1 Naposledy upravil: D.V.B. (20. 10. 2010 19.36:18)

Téma: Lidová konzervatoř Ostrava

Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti? Rád bych kdyby, kdokoliv kdo,co o tom ví, napsal.
Musím si vybrat školu, mám tři přihlášky, Ova je 100 km.. ale docela vážně přemýšlím, že bych to prostě zhecu zkusil(stejně by mě nevzali  big_smile )

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

2

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

eee...lidova konzervator neni uplne skola stredoskolskeho charakteru, spise nadstavba ZUS. Nevim jestli je to povazovano zakonem za Studium...  Pouzij vyhledavani, nekde se tu o tom pise, zkus heslo Mužík.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Aha, díky, obhledám to..

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

4

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Mám dojem, že to funguje na způsob večerní školy. Chodíš tam jen některé dny na odpoledne nebo večer ale ne denně na osm jako na prezenčním studiu. Aspoň tak si to pamatuju, když mě tam lanařila učitelka z klavíru.

0 xLajků:

5

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

No ty jo...

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

6

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

V podstatě je to takhle, když budeš platit, nikdo Tě z tama nevyhodí. Přijímačky jsou jen formální. Je jen na Tobě a Tvé snaze, co se naučíš. Rozhodně tam mají co nabídnout.

0 xLajků:

7

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Jo, ale dá se to brát jako "normální" střední škola? .. Víš jak, když si něco vystuju a pak ve 20ti nebudu vědět co dělat a půjdu tam, to je něco jiného.. Ale takhle?

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

8

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

D.V.B. napsal:

Jo, ale dá se to brát jako "normální" střední škola?

Aha, no, já to dělal normálně při střední škole. To znamená, dělal sem elektroprůmku + tohle a dodnes si myslím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, co sem kdy udělal - dá se to polde mě stíhat naprosto v pohodě. Naučit se nějaké řemeslo a hudbu dělat bokem. Ale je to na Tobě.

0 xLajků:

9

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

No každopádně díky.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

10

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

čau chodím tam je to repsektive zuš.. ale pokud chceš něco jako střední tak zkus ostravskou konzervatoř sice jsou tam talentovky ale dá se to považovat jako střední škola kterou myslím děláš ale 5 let. jinak vřele doporučuju kdybys chtěl zlepšit svoje schopnosti na basu lidovku v řívoze repektive lukáše mužíka smile vážně naučí

0 xLajků:

11

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Ahoj, díky, ale teď to vzdávám... Půjdu na nějakou normální střední, co mám kousek.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

12

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

docela rozumné wink

0 xLajků:

13

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Kdybych bydlel u Prahy, tak zkusím tu Ježkárnu. Ale tohle se mi ted neoplatí.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

14

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

D.V.B. napsal:

Kdybych bydlel u Prahy, tak zkusím tu Ježkárnu. Ale tohle se mi ted neoplatí.

Bohuzel vetsina techle skol zapomina ze existuji jine zanry nez jazz. To je podle me skoda. Kdyby to vyucovali jako jeden z predmetu tak to chapu

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

15

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

spider napsal:

Bohuzel vetsina techle skol zapomina ze existuji jine zanry nez jazz. To je podle me skoda. Kdyby to vyucovali jako jeden z predmetu tak to chapu

no nevim - Ježkárna je zaměřením víceméně právě jazzová škola a díkybohu za ni, podle mě by takových škol mělo být naopak více ... wink

0 xLajků:

16

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

nezná někdo požadavky na opavu ? co musím umět a tak ?  popřípadě kolik je zarok školné ? smile

hard and heavy is my life

předem sory za všecky hrubky (npř mislel)
sem totiš dizlektik dizortografik a dis kalkulik tak si toho prostě nevšimejte
0 xLajků:

17

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Mužu se zeptat? JE to fakt dobrá škola?

0 xLajků:

18

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Jak se fakt dobrá škola pozná ? Pokud někdo nechce studovat tak mu žádná škola nepomůže (jako mě), pokud studovat chce, školu nepotřebuje.....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Wagon (06. 07. 2011 20.00:04)

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

D.V.B. napsal:

nemáte někdo zkušenosti? Rád bych kdyby, kdokoliv kdo,co o tom ví, napsal

Tamější "pan profesor baskytary je nedoceněným umělcem", trpí tím jak zvíře..... Totální šedá, obyčejná, nepoužitelná NEOSOBNOST sad
Jeho věta: " A pak budeš jako Marcus Miller...." myslím hovoří za vše yikes
Kluci, nejlepší věc je poslouchat muziku, hrát, poslouchat, hrát......., hlavně poslouchat sám sebe, ne nějaké pitomce....

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Wagon (06. 07. 2011 20.22:00)

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

spider napsal:

Pokud někdo nechce studovat tak mu žádná škola nepomůže (jako mě), pokud studovat chce, školu nepotřebuje.....

Jo, takhle to je.....

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

21

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

MYslite si ze to ma cenu studovat na konzervatori? Nebo staci kdyz budu delat doprovod pro bici? hmm  neutral

0 xLajků:

22 Naposledy upravil: marťas5 (27. 07. 2020 16.50:55)

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Zdravím, zkusím znovu otevřít toto téma.

Je mi 25 let, bydlím na Vysočině a v poslední době se zabývám myšlenkou, zda je pro mě aspoň trochu reálné nastoupit při zaměstnání někam na studium baskytary. Nedávno jsem se dozvěděl, že i některé klasické konzervatoře nabízejí dálkovou nebo kombinovanou formu studia. Bohužel na žádné z nich se zřejmě baskytara studovat nedá (nebo dá?). Cestou by tedy mohla být právě Lidová konzervatoř v Ostravě. Existují i její další alternativy?
Zvažuji i možnost omezit zaměstnání nebo ho dokonce nahradit jen brigádou a zkusit denní studium na klasické konzervě. Myslíte že toto je vzhledem k mému věku už úplný nesmysl nebo je tam aspoň střípek naděje? Moje bydliště nemusíte až tolik řešit, spíš můj věk. Zajímají mě možnosti studia v rámci celé ČR.

A proč že vlastně vymýšlím tak nereálné scénáře? Už pár muzikantů z mého okolí mi řeklo že bych podle nich na konzervu měl. A jakmile mi to začali říkat i lidi co tu konzervu opravdu studují tak jsem tomu teprve začal trochu věřit i já smile

0 xLajků:

23

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Udělej to, v žádném věku není pozdě. Když to aspoň nezkusíš, bude tě to pak mrzet. A dokud nemáš "rodinné důvody", studuje se lépe ;-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

24

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Za me,pokud vylozene nepotrebujes papir o absolutoriu,zkus zacit hodinama trebas na ZUS (nevim kde presne na Vysocine zijes),ale mam pocit ze v Dacicich na ZUSce zacal fungovat mladej Dolezal (abs.kontrabas na Konzervatori v Kromerizi a studoval na Berkley baskytaru),ten by moh byt osvicenej a neco naucit,pripadne pripravit k talentovkam,ale bacha klasicky konzervatore baskytaru neuci...

Dalsi cestou by mohly byt trebas kurzy letni,vikendovy-existujou a muzou hodne pomoct - vetsinou jsou nekde na chate v prirode viz. Adamus,nebo v malym meste viz Tom Sklenar/mistni clen/.proste intenzivni studium od rana do vecera

No a pak jeste existuje rockovaskola.cz

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

25

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Proč? Naučit se hrát z not? Co další nástroj klavír?

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

26

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

sigi napsal:

Proč? Naučit se hrát z not? Co další nástroj klavír?

Už tu padlo že pokud to nevyzkouším, můžu toho časem litovat. To bych nerad. Popravdě si myslím že nemám šanci udělat ani přijímačky. Taky je ale možné že ta laťka není tak vysoko jak si myslím.

Klavír mě neláká a papír nutně nepotřebuji. Studovat jiný nástroj není cesta po které bych chtěl jít. To bych pak spíš volil nějakou z možností o kterých píše ondrax.

0 xLajků:

27

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Klasická státní konzervatoř vyučuje jen vážnou klasickou hudbu a na baskytaru se ve filharmoniích ani v komorních smyčcových souborech nehraje. Zkrátka baskytara se tam nevyučuje. Tak ti zbývá jen "Ježkárna" v Praze anebo ta lidová Ostrava.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

28

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

To vis ze ve filharmoniich se hraje i repec ktery potrebuje baskytaru,jenze se spoleha na jednotlivy hrace ze umi i na ni nebo dle potreby si najmou basaky z venku (mysleno cz sceny) ktery jim to zahrajou)stejne to delaji s kytaristama at uz klasickejma nebo elektro).

 

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: fenderjazzbass (28. 07. 2020 11.04:38)

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Pokud ve filharmonii hrají něco, kde je nutná baskytara (ještě jsem nikdy v klasické filharmonii baskytaru neviděl kromě případů, kdy filharmonie doprovází na prestižních galakoncertech rockové kapely, ale pokud jsi ji viděl ty, tak ti ten názor vyvrátit nemohu), tak to v pohodě zahraje některý z kontrabasistů nebo violončelistů. Rozhodně to nepřinutí žádnou státní konzervatoř k tomu, aby kvůli tomu zahájila výuku baskytary. Ale znám případy, kdy výrazný talent přesvědčil i rektora Jamu k tomu, aby zahájil výuku lidového nástroje, který se na Jamu předtím nikdy nevyučoval. Podobné to může být i u konzervatoře. Když přesvědčíš ředitele svým vyjímečným talentem, tak by tu revoluci  ve výuce snad mohl udělat...

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

30

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Jasne,psal jsem o tehle pripadech (doprovazeni popularu,nebo nejake moderny kde autor muze psat jaky chce obsazeni) a nikde netvrdim ze na zaklade toho nekde zacnou ucit baskytaru smile

K tomu presvedcovani reditelu-on by musel mit idealne aprobovanyho vyucujicicho toho "noveho" nastroje (a nebo cinneho umelce) k tomu,aby moh otevrit obor...staci kdyz vubec presvedci ve svym veku,aby ho vzali na jakykoliv nastroj -nevim presne jak je to s vekem a dotacema na studium (jestli by na nej dostala konzerva vubec prachy od statu)

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

31

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

marťas5 napsal:

A proč že vlastně vymýšlím tak nereálné scénáře? Už pár muzikantů z mého okolí mi řeklo že bych podle nich na konzervu měl. A jakmile mi to začali říkat i lidi co tu konzervu opravdu studují tak jsem tomu teprve začal trochu věřit i já

Záleží, co od toho očekáváš.

1) Chceš-li být nájemný hráč, taková prostitutka pro všechno, která dostane na pultík žvanec a přežvejká vše bez přemýšlení, tak na konzervu běž. Ale připrav se, že budeš makat, makat a zase makat. A je možný, že si hudbu i znechutíš a budeš ji pak brát úplně jinak, než doposud. Budeš hrát z not, stejně tak, jako když vaříš podle kuchařky.

2) Chceš-li dělat muziku jako koníček, nedělej to. Pokud k žití nepotřebuješ nutně noty, ale ovládáš alespoň základní pojmy jako jsou technika, znalost hmatníku, stupnice, dury, molly, víš který tón kam patří a kam nepatří, umíš odposlouchat basu z nahrávky a převést na hmatník, umíš improvizovat, tak to nedělej. Mohlo by se totiž stát, že bys mohl na tý konzervě nějakýho kantora něco moderního naučit a to by taky nemusel psychicky unést...

 

Doplnění: Mluvil jsem spíše o těch nestátních a rychlokvašných konzervatořích. Pokud se někdo chce věnovat vážné muzice a plánuje to do budoucna jako své povolání, tak samozřejmě jsou státní konzervatoře dobrá volba. To jen, abych neurazil dobré vzdělané jazzmany a "tučňáky"...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: fenderjazzbass (28. 07. 2020 11.55:52)

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Asi tak nějak... Ivo, díky, snad jsi mu to vysvětlil dostatečně... Ještě k té konzervatoři. Ten název konzervatoř je opravdu odvozen o slova konzervovat. Konzervatoře vznikaly v době, kdy neexistoval žádný záznam zvuku a sloužily k tomu, aby se hudba pomocí výuky hudebníků "konzervovala", aby skladba i po staletích zněla tak, jak ji skladatel dejme tomu v 17tém století složil a jak se tehdy hrála. Dnes je tento účel konzervatoří již anachronismem a jejich funkcí je hlavně vychovávat hudebníky, kteří na zavolání přijdou a přehrají part z listu.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

33

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Rozhodně věk není překážkou /já začal studium na Státní konzervatoři těsně před čtyřicítkou/.

+ začneš vnímat hudbu úplně v jiném úhlu pohledu

+ zjistíš, že můžeš / nemusíš použít všechno to, co ses naučil... Ale nikdy nepoužiješ to, o čem ses nedozvěděl

+ konkurence - nechceš hrát nejhůř ve třídě :-)

+ upleteš si bič sám na sebe, co se cvičení týče - učitel Tě bude tlačit dopředu-chtě nechtě

+ konexe - na spoluhráče, pedagogy, budoucí angažmá /to vše se může v muzikantském životě hodit/

+ naučí tě zpívat a hrát základy na klavír - to se vždycky počítá

+ na státní konz. dostaneš mraky odborného studia v podstatě skoro zadarmo /úspora oproti soukromému sektoru/ 

 

- na klasické konzervě se nevyučuje baskytara /alternativa kontrabas/

- žere to celkem dost času /zvládnout teorii, cvičení, nauku na obligátní nástroj, hlavní obor/

- 6 let je celkem dost dlouhá doba /pokud bys chtěl učit - musíš mít šestiletý cyklus/

 - máš méně času na svoje projetky, kapely

 

Na přijímací zkoušky, co se týče teorie /pokud si nepolíben :-) / se případně začni připravovat cca rok předem.

 

Nějaký moje postřehy vyšly před časem na Frontmanovi, link zde: https://www.frontman.cz/lakala-vas-konzerva-a-tenkrat-to-nevyslo

 

0 xLajků:

34

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

marťas5 napsal:
sigi napsal:

Proč? Naučit se hrát z not? Co další nástroj klavír?

Už tu padlo že pokud to nevyzkouším, můžu toho časem litovat. To bych nerad. Popravdě si myslím že nemám šanci udělat ani přijímačky. Taky je ale možné že ta laťka není tak vysoko jak si myslím.

Klavír mě neláká a papír nutně nepotřebuji. Studovat jiný nástroj není cesta po které bych chtěl jít. To bych pak spíš volil nějakou z možností o kterých píše ondrax.

Na ten klavír jsem se ptal z důvodu, že ho tam budeš potřebovat :-)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

35

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Ale to te tam nauci-neni nutny umet nutne hrat jako Mozart(pokud by to nebyl hlavni nastroj)

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

36

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

 Na klavír jsem chodil na LŠU, tedy na to, čemu se dnes říká ZUŠ, takže teorie a noty mi problém nedělaly. Potom jsem si ještě udělal Lidovou konzervatoř s oborem baskytatara, kde jsme probírali takové  předměty, jako aranžování, instrumentace, hudební formy, harmonie, kontapunkt, nauka o hudebních nástrojích, intonace, hudební estetika atd...  Ale i přesto obdivuji píli pana DIGITAL CHOCOLATE. Na dálkové studium státní konzervatoře bych si asi netroufl. Ne kvůli přijímačkám, ale asi bych nevydržel těch šest let pořádného zápřahu a cvičení skloubeném se zaměstnáním.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

37

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Moc děkuji za všechny reakce. Zdá se že konzervatoř asi není cesta kterou se chci dát. Zatím zkusím soukromé hodiny. Ty bych ostatně musel mít i pokud bych se připravoval na přijímačky.

0 xLajků:

38

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Tak stastnou ruku na lektory smile 

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

39

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

ondrax napsal:

Tak stastnou ruku na lektory smile

 Děkuji smile

0 xLajků:

40

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

fenderjazzbass napsal: Na dálkové studium státní konzervatoře bych si asi netroufl. Ne kvůli přijímačkám, ale asi bych nevydržel těch šest let pořádného zápřahu a cvičení skloubeném se zaměstnáním.

Někdy v 97-98 jsem jezdil na Ježkárnu,...už nevím kolik stál rok studia, myslím něco kolem 20 ticek. Na denní studium jsem neměl nárok,...ale chtěl jsem se tehdá posunout dál,..hlavně v teorii a umět jí využívat. Ale byl to zápřah,..to si pamatuju. Než jsem se přihlásil, už jsem ale normáně četl z not, takže to nebylo úplně od píky. sunglasses

0 xLajků:

41 Naposledy upravil: fenderjazzbass (28. 07. 2020 15.32:47)

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Na Ježkárně máš alespoň jistotu, že tě bude učit někdo, kdo není jen kontrabasista, zná harmonické značky a nebude tě nutit hrát jen podle not, což je na státní konzervatoři běžné... A to, že každý nevydrží vystudovat ani celou lidovou "konzervu", je obvyklý jev. Odpad je značný... Do prvního ročníku  nás nastoupilo asi dvacet a v posledním nás již bylo jen pět.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

42

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

fenderjazzbass napsal:

Tak ti zbývá jen "Ježkárna" v Praze anebo ta lidová Ostrava.

Btw co ta Mezinarodni konzervator v praze?  tam chodila nase ex-zpevacka a naky znamy dechari taky.. 
A koukam ze tam basu uci i Vlada Kliment a Lukas Cunta  smile tak by to nemuselo byt spatne smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

43

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

Mezinárodní konzervatoř je pro mne novinka, dodnes jsem o ní nevěděl. Vypadá to zajímavě. Už jen podmínky přijímacích zkoušek napovídají, že si tam dost vybírají a jen tak každý se tam nedostane. Podmínka je mít přehraného alespoň Horu a na zkouškách umět zahrát nějaké ty etudy. I zkouška z teorie je dokonce ještě náročnější než na státní konzervatoři.

 

https://8c74091a-0d9c-4789-aa11-3c4e40d4a1a1.filesusr.com/ugd/94a818_b827dfbf94a847299d3ce1897a3335b8.pdf

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

44

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

fenderjazzbass napsal:

Podmínka je mít přehraného alespoň Horu a na zkouškách umět zahrát nějaké ty etudy.

  copak o to big_smile ale zapsat neco podle sluchu big_smile .. 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

45

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

zvládať tak všetko čo vyžadujú, načo by som tam išiel? :-)

to už by som si len platil hodiny u basáka podľa môjho gusta

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

46

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

fenderjazzbass napsal:

Mezinárodní konzervatoř je pro mne novinka, dodnes jsem o ní nevěděl.

 Já o ní vím už docela dlouho, přes deset let mi dluží za práci.
To, že tam učí poměrně známá jména, to je celkem běžné, ředitel je organizačně velmi schopný, já a jiní říkáme všeho schopný. Je celkem standard, že jeden rok tak učí schopný hráč a za rok už tam není, podmínky pro práci jsou, řekněme trochu nezvyklé, takže kromě pár vybraných jedninců, kteří budťo ví, že jinde by se nechytli anebo disponují trojnásobnou hroší kůží, se tam učitelé točí jak svatý na orloji.

yuro22 napsal:

to už by som si len platil hodiny u basáka podľa môjho gusta

 Přesně tak. Pokud vyloženě nechceš chodit do školy, tak soukomé hodiny. Dneska celá česká i slovenská špička učí soukromě, samozřejmě neplatí, že čím lepší hráč, tím lepší učitel, třeba od Marty Minárika bych se nenaučil ani stupnici C dur wink Reference se dají sehnat, stejně jako kontakt, stačí si vybrat, kdo by tě zajímal a zkusit to. Taky máš výhodu, že po pár lekcích zjistíš, jestli je to ono a můžeš kdykoli odejít.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

47

Re: Lidová konzervatoř Ostrava

yuro22 napsal:

zvládať tak všetko čo vyžadujú, načo by som tam išiel? :-)

 no ja myslim ze ty znami tam byli prave proto aby meli ten status studenta big_smile .. kvuli slevam danim atd... 

 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: