1

Téma: prvni koncert

tak to mam za sebou:)..vcera sme meli s kapelou prvni koncert(moje prvni vystoupeni pred lidma) na Nachodske prima sezone...posral sem co sem mohl, ale alespon mam motivaci pro priste:)...tak sem se chtel zeptat jak dopad vas prvni koncert jak dlouho ste pred tim z kapelou zkouseli??

Crafter Cruiser CSR 20
REGENT 50B
0 xLajků:

2

Re: prvni koncert

a von blbec nic nerekne... grrrr jsem z nachodaaaa !!! wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

3

Re: prvni koncert

"...První koncert?...no, to nebylo moc dobrý" big_smile Citát z filmu Rok ďábla-perfektní kino smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

4

Re: prvni koncert

nojo, ale lykanovi snad habit nechytnul wink



btw super film...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

5

Re: prvni koncert

První koncert? Na ten bych raději zapoměl... smile

0 xLajků:

6

Re: prvni koncert

NOjá se musím přiznat že z prvního koncertu mám jen dobré vzpomínky...měli sme hrát jako druhý nakonec sme uzavírali celou akci...no byl sem tak posranej z těch pankáčů že nás vypískaj po tom punku co tam proběhl tak už mi to vše bylo putna a nakonec to celý skončilo tak že i kapely nás plácali po zádech a přiznávali že na nás neměli....snadné to vítězství nad punkáčema:D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: prvni koncert

Můj první koncert probíhal v jedné divadelní hospodě - hrali jsme tak jako součást predstavení a to asi tak 1/4 roku po zalození kapely - no hrozny ucha jsme byli...mirily na nas 200w reflektory pujceny z mahenova divadla takze z nas lilo jeste abnormalneji a navic jsem hral na jolana iris bass, za coz jsem se celou dobu koncertu ukrutne stydel bo kazdej ton na to vyloudenej mi tuhle skutecnost bolestne pripominal....JIB nevermore!!!
ale jinak to bylo fajn, dali jsme do drzky nejakymu mistnu ozralovi co na nas furt rval at toho nechame ze sme nuly, opili jsme se a meli vetsi uspech jak to divadlo smile
holt avantagardni vecer jak ma byt, he he

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: mikulik (03. 05. 2006 10.04:38)

Re: prvni koncert

Můj první koncert byl vpravdě veselej - půlhodinovej set na festiválku regionálních kapel před jedenácti lety. Hrál jsem tenkrát výhradně trsátkem a třímal jsem ho tak křečovitě, že po prvních pár písničkách mi začaly dřevěnět prsty... nakonec už to trsátko neudržely, uprostřed písničky mi vypadlo a dohrál jsem to horko těžko prstama... a pak jsem se - logicky - vožral smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

9

Re: prvni koncert

mikulik napsal:

Hrál jsem tenkrát výhradně trsátkem a třímal jsem ho tak křečovitě, �e po prvních pár písničkách mi začaly dřevěnět prsty... nakonec u� to trsátko neudr�ely, uprostřed písničky mi vypadlo a dohrál jsem to horko tě�ko prstama... a pak jsem se - logicky - vo�ral smile

Tomu hovorim technika hry smile a este lepsia technika po hre smile

Ales Vychodil AVJB5
Fender Precision MIJ 1993 Rosewood fingerboard
Fender Precision MIJ 1986 Maple fingerboard
MARKBASS TTE800
MARKBASS NEW YORKER 804
0 xLajků:

10

Re: prvni koncert

basstanda: mam na tebe dotaz: jakou to mas aktivni elektroniku a jak mas resenou baterii?? ty ji mas asi pod plastem ze?..

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

11

Re: prvni koncert

juhuuu: koukám, že co se týče offtopikování, si můžem podat ruce smile smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

12

Re: prvni koncert

pšššššššššššššššššššššššššššššššt!!!!!!! big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

13

Re: prvni koncert

No, abych navázal na svůj prvni koncert na baskytaru, tak víc problémů než se sebou jsem měl s kytaristou.... smile On je dítě a vždycky bude. Když se rozběhl, že bude pařit na lavicích (bylo to při Paranoidu), tak si vytrhl kabel z aparátu........bylo to zrovna v sóle, tak jsem si to v klidu dohrál, inu kytaristi..., ale jeho výraz, když mu přestala kytara hrát, to opravdu nikdy nezapomenu... smile

0 xLajků:

14

Re: prvni koncert

hehe první koncert smile divadlo akcent, starý babičky čučeli co to jako má bejt, jinak jsem byl uplně nejvíc v pohodě to i ted jsem nervoznější big_smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

15

Re: prvni koncert

první koncert??? Určitě sem posral, co se dalo a nebyl sem úplně střízlivej, ale co si pamatuju, je to, že sem si ho užil:)

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

16

Re: prvni koncert

Ja si prvni koncert celkem vybavuju - hrali jsme jeste s byvalou kapelou vlastni veci, tam se nejake chyby celkem ztracely, pac to nikdo neznal, a pak nejake covery, tam uz to bylo horsi. Nicmene jsme tady u nas byli celkem ojedinela smecka, a tak jsme meli uspech. Na ty teleci roky to bylo OK, ale s poradnym hranim to nemelo nic moc spolecneho smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

17

Re: prvni koncert

U me je to slozitejsi, v kapele se totiz nemuzeme shodnout co byl prvni koncert...poprvy pred lidma to bylop u jednoho rybniku, hrali jsme tam s metalovou kapelou pro metalaky...to jsme meli hlavne covery od U2 big_smile ...to byl vykon, nejen ze jsme to srali jak to slo, navic odeslo kytarovy kombo, zpevak dostal od kytarysty do hlavy hlavou od kytary (neni toho slova kytara uz dost?) a tusim ze se protrhla i nejaka blana na bicich...no hrali jsme tak 30 min. ja to osobne moc za koncert nepovazuju, protoze kluci metalovy to neposlouchali...to jeste nevedeli co je ceka druhej den- to jsme hrali s tou samou kapelou pro ty samy lidi v jedny hospode...technika teda vydrzela, hrali jsme udesne, ale budiz...jen obecenstvo sedelo k nam zady a pilo pivko...no uspech na tri doby... cool

...osobne povazuju za nas prvni koncert vystoupeni az rok na to, hrali jsme uz vlastni veci, s dvouma rockovejma kapelama a prisli fanousci jinyho razeni...to jsme si uzili, sice nervoza bylo strasna, ale jinak to uslo a pro me to je zatim nejlepsi vystoupeni, ta atmosfera byla skvela...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

18

Re: prvni koncert

Taky to mám trochu složitější s určením, co byl a co nebyl ten první koncert. Když ale nebudu počítat příležitostný vpuštění našich pubertálních maličkostí spřízněnou kapelou, kde hrál taťka našeho bubebíka, po koncertě na pódium, tak první opravdovej koncert se uskutečnil asi měsíc po první zkoušce s prvním pořádným a věrným kytaristou v hospodě u Partyzána (už jen ten název). Sešla se tam zajímavá společnost (mladý, starý...), zvučili to naši kámoši a já si jen pamatuju na tu nervozitu a jak to neuvěřitelně rychle uteklo a...nedá s eříct, že bychom hráli nějak úžasně, ale aspoň jsme to nijak výrazně nekurvili (oni by to ti neznabohové stejně nepoznali, holt jazz...:), nicméně poté následovalo logicky zhulení big_smile...

0 xLajků:

19

Re: prvni koncert

tak zatim jsem nikdy nemusel resit koncert pitim ani hulenim, ale je pravda ze nekdy v unoru jsme hrali v Usti, v klubu Atomic, coz bejvalej protiatomvej kryt, celou dobu bylo otevreno ven, takze neskutecna kosa...struny doslova mrazily..no tak jsem si dal rychle pred koncertem tri panaky whisky a najednou se mi hralo o dost uvolnene a i teplejs bylo smile
...no jinak celej tenhle koncert byl desnej propadak, nejak se nedoresilo pro koho se hraje, takze jeste ze jsme tam byly tri kapely a delali si navzajem fanousky  big_smile

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

20

Re: prvni koncert

Jojo...tam jsem taky hrál...v tý době se to ještě jmenovalo metro a byl to androš jaxviň...řikali, že z toho někdo chce dělat diskošku, takže to asi vyšlo smile)

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

21

Re: prvni koncert

Můj první koncík proběh klasicky, velká nervozita a spousta chyb. I přesto jsme měli od zhruba 20 lidí docela dobrý ohlasy :c). Tak jsem se všichni pustili do chlastání. Ale asi po 2 hodinách, když dohrály další kapely, si nás publikum vyžádalo znovu. Nechtěl bych to vidět :c). Ale starašně nás to bavilo a řadim tohle druhý hraní mezi nejlepší koncíky co jsem hrál :c).

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

22

Re: prvni koncert

Jenich napsal:

Jojo...tam jsem taky hrál...v tý době se to ještě jmenovalo metro a byl to androš jaxviň...řikali, že z toho někdo chce dělat diskošku, takže to asi vyšlo smile)

Atomic je bejvalý Metro? Tam jsme taky hráli, pamatuju si už jen všude beton a strašnou zimu smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

23

Re: prvni koncert

tak nevím, jestli to patří přímo sem, jelikož jsem svůj první koncert s kapelou odehrál ještě na postu kytaristy asi před 12 lety na "Armádní soutěži umělecké tvořivosti" tongue ale přece - tento pátek jsme po ročním zkoušení vylezli s novou kapelou mezi lidi... nevím, jestli to byl úspěch nebo ne, ale to teď neřeším smile  bylo to  v brněnským klubu BORO (brňáci určitě vědí wink ) a z celé kapely sem slyšel akorát sebe a bicmena (zvučila to přítulka našeho bicmena, takže moc nevím co z toho lezlo do lidí)... no přišli hlavně kamarádi, takže byl i potlesk a přídavek a hlavně euforka z živýho hraní na basu big_smile  měl sem radost hlavně z toho, že jsem to zahrál jakžtakž bez chyb a že to proběhlo bez větších problémů... no a doufám, že to nebylo naposled wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

24

Re: prvni koncert

Hraju jen mesic takze jedine hudebni cislo jsem absolvoval diky skupine hist. sermu ve ktere ucinkuju.V pauze mezi vystoupenim nebylo co delat lidi kolem postavali , tak nekoho napadlo shodit plechy a zacit jako bubnovat , ja zacal s sefem sermovat macetou , nekdo pridal cikansky zpev a lidi cumeli . Kdyz tak premyslim ono to nebylo spatne cool

An unbreakable toy is useful for breaking other toys
0 xLajků:

25

Re: prvni koncert

První koncert v amfiku v Houštce před Sluníčkem. 400lidí, hrál jsem na basu Fredrika Janáčka, protože jsem tam tehdy svoji basu neměl- ani jsme původně neměli hrát. Bylo mi 12, ještě jsem do toho zpíval...a nebylo to moc dobrý:)

G&L L-2000e r.v. 1982, SSD NS5-CRFM, G&L L-1500, Ibanez TR-70 fretless, Warwick Streamer 1986, Marcus Precision 5
----------------------------------
EBS-1, QSC PLX-1602, 2x10" dělaná + Carvin BLT210
-----------------------------------------------------------------------------
http://www.jirkamarek.com
0 xLajků:

26

Re: prvni koncert

jorge napsal:

První koncert v amfiku v Houštce před Sluníčkem. 400lidí, hrál jsem na basu Fredrika Janáčka, protože jsem tam tehdy svoji basu neměl- ani jsme původně neměli hrát. Bylo mi 12, ještě jsem do toho zpíval...a nebylo to moc dobrý

Zjova! Tak takovyho uspechu nikdy nedosahnu, natoz tak ve dvanacti big_smile
Muj prvni koncert byl asi pred dvema nebo trema rokama. Hrali sme ve vedlejsi vesnici. Puvodne sme meli hrat jenom v nasi, ale naxe to rozkriklo, taxme si dali generalku v ty vedlejsi big_smile
Byla to mala utulna hospudka s televizi a malo mista. Bez podia. Vsechno sme si zvucili sami. No a jelikoz sme vsechny (prebrany) songy hrali doma snad uz 100x (to spis vickrat) nejen jako cviceni, ale treba pro znamy, taxme byli naprosto bez tremy (bracha uz mel par koncertu za sebou a tata jakbysmet). Takze to bylo temer bez chyb. Jen skoda, ze chlapi cumeli na focus. Byli sme ale hodne nahlas, tak z toho moc nemeli. Vetsina lidi sedela pred hospodou, pac to bylo fakt hodne nahlas. Jidlo a piti sme meli zadaca. O penize sme si nerekli. Par lidi nam to pak pochvalovalo. Ovsem co nasledovalo za dva dny v nasi vesnici, nema hranic. Ale o tom zas nekdy jindy, pac to nebyl prvni koncert big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

27

Re: prvni koncert

já hrál první koncert tři měsíce na to, co jsem začal hrát na basu-hrál jsem v kapele, kde byli v průměru o tři roky mladší než já, ale muzikálně o tři roky starší.
No už ani nevim, jak jsem to odehrál, ale byla to hrozná sláva-pár malejch dětí válej AC/DC.
(taky jsme to asi slušně zesrali, ale lidi jsou nevšímaví)

jorge napsal:

hrál jsem na basu Fredrika Janáčka

hmm

0 xLajků:

28

Re: prvni koncert

Nevím, jestli se dá mluvit o úspěchu- bylo to přeci jenom první vystoupení a na peformance moc hrdej nejsem:) Každopádně to bylo pěkný nakopnutí, když už hned od začátku si k tomu člověk "čuchne".
Jinak ta basa se mi líbila a i potom jsem ji obdivoval na koncertech Minut, tak jsem si ji musel pořídit:)

G&L L-2000e r.v. 1982, SSD NS5-CRFM, G&L L-1500, Ibanez TR-70 fretless, Warwick Streamer 1986, Marcus Precision 5
----------------------------------
EBS-1, QSC PLX-1602, 2x10" dělaná + Carvin BLT210
-----------------------------------------------------------------------------
http://www.jirkamarek.com
0 xLajků:

29

Re: prvni koncert

Muj první koncert byl v Jetu loni v červnu, hráli jsme asi 8 našich a 8 cizích (protože to bylo jenom pro známý, nechcem mít nálepku cover kapely), bylo tam asi 20 lidí ale příjemná atmosféra, pamatuju si že sem neměl ani moc trému ale docela sem to sral, asi jako doteď:-) Jo a taky si pamatuju že mi děsně záleželo aby tam přišla jedna holka a když jí v 8 večer volám tak povídá: Jo ono je to dneska?:-)

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

30

Re: prvni koncert

tyyjo muj prvni koncert? to sem hral pro 600 lidi.. fakt, nekecam, byla to skolni akce open-air ve vojanovych sadech v praze... cele sem to posral a jak jsme byli venku tak byla takova zima ze jsem mel zmrzle prsty... no vsem se to libilo, az na to ze sem to posral, a jednu pisnicku sem dokonce hral na jedinou strunu big_smile az tak skvele basove linky sem mel big_smile ted uz je to trosku jinak, ale porad zacinam... hraju rok, prvni koncert jsem mel po pul roce, coz nechapu ze jsem do toho sel... inu nastroj do ruky muze dnes vzit kazdy debil, ale podle toho to pak taky obcas vypada big_smile no a pak sem se nehorazne ozral, akorat me chytl profesor a ja dostal za 2 z chovani den pred uzavrenim znamek... hned po konciku big_smile

0 xLajků:

31

Re: prvni koncert

.primo napsal:

no a pak sem se nehorazne ozral, akorat me chytl profesor a ja dostal za 2 z chovani den pred uzavrenim znamek... hned po konciku big_smile

no to je ale neklamna znamka spravne odvedeneho Rock´n´rollu!! smile smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

32

Re: prvni koncert

Mě čeká 18.4.2008 tak pokud je nekdo z Valašského Meziříčí nebo okolí. Koncert bude ve Vidči v kulturáku:D Mame to celkem natrenovaný tak snad to někdo neposere hlavně ne já:D a snad se vyhnem takovým věcem jako odpojení kabelu big_smile

0 xLajků:

33

Re: prvni koncert

TiMy: Tak to hodně štěstí:)
Mě to čeká o den později:) Kapela už několik koncertů měla, ale můj to bude první. Linky mam teda jednoduchý, jen se bojim že hodinu v kuse trsadlem to neuhraju

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

34

Re: prvni koncert

Jojo dik moc:) ma tam byt jen 200 lidi +- tak to snad nejak zvladnu jeste kdyz k tomu zpivam:D Jinak tobe taky hodne zdaru prej je dulezite byt v klidu:D

0 xLajků:

35

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

jen 200 lidi

není to překlep? 200 lidí mi přijde na první koncert docela dost, na žádném z našich pěti zdaleka tolik lidí nebylo smile

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

36

Re: prvni koncert

Mno neni to preklep budou tam hrat jeste i jiny kapely po nas ale my hrajem prvni:D zacina to v 7 to jeste lidi nebudou tak ozrali a budou slyset ty chyby:D

0 xLajků:

37

Re: prvni koncert

heh tak to my budem hrát  buď první nebo poslední. Když budem hrát první tak na nás asi moc lidí nebude a když poslední tak asi taky ne:D No nevim. Prej tak 200 snad bude. Každopádně jestli budem hrát poslední, tak se do tý doby stihnu tak ožratr že nevim jestli to uhraju:D A jestli první tak to bude pohoda a ožeru se až pak:D
BTW: Ožralej sem zrovna ted

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

38

Re: prvni koncert

Heh to ja mam spis strach jestli to da nas druhy kytarista celkem na to kasle:( ja se ptal pro jistotu a rikal ze tak 200 lidi + pozvany kamosky ja jich beru asi 20:D Mno to ze bych se ozral to nehrozi ja sem aktivni sportovec takze alkohol mi nic nerika:) Jeste chodim aj do sboru abych zlepsil zpev bo v nekterych pisnickach zpivam druhy hlas.

0 xLajků:

39

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

ja sem aktivni sportovec

Pár koncertů a se sportem je konec...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

40

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

ale my hrajem prvni:D zacina to v 7 to jeste lidi nebudou tak ozrali a budou slyset ty chyby

Ty jo, na valachách sice lidi docela chodí, ale že by v pátek v 7 hodin bylo 200 lidí v kulturáku? No, uvidíš, třeba jo smile co je to  za akci? Fesťáček, nebo zábava?
A jinak přeju ať se vám to povede. A pro povzbuzení: na pódiu to zní skoro vždycky mnohem hůř než venku. A druhá věc: na chyby se nesoustřeď, vůbec na nich nesejde. Hrajte uvolněně a bavte se, vyzníte tak mnohem líp. i kdyby ses 20x přehmátl a 10x jste začli jinde než máte. Chyb si nikdo nevšimne: vyjma jediné chyby: bubeník nesmí přestat hrát. I kdybyste se zamotali sebevíc, nikdy to neuseknout, bicí pokračují, zase se sejdete a hrajete dál. Toto je opravdu moc důležité.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

41

Re: prvni koncert

johny:To neee ja chci ve sportu pokracovat jako uz to delam jen relaxacne ale i tak. A stejne u me vede Cola:)
pipa: No je to zabava prave ze tam nebudem jen my bude tam vic skupin. Jo taky sme nad tim tak koumali ze vic lidi bavi kdyz proste skupina hraje uvolnene, skace, bavi se s lidma a obcas udela nejakou tu chybicku nez skupina co cely cas odstoji a hraje presne.

0 xLajků:

42

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

A stejne u me vede Cola:)

Drahej koníček...Šílenost, teď musím řídit, protože náš bubeník přišel o papíry. Pořád mám žízeň, jak ty třetinky ucucávám, a pak mám dvakrát větší účet než ostatní...

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

43

Re: prvni koncert

Jeste ze mame i ridice zajisteny:)) bo tahat se s ostatnima:D

0 xLajků:

44

Re: prvni koncert

Zitra uz se bliží ten koncert. Myslíte že mam pilně trénovat dnes nebo si dát oddych?:)

0 xLajků:

45

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

Myslíte že mam pilně trénovat dnes nebo si dát oddych?

Oddych, rozhodně... čím víc budeš před koncertem cvičit, tím větší budeš mít pocit, že nic neumíš a zbytečně by ses stresoval smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

46

Re: prvni koncert

Jestě bych měl natrenovat ale jestě zpěv at to nezpívam falešně:DD

0 xLajků:

47

Re: prvni koncert

mikulik napsal:

Hrál jsem tenkrát výhradně trsátkem a třímal jsem ho tak křečovitě, že po prvních pár písničkách mi začaly dřevěnět prsty... nakonec už to trsátko neudržely, uprostřed písničky mi vypadlo a dohrál jsem to horko těžko prstama... a pak jsem se - logicky - vožral

mikulik napsal:

Hrál jsem tenkrát výhradně trsátkem a třímal jsem ho tak křečovitě, že po prvních pár písničkách mi začaly dřevěnět prsty... nakonec už to trsátko neudržely, uprostřed písničky mi vypadlo a dohrál jsem to horko těžko prstama... a pak jsem se - logicky - vožral

taky tak! bylo asi pred 5-6 lety u nas v klubu futra na soutezi kapel, skoncili sme druzi a vyhrali 2 tis.! big_smile big_smile Od te doby sem na koncertech nikdy tolik nevydelal! big_smile

Jantar bass - jo zacatky smile, Ibanez SR300DX ve světě smile
Hartke HA3500 - Od Hartke už ani suché z nosa. Warwick WCA 411,  Ibanez ATK400 = minulost sad

MM Sterling (2007), Peavey Mark III Series 300 CHS Bass + Mesa Boogie 210 diesel + Tc flashback
Music Man Club #12
0 xLajků:

48

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

Mě čeká 18.4.2008 tak pokud je nekdo z Valašského Meziříčí nebo okolí. Koncert bude ve Vidči v kulturáku:D Mame to celkem natrenovaný tak snad to někdo neposere hlavně ne já a snad se vyhnem takovým věcem jako odpojení kabelu

hehe, mě zítra taky čeká "poprvé", jen teda před invalidama, a v trochu menším počtu smile Neoznačil bych to ale ani jako koncert, jen takový vystoupení před lidma big_smile jo a zpívaní mě čeká taky (naštěstí jen jednu písničku)

'Cause choosing Cort causes crush!
0 xLajků:

49

Re: prvni koncert

Pánové, hlavně se soustřeďte na zpěv, opravdu. Hlídejte si mikrofon, důkladně dozpívávejte, žádné odklánění od mikráku v půlce posledního slova kvůli podívání se na hmatník...je to blbé psát na basovém fóru, ale opravdu na tom, jestli tam basu zahrajete blbě nebo se umáčknete, vůbec nezáleží (samozřejmě jsou vyjímky stojící jen na base, ale předpokládám že to nehrajete) a těchto chyb si mimo vás nikdo nevšimne, kdežto u zpěvu každé škobrtnutí poznat bude.
A užijte si to

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

50

Re: prvni koncert

Hlavne pred koncertem hodku walkmana,discmana,mp3player a zpivat si oblibeny songy. Je to lepsi quli intonaci.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

51

Re: prvni koncert

Tyjo tak to mam za sebou:) Skvely pocit byli tam superni lidi a na to ze to byla takova soukroma akce bylo tam pres 200 lidi a z toho tak 40 tam na nas tancilo:D Dokonce jsem pry i ciste zazpival a nejvetsi uspech meli pisne jako Znamka punku, Hrobar, Ewa farna - mels me vubec rad a nase pisen Nebe:)

0 xLajků:

52

Re: prvni koncert

Tak to gratuluju smile Mě to čeká za chvíli. Já teda ještě beru antibiotika, bubeník je dobral včera a klávesistka možná nedorazí vůbec, protože jí neni zrovna nejlíp, tak sem zvědavej, jak to ve finále bude vypadat big_smile

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

53

Re: prvni koncert

Hmm,přeji hodně moc štěstí a úspěchů...první koncert budeme mít snad příští týden v pátek na faře v Kamenici v unplugged podobě..vůbec nevim,co mám čekat,hrát budem asi pět songů a pak recitovat pár básní (jsme takhle umělecky založený big_smile ). Po asi čtyřech zkouškách to bude..prostě zajímavý smile

0 xLajků:

54

Re: prvni koncert

Dik. Jinak sem mel celkem tremu ale jak tam po chvili nabehli lidi a zacli tancit tak uplne opadla a hralo to samo:) A i kdyz sem tam udelal par chyb tak jak sem se ptal nikdo si jich nevsim:)

0 xLajků:

55

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

A i kdyz sem tam udelal par chyb tak jak sem se ptal nikdo si jich nevsim:)

Tak to je fajn,že basáci chyběli v publiku big_smile

0 xLajků:

56

Re: prvni koncert

prave ze tam byli dva smile ale prej to neslo poznat:D

0 xLajků:

57

Re: prvni koncert

tak to je nejlepší¨:-)

0 xLajků:

58

Re: prvni koncert

Za jak dlouho jste tak meli dalsi koncert po tom prvnim?:)

0 xLajků:

59

Re: prvni koncert

Tak já už to mam taky za sebou smile Bylo to naprosto v klidu, trému sem neměl vůbec, zahráli sme dobře a lidem sme se líbili, takže si nestěžuju:) Jen mě trochu mrzí, že sme hráli jako první, takže tam ještě nebylo tolik lidí a většina se neměla k nějakýmu tancování nebo pogování...

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

60

Re: prvni koncert

jééé haha smile ty hraješ s Tomášem Stíbalem! smile) Tak to ho pozdravuj smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

61

Re: prvni koncert

Jenich: No jasně:) Odkud ho znáš?

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

62

Re: prvni koncert

chodil se mnou na gymplu do třídy smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

63

Re: prvni koncert

Jo, už mi to psal, tak prej tě taky zdraví:)

Cort B4 OPM
Cort PB1L BK
Go to heaven with bass guitar
0 xLajků:

64

Re: prvni koncert

TiMy napsal:

prej to neslo poznat

Byl si vubec zapojenej? big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

65

Re: prvni koncert

Jo byl:D Ale jsem to vzdy hned opravil:D a v tom ostatnim to zaniklo:)

0 xLajků:

66

Re: prvni koncert

Tak už mám takovej hodně malej "předkoncert" za sebou.. můžu jenom říct,že na to budu mít zážitek dost dlouho smile

0 xLajků:

67 Naposledy upravil: Lukáš (18. 05. 2008 01.08:42)

Re: prvni koncert

Tak mám první jako opravdovej koncert před lidmama za sebou.. můžu říct,že před ním se stalo spoustu nepříjemností: Měli sme mít zapůjčenou masku na jednu písničku(docela se to hodilo - jmenuje se totiž Mrtvola),ale to auto,kde byla maska,bylo zrovna v servisu,takže tento nápad zpestření vystoupení padl. Hnedka na to přišla další rána - ve zkušebně mi najednou nehrálo kombo - pak sem zjistil,že je v háji pojistka(možná bouřkou - přepětím v síti,doufám,že kromě pojistky je kombo OK..),takže sem si musel šéfovat pučený kombo (ono možná líp smile to mý stojí takřka za nic). Naštěstí jsme měli hrát druhý(jak jsme se na místě dověděli),první hráli Lobo Loco (=divoký vlci nebo tak),kombinovali akustiku,bongo a basu,hráli takovou latinu i s blues - fakt fajn hudba. No pak my...co vám budu povídat,poprvý venku.. šílenost no,chyb jako mraky,naštěstí prý nebyly ven tolik slyšet,anebo se na ně posluchači nezaměřovali,štvalo mě to ale fakt hodně. Na pódiu trochu echo ode zdi(jedinej problém sálu). Naštěstí sem měl ty písničky,co hrajem,tak trochu naposlouchaný a tak sem věděl i sám bez ostatních nástrojů,co mám zhruba hrát. Horší ten můj zvuk na pódiu - slyšel sem se teda dost mizerně(hrál sem přes pučený Warvick Sweet - asi přes 100W a jinak docela dobrý kombo),hlavně co šlo ven a to sem to měl na půlce hlasitosti a pak sem to zkoušel zesílit. Možná to bylo tím,že bylo naklopený a basy se tolik nenesly.
Jinak koncert docela fajn,jako první a pamatuju si z něj hlavně ten začátek (šílenej) a konec(to sme dávali přídavek,protože máme málo songů,tak sme opakovali),to už mě to docela bavilo a chyb bylo míň.
Potřeba víc zkušeností - čím víc,tím líp smile

0 xLajků:

68

Re: prvni koncert

Kongratulacijón, vítej do klubu smile

To si všechno časem sedne smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

69

Re: prvni koncert

Hlavně zítra musím sehnat 300mA pojistku big_smile nebo co nejdřív..dneska sem složil úspěšně maturitu,tak se budu asi dost opájet úspěchem smile

0 xLajků:

70

Re: prvni koncert

Taky mně to čeká: http://www.gogoklub.com/date/2011/04/30/ jakožto s kapelou The Reall.

Mám z toho docela strach, protože dneska jak jsme měli menší předvystoupení pro 10 lidí (s tím, že v GoGo klubu jich bude tak 150..). První písnička se nám rytmicky rozsypala, bubeníkovi praskla a ulítla palička, tak jsme museli začít znova. A když jsem cítil ty pohledy najednou se mi třepala ruka jak sulc a myslel jsem na to, že už to dál snad neodehraju big_smile Pak už to bylo celkem vpohodě a nejvíc jsem se uvolnil když se mě zeptali posluchači jak dlouho na basu hraju a něco brblali tak jsem si řek, že už to víc posrat nemůžu jen zlepšit. A stalo se, poslední s enám povedla, uvidíme co přinese gogo klub smile    Jo kdo by chtěl, tak se zastavte ve Znojmě na čarodky, mimo nás lam tam budou i docela dobrý dvě kapely.

May The BASS be with you!
http://www.userbars.com/i/376028.png
http://www.userbars.com/i/503321.png
0 xLajků:

71

Re: prvni koncert

Ty vole, to dáš :0) Poprvý je to vždycky mazec :0)

CORT B4 OPB + Laney RB4
Jsem amatér a jsem na to hrdej cool
Snažím se působit ve skupině Blue Spirit Bazaar
0 xLajků:

72

Re: prvni koncert

Hehe, díky...nejhorší je, že jsem jim před chvíli psal, že se na ně možná po koncertě vyseru, protože jim technicky nestačím a chybí mi tam důvěra v kapele....ale to už jsem OT smile

May The BASS be with you!
http://www.userbars.com/i/376028.png
http://www.userbars.com/i/503321.png
0 xLajků:

73

Re: prvni koncert

Ty vole, takovouhle blbost jsem taky udělal a pak mě to dva roky sralo, naštěstí se rýsuje novej projekt :0)

CORT B4 OPB + Laney RB4
Jsem amatér a jsem na to hrdej cool
Snažím se působit ve skupině Blue Spirit Bazaar
0 xLajků:

74

Re: prvni koncert

Basák.Venda napsal:

Ty vole, takovouhle blbost jsem taky udělal a pak mě to dva roky sralo, naštěstí se rýsuje novej projekt :0)

Mám zálozžní bluesovou kapelu, ve který se cítím mnohem líp...jen..nemá takovej potenciál no smile

May The BASS be with you!
http://www.userbars.com/i/376028.png
http://www.userbars.com/i/503321.png
0 xLajků:

75

Re: prvni koncert

První koncert ... všichni začali hrát a já nic. Teda aparát nic, zapomněl jsem ho zapnout. Byla to lampová MV3 , takže jsem v tu chvíli zjistil jak dlouho se lampy žhaví. Je to kurevsky pomalu  smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

76

Re: prvni koncert

důležitý je nebrat to tak vážně, ber to jako zábavu se vším všudy. Něco se vysere ? Zasměj se tomu.....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

77

Re: prvni koncert

karadam napsal:

Byla to lampová MV3

Jé, na to jsem taky chvíli hrával  big_smile  redukci jack-pětikolík a jelo to!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

78

Re: prvni koncert

jak kdyz sem hral prvni koncer pred par znamima tak sem se taky strasne stydel a byl nervozni... v te dobe sem hral jeste trsatkem takze kdyz sem naklusal na podium tak mi po prvnich 3 uderech vypadlo z ruky a ja se pronej zohnul... vsichni vsak delali ze to nevideli takze spokojenost big_smile

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

79

Re: prvni koncert

Musím se taky se satisfakcí pochlubit se svým prvním koncertem. Hráli jsme s kapelami The Hydes a A banquet, což jsou na poměry Znojemského hudebního klubu GoGo hodně známé kapely smile Začínali jsme první asi v deset, takže jsme měli štěstí. Zvukař byl skvělej, došel, že oproti kytaře nejsem skoro slyšet a že to musíme spravit, protože basa tvrdí muziku, kytaristovi naopak řekl, že mu to ani nemusí zvučit, jak to je nahlas big_smile První písnička se nám povedla a po tom potlesku z nás spadla nervozita, takže zbytek koncertu dopad suprově smile Povedlo se a spousta chvály všude, mám radost smile

May The BASS be with you!
http://www.userbars.com/i/376028.png
http://www.userbars.com/i/503321.png
0 xLajků: