1

Téma: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Lidé dobří,

mám na vás pár odlišných dotazů.

První z nich je, zda vůbec potřebuji předzesilovač k akustickému kontrabasu, když ho pak budu bodat do komba...má to nějaký význam? Jestli ano, napište mi prosím jaký.

Druhý dotaz je ke koupi komba k akustickému kontrabasu. Mám pramalé zkušenosti, jen vím co bych potřeboval a nevím jak vybírat (ani jak se některé věci odborně nazývají). Předně bych chtěl kombo využívat ve zkušebně jako normálka, ale na koncertech také jako odposlech. K tomu se váže ještě další věc, a to ta, aby to mělo výstup ke zvukařovi konstantní, jakože když si přidám hlasitost komba, tak mě zvukař nezabije za to, že mu kurvím celou basovou linku. To je asi tak vše, ještě bych za to nechtěl uvalit příliš mnoho penězí.

Díky za všechny odpovědi,

slaanesh

0 xLajků:

2

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Nauč se vyhledávat a dále pokračuj v tématu: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8419
Zde doporučuju zamknout.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Není trochu rozdíl bas akustický a elektronický? Nebo je to úplně šumák? Samozřejmě že jsem si přečetl předchozí debatu a z toho vyšla i má idea toho co potřebuji, ale vážně netuším, jak je to třeba s tím předzes., případně výstupem pro zvukaře...

0 xLajků:

4

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Zamykat se nemusí, jen poprosim o bližší specifikaci dotazu v titulku tématu, díky.

0 xLajků:

5

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Ok,

prál bych si koupit kombo k akustickému kontrabasu.

Mělo by sloužit pro účely zkušební a jako odposlech při vystoupení.
Styl hudby je složité vysvětlovat, rock s prvky folkloru, v kapele s bicíma, kytarou, harmonikou, houslema a violou
Rád bych něco skladnějšího, neb basa mi zabere už tak dost velkou část auta.
Nevím zda je pak nutné si pořizovat pro korekci zvuku předzesilovač, jestli nebývává zabudovaný v kombu.
U komba bych velmi rád viděl takovou funkci, která zajistí, že výstup pro zvukaře nebude ovlivněn změnou hlasitosti samotného komba (zaboha netuším, jak se taková funkce jmenuje).

Jsem prostě dost nezkušený elektrohráč...nikdy jsem to nepotřeboval, a teď naráz musím doladit celou svou strojovou základnu, tak se ptám jak jezevec, protože tím snad nic nezkazím.

Jo a k předchozím...zvuk elektokontrabasu je dost jiný než akustiky, navíc si ho většinou může hráč korigovat přímo na nástroji, u akustiky tomu tak není, proto dotaz na ten předzes.

Díky za odpovědi.

0 xLajků:

6

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Akustický a elektrický kontrabas jsou z hlediska nazvučení dva zcela rozdílné nástroje. U ak. kontrabasu je největší problém se zpětnou vazbou, protože plocha desky je veliká a od určité hlasitosti to prostě začne vazbit. To u el. basy není. Záleží hodně na typu snímače. Ale většinou to bývá tak, že čím akustičtější zvuk (hlavně věrné arco), tím větší náchylnost k vazbě. Takže bych začal tudy. Za poslední dobu se mi nejvíc zamlouvaly snímače, které se dávají na desku pod nohy kobylky. Dělá to třeba Shadows, nebo Accoustik (nevím, jestli ty názvy píšu dobře). Většina snímačů má signál dost silný, takže předzesilovač není třeba a pokud ano, tak bývá už v setu se snímačem. Samostatný předzesilovač bych tam necpal, mělo by to být dost přesně napočítané s tím konkrétním snímačem.
Co se týče komba, to nemusí mít nějak extra výkon, protože než se dostaneš na max, tak tě zastaví vazba. Mělo by mít co nejrovnější charakteristiku. Já jsem hrál léta na GK, které sice není úplně rovné, ta hliníková bedna dost rezonuje, ale kupodivu to fungovalo velice dobře. Je to trošku o penězích. Mohu doporučit zes. EA Doubler, ale to není kombo. Zajímavě vypadají taky některé kousky Phill Jones, ale na to jsem nikdy nehrál. Nedávno mě mile překvapilo jakési kombo Ibanez, které bylo levné, lehké a ten kontrabas hrál velice příjemně. Mělo výškový reprák nějakou kalotu uprostřed basáku, přesný typ nevím. Jinak funguje leccos, hlavně ať to moc nehučí.
Co se týče signálu pro zvukaře, tak to bych považoval za jeho problém. U kontrabasu je dle mého názoru nejlepší jít z DI boxu přímo do pultu. Třeba ten Galien má DI box vestavěný. Pokud kombo nemá solidní výstup (ale většina ho dnes už má) tak je úplně v pohodě, když vedeš signál z basy do DI boxu a odtud vezmeš nesymetrický signál do komba a symetrický signál do pultu.
smile

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

7

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Snímač mám Fishman, cpe se to na kobylu nahoru, být o 2 měsíce moudřejší tak si ho nepořídím.

DI box nemám, ale podle toho co Jaralaf píše, tak bych si ho měl asi pořídit...je pravda že tam to můžu roznést jak do komba tak ke zvukařovi, to mě nenapadlo...díky!

Podívám se zatím na nabízené, a největší pravda je, že je to o penězích :-)

0 xLajků:

8

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Omlouvám se za lechce ukvapený závěr, nicméně...

slaanesh napsal:

Není trochu rozdíl bas akustický a elektronický? Nebo je to úplně šumák?

Z hlediska toho, co budeš hrát...

slaanesh napsal:

rock s prvky folkloru, v kapele s bicíma

...to skoro šumák je. Ať elektrický nebo akustický kontrabas, na pódiu se zřejmě stejně bez aparátu neuslyšíš. Čili až na drobná specifika se zpětnou vazbou, jak píše Jaralaf, to dle mě bude stejná situace jako s kontrabasem elektrickým, čili vhodné tak jako tak budou aparáty popisované v mnou odkazovaném tématu http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8419

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Já jsem ještrě nedávno vlastnil elektrický kontrabas Aria. Hrál jsem na něj přes Phil JOnes Fligtcase a znělo to v pohodě. Pak jsem ho vyměnil za Acoustic Image a znělo to výrazně líp. Teď mám místo EUB klasický akustický nástroj a včera mi k němu přišel snímač Realist. zatím jsem na to hrál jen doma, ale konečně to zní jako kontrabas a ne jako muhutnější bezpražec.. takže za sebe bych doporučil to AI. Jinak pokud hraješ jen na kodntabas a ne na baskytaru, pak rozhodně kup vyslověně "akustický basový kombo". Ty baskytarový většinou nezní nejlíp.

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

10

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

slaanesh napsal:

podle toho co Jaralaf píše, tak bych si ho měl asi pořídit

Jaralaf píše, že ho má každý zvukař, takže si ho pořizovat nemusíš. Teda já bych se na to vykašlal. To rači připlať na kombu, nebo snímači. smile

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

11

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Bez předzesilovače hraje obvykle piezo snímač (což je většina kontrabasovejch) někde v rozmezí přijatelně až úplně nahovno. Každé kombo v sobě má předzesilovač, ale jeho vstupní impendance bývá na přímé zapojení pieza malá. Takže to chce skoro vždycky předzesilovač. Třeba Phil Jones Flightcase má 4,5MOhm, což je relativně hodně, ale ten Fishman co máš třeba potřebuje ještě víc (10MOhm). Pokud najdeš aparát, kterej to má na vstupu, nebudeš předzesilovač potřebovat. Acoustic Image myslim maj nějakej mechanizmus přizpůsobení se potřebě snímače, takže by z něj měl dostat maximum. To samý myslim umí Fishmaňácký předzesilovače.

To s tim výstupem... Nevim jestli je to pravidlo, ale většinou jsem viděl, že linkovej výstup byl ovlivněnej zesílením, ale XLR výstup ne.

0 xLajků:

12

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

za mě radím GK MB 150, osvědčená malá kostka, pro kontrabas konstruovaná.
vše se píše, že rezonuje, já osobně sem se s tím nesetkal...
MB 150 je takovej světovej standard, používá spousta velkejch hráčů u nás i venku, nejčastěji se snímačem realist, kterej máš i ty.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

13

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Velice děkuji za Vaše názory, vidím to na předzes. od Fishmana, stejně jsem se po něm díval, ale pak to vidím na nějakou levnější variantu...aspoň zatím. Třeba budu za pár let chytřejší a pořídím si další krám za hromadu peněz, takže asiže to GK, buď větší nebo menší...

0 xLajků:

14

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Piezo snímače mají velkou impedanci a je nutné je zapojit co nejkratším kabelem do zařízení s velkou vstupní impedancí. To je buď DI box (raději aktivní, slušný zvukař by ho měl mít), nebo předzesilovač dodaný se snímačem, nebo některá komba (pokud vím tak GK MB-150, právě to z něj asi udělalo světově nejlepší kombo pro kontrabas). Z DI boxu, předzesilovače nebo linkového výstupu komba už by měl být signál silný, vhodný i do stometrového páráku k mixu.
Stručná odpověď by tedy byla asi takto:
Pokud máš piezosnímač bez předzesilovače, tak kombo s velkou vstupní imedancí (např. GK MB150) a co NEJKRATŠÍ KABEL.
Pokud máš piezosnímač a předzesilovač s velkou vstupní impedancí (nejlépe dodaný se snímačem) nebo DI box, pak co nejkratší kabel od snímače k němu a dál už to není kritické (rozumněj: i obyčejné kombo by mělo hrát slušně)
Snad jsem to popsal srozumitelně. Problémy s vazbou jsem měl jen při snímání mikrofonem, snímačem nikdy. Ale taky jsem možná nehrál na dost velkých pódiích...

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

15

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Pokud nemáš vyřešeno, mohl bys testnout za dobrou cenu z Muzikeru Phil Jones - Briefcase
http://muziker.cz/baskytarova-komba-hla … fcase.html

Pokud si to necháš poslat a do 30 dní vrátíš zpět, stojí tě to 166 (účtované náklady Muzikeru) + vlastní poštovné/dovoz...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

16

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

D.a.l.i napsal:

Pokud nemáš vyřešeno, mohl bys testnout za dobrou cenu z Muzikeru Phil Jones - Briefcase

Zrovna dnes jsem si tam na něj brnkal (s baskytarou, ne kontrabasem) a s klidným srdcem můžu říct, že Roland Cube 30 ho strčí do kapsy jak výkonově, tak zvukově. Možná ke kontrabasu ale budou ty 5'' repro vhodnější, kdo ví. Asi to chce fakt zkusit.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

17

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Nestraš, říkal jsem si, že bych potřeboval tak o půlku silnější kombíčko, než je Roland a byl bych spokojen... Na druhou stranu - 30 dní mám na vrácení... tak to otestuju s kapelou a rozhodnu se, co dál...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Jenich (31. 05. 2011 07.07:05)

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

slaanesh:

já hraju na akustickou baskytaru, takže je to v případě zvučení celkem podobnej případ.
doporučuju koupit buffer, který ti udělá ze signálu nízkoimpedanční, což podle mých zkušeností způsobí, že v signálu nevznikaj takový ty gumový nekonkrétní frekvence a celej zvuk se rozšíří do vejšek i do basů. Ztráty signálu jsou způsobený kabelama, jackama a jinejma komponentama v signálový cestě. V případě mýho zvuku jsem to vyřešil takhle:

basa - buffer - compressor - di box - zvukař
                                                    - přes paralelní výstup z di boxu zpátky do komba.

Takhle si můžu nastavit nejen volume, ale hlavně i korekce u komba tak, jak jsou na kterém podiu zrovna potřeba. Některý podia se rozhučej ihned když trošku lízneš basy a někde je zase zvuk příliš vysušenej a pro komfort při hraní basy zas chyběj. Taky jsou všude různý odposlechy, tak si prostě dokroutim na kombu co mi chybí. Nebo analogicky s vejškama.

jinak kombo mám ebs sessions 60

(po tísici editech jsem to už snad napsal správně smile )

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

19

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

kopyto napsal:
D.a.l.i napsal:

Pokud nemáš vyřešeno, mohl bys testnout za dobrou cenu z Muzikeru Phil Jones - Briefcase

Zrovna dnes jsem si tam na něj brnkal (s baskytarou, ne kontrabasem) a s klidným srdcem můžu říct, že Roland Cube 30 ho strčí do kapsy jak výkonově, tak zvukově. Možná ke kontrabasu ale budou ty 5'' repro vhodnější, kdo ví. Asi to chce fakt zkusit.

Přemýšlel jsem, jestli reagovat v Zajímavých inzerátech, nebo zde, tady to bude vhodnější.

Kombo došlo, překvapila mě (mile) velikost, podvědomě jsem čekal větší. Pocitově je těžší, než by člověk dle velikosti čekal (14kg, tedy na nošení pohoda).

Zvuk - oproti rolandu není tak hezký/líbivý. Mám zkušenost, že v kapele spíš proleze ten méně hezký. Asi jsem už objevil, jaká pásma na ekvalizéru nakroutit, abych dostal zvuk na prsty, na slap, ...

Výkon - roland (30W) opravdu zabasuje mohutněji (zrada!!). Nicméně to PJB zní jinak, sice sušeji, ale ucho si na to za chvilku zvykne a řekl bych, že z něj leze věrnější/dřevitější zvuk. Na domácí "brnkání" na plný výkon je roland silnější, ale přijde mi méně čitelný a takový fádnější.

Pátek + sobota + neděle - zkoušky, vystoupení. Vezmu s sebou oba kousky a ať se na férovku porvou o to, který u mě zůstane :-) Už jsem se smířil s tím, že zřejmě PJB půjde zpět, nicméně možná na zkoušce překvapí a bude líp čitelný, než roland. Také se vyjádří i ostatní páni muzikanti smile

Ještě si kladu otázku, nakolik se může projevit "nezaběhlost" a "nevylítanost" reproduktorů. Nicméně pár hodin hraní do těla dostanou, takže myslím, že v neděli budu celkem zřejmě vidět, co v kufříku dřímá.

PS: Pro Kubše - na domácí brnkání je asi jedno, jestli Roland nebo PJB, ten PJB by byl asi lepší. Samo i jako odposlech díky lepší výbavě. Nicméně pro mě je priorita slyšet se + být zvukově čitelný na zkoušce kapely (bez dalšího zvučení), takže ...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

20

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Jenich: jak jsi s tím  kombem ebs sessions 60 spokojený, nechci tady kazit téma, jen jestli by sis ho koupil znovu, trochu oněm uvažuji, díky.

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

21

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

salof: jo...koupil

jediný co mi vadí je, že někde celkem dost brumí...i při ztlumený base z něj cosi leze. Tim, že ho mám poklopený a míří mi přímo do ksichtu, tak to slyšim hodně v pauzách a stopkách a ruší mě to, ale když je v pořádku elektrická síť, tak si nemůžu na nic stěžovat. Pěkně tlačí a na mojí basu má parádní věrnej zvuk (na jiný nástroje jsem ho prakticky nezkoušel - hledal jsem kombo se svojí basou v ruce)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

22

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

děkuji, ono se používá i na kytaru, nebo jako monitor třeba k PC kdybych měl dvě, co jsem četl tak má věrný zvuk

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

23

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

ne zcela offtopic:

jako já jsem zkoušel několik menších komb v neomezeným finančním rozmezí a fakt musim říct, že tohle hrálo nejvěrněji. Zkoušel jsem teda do něj pustit elektrickej kontrabas, ibanez musician, fender jazz, svojí basu a naposled tu u mě na to hrál libor z fora s GLkem. Ty předchozí nástroje jsem zkoušel jen v obchodě a to GL doma, takže je to jako kdybych vlastně nezkoušel, ale líbí se mi, že pokaždý hraje to kombo jinak...zkoušel jsem ty gallieny, markbassy i aerka a musim říct, že v prvních dvou případech zní všechny nástroje jako jeden univerzální a u aerka (amp one) to vůbec netlačí...je to na mě moc sterilní.

takže kupodivu tohle sociální kombíčko vyšlo s mojí basou jako to nejlepší.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

24

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

a ten výkon Ti stačí?

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

25

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

salof napsal:

a ten výkon Ti stačí?

jako stačí...musim si dávat pozor kam si sednu na podiu a záleží taky na typu prostoru. Někde mám v monitoru tak 50% toho co mi jede z komba a někde k pohodlnýmu hraní a poslechu stačí jen samotný kombo. Když nad tim tak přemejšlim, tak když je nějáká vyjímečná akce bez odposlechů nebo s jednim (kterej dám k dispozici zdendovi na zpěv), tak mi vůbec nic nechybí a nakroutit to jde abych se slyšel. Nepopírám však, že ve chvíli, kdy jedu jen z komba, tak cejtim jak se při zvučení podia otírám o maximum co z toho jde vytáhnout.

Taky ale je pravda, že mám na podiu rád "véčko" zvuk - "Abych cejtil v base i bicí", abych míň slyšel že občas neladim (páč jinak jsem nervozní a nehraju uvolněně smile ), abych měl přes vejšky kontakt s perkusema a mohl je snáze nasazovat na kytaru... Takže to mi taky trošku ubírá výkon, páč véčko kreslí celkem brzo, že jo.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

26

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

moc díky za informace, sice se už o tom kombu tady psalo, ale každá info je dobrá

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

27

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

neni vůbec zač smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

28

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

od Tebe si právě info cením, protože nejsi značkař a hraješ

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

29

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Dnešní postřehy ze zkoušky folkové kapely, kde jsem přehazoval kabel z jednoho komba do druhého (Roland Cube 30 vs. PJB Briefcase).

Roland má líbivější zvuk (simulace Trace Elliot + Shape), nicméně PJB je PODSTATNĚ čitelnější a zřetelnější. Na malou hlasitost má roland více basů. Pokud jsem zkusil vyhulit obě komba na max, tak pořád je PJB konkrétnější a jeví se mi silnější (byť není to pocitově rozdíl 100W vs. 30W). A na větší hlasitost už má podstatně více basů, než při menších hlasitostech.

Chytřejší budu v neděli po zkoušce s bubeníkem, nicméně zatím to vidím tak, že s PJB budu čitelný pro celou kapelu a basů bude rozumný dostatek. Zdá se tedy, že postřeh Kopyta i moje první dojmy se nepotvrdí smile (hurá smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

30

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Tak to jsem rád, a sorry že jsem tě vyděsil:-) Každopádně se mi potvrdilo, že třicet rolandích vydá za sto běžných:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

31

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Jen OT připomínky - buffer je v podstatě podobný preampu, nebo čistý preamp s minimem součástek. (asi OZ napěťový sledovač nebo nějaký true bypass zapojení). Třeba v číslicovejch obvodech neexistuje slovo preamp, ale nahrazuje ho slovo buffer.

Véčko zvuk nezačne doslovně "kreslit" dřív, dokonce se V používá při překračování mezí aparatury(ale naopak, jen se potlačí středy a boky nevytahujou). Tak si myslím, že Jenichovi pak vadí hlavně to vytažení basů, což je to, proč na basu potřebujem ty vyšší výkony, ty obdélníky v basech sou fakt nepříjemný.

0 xLajků:

32

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

Finální resumé - PJB vs. Roland - 10:1 smile

Citelně vyšší výkon, podstatně konkrétnější zvuk = PODSTATNĚ větší pohoda při hraní i s rozumným bubeníkem. Netuším, čím to je, první dojem byl stejně jako Kopytův dost rozpačitý. Při "ostrém" nasazení naprosto no problem.

Roland má "hezčí" zvuk, ale ne tak přirozený. Je malinko lehčí (13 vs. 14 kg), pocitově je ale PJB těžší více (vnější objem dle rozměrů 30l vs. 44l).

Takže pošlu Rolanda do světa + nejspíš půjde i kompresor (Aphex Punch Factory).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

33

Re: Jaké kombo k ak. kontrabasu?

kopyto napsal:

Tak to jsem rád, a sorry že jsem tě vyděsil:-) Každopádně se mi potvrdilo, že třicet rolandích vydá za sto běžných:-)

Podle toho, jak jsem sledoval, tak 30 rolandích vydá za 100 rolandích smile (cube 30 vs. cube 100) smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: