1

Téma: Basová Hlava

Chcem si kúpiť basovú hlavu ale neviem sa rozhodnúť medzi: Hartke 5500, GK1001RBII, alebo Peavey MAX 700. Prosím skúste mi poradiť.
Ďakujem

0 xLajků:

2

Re: Basová Hlava

GK? Gallien-Krueger? Okamžitě a jednoznačně!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

3

Re: Basová Hlava

Skús mi napísať Prečo?? Hartke a Peavey sú horšie. Hartke má naviac aj lampu

0 xLajků:

4

Re: Basová Hlava

Gallien - Krueger je špička, u níž máš na rozdíl od Hartke a Peavey velkou pravděpodobnost, že i levnější řady budou hrát dobře. Přímo na tenhle zešilovač je napsaná na www.basy.wz.cz dobrá (i když trochu zhulenecká) recenze:

http://www.basy.wz.cz/zesilovace/GK_1001RB.htm

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

5

Re: Basová Hlava

Mám Hartke 3500 a jsem zcela spokojenej. O tý 5500 se dle mýho soudu nedá říct, že je to nižší řada. Spíš naopak. Moje volba by byla jasná.

0 xLajků:

6

Re: Basová Hlava

z tech tri bych taky nejradsi bral GK... proto!!! smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

7

Re: Basová Hlava

Ďakujem za odpovede, ale ani jeden ste mi nepovedali prečo nie Hartke a Peavey a prečo práve GK.

0 xLajků:

8

Re: Basová Hlava

Protože GK má lepší pověst, než Hartke a Peavey. Proto.

Teď se možná vyrojí příspěvky typu "Moje Peavey je extratřída" nebo "kam se na moje Hartke hrabou jiný aparáty". Jasně. Samozřejmě se může stát, že nějaké Peavey nebo Hartke hrají dokonale. Ale u GK máš tu jistotu mnohem vyšší, stejně jako vysokou pravděpodobnost, že ti nezačnou odcházet kontakty, potenciometry a bůhvíco ještě.

Zdůrazňuju ale, že do takovejchhle zobecnění typu "Tohle je lepší než tamto" není dobré se pouštět. Hlavně by sis ty aparáty měl sám vyzkoušet.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

9

Re: Basová Hlava

Na Hartke 5500 som hral + 4x10" box a zvuk bol pekný ale nejaký podstatný rozdiel medzi tým na čom hrám teraz nie je. Teraz používam combo Laney RBG400 (165W) + 1x15"+horn repro box. Lampa na Hartke je taká teplejšia ako tranzistor, viac guľatosti. Preto ma toršku odrádza GK že tam nemá lampu aj keď používa GIVE technológiu, podobný typ zvuku ako cez lampový zosilovač. Fakt neviem zvažujem. Problém je ešte ten že na Slovensku si na aparáte GK alebo Peavey nikde nezahrám.

0 xLajků:

10

Re: Basová Hlava

RGB 400? Na to jsem nějakej čas taky hrál! Bylo dobrý, ale pořád to nebylo ono - je fakt, že ten přídavnej box by to jenom vylepšil, jedna patnáctka byla pro mě málo. Hraju hodně nahlas a pro to kombo to už bylo na hranici...

Řekl bych ale, že kvalitní tranzistorovej zesilovač je lepší než průměrnej lampovej. Ono to není jen o lampách a tranzistorech, ale o další spoustě komponentů... proto bych šel do GK. Ale, jak říkám, těžko se to dá takhle zobecňovat.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

11

Re: Basová Hlava

Je to o názorech. já bych bral taky GK, přestože jsem nikdy na žádný nehrál, prostě jen kvůli pověsti. Hartke je dobrá značka, líbí se mi zvuk, i ceny nejsou špatný, slyšel jsem ale, že jsou poruchový...na jednom fesťáku, kde to měli, v tom normálně praskalo, šumělo, měnila se hlasitost...byla to hrůza. Peavey se mi nikdy moc nelíbily...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

12

Re: Basová Hlava

taky záleží jaké má kdo nároky na zvuk, GK má charakteristický "tvrdý ostrý" zvuk, ten se mi až zas tak nelíbí i když se to určitě dá nastavit jinak. v tvém případě bych si jednotlivé kousky poslechl a nechal vybrat ucho.

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

13

Re: Basová Hlava

AMPEG:-)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: Basová Hlava

ten tam neni big_smile big_smile ale je to taky mazec, ja ho mel jeste pred par mesicema strasne rad, ale ted se mi na ucho zda, ze vsude cpe takovy divny stredi tony (vzdycky, krom toho, jestli neni vse na nule krome basu na maximu....).... uz ampegy nemam TAK  rad....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

15

Re: Basová Hlava

SVT yikes

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Kubš (24. 10. 2005 23.40:45)

Re: Basová Hlava

no dytr SVT je Ampeg ne??Osobně bych asi přitlačil a bral toho G@K je to fakt asi jistota zvuk nezvuk( myslím co do charakteristiky :-D )...stejně si ten zvuk hodně taky ovlivníš bednou,basou,stylem hry...a fůrou dalších věcí:-)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17

Re: Basová Hlava

Je hezke tady hazet ruznymi znackami, ze ta je super a ta ma spatnou povest, ale jak uz psal Mikulik, je lepsi vybirat aparat k base - prece jen kazdy nastroj si "rozumi" s jinou (a jinak velkou) mnozinou aparatu.
A uplne nejlepsi varianta je vyzkouset aparat primo na zkousce ci koncertu. Prece jen zvuk solo a v ramci kapely je "trochu" neco jineho...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

18

Re: Basová Hlava

d.a.l.i napsal:

A uplne nejlepsi varianta je vyzkouset aparat primo na zkousce ci koncertu. Prece jen zvuk solo a v ramci kapely je "trochu" neco jineho...

To je fakt, jenže bohužel, sem do středoevropský džungle (z pohledu Amíků a Anglánů) se většina aparátů prostě nedováží tak, aby byly stále na skladě. Totéž platí o nástrojích. Takže máme smůlu a musíme jen doufat, že to, co objednáme, bude dobrý. Kua. sad

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

19

Re: Basová Hlava

Mikulik: na veci, ktere v tomto vlaknu padly, existuje ceske zastoupeni a vetsinou se da s nim domluvit (kdyz uz ne s mistnimi hudebninami) na nejake zkousce, oproti zaloze by to mohli pujcit treba na tyden a to uz mate sanci slusne vyzkouset.

Zastoupeni:
GK - www.disk.cz (Boskovice)
Peavey - www.lidlmusic.cz (Brno)
Hartke - www.musictrade.cz (Praha)
SVT - nevim
SWR - www.houdek.cz (Plzen)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

20

Re: Basová Hlava

CO je kurník SVT? Nemyslíš náhodou Ampeg?

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

21

Re: Basová Hlava

SVT je nejznámější hlava od ampegu

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

22

Re: Basová Hlava

Tak proč píšete SVT a ne Ampeg mam v tom pak bordel smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků: