1

Téma: Stagg BC 300

Dostala se mně pod ruku tato basa -  asi trochu zbytečná recenze pro forum, kde každý hraje na o mnoho tříd lepší basy, ale třeba se budou moje poznatky hodit nějakým nováčkům. (nehledě že jsem už na forum dlouho nepřispíval,tak se musím aspoň tímto polepšit big_smile )

K base jsem se dostal čistě náhodou - již delší dobu hraju na šelmostroj, který jsem si sám složil, ale měl jsem problém se samicí, musel jsem koupit novou a před koncertem jsem potřeboval "pro jistotu" záložní basu, když by něco nevyšlo. Domluvil jsem se tedy s matkou, která pracuje v ZUŠ, jestli by mi od nich nepůjčila basu pro případ "kdyby náhodou". Věděl jsem, že tam mají dvě Yamahy RBX, nějakého Squiera JB... O to větší rozčarování pak přišlo, když mi domů donesla Stagga. Upřímně, na koncert jsem jej nakonec ani nebral, protože mně to přišlo zbytečné...Basa ležela cca 3týdny netknutá doma, nakonec mně to ale nedalo a vzal jsem ji na zkušebnu, přecejen když už jsem ji měl doma, žejo.. smile takže tolik asi na úvod..

Přejděme k base samotné. Nevím, zda-li se ji někdo pokoušel kdy seřizovat, anebo byla od dovezení z obchodu netknutá, každopádně dohmat byl opravdu příšerný (a to jsem byl zvyklý na hodně). Trošku jsem se musel hořce pousmát představě, že na basu s takovým dohmatem hraje třeba jedenáctiletý  študent, který má pomalu problém s akustickou kytarou...Snažil jsem se tedy o alespoň částečné seřízení,ale že by se to nějak výrazně zlepšilo, to se říct nedá. Po prvním songu jsem byl sedřený pomalu víc než za celou zkoušku...Alespoň se ale nenaplnily obavy, že nebude basa ve vyšších polohách ladit..

Další průšvih byla mechanika, netvrdím, že mám kdoví jako hodinářsky přesné ruce, ale naladit basu mně dělalo trochu problém a mechanika nedržela-naprostej opak od Fade, se kterým jsem se trápil předtím - tam byl zas problém mechaniku dotáhnout.. smile

Co mně ale hodně překvapilo byl zvuk samotné basy, možná to je i trochu stereotypem, protože se nesetkávám s ničím jinačím, než mým fenderoidním (hnus)pádlem,ale z aparátu se kupodivu linul vcelku hutný lehce zvonivý zvuk, aniž bych musel zběsile kroutit korekcemi na zesilovači a hledat optimální nastavení. Dokonce i podlazené "d", kde moje pádlo trochu pokulhává ,když nemám správně nastavené korekce na zes., znělo obstojně. Co už tolik nevyznělo, byl slap, anebo alespoň můj pokus o něj. Celkově mně ale přišlo, že korekce na base fungují stylem "naplno-vůbec" "ostře-zahuhlaně".
Velkým plusem, alespoň pro mně, je váha samotné basy, člověk ji na popruhu pomalu ani necítil, ale jak už jsem naznačil výše, na úkor toho jsem se zas nadřel na dohmatu..

Ještě malá citace z kytary.cz
tělo: olše
Krk: javor
hmatník: palisandr
obvyklá cena 3990,-

Podtrženo sečteno:
dle prodejní ceny této basy bych šel asi rozhodně do nějakého bazarového kousku za stejný peníz,ale lepší kvality. Neříkám, že musí být každá basa tohoto označení špatná, ale měl bych k tomu určité výhrady..Prostě po mé zkušenosti mám pocit, že by byl potřeba alespoň jeden krok, aby se na Staggy nemuselo hledět podobně jak tomu bylo u mně a teprv po třech týdnech mít dostatek odvahy jej vyzkoušet:) (samozřejmě tu poslední větu berte trochu s nadhledem, ostatně mně to nedá a zejtra si ho beru na koncert)

PS. pokud na to nezapomenu,tak se pokusím co nejdřív přidat i nějaké zvukové ukázky

SWRista
EPIPHONista
INFINITY numetal czech band
PIGSLAP czech groove metal
0 xLajků:

2

Re: Stagg BC 300

ještě doplním, včera jsem si teda na tuto basu střihl celej koncertní setík a ač byl zvuk celkem průzračný a čistý, tak po cca čtvrtým songu jsem už na něj začal být trochu alergickej, jsem holt zvyklej na jiančí "medovinu"

SWRista
EPIPHONista
INFINITY numetal czech band
PIGSLAP czech groove metal
0 xLajků:

3

Re: Stagg BC 300

toto bola moja prvá basgitara pred piatimi rokmi...na začiatok celkom dobré, uzky krk, malé telo, pohodlne sa na tom hralo po sediačky...zvuk ešte riešiť nebudete a basa hraje a ako vidite zotrval som s basovaním dodnes... big_smile

0 xLajků:

4

Re: Stagg BC 300

no já ji ještě držím u sebe, zatím po ní není poptávka ze ZUŠ, takže jsem pro ni našel využití a mám ji podladěnou na Cčko. Když nic, tak mně to ušetří neustálý přelazování. Jen škoda, že toho nejde moc dělat s tím dohmatem, hned bych jí přidal jeden "bodík". ten bych ale zas vzápětí vzal za to, že basa samovolně mění barvu tónu big_smile

SWRista
EPIPHONista
INFINITY numetal czech band
PIGSLAP czech groove metal
0 xLajků:

5

Re: Stagg BC 300

ja mel asi rok xb 300 od staggu a byl to docela dobry kousek, urcite me prekvapil zvukove...ze zacatku me stvalo padani na hlavu, ale po case jsem si zvyknul. pak jsem ji daroval kamaradovi..smutno mi po ni neni,ale zmenil jsem nazor na stagg a kdyz jsem hledal 2U rack na zesik stagg byla jasna volba. smile

MuukaMan Stingray HH(SBS pickups)
MuukaMan Stingray JH (SBS pickups)
Epiphone Thunderbird 4 pro
Hartke 3500
Marshall 7152 2x10+1x15
0 xLajků: