1 Naposledy upravil: OndrejSlamecka (08. 07. 2011 14.05:46)

Téma: Digitech Synth Wah

Ahoj,

přemýšlím o koupi efektu Digitech Synth Wah (http://www.digitech.com/en-US/products/synth-wah, http://kytary.cz/digitech-dd-xbw/HN073447/). Můžete někdo poradit, zda je to "ten pravý", jaké má nevýhody, či jiný, lepší? Líbí se mi velký počet možností (skrývá 7 více-méně různých efektů) a jednoduché nastavení, ale byl by to můj první efekt - nevím pořádně co mám chtít (v hudebninách mi bylo řečeno, že tenhle je digitální a že analogový by byl lepší - v čem, to už jsem se nedozvěděl. Taky jsem četl o true-bypassu - potřebuju to na domácí hraní na 25W Fender kombu? atp.)
Díky za rady, Ondra

Edit: Zvládne i celý frekvenční rozsah (ne-basové :-) kytary?

0 xLajků:

2

Re: Digitech Synth Wah

Opravdu potřebuješ tyhle zvuky? http://www.youtube.com/watch?v=HExZ9_cvx-M
A to říkám jako majitel několika efektů včetně synťáku, který těch zvuků má dokonce 11. Ten synťák používám ve dvou písničkách na cca 10 sekund. Nechci Tě od toho zrazovat, ale nebylo by lepší si koupit něco, co víc využiješ? Já například nedám ani ránu bez kompresoru. Určitě mohu doporučit minimálně pořádnou ladičku. Nebo si ty prachy odlož na nový kombo nebo basu. Je-li Tvým prvním efektem synťák, jsou to podle mě vyhozený peníze.

OndrejSlamecka napsal:

Taky jsem četl o true-bypassu - potřebuju to na domácí hraní na 25W Fender kombu?

Ne

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: OndrejSlamecka (08. 07. 2011 19.09:34)

Re: Digitech Synth Wah

To má něco do sebe. Tenhle efekt jsem zkoušel v hudebninách, mířil jsem pro něj speciálně kvůli envelope filteru a věřím, že za tu cenu bych se s tím vyblbnul (v kapele bych to naopak nepoužil nejspíš vubec).
Kompresor jsem si žádný bohužel nevyzkoušel (a v dohledné době nevyzkouším, jsem od Zlína a tam efekty na basu pro malou poptávku nevedou - nebo nevím kde :-). Na druhou stranu kompresor je prvek, který bych použil jak doma, tak v kapele (zato ten synth bych do jazzu asi netahal :o)

Díky za radu, asi první půjdu do kompresoru a až pak do jiného efektu - takže mě pořád zajímá, zda na domácí hraní je tenhle efekt ten pravý (za cca 45 minut hraní se mi zdál fajn… ale 45 minut je málo), nebo se vyplatí přispořit třeba na Electro-Harmonix Enigma Q Balls?

A ten kompresor asi Electro-Harmonix Black Finger. Je teď za cca 4k. (Nebo BOSS Bass Limiter Enhancer LMB-3? Ten je za 2k, ale jestli si kompresor oblíbím tak s ním budu nejspíš i koncertovat… a nerad bych aby při vyšších hlasitostech vyšly najevo nějaké nerovnosti ve zvuku - šum apod. - což u toho EHX Black Fingeru doufám nehrozí.)

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Aidamos (08. 07. 2011 20.07:00)

Re: Digitech Synth Wah

OndrejSlamecka napsal:

v kapele bych to naopak nepoužil nejspíš vubec

A o tom to je. Doma si s tím budeš blbnout dvě hodiny, pak už jen deset minut, a za měsíc či dřív se už na něj bude jenom prášit.

OndrejSlamecka napsal:

nerad bych aby při vyšších hlasitostech vyšly najevo nějaké nerovnosti ve zvuku - šum apod. - což u toho EHX Black Fingeru doufám nehrozí

Nehrozí. EHX Black Finger je dokonce true bypass (je teda fakt, že ho vůbec nevypínám, takže mi je nějakej true bypas ukradenej) - recenze
Jinak menší kousek, o kterém bych zauvažoval, je http://www.smrckaeffects.com/kytarove-e … imiter-tb/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Digitech Synth Wah

Nechci se pouštět do OT, ale když už jsme to nakousli: Electro-Harmonix Black Finger vs. Smrcka Effects Compresor – Limiter TB? Bohužel se v krabičkách vubec nevyznám, a tak nevím v čem je mezi nima ten zásadní rozdíl. (Kromě: smrckaeffects.com nemůžu najít cenu, ale zato má ten kompresor o čudlík míň :-)

0 xLajků:

6

Re: Digitech Synth Wah

OndrejSlamecka napsal:

Nechci se pouštět do OT

Však je to Tvoje téma  big_smile

OndrejSlamecka napsal:

Bohužel se v krabičkách vubec nevyznám, a tak nevím v čem je mezi nima ten zásadní rozdíl.

EHX má lampy a je to optický kompresor (měl by být, někdo to zpochybňuje). Jinak funkce obou je prakticky stejná. Navíc k oběma kompresorům potřebuješ výrobcem dodávaný zdroj.
Jinak Smrčku jsem neměl, ale dost lidí to chválí.

OndrejSlamecka napsal:

nemůžu najít cenu

Taky netuším.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Lukáš (08. 07. 2011 20.23:19)

Re: Digitech Synth Wah

Compressor - Limiter True Bypass cena i s 15V adaptérem 3700 Kč, za Compressor True Bypass 3000 Kč.. ceny teda platí k datu 1.1.2008, tak nejsou zrovna aktuální, jedině mu napsat mail

0 xLajků:

8

Re: Digitech Synth Wah

Aidamos napsal:

Smrčku jsem neměl, ale dost lidí to chválí.

No Ty zase chválíš EHX, takže to je 1:1 :-) Ale asi se dá říct, že ať už koupím jedno nebo druhé, tak neprohloupím. Nechám si to projít pár dní hlavou (stejně jsem všechny cashe utratil za lístky - letos tu byli Wooten, Bailey, King, Claypool, tak to jen jelo, že :-), ale zatím to vypadá spíš na to EHX: jestli jsou srovnatelné - cenově i efektem na zvuk - tak radši půjdu do velké firmy (pana Smrčku přejede tramvaj a co potom…).

Stále mě ale zajímá i ten Digitech Synth Wah… :-)

0 xLajků:

9

Re: Digitech Synth Wah

Pokud uvažuješ o kompresoru, za sebe doporučím Compadre od zdejšího člena Houdka: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=5927

Pro mě nepostradatelná krabička, navíc v Sušici nejezdí tramvaje, tak se nemusíš bát, že výrobce nějaká přejede:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků: