1

Téma: Sonuus B2M - midi convertor

http://www.petersontuners.com/index.cfm?category=164

vzhledem  k tomu, že s midi nemám vůbec žádné zkušenosti, tak se chci zeptat - co si o tom myslíte?

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

2

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Tiež ma to zaujalo, tak som si ho kúpil. Dojmy po prvotnom vyskúšaní: 1. Krabička má takú veľkú latenciu, že bola prakticky nepoužiteľná. Skúšal som rôzne ASIO drivery, výsledok bol stále ten istý. Navyše reakcia na brnknutie na jednotlivé struny je veľmi odlišná a tak nejak nedostatočná. Hrá to len v určitom rozpätí pražcov, už si ani presne nepamätám, ale myslím, že na E, A strunách v nižších polohách sa z toho veľa zvukov dostať nedalo, a ani ostatné za veľa nestáli.  2. Možno tomu len nerozumiem a chce to nejaký iný postup.
Celkový dojem: tadeto asi cesta nevedie, basa v spojení s touto krabičkou nevyzerá byť na rozumne použiteľné médium pre vytváranie midi stôp.

0 xLajků:

3

Re: Sonuus B2M - midi convertor

děkuji za informaci, té latence jsem se obával

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

4

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Tak som si to kúpil, vyskúšal a niečo o tom aj napísal.
Viac informácii tu http://midimusic.cz/blog/wordpress/pete … -konverter

0 xLajků:

5

Re: Sonuus B2M - midi convertor

V tých nahrávkach hrá všade basa ako basa. Ako je to ale s využitím basy pre nahrávanie iných nástrojov cez midi konverziu (napr. basou nahrám melodickú linku, ale bude znieť ako saxofón)? Mne sa to nepodarilo rozchodiť, latencia bola neúnosná. A načo je potrebný midi convertor, aby basa hrala basu? Sorry za hlúpu otázku, ale ja žijem v domnení, že jeho zmysel je práve v tom, že pomocou jedného nástroja môžem zahrať zvuk ľubovoľného iného nástroja. Alebo to tak nie je?

0 xLajků:

6

Re: Sonuus B2M - midi convertor

někde jsem četl, že jádro pudla tkví v tom, že na to abys změřil frekvenci potřebuješ aby struna alespoň jednou kmitla .. což už basových strun už dělá poměrně nezanedbatelnou latenci, kterou když přičteš k latenci v nějakém tom modulu, je asi dost kritická

byl to článek o midi syntetizátorech na kytary a už kytaristi si na to stěžovali ... s tím, že to prostě musíš přijmout tak jak to je a naučit se to tak i používat

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

7

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Také jsem narazil na B2M midi konventor a napíšu své postřehy. Většinou jsem tedy čerpal z googlu a většinou anglicky, protože u nás s tím nikdo zřejmě zkušenosti moc nemá.

Latence je uváděna kolem 8ms na vysokých tónech a 30 na struně E, 40 na B (5strunka) - což už je relativně dost. I když tedy nevím, jak a kdo to měřil, ale nikde jinde jsem žádné údaje nenašel. Problém s latencí se dá ještě upravit tím, že použijete trsátko místo prstů a hlavně si nastavit zvuk bez basů (středy, výšky). Rozumějte takto - krabička je konventor signálu na signál. Jí je jedno, jak máte nastavený nástroj barevně - jde jen o signál.B2M má nejspíš problém s basovými tóny, protože je nerozezná tak rychle. Nicméně, co jsem koukal na internetu na testy, tak G2M hraje s minimální latencí (kytarová) - viděl jsem přímo test na latenci na youtube. Basovou jsem toliko neviděl a názory se různí - někomu to hraje dobře, někdo si stěžuje, že má latenci moc velikou. Jestli jsem to z toho ale správně pochopil, jedná se mnohdy o úplné amatéry, kteří radši všechno svedou na krabičku, než na sebe. Pokud totiž pořešíme zvuk našeho nástroje může dále pomoct tlumení strun. Také je podstatnou věcí jakou Vy sami máte zvukovou kartu (pokud hrajete přes PC), protože problém latence může být i tady. Faktorů může být víc (čímž ale nenchci říkat, že to spoždění tam není).
Co mě celkem mrzí je, že B2M je monofóní polyfonie - tudíž to údajně hraje jen jeden tón. Na base většinou hrajeme jeden tón, takže by to neměl být zas až takový problém, ale já to vnímám jako omezení - je to škoda. Napadlo mě ještě s tou latencí, že by se to teoreticky dalo řešit transponováním oktávy zvuku v PC nebo na midi klávesách. Chtěl jsem hlavně B2M použít ve spojení s basovým modulem Trilian, kde jsou fakt husté basy. Bohužel ale na klávesy hrát basu neumím, není to ono. Takže pokud bude s latencí problém, mohu si zvuk v PC nastavit o oktávu níž a vlastně hrát na base o oktávu výš. Vím, že je to svým způsobem prasárna, ale svůj účel by to mělo splnit.
Hledal jsem samozřejmě i další midi konventory a našel. Bohužel je zde jeden veliký rozdíl a tím je cena. B2M stojí 2500 a další nejlevější, co jsem našel byl od Avox (AX 50), který stojí cca 11.000. Vzhledem k té ceně jsem se ani o latenci nezajímal. Asi určitě to bude lepší, bude hrát polyfonní zvuky (tedy třeba akord atd...), ale také už to není jenom malinká krabička, ale je to větší krabička a co je podstatné je, že musíte mít na kytaře midi snímač a k tomu příslušný midi kabel (asi 12 pinový - což taky něco stojí...). Potom jsem našel konventory od Rolanda GR-20, ale ten je kytarový a už se nevyrábí a potom na oficiálních stránkách Rolandu ještě multiefekty s konventory (basa nebo kytara), které ale stojí cca 30.000 (jedná se ale zároveň o efektovou krabici, kterou vůbec nepotřebuju).

Samozřejmě budu rád, když někdo připojí nějaké nové poznatky. Já to včera hledal asi 2 hodiny na netu...

U mne zatím převahuje PRO, protože za 2500 mě to nebude tolik mrzet, když to nebude fungovat a dávat za to přes deset tisíc už mi příjde hodně. Je jasný, že ty dražší budou fungovat lépe, ale většinou musíte mít právě ten midi snímač, midi kabel... Já preferuju mít co nejméně věcí. Nedovedu si představit, že vedle snímače budu mít ještě jeden snímač, z kterého půjde kabel a na těle bude ještě nějaká krabička atd... prostě by se mi to asi pletlo a base by se to asi také nelíbilo smile. B2M je maličká co do zapojení praktická věc. Dalo by se říct, že v tomto ohledu je to veliký krok oproti těm ostatním - a ještě za velice dobrou cenu. Samozřejmě to bude mít i své mouchy. Zítra si jí pojedu asi koupit, tak potom kdyžtak napíšu víc...

____________
Fender Jazz Bass, Ampeg

0 xLajků:

8

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Podle mě tohle jen bastlení, a nikdy, opakuju nikdy to nebude fungovat pořádně, bezchybně a ke spokojenosti uživatele. Chce-li to člověk seriozně používat, je MIDI snímač nutností.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Dzejef napsal:

U mne zatím převahuje PRO, protože za 2500 mě to nebude tolik mrzet

Môžem predať ten svoj, ja už ho používať nebudem, nemám technickú zdatnosť ani nervy s ním experimentovať, vydal som sa inou cestou - gitara, midi snímač. Je nový, kupovaný pred pár mesiacmi, vyskúšal som ho iba raz, odvtedy leží v krabičke. Dám ho za 1900, ak je záujem.

0 xLajků:

10

Re: Sonuus B2M - midi convertor

možná je lepší vykašlat se na MIDI a prohnat basu přes basový synt. (krabičku) a přes filtry, ve výsledku to bude podobné a bez latence, ale to je asi jiné téma

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

11

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Takže vážení pánové a dámy, tady je můj verdikt...

Stojí to za h.... Vůbec to nefunguje jak má, takže hned posílám zpátky. Je to klamná reklama. Na netu nikdy nenajdete konkrétní údaje, tak je zde napíšu. MIDI latence je u E5 8ms (já mám na svým Fenderu sotva E4) a u B0 (tedy u 5-strun basy) 40ms. E1 (normální E u 4-strunky) má 32 ms. V praxi to znamená, že je to naprosto nepoužitelné. Nedá se na to normálně hrát. Na zkoušku to ani radši nosit nebudu... Je tedy fakt, že přes klávesy to hraje o něco lépe než přes PC (zkoušel jsem na zvukovce TC-Electronic konekt 24D, která má latenci asi 6ms, takže asi o to je to víc než na klávesách? nevim). Nicméně obojí je nepoužitelné i z jiného docela důležitého důvodu. B2M stíhá totiž jen jasné a pomalé tóny. Jestli struny vytahujete jako já, tak zapomeňte, že Vám to převede. To samé platí o vibratu (což by se ale dalo čekat). Reaguje sice na dynamiku, ale tak nějak podivně (možná by si člověk zvykl a časem se na to naučil hrát). Jenže je to ten problém s tím, že B2M prostě nestíhá. Nejsem žádný metalový technický hráč, aby bylo jasno. Krabička je možná dobrá pro někoho, kdo má 6ti strunku, protože na těch slabých dvou strunách by to relativně mohlo hrát. To je ale pro mé využití nedostačující. Další problém je s oktávou. Zahrál jsem ten samý tón dvakrát (mezi ním nějaké jiné) a podruhé mi to zahrálo tón o oktávu níž než jsem hrál. Zkoušel jsem tlumit struny a zřejmě to má vliv, ale ne takový, abych s tím mohl být spokojen.
V tomhle směru je velice těžké se řídit podle videí, protože je možné, že není synchronní se zvukem a tak může na videu působit skvěla. Nebo mám blbou basu nebo něco dělám špatně. Mám Fender Jazz Bass (USA) cca za 30 tisíc a myslím, že i když to není nějaký vyloženě drahý nástroj, mělo by to na to fungovat. Zkoušel jsem to i přes efekt, třeba zesílit a vytáhnout středy a výšky (ztlumit bas), to bylo ještě horší než přímo z nástroje. Signál slabý není, protože, když víc zaberu, tak se rozsvítí dioda "clip", jakože je to moc silné. Takže je to prostě debilní krabička a mě naprosto fascinuje, jak někdo může něco takového vyrobit a prodávat s tím, že jde o "nízkolatenční" převodník. S latencí výšší jak 20ms se podle mého názoru nedá hrát vůbec.

Závěrem bych tohle krabičku doporučil maximálně tomu, kdo hraje jednu notu za pět vteřin a nezáleží mu na přesnosti rytmické sekce nebo někomu, kdo se chce nechat nasrat, jako já smile

haleluja smile

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Aidamos (19. 01. 2011 14.11:10)

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Dzejef napsal:

Stojí to za h....
Závěrem bych tohle krabičku doporučil maximálně tomu, kdo hraje jednu notu za pět vteřin a nezáleží mu na přesnosti rytmické sekce nebo někomu, kdo se chce nechat nasrat, jako já

Co jsem říkal, kdo to říkal, já jsem to říkal... lol

Aidamos napsal:

Podle mě tohle jen bastlení, a nikdy, opakuju nikdy to nebude fungovat pořádně, bezchybně a ke spokojenosti uživatele. Chce-li to člověk seriozně používat, je MIDI snímač nutností.

Dzejef napsal:

S latencí výšší jak 20ms se podle mého názoru nedá hrát vůbec.

Jinak dá se hrát s latencí do 10 ms, ale 5 a míň je lepší.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Sonuus B2M - midi convertor

neni to pro muzikanty , ale jako midi spoustec ci hlukator ovladany basou je to bozi , za ty prachy si neporidis ani midi snimac. Ale pna pop to neni!!!!

0 xLajků:

14

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Používám počítač Apple 1,6 Intel 1G RAM a Cubase studio 4 , basa Fender laděná B E A D (metal) , a Sonuus B2M a funguje to . Latence je na B větší ale tu na to nepoužívám , A a D na komunikaci mezi Cubase a basou bohatě postačí , latenci pět vteřin jak někdo píše jsem nezažil max 125ms a to na B , ale na hraní bicích či podobných věcí to není , kontrabas-cello-harmonica-organ-piano- a já nevím co ještě mi hrálo bezvadně , ale chce to hrát velice přesně , malé rozechvění už dává impuls , použitelnost B2M je spíš na dolnění vašeho rejstříku zvuků a ruchů ale na rychlé hraní to není , každopádně já jsem spokojen maximálně , žádnej MIDI snímač a převodník , basa plus sonuus a usb převodní do kompu M Audio a hraju . Hezký den lidi , Roman DODÁČ Doležal

0 xLajků:

15 Naposledy upravil: fedeer (01. 04. 2011 19.26:34)

Re: Sonuus B2M - midi convertor

dodac napsal:

Používám počítač Apple 1,6 Intel 1G RAM a Cubase studio 4 , basa Fender laděná B E A D (metal) , a Sonuus B2M a funguje to . Latence je na B větší ale tu na to nepoužívám , A a D na komunikaci mezi Cubase a basou bohatě postačí , latenci pět vteřin jak někdo píše jsem nezažil max 125ms a to na B , ale na hraní bicích či podobných věcí to není , kontrabas-cello-harmonica-organ-piano- a já nevím co ještě mi hrálo bezvadně , ale chce to hrát velice přesně , malé rozechvění už dává impuls , použitelnost B2M je spíš na dolnění vašeho rejstříku zvuků a ruchů ale na rychlé hraní to není , každopádně já jsem spokojen maximálně , žádnej MIDI snímač a převodník , basa plus sonuus a usb převodní do kompu M Audio a hraju . Hezký den lidi , Roman DODÁČ Doležal

hezký den, čoveče nevím ale tvuj příspěvek jsem četl 3x a řeči tvého kmene sem neporozuměl, já píchnu basu do aparátu a hraju, je to pro mě jednoduší jak píchat basu do komplu jednak to ani neumím a jednak ani nechápu ,k čemu to,ale zase na druhou stranu ,když nad tím přemejším , proč ne on line ,koncert,domluvím se ze spoluhráči a jdem do toho,budem každý v klidečku sedět v obýváku,kdo bude hcít poslochat se připojí, dáme si vyrtuální pivo, pokec sex,vstupné, na co tahat pa, věsit plakáty,na hovno

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Aidamos (01. 04. 2011 20.30:24)

Re: Sonuus B2M - midi convertor

fedeer napsal:

já píchnu basu do aparátu a hraju, je to pro mě jednoduší jak píchat, jednak to ani neumím a jednak ani nechápu ,k čemu to

Fakt?  lol  lol  lol

(soráč za vytržení z kontextu, ale nemohl jsem si pomoct)

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Sonuus B2M - midi convertor

Otevírám starší vlákno – předevčírem mi totiž dorazil mladší bratříček B2M – loňský model i2M – což je midi převodník prý univerzálně použitelný  pro kytaru/basu/dechy/vocal. Na rozdíl od B2M má výstup jenom na USB (tzn. je USB powered)
Moje první dojmy  :
-    Zcela zásadní je použití zvukové karty s nízkou latencí, zapomeňte na interní zvukovky
-    Zkoušel jsem na standardní 4strunku (postavené cosi jako Precision Deluxe s aktiv EMG) se standardním laděním.
E1(tlustý Ečko) je při latenci 32ms nepoužitelný pro normální hraní – na efekty ok., E2 použitelný částečně (latence 17ms) – ale hrát s takovou latencí je na zbláznění.
Použitelná se mi zdá plus minus poslední oktáva (majitelé 6tek asi v pohodě a kytaristé už vůbec)
-    Má to SW editor, kde lze nastavit např. i zony s vlastním midi kanálem, ale zásadní se mi zdá možnost nastavení „velocity filtru“– v podstatě nastavíte práh od jaké síly signálu do má vyslat midi zprávu, čímž se eliminuje vznik parazitních tónů. Vhodné je taky nastavi „chromatic mod“, tzn. že si zjednodušší práci a nesnaží se posílat informaci o natahování strun.
-    O potřebě přesného hraní, přesného naladění , nastavení korekcí atd se už tady psalo
-    Nějaký rychlý laufy mi to taky moc nebralo, možná ještě nějaké nastavení by pomohlo, ale moc tomu nevěřím.
-    Hodně samozřejmě záleží na charakteru vybranýho zvuku, pokud neděláte jenom plochy ale hrajete cosi se šlapákem je vhodný mít zvuk s rychlým náběhem a např. u synth.basy v osminách do taneční muziky je dobrý vypnout dynamiku zvuku, aby byl jeden ton jak druhej.
-    Připojení mikrofonu je tedy prdel, u mě naprosto nekontrolovatelný výsledek, věřím ale že u intonujícího zpěváka by se dalo na experimenty použít.
Pořídil jsem si to hlavně na živý hraní, takže čas ukáže …

0 xLajků:

18

Re: Sonuus B2M - midi convertor

bassliner napsal:

Pořídil jsem si to hlavně na živý hraní

bassliner napsal:

E1(tlustý Ečko) je při latenci 32ms nepoužitelný pro normální hraní – na efekty ok., E2 použitelný částečně (latence 17ms) – ale hrát s takovou latencí je na zbláznění.

tak sem zvědavej, jestli to teda je nebo není použitelný big_smile pak dej vědět...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků: