, aby vypadal vic jak antiznackysticky GL;)
kazdej se meni sam si vzpomen jak MIM V "taky stacilo"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

56

Re: Bacchus

Kubš napsal:

vzpomen jak MIM V "taky stacilo"

big_smile jó to byly časy  lol hele ta basa hrála suprově a kdyby byla bílá, měla 4+1 mechaniky na hlavě a aktivku, tak z domu nešla wink ale byly potřeba peníze a tyhle všecky drobnosti vedly k tomu, že šla z domu smile

Kubš napsal:

Dokonce sem sundal ze stingraye pikard, aby vypadal vic jak antiznackysticky GL;)

hele tak to někde ukaž, jak vypadá sray bez picku s dírkama smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

57

Re: Bacchus

Takhle nějak:

http://img5.rajce.idnes.cz/d0510/4/4425/4425124_f28b318e0a5d00a5028720c314078263/images/IMG_4603.jpg

0 xLajků:

58

Re: Bacchus

i ty Brute? nebo jen kvůli fotce?

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

59

Re: Bacchus

Vypadá to dobře  smile
Vůbec nejvíc se mi líbí ty starší DžíElka s kovovým control platem:
http://www.betruf.com/mahogany/content/bin/images/large/DSCF0603_Edit.jpg http://i95.photobucket.com/albums/l137/DKWilkins2006/84%20L2000/IMG_4665.jpg?t=1262327504
http://www.bass-guitar-museum.com/uploads/bass/4/140145412027-3.jpg

0 xLajků:

60

Re: Bacchus

Tak david uz MM nema...ten uz prdla jen na pasivni frndy;) Moje vypada lip - ma spavnej pocet korekci a rovnou kresbu wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

61

Re: Bacchus

davidak napsal:

Sice to je z handmade série, ale je to krásná exkurze po fabrice, videa jsou očíslovaný cca 1 až 13, první je tady:

http://www.youtube.com/watch?v=YCeOBI1gDwM

Ve druhém videu to ten středoškolák s mastným knírem dělá na pěkné kopírce. To vypadá na poctivou socialistickou výrobu někde od Plzně  smile

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

62

Re: Bacchus

Panové, nezasíráme tu náhodu téma "BACCHUS"?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

63

Re: Bacchus

Aidamos napsal:

Panové, nezasíráme tu náhodu téma "BACCHUS"?

ok smile

tak k tématu
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/hofa-140611-140753-p1060902.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/hofa-140611-140858-p1060903.jpg

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

64 Naposledy upravil: Kubš (14. 06. 2011 18.17:38)

Re: Bacchus

mně se hrozně líbil ten wimpyho bacchus P bass - prodával ho nakonec směšně levně
sice jinej ale taky krásnej

http://www.japanvintageguitars.com/images/large/Bacchus%20Woodline%20P.jpg

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

65

Re: Bacchus

hofa napsal:

ok
tak k tématu

KURVA HOFO, TO JE BASA!

0 xLajků:

66

Re: Bacchus

až zas budete s Axlem plánovat nějakej srazík, tak dejte vědět dřív než dvě hodiny předem big_smile pokusím se dorazit wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

67

Re: Bacchus

UR napsal:

KURVA HOFO, TO JE BASA!

To teda smile sem z ní uplně v prdeli smile momentálně je to moje favoritka tady na fóru.

0 xLajků:

68

Re: Bacchus

UR napsal:

KURVA HOFO, TO JE BASA!

A naživo vypadá o hodně líp než na fotkách smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

69

Re: Bacchus

hofa napsal:

až zas budete s Axlem plánovat nějakej srazík, tak dejte vědět dřív než dvě hodiny předem  pokusím se dorazit

To Axl, já nic, já jsem hroznej pasivák  roll
Ale jsem pro další Brněnský sraz v hojnějším počtu lidí i výbavičky.

AntiOTsentence: chtěl bych si ten Bačus moc moc vyzkoušet  smile

0 xLajků:

70

Re: Bacchus

UR napsal:

Ale jsem pro další Brněnský sraz v hojnějším počtu lidí i výbavičky.

chtěl bych si ten Bačus moc moc vyzkoušet  smile

no tak můžem něco domluvit, sem pro všema deseti... a pokud nedočkáš srazu, napiš sz a domluvíme individuální konzultačky big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

71

Re: Bacchus

hofa napsal:

ok smile

tak k tématu

pre mňa najkrajšia basa na fóre

0 xLajků:

72

Re: Bacchus

Faky77 napsal:

pre mňa najkrajšia basa na fóre

hezčí než moje?!

(fňuk)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

73

Re: Bacchus

tak rok se s rokem sešel a tady je ukázka z nově připravované nahrávky naší pseudo space-jazzové instrumentální kapely... musel jsem to zprznit do mp3 kvůli velikosti, nejsou tam zatím žádný úpravy (basa přímo do nahrávadla, mix je bajvočko), takže spíš orientačně... na výsledném zvuku kapely ještě zapracujeme (takže klidně komentujte i mix a zvuk a tak wink )...

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/h … 120314.mp3

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

74

Re: Bacchus

jojo, pěknej profi JB zvuk, jen bych ho trošku něčím naprdnul  wink

0 xLajků:

75 Naposledy upravil: hofa (13. 03. 2012 11.08:59)

Re: Bacchus

UR napsal:

jen bych ho trošku něčím naprdnul

no jak říkám, zatím napřímo bez úprav... zvuk nástrojů budeme řešit, až to všecko zvládnem nahrát smile... přemýšlím, jak ten zvuk "okořenit", zatím moc nemám představu... nějakej lampovej preamp?

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

76

Re: Bacchus

jó jasně, něco jako jsi postoval srovnávačku do PB x JB x MM

0 xLajků:

77

Re: Bacchus

UR napsal:

něco jako jsi postoval srovnávačku do PB x JB x MM

no když to už bylo moc prdlikavý do toho našeho džezíčku smile navíc nevím, čím toho zvuku dosáhnul (ale moc se mi to líbilo)

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

78

Re: Bacchus

Ale né, třeba trošku míň naprdnout. Taky by mě zajímalo čím to dělal.  neutral

0 xLajků:

79

Re: Bacchus

Jestli chceš, půjčím ti na nahrávání basovej preamp od vhrelief... asi nejlepší věc, co jsem měl v ruce smile Je to teda prototyp, ani ho nemají na stránkách smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

80

Re: Bacchus

..mě se ten zvuk líbí moc :-). i bez prznítek.. btw moc příjemná muzika..

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

81

Re: Bacchus

hofa napsal:

tady je ukázka z nově připravované nahrávky naší pseudo space-jazzové instrumentální kapely

Líbí! Je to takovej sound ala Vltava.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

82 Naposledy upravil: woody (13. 03. 2012 17.11:35)

Re: Bacchus

Aidamos napsal:

Líbí! Je to takovej sound ala Vltava.

Líbí taky, líbí hodně moc .... ale ten sound Vltavy tam necejtim ... Franta a Honza by možná do toho šli, hrál sem s nima (jsou to spolužáci), ale Robert byl eště úplně jinde ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

83

Re: Bacchus

woody napsal:
Aidamos napsal:

Líbí! Je to takovej sound ala Vltava.

Líbí taky, líbí hodně moc .... ale ten sound Vltavy tam necejtim ... Franta a Honza by možná do toho šli, hrál sem s nima (jsou to spolužáci), ale Robert byl eště úplně jinde ...

Tuhle jsem byl na Bonamassovi (taková Superstar na kytaru), vůbec by mě nepřekvapilo:
1/ že jste kámoši
2/ že jsi ho učil na kytaru, ale byl dřevo a nikam to moc nedotáhl
3/že patří do rodiny
4/ že je to tvoje skrytá identita

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

84 Naposledy upravil: Lukáš (13. 03. 2012 21.56:13)

Re: Bacchus

Docela se mi to líbí. I když bych ten zvuk udělal více ostřejší, ale vy máte asi raději ten jemnější. Jinak basu bych taky přiostřil, nebál bych se toho zvuku od pražců - jinak to můžeš mastit na bezpražec smile

0 xLajků:

85

Re: Bacchus

tao-kan napsal:

půjčím ti na nahrávání basovej preamp od vhrelief... asi nejlepší věc, co jsem měl v ruce

hmm to zní dobře... promyslím to s naším mistrem nahrávačem a případně bych se ozval po sz smile každopádně moc díky za nabídku!

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

86

Re: Bacchus

nějaký další zkušenosti s bachusem? Pokoukávám po jazzu a ty bachusy jsou fakt pěkný... 

https://bacchus-guitar.com/BacchusGuitars/bass/wl/wl4-ash-rsm

https://www.ebay.de/itm/Bacchus-Global-Serie-Bjb-Typ-Schwarz-1-10/154095141744?hash=item23e0c94370:g:pR0AAOSwpHxfZfsF

 

buhužel v ČR není zastoupení a to je škoda protože ty nástroje jsou pěkný a asi docela i levný. Respektive dělaj od levnot až po drahotu.

Jakou máte zkušenost je to dobrý za daný pachy, nebo to nemá cenu?

Dík

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

87

Re: Bacchus

SMETS napsal:

nějaký další zkušenosti s bachusem? Pokoukávám po jazzu a ty bachusy jsou fakt pěkný... 

https://bacchus-guitar.com/BacchusGuitars/bass/wl/wl4-ash-rsm

Ten bílej je fakt krásnej. Koukám, jak všichni poslední dobou jedou ty pečený krky...

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ek4g27r81b4k14tu16im2jj2ar3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

88

Re: Bacchus

SMETS napsal:

ty bachusy jsou fakt pěkný

 Pětku tady měl nebo pořád má Kuře, nebo se pletu?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

89

Re: Bacchus

radoozz napsal:

Pětku tady měl nebo pořád má Kuře, nebo se pletu

 Opravuji, je/byl to Hofa. A byl to krásnej a výborně znějící kousek.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

90

Re: Bacchus

Měl sem P51čku, nejnižší řady, nedělá se už asi, nebo ji nevidim. Cekem cajk, hrálo to krutě, zpracování ušlo taky. Tělo topol, krk javor, hmatnik taky. Butterscotch trans, a krk satin. Snímač vintage charakteru, cajk. Mechaniky a kobyla obyč. Doporučuju, přísná basa. Na mě až moc.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

91

Re: Bacchus

litrfree napsal:

Měl sem P51čku, nejnižší řady, nedělá se už asi, nebo ji nevidim. Cekem cajk, hrálo to krutě, zpracování ušlo taky. Tělo topol, krk javor, hmatnik taky. Butterscotch trans, a krk satin. Snímač vintage charakteru, cajk. Mechaniky a kobyla obyč. Doporučuju, přísná basa. Na mě až moc.

Kde si ji schrastil ebay? a za kolik? dik. Vona i ta cinska serie vypada fajn... 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

92

Re: Bacchus

litrfree napsal:

Měl sem P51čku, nejnižší řady, nedělá se už asi, nebo ji nevidim. Cekem cajk, hrálo to krutě, zpracování ušlo taky. Tělo topol, krk javor, hmatnik taky. Butterscotch trans, a krk satin. Snímač vintage charakteru, cajk. Mechaniky a kobyla obyč. Doporučuju, přísná basa. Na mě až moc.

 tuhlencto? https://bacchus-guitar.com/bacchusguitars/basses/btb-pj nebo jen s jednim snimacem ?  jatdopadne to vypada super smile  .. 

a ty pecene krky mne bavi, to je asi jedine co bych chtel ted celej pecenej javorovej semiholow  ASAT big_smile  a asi bez f-ka big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

93

Re: Bacchus

m3 napsal:

a ty pecene krky mne bavi

  jo taky je mi to sympatické... rád bych vyzkoušel. 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

94 Naposledy upravil: Luboš (10. 10. 2020 15.48:54)

Re: Bacchus

m3 napsal:

a ty pecene krky mne bavi

Když já za tím vidím jen snahu ušetřit na kvalitním sušení dřeva. Místo abys to pár let skladoval a sušil, tak relativně čerstvě dřevo jen upečeš a jde do výroby.  Přínos by mohl být ve stabilitě toho dřeva. Přínosem pro zvuk si nejsem vůbec jistej.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

95 Naposledy upravil: m3 (10. 10. 2020 23.41:21)

Re: Bacchus

Luboš napsal:

Když já za tím vidím jen snahu ušetřit na kvalitním sušení dřeva. Místo abys to pár let skladoval a sušil, tak relativně čerstvě dřevo jen upečeš a jde do výroby. Přínos by mohl být ve stabilitě toho dřeva. Přínosem pro zvuk si nejsem vůbec jistej.

ja myslel ze je to primarne designova vec big_smile .. nevim jestli sem to nekde cet, nebo mne to jen napadlo, ale mel sem za to, ze je to odpoved na zakazy a regulace obchodovani s exotickym drevem a vymysleli to jako nahradu tmavejch hmatniku.. smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

96

Re: Bacchus

ono to pecenie mozno schova aj nejake esteticke nedostatky

0 xLajků:

97

Re: Bacchus

m3 napsal:
litrfree napsal:

Měl sem P51čku, nejnižší řady, nedělá se už asi, nebo ji nevidim. Cekem cajk, hrálo to krutě, zpracování ušlo taky. Tělo topol, krk javor, hmatnik taky. Butterscotch trans, a krk satin. Snímač vintage charakteru, cajk. Mechaniky a kobyla obyč. Doporučuju, přísná basa. Na mě až moc.

 tuhlencto? https://bacchus-guitar.com/bacchusguitars/basses/btb-pj nebo jen s jednim snimacem ?  jatdopadne to vypada super smile  .. 

a ty pecene krky mne bavi, to je asi jedine co bych chtel ted celej pecenej javorovej semiholow  ASAT big_smile  a asi bez f-ka big_smile

Zdar, s jednim snímačem. Nedělenym. A tele hlava. Taková stingovka.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků: