1 Naposledy upravil: Wexx (22. 05. 2009 12.26:31)

Téma: Elektrický kontrabas

Máte s tim někdo bližší zkušenosti? Uvažuju o koupi něčeho v řádu 10 až 20 bochníků.

Takhle po webu jsem viděl jen Staggy a Palatina. Mají smysl? Nebo si mam radši za tu cenu pořídit nejlevnější překližku a k ní snímač?

Chtěl bych to primárně domu na cvičení.

0 xLajků:

2

Re: Elektrický kontrabas

Určitě uděláš líp, když pořídíš levnou kačenu a snímač. Na doma stačí, na podiu při větším rachotu asi bude přiskakovat vazba, ale což...
Řeší to tak i spousta profíků, jedinej slušnej el. kontrabas /bez těla/, kterej jsem u nás viděl je Van Zalinge od Fredrika Janáčka.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

3

Re: Elektrický kontrabas

Presne to stejne rika vedle sedici kontrabasista.
Slusne el. kontrabasy zacinaji od tech 40-50...na domaci cviceni.

Sam bych rekl ze to je prof. deformace a cvicit jde i na Palatinu nebo Staggu.

0 xLajků:

4

Re: Elektrický kontrabas

Díky. No já momentálně zvažuju jestli se na to vůbec nevyfláknout a nešetřit na pořádnou basu. Momentálně mam doma masivní zakázkovou co patří našemu souboru a ta hraje velmi slušně. Ale rád bych měl taky něco, co vzít do hospody, kde do toho každej div nenablije a do čeho se nebudu bát kopnout. Koukal jsem na basy, co má Thomann, ale podle ohlasů z TalkBassu jsou ty dvě nejlevnější čínský Gewy, nic moc basy. A ty dražší už jsou Strunaly, který jsou prej na svou cenu velmi slušný. Ale zase by mi už přišlo moc dát za pařební basu přes dvacet stehen.

0 xLajků:

5

Re: Elektrický kontrabas

Doporučuju hledat po různejch bazarech a ptát se, dají se najít fakt perly.
Já jsem před lety našel v jedný věži kontra z prasklou zadní deskou /díra jak po pěsti/, nechal spravit u známýho truhláře:-) a až po pár letech zjistil, že je to stopadesát let starej polomasiv. Samozřejmě šel z domu za tučnou sumičku, no byl jsem blbej, dneska by potěšil...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

6

Re: Elektrický kontrabas

hehe tak kdyz sem posledni dobou v tom nakupovani tak sem neodolal a koupil si dudle vec big_smile
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum
teda nevim k cemu mi bude v mym stadiu hudebni hluchoty je to docela verejne nepouzitelna vec.. big_smile
ale kdyz se zrefinisi tak to muze bejt aspon pekna ozdoba bytu big_smile

pan sam rikal ze to naniral jeho tatka a vzal to prvni barvou co mu prisla pod ruku ..   lol

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Elektrický kontrabas

m3 napsal:

hehe tak kdyz sem posledni dobou v tom nakupovani tak sem neodolal a koupil si dudle vec 
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum

Kdyby ses toho chtěl někdy zbavovat, tak stojím ve frontě. smile

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: m3 (28. 01. 2012 02.26:50)

Re: Elektrický kontrabas

Jaralaf napsal:

Kdyby ses toho chtěl někdy zbavovat, tak stojím ve frontě.

oka beru na vedomi  cool .. kdyz sem na to zkousel brnkat tak mi nejak prislo ze bych si musel nechat vyrust ruce.. taky tomu nejde stelovat dohmat a je to nareny neumele neakou fuj barvou big_smile ale treba krk je luxusni kus dreva...
az vymyslim nakej futral abych ho nemusel tahat nahatej po praze tak to vemu domu a uvidim jestli mi to k necemu bude, takze pripadny dalsi stehovani je mozny  wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Elektrický kontrabas

smile
Já totiž tomu chlápkovi psal, ale už to bylo prodané.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

10

Re: Elektrický kontrabas

Hele a nepřekáží ti tam trochu ta hlava? Hádám, že ten snímač asi nebude nic moc...?

0 xLajků:

11 Naposledy upravil: m3 (05. 02. 2012 18.27:16)

Re: Elektrický kontrabas

Jaralaf napsal:


Já totiž tomu chlápkovi psal, ale už to bylo prodané.

jj rikal ze ho ho prekvapuje kolik je kontrabasistu big_smile ...  ja sem to furt este ani nedotah domu hmm nemam na to nic a nechce s emi to tahat v tedlech mrazech domu...

Wexx napsal:

Hele a nepřekáží ti tam trochu ta hlava? Hádám, že ten snímač asi nebude nic moc...?

viz vyse este sem to neprojel .. snimac je z Jolany smile
http://www.jolana.cz/arco-resonet/

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: FunkyMonk (05. 02. 2012 19.16:25)

Re: Elektrický kontrabas

pokial by bol zaujem, vedel by som dohodit elektricky kontrabas za cca 1500 Eur....... Rucna vyroba od nejakeho Irskeho majstra, na ruku smile
Pripadne Fender PB fretless s bartolinami za 700 eur , pripadne Yamahu TBR 6 za 1000 oci wink

http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail … eno=Andrea

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků: