1

Téma: Basa za 1000Kč

Tak jsem si konečně udělal chvíli, abych píchnul basu do notebooku a nahrál jsem ukázku zvuku mého bezpražce za 1000Kč:-)

Původně je to lipové Apollo Precision Bass se snímači P+J, Sunburst, krk javor, hmatník palisandr. Úpravy, které jsem na ní udělal:
- vyrval pražce, zbrousil krk a napustil tu vyschlou chudinku citronovým olejem
- J snímač jsem vyhodil úplně, P snímač jsem dal Nordstrand
- všechny tři poťáky jsem vyhodil a snímač naletoval natvrdo na jack, který jsem přesunul na pickguard
- provrtal jsem kobylku a struny natáhl skrz tělo
- přidělal jsem thumbrest :-)
- natáh jsem na to starší ocelové Ernie ball

Zásadní změna byl samozřejmě ten snímač; další zásadní věcí bylo, když jsem udělal struny skrz tělo, rozdíl byl obrovský, basa mnohem líp zní, má delší sustain. Momentálně jsem do ní zamilovanej a už jsem s ní na zkoušce hrál tři písničky, na které si jí budu brát. Tak jsem zvědavej, jak mi ten zázrak zdrbete:-)

Ukázka je nahraná do notebooku přes di-box, takže je to čistý zvuk basy, pouze jsem to znormalizoval. Střídavě jsem hrál figuru nad snímačem a blíž k hmatníku, na thumbrestu, ten rozdíl je tam jasně slyšet; na závěr, ač trsátkem nehraju, jsem nahrál kousek trsadlem.

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/k … apollo.wma

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

2

Re: Basa za 1000Kč

kua na basu za tácek....pro začátečníka big_smile to nehraje vůbec zle smile

0 xLajků:

3

Re: Basa za 1000Kč

Doma mi to nehrá, ale zítra v práci si to dám.

Vždycky mě fascinuje tohle piplání levnejch příšer... to je prostě typická česká zručnost, proslavená nejvíc za totáče, kdy si každej majitel škodovky stopětky udělal fůru úprav, aby si dával ty výkonnější stodvacítky na dálnici v kopci ke snídani big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

4

Re: Basa za 1000Kč

nestojí ten snímač cca 3x víc než basa? smile

0 xLajků:

5

Re: Basa za 1000Kč

deafslap napsal:

nestojí ten snímač cca 3x víc než basa?

tipuju,že určitě jo smile

0 xLajků:

6

Re: Basa za 1000Kč

mikulik napsal:

Vždycky mě fascinuje tohle piplání levnejch příšer... to je prostě typická česká zručnost, proslavená nejvíc za totáče, kdy si každej majitel škodovky stopětky udělal fůru úprav, aby si dával ty výkonnější stodvacítky na dálnici v kopci ke snídani

Ty voe, ja v ty dobe zil sice poze kratce, ale proc mi pride ze tohle je kazani vsemohouciho?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

7

Re: Basa za 1000Kč

Nezni to spatne smile Napusteni hmatniku je docela dobry zpusob, jak ozivit par let starou mrtvolu smile
Jinak zda se mi to, nebo ta basa hraje uz "na hranici svych moznosti" a dal jit nemuze?

Mam trochu podezreni, ze muj Lisak je taky lipovy, prijde mi to drevo na bezprazec docela vhodne...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

8

Re: Basa za 1000Kč

Figi napsal:

kazani vsemohouciho?

Já ti dám kázání všemohoucího, syčáku smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

9

Re: Basa za 1000Kč

mikulik napsal:

Vždycky mě fascinuje tohle piplání levnejch příšer...

Náhodou levná basa je na tohle nejlepší, do svého Fendera za 40K bych se takhle nevrtal:-) Výhled je stejně takový, že ze stávající basy zbude snímač a thumbrest, k tomu koupím jazz krk a precision tělo od Fendera...snad po příštích prémiích:-)

nestojí ten snímač cca 3x víc než basa? smile

Ten můj jsem pořídil za 2.500:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

10

Re: Basa za 1000Kč

kopyto napsal:

Náhodou levná basa je na tohle nejlepší, do svého Fendera za 40K bych se takhle nevrtal:-) Výhled je stejně takový, že ze stávající basy zbude snímač a thumbrest, k tomu koupím jazz krk a precision tělo od Fendera...snad po příštích prémiích:-

Kde tohle skončí... smile smile smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

11

Re: Basa za 1000Kč

mikulik napsal:

Já ti dám kázání všemohoucího, syčáku

Však on se upsal. Chtěl napsat kázání nemohoucího.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

12

Re: Basa za 1000Kč

kurcatovium napsal:

Však on se upsal. Chtěl napsat kázání nemohoucího.

No... po třicítce... hodně kafe... panáct let intenzivního kouření... přijdou někdy okamžiky, to je fakt... big_smile:D:D

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

13

Re: Basa za 1000Kč

za ty prachy dobrý, to předrbávání by mě taky bavilo (ale já jsem nemehlo), ale zní mi to pravda trošku málo fretlessově...

ELF / Lakland
0 xLajků:

14

Re: Basa za 1000Kč

Gerald napsal:

zní mi to pravda trošku málo fretlessově...

Tak jsem si to pustil a mně to nezní fretlessově vůbec... měls zkusit zamňoukat, z rakenrólu se pozná prd smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

15

Re: Basa za 1000Kč

mikulik napsal:

Tak jsem si to pustil a mně to nezní fretlessově vůbec... měls zkusit zamňoukat, z rakenrólu se pozná prd smile

Náhodou to občas mňoukne i na té nahrávce;-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

16

Re: Basa za 1000Kč

kolik to teda prislo komplet tedy i se snimacem?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

17

Re: Basa za 1000Kč

spider napsal:

kolik to teda prislo komplet tedy i se snimacem?

já si myslim, že ta tisícovka je dost zavádějící smile

0 xLajků:

18

Re: Basa za 1000Kč

davidak napsal:

spider psal(a):

    kolik to teda prislo komplet tedy i se snimacem?

já si myslim, že ta tisícovka je dost zavádějící smile

Jasně, zavádějící to je:-)

Basa - 1.000,-
Snímač - 2.500,-
Thumbrest - 110,-
Pouzdra na struny skrz tělo - 45,-
+ pár hodin práce - odpražcování, broušení hmatníku, provrtání kobylky atd...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

19

Re: Basa za 1000Kč

Hehe... thumbrest tvoří desetinu ceny nástroje big_smile:D

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

20

Re: Basa za 1000Kč

mikulik napsal:

Tak jsem si to pustil a mně to nezní fretlessově vůbec... měls zkusit zamňoukat, z rakenrólu se pozná prd smile

Tak jsem narychlo nahrál něco toho domácího mňoukání:-)

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/k … -mnouk.wma

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

21

Re: Basa za 1000Kč

Mnohem lepší... sice tenký, plechový, ale mňouká smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

22

Re: Basa za 1000Kč

První zvuk se mi líbí,já raději míň bezpražce s míň mňoukáním.. jinak podobnou basu mám taky,akorát v provedení jazz,je teda dost šíleně dobitá. Jinak zastáncem takovýhleho tunění moc nejsem,jak už tu někdo psal: "ono když ten hustej snímač přiděláš na ocelovou trubku,tak ti to bude hrát taky" ..bo tak nějak..

0 xLajků:

23

Re: Basa za 1000Kč

Kopyto, mňouk a lesní netvor? smile

MIJ jazz bass, H&K Basskick 200
0 xLajků:

24

Re: Basa za 1000Kč

teď předělávám taky Apolo na bezpražec ale komplet...

aktivka, Rmka, novej tvar hlavy a těla, vytrhaný a zakytovaný pražce, Dál v ní bude vyřezávání ve stylu HC (takže karty kostky lebky a plameny - nemlaťte mě za to) a novej lak akorát se pořád nemůžu rozhodnou jaký barvy... ale dnaska to rozseknu jdu to stříkat do nástřikový komory...

jinak jak si udělal nebo se dělaj ty úchyty na struny skrz???  taky bych to chtěl...

0 xLajků:

25

Re: Basa za 1000Kč

zni to teda dost.... naprd sad

0 xLajků:

26

Re: Basa za 1000Kč

Podle mě to nezní až tak zle, ale odkud se bere to šumící moře v pozadí?

0 xLajků:

27

Re: Basa za 1000Kč

Můžu si vyžádat fotky pls?? Dík:-)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

28

Re: Basa za 1000Kč

Me se to moc nelibi abych pravdu rekl, ale proti gustu....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

29

Re: Basa za 1000Kč

cenda napsal:

jinak jak si udělal nebo se dělaj ty úchyty na struny skrz???  taky bych to chtěl...

Úplně jednoduše - provrtal jsem kobylku, tělo; zezadu jsem to navrtal trochu silnějším vrtákem, aby se do té díry daly uložit ty pouzdra a bylo to:-)

lukas napsal:

zni to teda dost.... naprd sad

Jasně že to neni žádnej zázrak, ale kdyby nic jiného, aspoň mě to donutilo cvičit:-) Navíc, s mým aparátem je to bez problémů hratelné - frekvence, které se mi líbí zvýrazním, které se mi nelíbí, stáhnu...

RAT napsal:

Podle mě to nezní až tak zle, ale odkud se bere to šumící moře v pozadí?

Nemám kabel s malým jackem, tak jsem to píchnul přes redukci, to bude asi ono:-)

Paparatzzi napsal:

Můžu si vyžádat fotky pls?? Dík:-)

Budou:-)

spider napsal:

Me se to moc nelibi abych pravdu rekl, ale proti gustu....

Viz odpověď lukasovi:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

30

Re: Basa za 1000Kč

a co foto ?

Nástroj - Squier Classic Vibe Jazz Bass ’60s
"Aparát" - Behringer BX600; KUSTOM - KBA 16 X
Efekt - Behringer BEQ 700
0 xLajků:

31

Re: Basa za 1000Kč

Ano, je to baskytara smile Palec nahoru - za ty prachy zvuk skvělej.

0 xLajků:

32

Re: Basa za 1000Kč

Je to v pohodě, někdy si po večerech jen tak brnkám na bezpražcovou Jolanu, která má nasucho specifický zvuk, který by tu většina lidí pěkně sprdla, ale baví mě to. Na takové to domácí brnkání není potřeba žádnou extra ligu, aby to člověka bavilo. Do kanceláře si dokonce hodím do skříně starou pražcovou Jolanu Iris, která je příšerná po všech stránkách, ale když mě to chytne, tak budu vděčný i za ni, že ji mám po ruce.

0 xLajků:

33

Re: Basa za 1000Kč

RAT napsal:

Do kanceláře si dokonce hodím do skříně starou pražcovou Jolanu Iris, která je příšerná po všech stránkách, ale když mě to chytne, tak budu vděčný i za ni, že ji mám po ruce.

Hele, RATe, víš že to ale není vůbec špatnej nápad?

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

34

Re: Basa za 1000Kč

mikulik napsal:

Hele, RATe, víš že to ale není vůbec špatnej nápad?

pan Cimar s Kolumbem na půdě MF Dnes? To se mi líbí!

0 xLajků:

35

Re: Basa za 1000Kč

RAT napsal:

Je to v pohodě, někdy si po večerech jen tak brnkám na bezpražcovou Jolanu, která má nasucho specifický zvuk, který by tu většina lidí pěkně sprdla, ale baví mě to.

Taky mě cvičení na bezpražec baví, a jsem vděčný, že mě to donutilo na něj cvičit - člověk pak ještě líp pozná všechny možné zlozvyky, které si za léta hraní na pražcovou baskytaru vypěstoval:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

36

Re: Basa za 1000Kč

mmm ze bych si poridil bezprazec...sakra zni to skvele:)...hod sem jeste naky foto:)

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

37

Re: Basa za 1000Kč

Toto ma zaujíma,podavaj fotky!!! znie to super na tie peniaze! minimalne do skušobne na cvičenie intonacie super.

Ked som na base začinal,mal som doma Jolana Jantar od krsneho ktory za mladi tiež hraval,vytrhal jej prazce,ale nebola zapojena elektrika a ja som to vtedy ešte nevedel spojazdniť ale na sucho hrala dosť podobne tomuto,tiež bola pekne navrčaná akurat som moc nevedel hrať tak som si len užival glissy:)

0 xLajků:

38

Re: Basa za 1000Kč

Paparatzzi napsal:

Můžu si vyžádat fotky pls?? Dík:-)

kopyto napsal:

Budou:-)

Je to cca dva měsíce a nic:(

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

39

Re: Basa za 1000Kč

Tak tady je muj výtvor... je ještě co dochytávat ale s výsledkem sem spokojen chtěl sem skloubit ,,oldskůl" s modernou... a aby jak vzhledově tak zvukově zapadla do mejch nejoblíbenějších žánrů (brutal death a jazz - Blues) upravenej tvar podle mých nárokú na pohodlnou hru... ačkoliv jsou tam dva snímače což byl původní plán je zapojen jen jeden a to u kobylky snímač RM pickups a stejnojmená třípásmová aktiv. elektronika... zvuk je nádhernej jak temnej vrčivej tak atakujicí křiklavej až přecinkanej... zapojení je tak abych mohl snímač rozepínat na singl... jedinej kámen úrazu je kobylka... tu bych chtěl vyměnit... ještě plánuju protáhnout struny skrz tělo a budu spokojenej zejtra to v práci asi udělam... fotky jsou jen ty konečný... dřív sem foťák neměl...

a tady jsou fota:
http://img3.imageshack.us/i/pict5861.jpg/
http://img197.imageshack.us/i/pict5864b.jpg/
http://img197.imageshack.us/i/pict5865.jpg/
http://img41.imageshack.us/i/pict5866.jpg/
http://img17.imageshack.us/i/pict5867.jpg/
http://img17.imageshack.us/i/pict5870i.jpg/
http://img17.imageshack.us/i/pict5873.jpg/

0 xLajků:

40

Re: Basa za 1000Kč

Až na toho vlka či co to je se mi to i zamlouvá:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

41

Re: Basa za 1000Kč

Pokud fakt nejedes po rozpoctu, vrele doporucuju RM vymenit za solidnejsi. U me po vymene je rozdil tak 1000 procent smile

Paparatzzi napsal:

Až na toho vlka či co to je se mi to i zamlouvásmile

Kazda basa manejakeho toho vlcka wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

42

Re: Basa za 1000Kč

to neni vlk... to je tribal klauna:) je to tam vyřezaný (intarze nebo jak se to píše..)

k těm RM... zvuk je výbornej takovej jakej sem si vždycky přál... dokonce se mi daleko víc líbí než ta sr505...

jediný co bych změnil jsou potenciometry z aktivky od RM... bych panu Machu asi utrh hlavu když sem to kompletoval... protože natěšenej jak pes na pánovu nohu sem zjistil že tam nejdou namontovat protože maj krátkej závit... no krve by se ve mě nedořezalo... to byly nervy...

0 xLajků:

43

Re: Basa za 1000Kč

no ja ti nevim, takz sem mel ten pocit kdyz sem to mel novy, po vymene bych dal RMka tak mozna do fokusky

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

44

Re: Basa za 1000Kč

Paparatzzi napsal:

Je to cca dva měsíce a nic:(

Tak ses dočkal:-)

http://vracovsky.galerie.cz/3868062-basa2

Sundání laku (fuj, to byl hnus co tam bylo vrstev...) se zvuk opět zvednul, ztratil něco z té plechovosti a hnusných středů. Basa už je bez problémů hratelná, jen na equalizéru trochu uberu středy. Ani už nemusím používat parametrický equalizér jako předtím, poradí si s tím základní pasivní korekce.

Jen shrnu, co mělo zásadní vliv na zvuk:
- protažení strun skrz tělo - to byl zásadní krok
- sundání hnusných několika vrstev laku - obrovská změna, míň plechu, víc medu:-) Kobylka je níž o několik mm, musel jsem vytočit kameny skoro úplně nahoru
- výměna nultého pražce za ručně vybroušený dubový - taky to bylo znát
- no a samozřejmě Nordstrand snímač - no comment...

Po všem tom pálení a broušení už jí z ruky nepustím:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

45

Re: Basa za 1000Kč

kopyto napsal:

- protažení strun skrz tělo - to byl zásadní krok

Na tohle se taky chystám... Ty jsi provrtal původní kobylku?

kopyto napsal:

- výměna nultého pražce za ručně vybroušený dubový - taky to bylo znát

nezakousávaj se do toho struny? kloužou v pohodě?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

46

Re: Basa za 1000Kč

Jenich napsal:

Na tohle se taky chystám... Ty jsi provrtal původní kobylku?

Jo, prostě jsem to provrtal skrz a bylo:-) Z druhé strany jsem zapustil pouzdra - v hudebninách měli jen kytarové, takže ta struna není úplně zapuštěná, ale na funkci živočicháře to nemá žádný vliv. Každopádně doporučuju dělat to na stojanové vrtačce s pořádným uchycením. Já takovým vybavením bohužel nedisponuju, takže bylo prakticky nemožné udělat otvory stejnoměrně vzdálené - ale nakonec to dopadlo dobře:-)

Jenich napsal:

nezakousávaj se do toho struny? kloužou v pohodě?

Dub je fakt tvrdej, žádnej problém jsem s tím zatím neregistroval - a to jsem ty struny v poslední době sundaval a nandaval x-krát. Ale používám hlazenky, možná s normálními strunami by byl problém, nevím...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

47

Re: Basa za 1000Kč

jasný..díkec smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

48

Re: Basa za 1000Kč

Jenich napsal:

Na tohle se taky chystám... Ty jsi provrtal původní kobylku?

Kuchynak strikes back.... hele, ja sloupovku mam, nechces se radsi stavit wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

49

Re: Basa za 1000Kč

spider napsal:
Jenich napsal:

Na tohle se taky chystám... Ty jsi provrtal původní kobylku?

Kuchynak strikes back.... hele, ja sloupovku mam, nechces se radsi stavit wink

to je zbytečný ne?to mi neva, že to bude mít jiný rozteče smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

50

Re: Basa za 1000Kč

Jenich napsal:

to je zbytečný ne?to mi neva, že to bude mít jiný rozteče smile

S roztečema je to v pohodě, s tím si poradí drážky na kamenech, jen za nimi je to trochu "neestetické" ...ale to nehraje:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

51

Re: Basa za 1000Kč

kopyto napsal:

Tak ses dočkal:-)

Waaaw díky:) Je k nepoznání:) Nechceš něco nahrát??

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

52

Re: Basa za 1000Kč

Paparatzzi napsal:

Nechceš něco nahrát??

Určitě, ale s mým volným časem to bude Bůh ví kdy... Ale pak to sem zase plácnu:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

53

Re: Basa za 1000Kč

V pohodě zas tak akutní to není:) Díky:) Pokud hraje tak jako vypadá,,, Hm:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

54

Re: Basa za 1000Kč

kopyto napsal:

- protažení strun skrz tělo - to byl zásadní krok

No a právě jsi mi nasadil do hlavy brouka...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

55

Re: Basa za 1000Kč

Paparatzzi napsal:

No a právě jsi mi nasadil do hlavy brouka...

Opravdu doporučuju. S kvalitním nářadím (pořádná stojanová vrtačka) a s pořádným uchycením je to práce na půl hodiny. Nejdřív jedním vrtákem provrtat kobylku, pak druhým projet kytaru skrz. Podlož si kytaru nějakým tvrdým prkýnkem a pořádně k ní přimáčkni, ať se ti nevožvejkají kraje až projede vrták skrz. Potom silnějším vrtákem vyvrtat otvory pro pouzdra - radši trochu užší průměr a pouzdra tam natlačit silou, zakousnou se a už nepustí:-) Potom pořádně - zdůrazňuji POŘÁDNĚ - zbrousit hrany vyvrtaných otvorů v kobyle, nějakým kulatým pilníkem, finiš můžeš udělat brusnou pastou.

No a když to takhle uděláš, garantuju uchoslyšnou změnu k lepšímu. Ale pokud nemáš pořádné nářadí, radši se domluv s někým šikovným kdo to má, dosáhneš lepšího (symetričtějšího:-) výsledku než já:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

56

Re: Basa za 1000Kč

no tak paráda, už sem chtěl vytvořit nové vlákno v tomto stylu s názvem: levné a shit baskytary, no a teď k věci.  já jakožto téměř ortodoxní jazzbassista jsem si jednoho dne řekl že si nějakého to precisiona pořídim, jelikož jsem stále chudým studentem a baskytary mam už dvě tak se mi do precejšna nachtělo vrážet mnoho, resp. co nejmíň. Rád experimentuji a nebojim se u takovéhoto nástroje ůprav no a abych to zkrátil, přitáh sem si z aukra preceišna za 1000kč značka na hlavě je Alba a na neckplatu  byla nálepka že Conrad, tak sem to sešteloval dle svých představ, no a tady taková malá a skromná ukázka, tak nadávejte, chvalte... zajímá mě názor  wink http://www.youtube.com/watch?v=IYcr9wBX0Os

...nehraju zas tak dobře, ale o to hůř zpívám !!!
0 xLajků:

57

Re: Basa za 1000Kč

No, podle mě doména PB je úplně jinde než to co jsi předvedl, ač jinak pěkné hraní, o precisionu to podle mě neřeklo (i díky tomu jak je to nahrané) vůbec nic.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

58

Re: Basa za 1000Kč

a no joo to mě nenapadlo, možná ani nevim jak by  se na preseišna mělo hrát... dyť řikám jazzbassák

...nehraju zas tak dobře, ale o to hůř zpívám !!!
0 xLajků:

59

Re: Basa za 1000Kč

jo teď jsem zjistil že tu mam ještě jedno video s touto basou a poněkud lepšim zvukem, ale asi to pořád nebude hraní na PB nooo
http://www.youtube.com/watch?v=03HJau-- … ideo_title

...nehraju zas tak dobře, ale o to hůř zpívám !!!
0 xLajků:

60

Re: Basa za 1000Kč

juklik napsal:

jak by  se na preseišna mělo hrát

takhle třeba... http://www.youtube.com/watch?v=NlsEK4j-07Y
někdy od 4:35  smile

0 xLajků:

61 Naposledy upravil: pekelnik (04. 08. 2011 20.42:11)

Re: Basa za 1000Kč

a nebo takhle... big_smile big_smile
http://www.youtube.com/watch?v=JQVMWabpJZ0

0 xLajků:

62

Re: Basa za 1000Kč

jenže vono mě na to baví i slapovat, tapping a takový věci, proste sem se z toho snažil vymáčkonout co nejvíc, ale ok ok  wink

...nehraju zas tak dobře, ale o to hůř zpívám !!!
0 xLajků:

63

Re: Basa za 1000Kč

no jasný... vklidu smile

0 xLajků:

64

Re: Basa za 1000Kč

juklik napsal:

jenže vono mě na to baví i slapovat, tapping a takový věci, proste sem se z toho snažil vymáčkonout co nejvíc, ale ok ok  wink

smile

Hele hoď to normálně do šourůmu "juklik: hele co umim" smile Nemá smysl to tady nenápadně propašovávat jako "mmm....hele a tam jak jedu ty dvaatřicetinový střelby...nebrumí mi tam náhodou trochu kabel? Co s tím?!" big_smile

Prostě to sem kolegům fórařům naser, že umíš pěkně hrát smile

Jinak jestli stojíš o nějákou reflexi, tak máš opravdu hezky nakročeno...jen je to takový šudlání... Je vidět, že bys uměl hrát dobrý groovy, ale v těch videích nevydržíš chvilku u jednoho tématu, tak se to těžko hodnotí. Taky se ti to tam často rozsype a ty pak -abys to zachránil- hodíš prostě tu svojí nejrychlejší fíčuru, kterou máš....to pořád ještě neni muzika.

btw: to znám a tou cestou jsem šel, takže vim co to je, když se člověk musí bránit hrát přetechnizovaně, když má na techniku talent a když se musí vymejšlet jak hrát vlastní cestou, když tolik naskáknul od jinejch.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

65

Re: Basa za 1000Kč

Jojo, kořínek je šikula to je fakt. A slap na Precl se mi líbí moc. Je to trochu "jinej" slap než na nějakou modernu nebo JB, ale zase ten P zvuk inspiruje k jinýmu hraní.

0 xLajků:

66

Re: Basa za 1000Kč

jojo tak jenich zdá se mě prokouk nejvíc!! a dokonce jsem se dověděl o věcech o kterých jsem nevěděl nebo snad nechtěl vědět... jako primární důvod proč jsem sem dal to video bylo že i na levné nástroje se dá vyblbnout jít takřka až za hranice možností, než pro který byly tyto nástoje vyráběný (nemyslim tim typ precision ale ty čínsko-korejský značky) prostě mě to baví na to hrát tímto "jinak" standadním stylem a ukázat tak ostatním že na to lze hrát jinak než drhnutím trsátka... na druhou stranu mě pak zajímalo co řeknete na moje hraní, i když va svý podatatě je to pak uplně na nic takovýto techniky, z 99% se to v kapele stejně nevyužije  big_smile

...nehraju zas tak dobře, ale o to hůř zpívám !!!
0 xLajků:

67 Naposledy upravil: woody (07. 08. 2011 15.29:25)

Re: Basa za 1000Kč

basa za litr ... myslím, že to nejni problém ... mi stála jedna basa 2.500 a druhá 2.000 i s kufrem, zcela určitě by se daly pořídit od nějakýho zoufalce za litr ... a na jedný je dokonce snímač Kent Armstrong, tedy slovenská značka, ne čína ... mám též strata za litr a hraje velmi dobře ... má malý sustain, ale na určitej styl to naopak u strata oceňujeme, ne?
ta moje čtyřka fokus má extrémně pohodlnej javorovej hmatník a při hraní prstama mňouká skoro jako bezpražec ... já si s tónem rád hraju, vlastně neumim hrát rovně, bez vibráta .. zlozvyk z houslí ... a ty levný basy mívaj sušší míň agresivní tón, to může bejt i velmi příjemný ... s phaserem to zní moc dobře ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

68

Re: Basa za 1000Kč

juklik napsal:

jojo tak jenich zdá se mě prokouk nejvíc!! a dokonce jsem se dověděl o věcech o kterých jsem nevěděl nebo snad nechtěl vědět... jako primární důvod proč jsem sem dal to video bylo že i na levné nástroje se dá vyblbnout jít takřka až za hranice možností, než pro který byly tyto nástoje vyráběný (nemyslim tim typ precision ale ty čínsko-korejský značky) prostě mě to baví na to hrát tímto "jinak" standadním stylem a ukázat tak ostatním že na to lze hrát jinak než drhnutím trsátka... na druhou stranu mě pak zajímalo co řeknete na moje hraní, i když va svý podatatě je to pak uplně na nic takovýto techniky, z 99% se to v kapele stejně nevyužije  big_smile

jojo smile já vim smile

Na asijský levný basy jsem mastil podobný věci jako ty donedávna a forum jsem tim taky hojně zásoboval smile Ne že bych to teď nemastil, ale mam na to customa smile

Jinak brutálně technicky se dá hrát skoro do každý muziky a v kapele se to využije...jen se musí vědět jak na to a hráč musí ještě s technikou mít cit pro dynamiku a groove... Bohužel třeba konkrétně slap tohle nabízí jen velmi omezeně, takže se pak musí hledat malinko jinej přístup a jinej zvuk, ale rytmický perkusivní party zůstávaj i když 70s a 80s jsou už dávno pryč. smile ale to je na jinou debatu. sem to nepatří smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků: