1 Naposledy upravil: Bougi37 (19. 02. 2011 12.18:35)

Téma: Laďení CEADG (Neboli-struna H nadlaďena na C)

Používá někdo z Vás ladění CEADG? Neboli-struna H nadlaďena na C, zbytek stanadrtně?
Začal jsem ho používat cca před rokem,ale ještě jsem ho u nikoho neviděl, tak jsem zvědav... jestli jen já jsem lama s nepraktickým laděním big_smile

Porta Inferi
0 xLajků:

2

Re: Laďení CEADG (Neboli-struna H nadlaďena na C)

Uprav si ten nadpis nebo mi poraď kde koupím lazičku big_smile a vida, bývalý majitel bývalého olp wink

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

v e-shopu www.lazkavěsenalaďwoe.cz :-)

Porta Inferi
0 xLajků:

4

k čemu ti to C je?

Squier Vintage Modified Precision Bass Amber Maple + SX Vintage Precision Bass 62 3 TS
Fender Rumble Head 350 + Fender Rumble Cabinet 4x10''
0 xLajků:

5

Kytaristi jsou podlaďení do C a hodně zasekaných rifů máme založeno na prázdném C.

Porta Inferi
0 xLajků:

6

Já tak mám naladěno, kytarista taky ladí do C, tak je to mnohem pohodlnější:-) Není s tím žádný problém, v tahu je to tak malý rozdíl, že to nepoznáš.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
0 xLajků:

7

John Myung z Dream Theater na albume Train of Thought. Vacsina riffkova zalozena na tom C. Ocividne s tym nemal problem, a ked nemas ani ty (a krk to znesie), tak podla mna nie je co riesit :-)

0 xLajků:

8

já bych teda určitě podladil všechny struny o půl tón.. pak si nebudeš si kazit techniku podivným laděním. Ale proti gustu..

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (19. 02. 2011 19.11:39)

FilipBass napsal:

já bych teda určitě podladil všechny struny o půl tón.. pak si nebudeš si kazit techniku podivným laděním. Ale proti gustu..

Tos nepochopils. On strunu H nepodlaďuje do C, ale naopak nadlaďuje do C, tedy o půltón výš (je to i v nadpisu tématu).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: gadge (20. 02. 2011 00.16:50)

Netopjer napsal:

John Myung z Dream Theater na albume Train of Thought. Vacsina riffkova zalozena na tom C. Ocividne s tym nemal problem, a ked nemas ani ty (a krk to znesie), tak podla mna nie je co riesit :-)

To mi nejako nevychádza....viem,že nahrával na 5strunovú basgitaru...ale toto??minule som hral "As I Am" a "This Dying Soul" a používal som tam hlboký tón H dosť často.

0 xLajků:

11

Aidamos napsal:

ale naopak nadlaďuje do C

.. beru zpět, jsem tupec :-) v tom případě bych vše naladil o půl tón výš :-)

Fodera Monarch 4, Fodera NYC4,  Ken Smith 4, Lakland 5, STR 548, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, MarkBass Pre+PowerAmp, BassWitch, Glockenklang Preamp, Epifani 110, Glockenklang 112
0 xLajků:

12

kvůli kytaristovi přeladit basu? nikdy!

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

13

gadge napsal:
Netopjer napsal:

To mi nejako nevychádza....viem,že nahrával na 5strunovú basgitaru...ale toto??minule som hral "As I Am" a "This Dying Soul" a používal som tam hlboký tón H dosť často.

min. Honor Thy Father a In The Name of God su ladene k C. Ale to sme off-topic, takze pardon.

0 xLajků:

14

John Myung-dobrý tip, omrknu to.
To kopyto: V Abused ta basa zní příjemně cool

Co se týká zvuku, tak to nadlazené H na C více prolézá v celkovém zvuku kapely a ton je pevnější, jediný neduh je, jak už tady bylo zmíněno, to že je struna nadladěna o půlton, což může někomu rozhodit zažitou techniku.
Proto my, kteří techniku nemáme, jsme vklidu  big_smile

Vzkaz pro chroustjazz: když se mi bude líbit celkový zvuk kapely, tak se klidně naladím i podle tamburíny  smile

Jen tak mimo soutěž: nezahlídl někdo tady na foru řeč o Tech21 VTbass?

Porta Inferi
0 xLajků:

15

Bougi37 napsal:

když se mi bude líbit celkový zvuk kapely, tak se klidně naladím i podle tamburíny

to byl vtip..tedy z mé strany

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

16

Vpoho, z mé taky.... tamburínu totiž v kapele nemáme big_smile

Porta Inferi
0 xLajků:

17

Bougi37 napsal:

To kopyto: V Abused ta basa zní příjemně cool

Nahrávky jsou ještě s předchozím basákem, to bych se chlubil cizím peřím... Ale hůř teď určitě nezní:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
0 xLajků:

18

To je normální ladění pětistrunného kontrabasu, takže naprosto v pořádku smile Spodní C se používá proto, že violoncella mají nejhlubší strunu C, tak aby mohl kontrabas v symfonickém orchestru jít o oktávu níž. Moc pěkně to zaduní smile Hlouběji žádný slušný skladatel nepíše. Ale prý jsou případy (neslušní skladatelé), kdy se podlaďuje až na A.
O rozhození techniky určitě nejde. Tercie mezi strunami nejsou nic divného, zeptejte se kytaristů. Taky si na rozhození techniky nestěžují. Je to jen o zvyku, tedy hlavně cvičení.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

19

drevorubec napsal:

To je normální ladění pětistrunného kontrabasu, takže naprosto v pořádku

Ahá, já teda nikdy pětistrunný kontrabas neměl, ale měl jsem za to, že se na něj dává vysoké C, tedy ladění E-A-D-G-C, takhle jsem to tedy viděl u nějakého jazzmana. Jinak vítej na fóru.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

20

Aidamos napsal:
drevorubec napsal:

To je normální ladění pětistrunného kontrabasu, takže naprosto v pořádku

Ahá, já teda nikdy pětistrunný kontrabas neměl, ale měl jsem za to, že se na něj dává vysoké C, tedy ladění E-A-D-G-C, takhle jsem to tedy viděl u nějakého jazzmana. Jinak vítej na fóru.

Díky za přivítání. Taky jsem slyšel o jazzovém basistovi s horním C na kontrabasu. Ale dle vlastních slov to sundal a nechal si na pětistrunném kontrabasu jen čtyři struny.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

21

Bougi37 napsal:

tamburínu totiž v kapele nemáme

my zase nemáme kytaru, páč se nechtěl ladit podle sága

0 xLajků:

22

Info & podpora> Take mam NADladeno H do C a je to velice dobre rekl bych wink Akorat i ten zbytek mam o pul tonu nahoru, takze zadne kurveni prstokladu nenastava wink

0 xLajků:

23

Zdary!

Já to začal řešit, když se kapela zbláznila a po letech v D (D-G-C-F) oba kytaristi podladili do C. Vřešil jsem to koupí pětky basy a "kompletním nadladěním" takto: C-F-A♯-D♯-G. Akorát musím říct, že se mi dost blbě hraje. Možná je to basou nebo jen leností v prstech, ale připadá mi to po tom D podlazení, kdy jsem struny povoloval moc utažený a takový bolavý. Poradíte někdo jak to popřípadě udělt jinak? Měkčí struny? Nebo?

0 xLajků:

24

No jo, jestli ti to připadá už moc natažený, tak dej tenčí struny - třeba 40-tky

Mewer | Walldis | Soundelirium
Line6 | MarkBass
0 xLajků: