1

Téma: Pomoc s koupí správného adaptéru

Ahoj. Koupil jsem si starý efekt Digitech PDS 1700, ale není na něm napsáno jaký adaptér použít. Nevíte to někdo prosím?
Vím, že je to 9V, ale neznám mA a polaritu. Má to menší zdířku než jakýkoliv nový Digitech efekt. Díky

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

2

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-spi … -p751-363/

něco takovýho to určitě zvládne

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Taky mě napadl univerzal, ale chtěl bych znát polaritu než do toho pustím špatnou. Nevím, stalo by se něco, když by byla opačná? Ale mohla by být jako u všech Digitechů, ne?

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

4

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

ImrBass napsal:

chtěl bych znát polaritu než do toho pustím špatnou

Když do toho pustíš špatnou polaritu, myslím, že se nic nestane. Stalo se mi to u různých efektů mockrát a neodešel jedinej. Poznáš to okamžitě - nebude to fungovat. Vůbec. Ten odkazovanej adaptér právě umožňuje přetočení polarity pouhým otočením koncovky na vidličce.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

O.K. Tak super. Díky

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

6

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

hofa napsal:

http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-spi … -p751-363/

něco takovýho to určitě zvládne

něco takovýho jsem si pořídil k ODB-3 a zjistil jsem, že to (alespoň v mém případě) není moc použitelný. Po zapojení adaptéru a sešlápnutí krabky se z komba line ne zrovna zanedbatelnej šum. Teď používám střídavě (i do nástroje) 4 dobíjecí 9V baterky a žádnej problém..

0 xLajků:

7

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

prof napsal:

zjistil jsem, že to (alespoň v mém případě) není moc použitelný. Po zapojení adaptéru a sešlápnutí krabky se z komba line ne zrovna zanedbatelnej šum.

já tímhle krmím všecky krabky, který potřebují 9V a nezaznamenal sem žádnej problém...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

8

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

prof napsal:

Po zapojení adaptéru a sešlápnutí krabky se z komba line ne zrovna zanedbatelnej šum.

Klasický zdroj s transformátorem musí být STABILIZOVANÝ aby nebručel. Ten odkazovaný je spínaný, nevím, jak je to se stabilizací u něj, jestli je i u spínaných zdrojů nutná stabilizace.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

prof napsal:
hofa napsal:

http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-spi … -p751-363/

něco takovýho to určitě zvládne

něco takovýho jsem si pořídil k ODB-3 a zjistil jsem, že to (alespoň v mém případě) není moc použitelný. Po zapojení adaptéru a sešlápnutí krabky se z komba line ne zrovna zanedbatelnej šum. Teď používám střídavě (i do nástroje) 4 dobíjecí 9V baterky a žádnej problém..

adaptery (tedy zdroje v podobě trafíčka a "usměrňovače") neprodukujou stejnosměrnej proud (ze samý svý podstaty nemůžou ... ) ... a ještě k tomu je nepořádně vyfiltrovanej či vořezanej či jak tomu řikáte .... mimoto v síti nejni 220, ani 190, ani 240 ... prostě jak kdy a jak kde  ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

10

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

prof napsal:
hofa napsal:

http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-spi … -p751-363/

něco takovýho to určitě zvládne

něco takovýho jsem si pořídil k ODB-3 a zjistil jsem, že to (alespoň v mém případě) není moc použitelný. Po zapojení adaptéru a sešlápnutí krabky se z komba line ne zrovna zanedbatelnej šum. Teď používám střídavě (i do nástroje) 4 dobíjecí 9V baterky a žádnej problém..

spínané zdroje nepoužívat raději běžný adaptér - trafo diodový můstek a vyhlazovací kondenzátor, když to brumí tak stabilizovaný adaptér.

Fender JB USA, Squier JB Standard, GK 700RB II, GK Neo 112-II, kombo Roland 60XL Bass, zesilovač DPA 380, EBS MultiComp, Radial Bassbone .......
0 xLajků:

11

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

woody napsal:

adaptery (tedy zdroje v podobě trafíčka a "usměrňovače") neprodukujou stejnosměrnej proud (ze samý svý podstaty nemůžou ... ) ... a ještě k tomu je nepořádně vyfiltrovanej či vořezanej či jak tomu řikáte .... mimoto v síti nejni 220, ani 190, ani 240 ... prostě jak kdy a jak kde  ....

A co si z toho člověk má vzít? Já z toho vidím, že někdo neví o čem je řeč a snaží se bejt chytrej jak rádio. Když o tom nic nevím, tak si o tom něco přečtu:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Usměrňovač
http://cs.wikipedia.org/wiki/Stabilizátor_napětí

P.S.: a v síti vážně není 220, ani 190, ani 240. Je tam 230 V (samozřejmě s nějakou malou tolerancí).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Aidamos napsal:

Je tam 230 V (

hahaha ... a tim myslíš co?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

13

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-spi … -p751-161/
pouzivam tyhle, polarizaci sem resil kratkou samodomo otaceci redukci. Nerikam, ze je to idealni reseni, staci mi standardni konektor, ale zadny problem nepocituju.

0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Lukáš (04. 01. 2012 17.11:25)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Aidamos napsal:

Když do toho pustíš špatnou polaritu, myslím, že se nic nestane

Omyl, jak u čeho. Třeba diody v kvákadlu s tím šly odpálit jedna radost..

Jinak tady je manuál: http://www.noisefx.com/docs/DigiTech_PDS1700.pdf
V něm je napsaná spotřeba 35mA a taky informace, že u zdroje by měla být objímka negativní--> střed je pozitivní. Aspoň nějaké kritérium pro výběr adaptéru, takže ti IMHO bude stačit 100mA zdroj (pokud jím nebudeš chtít napájet ještě další efekt nebo efekt s jinou spotřebou).

Stačí trochu hledat, měl jsem to tak za cca. 7 minut...

0 xLajků:

15

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Díky. Ten manua jsem našel, ale tuhe informaci jsem tam nějak nevyčetl. Neumím totiž bohužel moc anglicky:) Díky to mi bohatě stačí

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Lukáš (23. 04. 2012 00.39:46)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Tak jsem si pořídil pro napájení více efektů spínaný stabilizovaný zdroj, ale při zapojení 2 efektů (delay a kompresor) mi to:

a) hafo šumí
b) kompresor zesiluje strašně málo.

Tak jsem to zkusil napájet každý efekt zvlášť (delay starým adaptérem a kompresor spínaným zdrojem) a problém se částečně vyřešil.

Chtěl bych se zeptat, jestli když si koupím silnější stabilizovaný trafo-zdroj, tak jestli mi to bude šumět anebo ne (teoreticky je mi jasné, že nejlepší je galvanické oddělení jednotlivých zdrojů pro každý efekt, ale to se docela prodraží, mít ke každýmu efektu zvlášť adaptér).
Ještě pak chci vyzkoušet kombinace efektů na spínaném zdroji, jestli to bude nějak fungovat anebo ne.

0 xLajků:

17

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Lukáš napsal:

kompresor zesiluje strašně málo

Počkej, počkej, proč by měl zesilovat?

Lukáš napsal:

hafo šumí

Špatně nastavený kompresor a šum jsou bratři smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Lukáš (23. 04. 2012 13.27:59)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

tao-kan napsal:

Počkej, počkej, proč by měl zesilovat?

Nepřesně jsem se vyjádřil.. když samotný komp napájím buď spínaným zdrojem anebo obyčejným adaptérem, tak nešumí a funguje na 100%.
Když ale tím spínaným zdrojem (mám ho na 1000mA: 300mA delay + zbytek na komp, myslím, že to je dostatečná rezerva) napájím zároveň komp i delay, tak to šumí a na kompu musím nastavovat mnohem vyšší výstupní hlasitost, abych hrál stejně nahlas s vypnutým i zapnutým kompem.

Spíš mi jde hlavně o otázku toho napájení, teď jsem si pročetl Smrčkovy stránky a je mi to o dost jasnější: že to zřejmě jinak než s každým adaptérem ke každému efektu nepůjde.

0 xLajků:

19

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Jo takhle! Podle mě je to trochu alchymie. Zkoušel jsem takhle různý trafa i centrální napájení a prostě někdy to vyjde a někdy ne...

Taky jsem někde četl, že ač udávají výrobci efektů nějaké hodnoty, realita bývá jinde... například při napájení 12V 300mA mají některé efekty lepší dynamiku atd., ač výrobce uvádí jako ideál 9V 100mA. Ozkoušel jsem to a fakt jo smile

A mimochodem, některý efekty, byť papírově jsem napájení dodržel, prostě dělaly bordel při centrálním napájení. Asi mají někdy tráfka nějak specificky udělaný, nevim.

Jsem hovno elektrikář, takže se radši poraď jinde smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

20

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

já to mám vyřešený tak, že v basovým pedalboardu mám jezevčíka a v něm ke každýmu efektu adaptér... je to sic elektrárna, ale bez šumů a ruchů... k multizdroji od Smrčky, jsem se ještě nedokopal, ale finančně by mě vyšel dráž... u kytarovýho mám jeden zdroj od Ibaneze, kterým napájím všecko a taky bez šumů... asi hodně záleží na tom zdroji...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

21

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Smrčka rulez!  tongue

0 xLajků:

22 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (23. 04. 2012 16.52:56)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

stačí když ukopnete zem : ) u kompresoru za basou je to nutnost - pokud nechcete v cestě DI .

0 xLajků:

23

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Každý hovado, které ukopne zem, okamžitě vyhazuju z pódia! Jednou mi přišla kapela s nějakou nakopnutou eurovkou a oba dva kytaristé si stěžovali, že je kopou mikrofony. Porucha z jednoho nástroje se přenesla i do druhého.... Elektřina je sviňa, nezapomeň, že uzemněné máš struny, rack (přes šrouby). Když to ukopneš, můžeš uzavřít obvod mezi tvou technikou a zvukařovou/pódiem (která je správně uzemněná). Pak už jen záleží, kolik dostaneš a kam...

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (23. 04. 2012 16.52:30)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

B.A.S.O.X napsal:

to pak střelte do uzemněný sítě a je to

Jde pouze o to odzemnit ten efekt : )
U DBX 160A to bylo na doporučení od M.Dvořáka - KV2audio : ) máš lepší řešení ?

0 xLajků:

25

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

B.A.S.O.X napsal:

Jde pouze o to rozpojit ten efekt : )

Jaký efekt? Kde? Nechápu.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (23. 04. 2012 16.34:53)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

No odzemníš poze ten efx v prodlužce a tu pak zapíchneš do uz. prodlužky(to teda nic neřeší)  takhle málo stačí : ) mám takhle odzeměný
všechny pure analog efx, jinak bych
se nechytal...DBX 160A taktéž.

0 xLajků:

27

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

U něčeho by to byl pruser,ale u efx prd, sou napájený max 24V

0 xLajků:

28

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

No to teda nestačí. Dnes už veškeré vedení, veškeré prodlužky mají tři žíly, takže když tu zem ukopneš v prodlužce, zpátky už se to nepřizemní. A co je nejdůležitější, dnes je na tu zem vedeno veškeré kovové a vodivé, co je na povrchu zařízení. Schválně si to zkus, vem si měřák, vyměň tu nakoplou prodlužku za dobrou, změř si nějaký šroubek třeba na tom DBX, prostě něco kovového, proti samci na konci prodlužek. Pak vrať zpátky tu tvou a změř si to znova! Pak popřemýšlej, dej zpátky tu funkční a napiš si do kalendáře druhé narozeniny!

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

29

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Já to chápu, ale ta zemní smyčka se jinak odstranit nedá... třeba legendární 166 je odzeměná už z výroby, ale 160A ne. Podle mě pujde o slabší proud - neodzemňuju zesíky! Já se s tim setkávám na podiích u efx teda pořád : ) zrovna tuhle sme něco odzemńovali. Vubec tomu nerozumim, ale kdyby tam něco hrozilo, tak by mě
to nenechal zvukaž ani M.Dvořák odzemnit...já bych na to sám nepřišel : )

0 xLajků:

30

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Zemní smyčka je způsobená zapojením z rozdílných fází. Třeba když si efekťák píchneš do rozvodu zvukaře a hlavu do zásuvky ve zdi. Pokud To vše pojede z jednoho zdroje, neměla by tam nikde být.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (23. 04. 2012 17.11:53)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Ale neni to tak, protože máme všechno kromě světel z jedný fáze a stačí dát za sampler analogovej filtr a  jet ze sampleru a zárověň i filtru několika indv. výstupama
víc linek a filtr začne vrčet. Stejně tak ta 160A hned za basou taky vrčí jako prase.

0 xLajků:

32

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Světla máte klasický PARky nebo LED?

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

33

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Ledky ... ale to neni problém našeho PA : ) Vrčelo mi to u kohokoli jinýho a vrčí mi to i doma a všem mejm kámošum co maj analogový efx ... třeba nedávno sem
si koupil synth Korga z r.v. 78 a v síťovce byl automaticky vylomenej kolík...taktéž u starýho simmons drum machine. Takže to takhle řeší spousta lidí.

0 xLajků:

34 Naposledy upravil: Lukáš (23. 04. 2012 17.38:11)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

No zatím používám 2 efekty a tak mě 2 adaptéry nevadí (další efekt pojede když tak na baterku). Hlavně se mi nechce tahat s prodlužkou a tolik adatérama. To si radši zkusím sehnat moduly těch spínaných zdrojů, plastovou krabici a budu je napájet všechny z jedné vidličky - v podstatě to samé jako Smrčka http://www.smrckaeffects.com/zdroje-a-n … rdy-4x10v/ (jestli není u toho potřeba řešit něco dalšího).

Zkusím ještě někde půjčit silnější klasický starý adaptér a vyzkoušet, jestli při napájení více efektů to bude taky šumět.

Jinak s tou ukopnutou zemí u efektu to nějak rozveďte.. připadá mi, že každý mluví o něčem úplně jiném.. Navíc u adaptérů alá vidlice ochranný kolík není.. jedná se o problém tzv. dvojité země (viz Smrčkův odkaz).

0 xLajků:

35 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (24. 04. 2012 16.21:29)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Lukáš napsal:

jedná se o problém tzv. dvojité země (viz Smrčkův odkaz).

No to bude nejspíš ono : )

0 xLajků:

36

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Skvělé řešení nabízí i Cioks. Používá ho náš kytarista a žádný brum se nekoná....
http://www.hudebniraj.cz/kytary/kytarov … jeci-zdroj

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

37

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

B.A.S.O.X napsal:

U DBX 160A to bylo na doporučení od M.Dvořáka - KV2audio : )

profesionál se pozná profi řešením...
a btw. Kalfar má pravdu, ukoplý země si strčte, víte kam... ale na podium s tím nelezte wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

38

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

TomMD napsal:

Cioks

pravda. na efekty zatím nejlepší zařízení za nejlepší prachy, co jsem potkal

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

39

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

el BassTardo napsal:

profesionál se pozná profi řešením...

Tak čekal sem, že se svezeš : ) ale takhle směšnou frází

0 xLajků:

40

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Jen jsem chtěl poznamenat k tomu zjišťování polarity u 9V efektů že to asi lze udělat nasledujícím způsobem pokud ten efekt je na 9V tak tam stačí dát baterku zapnout ho vzít zkoušečku a zdířku kam se strká adaptér proměřím a vím kde co je samozřejmě to dělám tak abych  to nezkratoval. Nebo se pletu?

0 xLajků:

41

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Jestli to tam teče, tak proč ne. Pokud tu informaci nenajdeš na netu, tak bych to asi takhle provedl.

0 xLajků:

42

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Jéžiš s adaptérem takové starosti ... kup si stabilizovaný třeba totok
http://www.ges.cz/cz/mw-3r15gs-GES07507413.html
přidělej si ke kabelu pár konektorů a máš vyřešeno. Za pár kaček.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

43

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Hehe, právě tak jednoduchý to vůbec není.. zkoušel jsi to s více efekty?

Včera jsem si to ověřil a vyzkoušel všechny možný kombinace zapojení s klasickým zdroje s trafem a spínaným zdrojem. Spínaný mi pokaždý víc šuměl anebo v něm lupalo (a to je stabilizovaný). Jedině přes efekt EHX Micro Q - Tron fungoval naprosto bez problémů - asi skrz zapojení nebo jak.

Pak jsem zkoušel napájet zdrojem s trafem a rozbočkami víc efektů a šum to nepřidávalo, tudíž asi půjdu do jednoho "starého" zdroje. Divný je hlavně to, že to šumělo víc, když jsem zapojil 2 efekty a každý jsem napájel adaptérem zvlášť (a měl je tudíž galvanicky oddělený).

0 xLajků:

44

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Dají se takové ty rozbočovače koupit hotové, nebo je nutné ustřihnout a pájet? Ptám se blbě (aspoň myslím smile ) ale ptám se tak blbě, bo tomu nerozumím smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

45

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

pipa napsal:

Dají se takové ty rozbočovače koupit hotové, nebo je nutné ustřihnout a pájet? Ptám se blbě (aspoň myslím smile ) ale ptám se tak blbě, bo tomu nerozumím smile

http://www.audiotek.cz/product-17413-ibanez-dc-5
http://www.audiotek.cz/product-17412-ibanez-dc-3

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

46

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Dík. Něco takového jsem myslel, akurát nevím, co je na tom káblíku tak drahého smile
Mě by teda stačil rozbočovač na 2 efekty, koupil jsem si micro polytune a nemá napájení z baterky, takže kvůli příležitostnému ladění tahám extra adaptér...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

47

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Já taky nepoužívám spínaný zdroj, ale s trafem. Ten co mám já už jsem v obchodě nenašel. Ale vyhoví i tento:
http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-sit … -p751-353/
http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-sit … -p751-354/

Lepší by byl stabilizovaný. Nenašel jsem.

a káblíky:
http://www.gme.cz/kabely-a-redukce-pro- … -p652-120/

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

48 Naposledy upravil: Aidamos (30. 04. 2012 07.46:54)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

pepaol napsal:

Lepší by byl stabilizovaný.

Tak to každopádně Stabilizovaný je nutnost! Nestabilizovaný nebrat, bručí!

pepaol napsal:

Ten co mám já už jsem v obchodě nenašel.

Ale se stabilizací transformátorový je třeba tenhle: http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-sit … -p751-040/
Já mám nějakou Hamu, ale taky ji nemůžu najít.

Cože? Za pajdu? To si pánové z Ibanezu dělají se štyrma stofkama prdel, ne?  mad

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

49

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Tak nekupuj rohlíky v masně  lol

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

50

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Ty Ibanězáci jsou fakt vtipný, bavil jsem se o tom i s jedním prodavačem.
Mám tenhle rozbočovač http://kytary.cz/warwick-rcl-30600-dc-5/HN115340/ a je to asi to samé jako od GME.

0 xLajků:

51

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Pepo dík, káblík za 50 je super smile jdu do něj

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

52 Naposledy upravil: pepaol (30. 04. 2012 12.58:37)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Mne se nechtělo pro ně chodit ani do obchodu, byť jsou za 50,- Zbastlil jsem si ty káblíky sám.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

53

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Hm, fakt super. Koupil jsem si starý adaptér a na obou efektech to strašně píská.. Jde to reklamovat? Nebo jestli se na to vykašlat a přibastlit k tomu filtrační kondenzátor (jestli bude uvnitř místo)..

0 xLajků:

54

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Dneska jsem zkoušel vyfiltrovat přidaným kondenzátorem stabilizovaný adaptér - s tím, že jsem vyměnil poslední kondík u výstupu (sice v tom adaptéru je tlumivka i klasika 74xx, ale prostě asi málo) a šum je pryč (samo že předtím jsem si to radši spočítal) - teda kromě nejstaršího efektu, kterej se holt rozhodl dělat bordel pořád. Ten bude mít svůj soukromej adaptér smile

Spínaný jsem zkoušel filtrovat taky kondíkem, šum sice zmizel, ale lupalo v něm furt, jako metronom možná dobrý.

0 xLajků:

55

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Tak na výstup zapoj ještě jeden usměrňovač s keramickými kondenzátory paralelně k diodám a nějaký menší kondík. To by mělo to střílení srovnat.

0 xLajků:

56 Naposledy upravil: Lukáš (01. 06. 2012 16.42:39)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Janec napsal:

Tak na výstup zapoj ještě jeden usměrňovač s keramickými kondenzátory paralelně k diodám a nějaký menší kondík. To by mělo to střílení srovnat.

Tím usměrňovačem myslíš klasiku Graetzův...?
Každopádně díky za radu, jestli tam bude místo, tak to zkusím dobastlit.

0 xLajků:

57 Naposledy upravil: Janec (01. 06. 2012 16.51:32)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Jasan, zkus to. To by mělo srovnat už všechny pulzy. Ale hodnotu těch kondíků nevím, zkus očučet někde na webu. Dávají to tam skoro všichni výrobci zesilovačů a tím pádem i bastlíři do schémat.

0 xLajků:

58

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Nevím kam bych to šoupl,...tak to dám sem.Jen taková informace-kdyby někdo sháněl silné (ampérově) levné napájecí trafo pro pedalboard (trafo na kabelu), či více efektů, tak jsem si objednal toto...http://www.kzushop.cz/kzushop-cz/eshop/ … tion#anch1... smile Je potřeba jen otočit polaritu, jinak je super,...že se dá přidělat na pedalboard-ze spoda mám přilepenej sucháč.,...napájím s ním pedalboard o 12-ti efektech. smile

0 xLajků:

59

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Oživím téma.

 

Sháním nějakej adaptér na napájení Darkglass B7K ultra. Je tu někdo, kdo tento efekt vlastní. popř. čím - jakou značkou ho napájí?

Vyzkoušel jsem tři různé zdroje a chytá to nějakej brum.šu. Prostě z toho leze bordel. Pak jsem vyzkoušel na půjčení smrčku a ten jediný byl v pohodě.

Tak sháním nějakej kvalitní zdroj.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

60

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Tékys napsal:

Vyzkoušel jsem tři různé zdroje a chytá to nějakej brum

Tohle často dělají levné spínané zdroje, zdroje s trafem nikoli. Mám Darkglass Alpha Omega Ultra, krmím ho tímhle: https://www.muziker.cz/palmer-pwt-08

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

61

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Díky,

já jsem právě myslel, jestli se nedělá něco kompaktejšího s jenom jedním výstupem. Tohle totiž bude jediný můj efekt.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

62

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Aidamos napsal:

Tohle často dělají levné spínané zdroje, zdroje s trafem nikoli.

  Jak psal Aidamos, chce to zdroj s trafem. Obecně to poznáš podle hmotnosti. Ty se spínaným zdrojem jsou lehoučký, s trafem je těžší. Jinak pokud máš možnost zajít do hudebnin, tak vem efekt s sebou a otestuj zdroje co mají na krámu. Případně by mohlo pomoct projít vhodné téma na talkbassu. Docela často tam vhodné zdroje pro Darkglass efekty řeší (právě kvůli eliminaci šumu) a často tam přispívá i sám Douglas.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

63 Naposledy upravil: Aidamos (13. 03. 2019 21.37:57)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Tékys napsal:

já jsem právě myslel, jestli se nedělá něco kompaktejšího s jenom jedním výstupem. Tohle totiž bude jediný můj efekt.

Mám tu malý spínaný zdroj Ibanez, který mi narozdíl od jiných s některými efekty nebruměl. Zítra ho vyzkouším s AOU a dám vědět. Ale i kdyby, tak steně ho asi neseženeš, takže nejlépe zajít někam do hudebnin a prostě zkusit namístě. Osobně si myslím, že by mohl fungovat jakýkoli z těchto (B7K Ultra potřebuje 110 mA):

https://www.muziker.cz/rockpower-nt-8-eu - tenhle vypadá dokonce že by mohl mít trafo

https://www.muziker.cz/rockpower-nt-13-eu - spínaný (stabilizovaný), ale s velkou proudovou rezervou

https://www.muziker.cz/rockpower-nt-22-power-supply - levný spínaný (stabilizovaný), ale a proudově naprosto dostatečný

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

64

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Hastur napsal:

Jak psal Aidamos, chce to zdroj s trafem

 Potvrzuju. Hledal jsem čím krmit kompresor, nakonec jsem koupil trafonapaječ (prostě takovej větší a hodně těžkej zdroj. Za pár korun (do 200,-)A byl klid. Ještě mě napadá varianta použít běžnou power banku. Zkusil jsem takhle napájet mulťák a bez potíží to šlo.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

65 Naposledy upravil: Tékys (14. 03. 2019 06.41:02)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Právě jsem zkoušel jenom tenhle 

https://shop.emos.cz/1703060021-univerzalni-pulzni-napajeci-zdroj-600ma-s-hrebinkem

napájem jsem s tím dřív EBS Multicomp a v pohodě, ale na tohle je to nepoužitelné, pak jsem zkoušel jeden tem měl myslím trafo, značku teď nevím. Z toho lezly zase úplně jiný zvuky. Pak nějakej Line6, to byl taky spínaný zdroj - to taky nefungovalo. A potom Smrčka a ten byl jedinej v pohodě.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

66

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Tékys napsal:

Právě jsem zkoušel jenom tenhle  ">https://shop.emos.cz/1703060021-univerz … binkem


 Tenhle jsem zkusil jednou. Co se brumu a šumu týče s přehledem nejhorší adaptér co se mi dostal do ruky...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

67

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

 Já koupil na Aliexpresu ze necelé tři stovky toto: 
https://www.aliexpress.com/item/Guitar-Effect-Power-Supply-Adapter-9V-DC-1000mA-5-Way-Daisy-Chain-Chord-Cable-Negative-Inside/32800181672.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dpD7YTg

Napájím tím Zoom B3N a zpěvový TC Electronic Critical Mass a zatím v pohodě. Dává 1000 mA  a brum se neprojevuje.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

68

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Hastur napsal:
Tékys napsal:

Právě jsem zkoušel jenom tenhle  ">https://shop.emos.cz/1703060021-univerz … binkem

 Tenhle jsem zkusil jednou. Co se brumu a šumu týče s přehledem nejhorší adaptér co se mi dostal do ruky...

Mně to zase bylo docela doporučovaný. A zatím jsem s tím problém neměl. Až tady no.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

69

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Tékys napsal:
Hastur napsal:
Tékys napsal:

Právě jsem zkoušel jenom tenhle  ">https://shop.emos.cz/1703060021-univerz … binkem

 Tenhle jsem zkusil jednou. Co se brumu a šumu týče s přehledem nejhorší adaptér co se mi dostal do ruky...

Mně to zase bylo docela doporučovaný. A zatím jsem s tím problém neměl. Až tady no.

Já ho měl kdysi k napájení fuzzu a to nešlo. Pak jsem počídil multizdroj a mám klid big_smile

Ale oni taky budou různý efekty různě háklivý na kvalitu zdroje. No a Darkglass je na tohle asi docela citlivej.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

70

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

Hastur napsal:

Darkglass je na tohle asi docela citlivej

To můžu podepsat (bzučelo mi to i s Thomann zdrojem). Navíc s jejich ekologickým přístupem, kdy není možnost napájení baterií si člověk musí pořídit kvalitní zdroj smile

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

71

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

A můžete mi prosím vy, co používáte Darkglas krabičky napsat nebo dát odkaz, čím to krmíte? Používate všichni multizdroje s více výstupy?

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

72 Naposledy upravil: Hastur (14. 03. 2019 19.53:10)

Re: Pomoc s koupí správného adaptéru

No já mám Alpha Omega Ultra a používám multizdroj Starbuck od pana Vašinky.

OT: teď mi došlo, že mám ještě dva volný výstupy, asi to bude chtít nějaký nový efekty smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: