201

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

perfektní basy hrál McCartney u Beatles ... přesně tak, jak se má basa hrát ... na tom se dá hoooodně naučit ...

presne tak... bezvadne vymysleny a ucelny basovy linky...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

202

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

perfektní basy hrál McCartney u Beatles

mno rek bych nejen u beatles ..mne osobne daleko vic bavi Wings

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

203 Naposledy upravil: woody (18. 12. 2011 21.34:52)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

m3 napsal:

mno rek bych nejen u beatles ..mne osobne daleko vic bavi Wings

to je úplně zbytečná poznámka, protože většinu hudby u Beatles naskládal Cartney, samozřejmě, že hoši nepsali spolu ... a v pozdější době ji i sám značným dílem nahrál, šel tak daleko, že přebubnovával Ringa, hrál kytary, piána a tak ... byl sice nejlepší, ale jeho ego tu kapelu rozesralo ... bohužel pak už neměl korekci od  ostatních, nastavený zrcadlo, protiváhu k temperamentu ... takže po rozpadu Beatles v podstatě nic zajímavého neudělal .. ale basy má celá šedesátá léta geniální ...
a dále bych doporučil Chrise Squira u Yes ... ono to vypadá technicky těžké, ale není ... spíš jde o nezvykle melodické a harmonicky vypiplané basy, korespondující s bicími, kytarou a zpěvem, tak jak to má být ... mimoto je to kolikrát nářez, co se týče frázování ...
a skvělý basy hrál dycinky Sting ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

204

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

takže po rozpadu Beatles v podstatě nic zajímavého neudělal

Celkem odvážné tvrzení... nějaká další "pravda"?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

205

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Aidamos napsal:

Celkem odvážné tvrzení... nějaká další "pravda"?

ale ne ... já jen, že jsem hrával všech několik set věcí od Beatles ... takže jsem tím nasák ... a holt ty další jeho věci mi nějak nebavily, to je to celý ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

206

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

já jen, že jsem hrával všech několik set věcí od Beatles

A tos hrál jen pro sebe, doma? Já sem tě měl v "anticover" škatuli..

0 xLajků:

207

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

davidak napsal:

A tos hrál jen pro sebe, doma?

nene, měli jsme revival ... 60. roky ... včera jsem si pouštěl This boy, zpívali jsme to moc pěkně, trojhlasně ... ale to je už dááááávno ...
tam je basa taky moc pěkná!!!!

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

208

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

http://www.csfd.cz/uzivatel/363-woody/

Nějaká shoda?

Způsob vyjadřování a tvrzení totiž z touhle id z jiných diskuzních fór minimálně 90%

0 xLajků:

209 Naposledy upravil: m3 (20. 12. 2011 03.13:26)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

a skvělý basy hrál dycinky Sting ...

ty si mi nakej minimalista big_smile jako stingovi basy dobry ale nevim jak by mne to bavilo... kdbych to mel hrat tak bych si tam asi pridal naky tony big_smile

ale pro zacatecnika urcite super smile

woody napsal:

takže po rozpadu Beatles v podstatě nic zajímavého neudělal .. ale basy má celá šedesátá léta geniální ...

ja nevim mne beatles nikdy moc nebavili ale basu sem tam nikdy moc nevnimal.... zato takovi ty reggae-disco-popy od wing ze 70. mne bavi ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

210 Naposledy upravil: joko (20. 12. 2011 04.15:11)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

m3 napsal:

kdbych to mel hrat tak bych si tam asi pridal naky tony big_smile

(oktávy  tongue ) wink
...a tu basu má taky málo žlutou!

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

211

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

m3 napsal:

skvělý basy hrál dycinky Sting ...


m3 napsal:

ale pro zacatecnika urcite super


tak to znám asi Stinga z jinýho světa.. jako žádná prdel mi to nepřijde, eště když si k tomu zkusim zazpávat jako on.. no klobouk dolů.

0 xLajků:

212

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Na poslech jsou ty Stingovi linky jednoduchý a jakoby snadno čitelný. Ovšem rytmicky pro začátečníka docela drsný, třeba Zpráva v láhvi. I když možná Every breath you take by docela šlala.
Jinak doporučuji Black Sabbath - Paranoid - samozřejmě původní studiovou verzi. Nazareth - Love Hurts. Také z AC/DC se dá docela vybrat.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

213 Naposledy upravil: m3 (21. 12. 2011 00.31:45)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

davidak napsal:

tak to znám asi Stinga z jinýho světa.. jako žádná prdel mi to nepřijde, eště když si k tomu zkusim zazpávat jako on.. no klobouk dolů.

karadam napsal:

Na poslech jsou ty Stingovi linky jednoduchý a jakoby snadno čitelný.

no prave ze je to technicky snadno zahratelny ..teda aspon takova ta vetsina starsich hitovek je vetsinou par tonu cca tak 5 na 4 takty ve sloce a v refrenech rovny 8minky nebo 16ky nebo co to je ...
takze to muze zahrat i zacatecnik .... problem tam je spis s tim to trefit spravne tam kam to patri big_smile ..

proto bych to nechtel hrat big_smile cekat 2 takty na ton a pak ho poslat blbe .. big_smile

btw ad to zpivani .. prave proto to ma tak osekany .. a jako je dobry naucit se to hrat a postavit linku na par tonech ktera funguje .. nez vymejslet naky prstolami  .. nebo slepe nasledovat kytaru..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

214 Naposledy upravil: wostryk (03. 01. 2012 12.23:37)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

RATM - Bombtrack ..možná už pro pokročilejší.. (nebo mě to aspoň dřív bavilo.. smile)

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

215

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

karadam napsal:

Black Sabbath - Paranoid

Paranoid je hloupá skladba ...a vždycky byla ... prostě vůbec nešlape a nemá gradaci a pointu ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

216

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

wostryk napsal:

RATM - Bombtrack ..

jj, prvni song, na kterym jsme se s kapelou sehravali... kdysi davno... bezva raperskej jazykolam i pro zpevaka  smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

217

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:
karadam napsal:

Black Sabbath - Paranoid

Paranoid je hloupá skladba ...a vždycky byla ... prostě vůbec nešlape a nemá gradaci a pointu ...

Však také neříkám, že je geniální , mimochodem mě se líbí jen v kontextu celého LP , ale jako ETUDA pro začátečníka mi přidje dobrá.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

218 Naposledy upravil: Matej (03. 01. 2012 15.40:58)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Zajímavý téma. wink Já jsem začínal tak,...že jsem ze si svých mraků nahrávek, tenkrát ještě na kazety nahrával jen části a ůseky různých písniček mnoha kapel (tenkrát z kazet na kazetu na double decku),...hlavně podle toho, co se mi líbilo a jaký linky se mi líbily a nějak mě přitahovaly.Takže jsem se učil hrát hlavně to, co se mi líbilo od druhých. wink Ty kazety bych ještě doma vyhrabal. wink

Jinak s kapelou-mou první,...když pominu nějaký to blbnutí s basou ve 14-ti, kdy jsem spíš přerval strunu na kytaře, když jsme si to na chvíli s kamarádem vyměnili,....tak s první vážnější kapelou jsme hráli hned vlastní věci,...při tom jsme samozřejmě různě zkoušeli co se komu líbilo. wink

Některý převzatý píšničky jsme si zahráli klidně i na živo a to třebas i po 10-ti letech co jsme je dělali-nacvičili,...prostě jen tak pro legraci a zábavu.Mnohdy se od originálů časem změnily, ale někdy si byly i docela podobný. lol  lol

1.origo verze...http://www.youtube.com/watch?v=tmlJ4g0P … re=related

2.naše verze už po několika pár letech...http://www.youtube.com/watch?v=Y1os4p-1P_8

0 xLajků:

219

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Pro úplného začátečníka bych doporučil něco stereotypního, třeba This Must Be The Place od Talking Heads (zkusit si to ve dvou polohách) nebo Boys and Girls od Blur (oktávy, trénovat spoje mezi něma). Osobně jsem měl tendenci si na začátku všechno hledat na internetu, hrát podle tabů, ale těm by se podle mého měl muzikant vyvarovat – navíc to pak mnohdy bývá ještě složitější, než kdyby to analyzoval sám, protože ti co tvoří taby, jsou často hluší lidi. Buď teda analyzovat ušima, nebo hrát podle not (ale těch zas na moderní muziku moc není).

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

220

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Sice hraju asi 3 měsíce big_smile Ale dovolil bych si doporučit GLORIA JONES - TAINTED LOVE smile Ta basa je tam jednoducha ale celkem chytlava big_smile

0 xLajků:

221

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Stormy01 napsal:

Ale dovolil bych si doporučit GLORIA JONES - TAINTED LOVE  Ta basa je tam jednoducha ale celkem chytlava

klidne celej motown tam maj ty basy vesmes super jednoduchy ale groovy smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

222

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Stormy01 napsal:

Sice hraju asi 3 měsíce big_smile Ale dovolil bych si doporučit GLORIA JONES - TAINTED LOVE smile Ta basa je tam jednoducha ale celkem chytlava big_smile

Možná hloupý dotaz, ta melodie (hlavní linka) je tvořená basou? Připadá mi to na basu celkem vysoko.

Já na basu začal znova cvičit po zhruba dvouroční přestávce (tentokrát pořádně, zodpovědně, s teorií a všecko) ale dělá mi problém tu basu odposlouchat, vadí mi tam ten zpěv a ostatní nástroje:D. Snad se to zlepší.

0 xLajků:

223

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Já v 15. začínal na Iron Maiden. Ideální na pocvičení rytmiky a stupnic.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

224

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

pepaol napsal:

Já v 15. začínal na Iron Maiden. Ideální na pocvičení rytmiky a stupnic.


Promiň pepo, ale to je zase rada jak noha...... Maiden není rozhodně pro začátečníky. Že si do toho byl v 15 zahleděný a musel jsi to za každou cenu hrát je věc jiná. Za mě rozhodně nedoporučuju.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

225

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

od Iron Maiden (je to špičková muzika) se nelze moc naučit ... groove se odposlouchává ve swingu, jazzu, rock´n´rollu ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

226

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

od Iron Maiden (je to špičková muzika) se nelze moc naučit ... groove se odposlouchává ve swingu, jazzu, rock´n´rollu ...

...hlavně to je samá triola. big_smile  hmm

0 xLajků:

227

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Matej napsal:
woody napsal:

od Iron Maiden (je to špičková muzika) se nelze moc naučit ... groove se odposlouchává ve swingu, jazzu, rock´n´rollu ...

...hlavně to je samá triola. big_smile  hmm

sem si hrál před tejdnem v nový skladbě na Harrise a málem mi upadla ruka, zánět zápěstí na spadnutí ... náš kytarista mi sebral basu a ukázal mi, že mam hrát kila do jeho akordů .... hmmmm, měl pravdu ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

228

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

ja som sa ucil prve rky na songoch hlavne od RHCP smile napr. na californication (albume) moze clovek nachytat vela uzitocnych veci.
A aj tak ,podla mna hlavne zalezi na tom, co ma clovek rad wink
Nejaky metalista bude mat songy od stinga tazko v prdke....  lol

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

229

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

FunkyMonk napsal:

ja som sa ucil prve rky na songoch hlavne od RHCP smile napr. na californication (albume) moze clovek nachytat vela uzitocnych veci.
A aj tak ,podla mna hlavne zalezi na tom, co ma clovek rad wink
Nejaky metalista bude mat songy od stinga tazko v prdke....  lol

....souhlas. wink

0 xLajků:

230

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

od Iron Maiden (je to špičková muzika) se nelze moc naučit ... groove se odposlouchává ve swingu, jazzu, rock´n´rollu ...

jj  smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

231

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Však taky umím velké H ...  lol  lol  lol

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

232

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Matej napsal:
woody napsal:

od Iron Maiden (je to špičková muzika) se nelze moc naučit ... groove se odposlouchává ve swingu, jazzu, rock´n´rollu ...

...hlavně to je samá triola. big_smile  hmm

Pravda, dlouho jsem je neslyšel, tak možná je tam teď basa jiná... Ale starší věci byly samá osminka a dvě šestnáctky, což sice tři noty na dobu jsou, ale triola tedy ani náhodou.

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

233

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Zkus Breaking The Law od Judas Priest nebo Doctor Doctor od UFO (až na ten začátek, ale můžeš to zkusit).

0 xLajků:

234

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

woody napsal:

od Iron Maiden (je to špičková muzika) se nelze moc naučit ... groove se odposlouchává ve swingu, jazzu, rock´n´rollu ...

Ale třeba Running Free je celkem v pohodě.

0 xLajků:

235

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Začínala jsem s těma nejlehčíma písničkama od Green day.

Holiday
Viva la Gloria
Dry Ice
She's Got Issues

A pak ještě určitě Doors, Led Zeppelin, nevím stačí jen hledat.. :-)

0 xLajků:

236

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Cus lidi nemohli by jste mi někdo odposlouchat basu z písničky Wohnout - Svaz českých bohémů? http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo … re=related Věřim že to pro vás nebude žádnej problém smile

0 xLajků:

237

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Stormy01 napsal:

Cus lidi nemohli by jste mi někdo odposlouchat basu z písničky Wohnout - Svaz českých bohémů? http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo … re=related Věřim že to pro vás nebude žádnej problém smile

Budeš muset podladit do D-čka, pak bych to viděl asi tak (písmenka znamenaj tóny, jóóó ):
F F F F G C C C C B G G G G F Dis Dis B B C F znova a tak furt dokola, občas nějaká jednoduchá vyhrávka tam kde je to B B C a vrací se zpět na F. Snad to takhle stačí, případný rozdíly už snad doposloucháš

fuck the styles
profil
0 xLajků:

238

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

a! napsal:
Stormy01 napsal:

Cus lidi nemohli by jste mi někdo odposlouchat basu z písničky Wohnout - Svaz českých bohémů? http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo … re=related Věřim že to pro vás nebude žádnej problém smile

Budeš muset podladit do D-čka, pak bych to viděl asi tak (písmenka znamenaj tóny, jóóó ):
F F F F G C C C C B G G G G F Dis Dis B B C F znova a tak furt dokola, občas nějaká jednoduchá vyhrávka tam kde je to B B C a vrací se zpět na F. Snad to takhle stačí, případný rozdíly už snad doposloucháš

Dík moc, tóny jsem poznal ale nvm jak podladit do D ale to je tady už OT :-D

0 xLajků:

239

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Stormy01 napsal:

Dík moc, tóny jsem poznal ale nvm jak podladit do D ale to je tady už OT :-D

A slovo ladička ti něco říká? Třeba by ti s tim podladěním mohla pomoct smile

fuck the styles
profil
0 xLajků:

240 Naposledy upravil: a! (04. 08. 2012 13.05:12)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Hele, podlaď  si jenom strunu E do D, zkusil sem ti na to napsat tab, snad je dobře. Basu podladěnou nemám a vlastně ji ani nemám doma, tak sem si to zkusil jenom představit, ale tak ten tab by moh vypadat asi takhle:

G|---------------------------------------------------------
D|---------------------------------------------------------
A|--------------3-3-3-3-1-------------------1-1-3------
D|-4-4-4-4-6---------------6-6-6-6-4-1-1---------4--

fuck the styles
profil
0 xLajků:

241

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

hmm, pokial je E podladene na D , tak ton F je posunuty z 1veho prazca na 3reti.... Cize by to malo byt
G|-------------------------------------------------------
D|-------------------------------------------------------
A|------------3-3-3-3-1-------------------1-1-3-------
D|-3-3-3-5---------------5-5-5-5-3-0-0---------3----

..song som nepocul , len citam, tak sa mozem aj mylit smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

242 Naposledy upravil: a! (04. 08. 2012 13.27:36)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

FunkyMonk napsal:

hmm, pokial je E podladene na D , tak ton F je posunuty z 1veho prazca na 3reti.... Cize by to malo byt
G|-------------------------------------------------------
D|-------------------------------------------------------
A|------------3-3-3-3-1-------------------1-1-3-------
D|-3-3-3-5---------------5-5-5-5-3-0-0---------3----

..song som nepocul , len citam, tak sa mozem aj mylit smile

Aj ta krajta tygrovitá!!! Kokot sem!!! Pravdu má funková vopice...sem si to na hmatníku jen tak představoval a představil sem si to blbě...
Ten song si počuj, je výbornej...
No, ale tys to na D-čku posouval všechno o jeden pražec, takže tam místo nuly má bejt jednička jakože dis, no teď v tom chudákoj děláme akorát bordel smile

fuck the styles
profil
0 xLajků:

243 Naposledy upravil: a! (04. 08. 2012 13.25:03)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Takže díky funkyvopici za opravení chyby...Mělo by to tedy být:

G|---------------------------------------------------------
D|---------------------------------------------------------
A|---------------3-3-3-3-1--------------------1-1-3----
D|-3-3-3-3-5---------------5-5-5-5-3-1-1---------3--

fuck the styles
profil
0 xLajků:

244

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Moc dík, to je ono tak jsem to udělal dobře smile

0 xLajků:

245

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Super songy jsou taky skoro vsechny od Blink-182, treba All The Small Things

0 xLajků:

246

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

a co třeba Audioslave-Be yourself??

0 xLajků:

247

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Já začínám s Pixies... Přijde mi to lehké ale jako naprostý amatér bych ráda věděla názor zkušených:)

0 xLajků:

248

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Raventlow napsal:

Já začínám s Pixies... Přijde mi to lehké ale jako naprostý amatér bych ráda věděla názor zkušených:)

poznám od nich len Where is my mind, a myslím že ak majú väčšinu takých songov tak je to ideál wink
je časom je potrebné trúfať si na väčšie sústa smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

249

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Raventlow napsal:

Já začínám s Pixies... Přijde mi to lehké ale jako naprostý amatér bych ráda věděla názor zkušených:)

V Pixies je lehká basa - přijde mi fajn, že místy nejede pravidelně na všechny osminky, ale občas vynechává. Je to docela příjemný ozvláštnění oproti tomu, když to tam někdo drtí po celou songu. Taky jsem ji rád hrál.

0 xLajků:

250 Naposledy upravil: Erža (24. 11. 2013 12.36:50)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

doporučuju Rapper's delight. Velký souhlas s tím, že nejlepší je prostě odposlouchávat a zkoušet. Taby zbytečně zavádějí, když si člk teprv hledá cestu k vlastnímu přístupu k hraní. Je jedno, že to nehraju přesně, pro začátek lepší bez takových těch ozdob, ať to stíhám v rytmu.


Rapper's delight The Sugarhill Gang Bass Cover

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

251

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Nemaju to byt songy pre zaciatocnika? tongue Ako jo, naucit sa to da, ale myslim si ze taky zaciatocnik by sa s tymto musel poriadne mordovat.
A mozno som len ja po troch rokoch stale poriadna lama tongue

Music Man Club #13
Sterling by Music Man Ray34CA, Fender Rumble 500c
0 xLajků:

252 Naposledy upravil: Erža (24. 11. 2013 16.56:51)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Hraju zlomek toho, co hraje on, ale dohromady nám to spolu docela jde (pokud teda zrovna stihnu to tempo tongue ) pořád to ještě trénuju i na sucho a pomaleji. I zjednodušený se mi ten motiv líbí. V tabu by to mohlo vypadat asi nějak takhle:

|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------0-2-------------4-5-4-------------|
|-------------------0-2-4-----0-0-0--0-0--------0-0--0-----|
|-0-0-0--0-0-2-3----------------------------------------3-2-|

Do žádných větších akcí se nepouštím smile nic víc tam nehraju
Rapper's Delight - základní linka

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

253

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

https://www.youtube.com/watch?v=pxe3eRYLemo

zábavný hraní

0 xLajků:

254

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Bassras napsal:

Midnight oil

 Absolutně miluju.

Bassras napsal:

Boney M

 Absolutně nesnáším.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

255

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Aidamos napsal:

Absolutně nesnáším.

 Ale ty linky tam mají mazané zasejc.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

256 Naposledy upravil: Aidamos (23. 02. 2021 22.24:47)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Péčko napsal:
Aidamos napsal:

Absolutně nesnáším.

 Ale ty linky tam mají mazané zasejc.

Ale když slyším Rivers of Babylon, tak zvracím. Ještě tak Sunny, ta je v pohodě, ta se povedla.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

257

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Aidamos napsal:

Ale když slyším Rivers of Babylon, tak zvracím. Ještě tak Sunny, ta je v pohodě, ta se povedla.

 :) Babylón - Tvůj pocit se dá snadno pochopit smile A víš kolik existovalo basáků jen díky Daddy Cool ? big_smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

258

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Ja bych treba doporucil Abbu. Kdyz jsem zacinal, tak jsem se par jejich pisnicek naucil. Letos na silvestra davali na Artu jejich koncert, po prvni pisnicce jsem letel vedle pro basu a docela fajn jsem si zahral big_smile

0 xLajků:

259

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Pak taky docela fajn cviceni je pustit si film Perny den smile Vetsina lidi si dokaze ty pisnicky zabroukat (nekde v hlave jsou ulozene), a da se to hrat z hlavy nebo z akordu.

0 xLajků:

260 Naposledy upravil: Atvečko (24. 02. 2021 09.56:46)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

polygon napsal:

Pak taky docela fajn cviceni je pustit si film Perny den smile Vetsina lidi si dokaze ty pisnicky zabroukat (nekde v hlave jsou ulozene), a da se to hrat z hlavy nebo z akordu.

Přesně,  Beatles a Olympic (s Chrastinou)  a šedesátky vůbec... ani ta Abba není vůbec špatnej nápad.   Ty basový linky jsou tam takový jasný a logický...  

On si to původní tazatel asi už nepřečte, ale co už ... smile 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

261

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Atvečko napsal:

On si to původní tazatel asi už nepřečte, ale co už ...

 Proč? Daviďák sem pořád chodí. Akorát se na to ptal před patnácti lety, takže už to asi (určitě) nepotřebuje big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

262

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Já si občas přehrávám staré Poutníky (s Polou na kontrabas), hodně věcí není country bim.bam, ale má to nějakou logiku (navíc ty linky znám z kytary, o to je to jednodušší). Novější věci s Jírou jsou už trochu složitější...
No a na zahřátí třeba Arakain, aby pravá ruka úplně nezakrněla. No a protože jsem si od podzimu pořádně nezahrál, tak mám na YT celé sety (Progress 2, Hudba Praha, Johny Cash apod.), které nejsou moc náročné, ale nemusím u nich moc přemýšlet a na pár hodin můžu suspendovat šedou kůru do stanby-by.

Na věci, které neznám, ale chci se do nich vnořit jako Velclovský do Golfského proudu, používám chordu.com - pokud to dokáže načíst video z YT, tak k tomu přihodí i základní harmonii. U některých šíleností, co hraje třeba Phil Driscoll, je to pro mě záchrana a výrazné urychlení.

0 xLajků:

263

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

CzechJoker napsal:

No a protože jsem si od podzimu pořádně nezahrál, tak mám na YT celé sety (Progress 2, Hudba Praha, Johny Cash apod.), které nejsou moc náročné,

Uka. wink Nějaký Progres 2 jsem taky hrál,...i Hudbu Praha, tak se juknu. sunglasses

0 xLajků:

264

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Atvečko napsal:

ani ta Abba není vůbec špatnej nápad.   Ty basový linky jsou tam takový jasný a logický...  

Určitě. wink To dám i z "voleje" na ucho některý songy. sunglasses

0 xLajků:

265

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Atvečko napsal:

Beatles

 Jsem poslechl po X letech Abbey Road, a úplně se zděsil, jak je ta basa vymyšlená a dokonalá. A přitom si toho ani nevšimneš, jak to tam zapadá. K posrání. 

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

266 Naposledy upravil: CzechJoker (24. 02. 2021 13.51:31)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Hudbu Praha jsem si poskládal do vlastního privátního seznamu z pražského živáče na Chmelnici (pokud se nepletu), sice tam asi nemám všechno, ale to co tam mám mě baví- Hrál jsem v kapele, kde nad tím intouši ohrnovali horní pysk, ale muzika má bavit. "Vyprdelené smolenice" (slovy skladatele Pavla Blatného) nikoho moc dlouho nebaví.

na Chmelnici 

Progress je zase pro změnu z našeho Semálu v Königsfeldu. Když si uvědomím, že Semilasso i Fléda patřily mé rodině, ajajaj... Slza ukápne...

Semálu.

Na YT ale moc věcí z tohoto výročního koncertu není k dispozici, navíc je to hodně roztříštěné a v různé kvalitě. Některé jejich novější věci mě vyloženě nebaví. V podstatě od Mozku dál mě to míjí a moc tomu nerozumím (LP Mozek, Změna a Otrava krve.) Dvořáčková byla sice fajn pro oko, ale celkově to pochodové období Progress - Pokrok na přelomu režimu moc nemusím a nikdy jsem nepochopil, o co jim tehdy v muzice šlo (přežít?). Když Progress, tak Pavel Pelc, Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí. 

viz.

Mimochodem: viděli jste jejich poslední oficiální videoklip P2? https://youtu.be/_DjBaWWYbkE

Z našich brněnských kapel je pro mě Best of Dunaj (s Ivou Bittovou). Loni měli být v Sonu, ale jarní wuchanská rýma ten koncert zabila a zatím to nevypadá, že by se to mělo odehrát. Akorát tedy Vláďa Václavek je na mě trochu vyšší liga, to fakt nedávám.

Pro zajímavost - takhle vypadá již zmíněná Abba na chordu.com. Nevím, nakolik je to známá služba a jestli jsem to dobře popsal. Bohužel jsem nepřišel na to, jak tam podsunout video, které to nezná. Ale moc jsem to nezkoumal.

 

 

0 xLajků:

267

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

To je skvělý, díky za tip :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

268

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Péčko napsal:

Jsem poslechl po X letech Abbey Road, a úplně se zděsil, jak je ta basa vymyšlená a dokonalá.

Všichni maj pocit jak maj Beatles naposlouchaný a jak je to vlastně jednoduchá tříakordova muzika.  Beatles jsou k posrání dobrý a vymyšlený maj všechno a to už od začátku. George Martin vyprávěl jak přišli s druhou verzí Please Please Me a jak z toho byl uplně hotovej.  Nebo All My Loving, všimli jste si tý krásný walking-bass  a toho že Lennon tam mastí celou jakoby mimoděk na doprovodku trioly ?  A nebo první akord A Hard Day Night, na you tube je celkem hezky rozebranej.....    

A  PMcC  -  stačí si poslechnout co hraje v Something , tam prostě musel exhibovat aspoň jako instrumentalista, protože to celý napsal Harrison. A ještě tu basu jájisticky nacpal v mixu uplne do kraje aby jo vynikla (zbytek aranže je uprostřed a na druhý straně.

 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

269

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Atvečko napsal:

A nebo první akord A Hard Day Night

To je snad vůbec nejrozpoznatelnější a taky hlavně nejkratší kytarový rif v historii rockové hudby.

Atvečko napsal:

A  PMcC  -  stačí si poslechnout co hraje v Something

K tomu jsou dobrý ty "isolated" nahrávky:

https://www.youtube.com/watch?v=RomSkhy0sbw

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

270

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Začátečník má podle mě první rok hrát jenom osminy a snažít se co nejlíp a co nejkonzistentěji jak prstama tak trásátkem. To je podle mě naprostej základ na kterém se pak už dá začít stavět a učit se složitější věci  ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

271 Naposledy upravil: Atvečko (24. 02. 2021 17.59:22)

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

sigi napsal:

Začátečník má podle mě první rok hrát jenom osminy

 zadání znělo  :  "pěkný basový linky, kde se dá něco naučit" :

Aidamos napsal:

hlavně nejkratší kytarový rif

ve skutečnosti to hrajou dvě kytary (akustika a 12 rick), piano, basa a bicí  najednou   a to ještě každá kytara hraje jinej akord smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

272

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Aidamos napsal:

Ještě tak Sunny, ta je v pohodě, ta se povedla.

 tak to je cover jako spousta jinejch veci co hrali byli stary soulovy, ska nebo reggae veci smile  ta prezentace neni muj salek kavy ale muzika zabavna smile 

Bassras napsal:

Midnight oil.

 "sometimes" je jedna z mejch srdcovek smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

273

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

m3 napsal:
Bassras napsal:

Midnight oil.

 "sometimes" je jedna z mejch srdcovek smile 

Já mám docela rád tuhle. wink https://www.youtube.com/watch?v=ejorQVy3m8E

0 xLajků:

274

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Matej napsal:

Já mám docela rád tuhle.  

 ach, "nasa" pesnicka s laskou z vysokej. 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

275

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Matej napsal:

Já mám docela rád tuhle.

To je klasika. Mně se strašně líbí tady kytary a bicí:

https://www.youtube.com/watch?v=IH5hBtgDVEs

Mimochodem Midnigh Oil je jedna z mála kapel, kterou mám rád kvůli písničkám jako takovým, vůbec ne kvůli tomu, že je tam super basa, což není. Nevím, jestli mi rozumíte, nechci říct, že tam basa stojí za prd, to vůbec ne, ale prostě zpravidla nijak nevyčnívá, obyčejně slouží. Ani zvukově ty desky nejsou na dnešní poměry nějak krystalicky čisté, zvukově dokonalé, ale mají v sobě něco, nějaký náboj, napětí, atmosféru, která mě naprosto pohlcuje. Nejradši mám ty první tři desky: Diesel & Dust (1988), Blue Sky Mining (1990) a Earth and Sun and Moon (1993), to je hit vedle hitu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

276

Re: Doporučtě dobrý songy pro začátečníka

Aidamos napsal:

nechci říct, že tam basa stojí za prd, to vůbec ne, ale prostě zpravidla nijak nevyčnívá, obyčejně slouží. Ani zvukově ty desky nejsou na dnešní poměry nějak krystalicky čisté, zvukově dokonalé, ale mají v sobě něco, nějaký náboj, napětí, atmosféru, která mě naprosto pohlcuje

 Tak nějak bych popsal svojí životní basověhudební filosofii.

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků: