1

Téma: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Čau. Prosím potřebuju poradit. chci si koupit mulťák, ale nevim jakej můžete mi někdo poradit prosím. přemejšlím mezi BOSS ME20B a ZOOM 2.1u. Ale kdyby někoho napadlo něco jinýho bránit se nebudu. jen mám limit do 5500,- Kč. dík

za radu  cool

0 xLajků:

2

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

zalezi co od toho cekas, zoom ma navic bubenika a nahravani do pc, boss zase muze zapinat a vypinat jednotlive efekty zvlast.

jinak urcite tady o tech multacich uz bylo neco napsano, tak pohledej.

0 xLajků:

3

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

koukal jsem na to. je toho tady fakt hafo, ale nedozvěděl jsem se kterej efekt by mi z toho dostal nějakej pořádnej rockovej zvuk něco přes kompresor nebo imitaci lampy. něco takovýho. nevim si rady

0 xLajků:

4

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

tak na jeden zvuk nepotrebujes multak. mrkni treba tady na to,kdyz uz to tu dneska propaguju big_smile

http://www.youtube.com/watch?v=Xr8kdWpB3U4 v 0:07 zapina

0 xLajků:

5

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Deny napsal:

koukal jsem na to. je toho tady fakt hafo, ale nedozvěděl jsem se kterej efekt by mi z toho dostal nějakej pořádnej rockovej zvuk něco přes kompresor nebo imitaci lampy. něco takovýho. nevim si rady

Pokud jde "jen" o tyto dvě věci, tak bych se asi podíval po tomhle http://kytary.cz/ashdown-dual-band-compresor/HN107376/ a tomhle http://kytary.cz/ashdown-james-lomenzo- … /HN107379/  Zkušenosti s nimi nemám, ale vzhledem k tomu, že spolutvůrcem je vlastně spoluautor  GP 12 SMX od T.E. ,  tak to rozhodně stojí za odzkoušení.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

6

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

chlapy tak teď jste mi nasadili brouka do hlavy. ohledně efektů jsem uplnej lajk, takže vůbec nevim a nechám si od vás poradit.

co by teda bylo uplně "nejelpší" k tomu abych dostal z mojí hlavy (Behringer BX4500H - což neni žádná sláva) pořádnej zvuk, kterej by byl použitelnej i na větších akcích. myslim tim věci jako je eliminace brumu, případně aby to nezreslovalo tóny a aby to prostě hrálo pořádně - nadupanej čistej zvuk.

dík

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Aidamos (24. 02. 2011 18.33:39)

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Deny napsal:

co by teda bylo uplně "nejelpší" k tomu abych dostal z mojí hlavy Behringer BX4500H pořádnej zvuk

lol  lol  lol  lol

Nejlepší by byla nová hlava. Efekty to moc nespravíš. Z Behringera žádným efektem Ampega nebo Mesu neuděláš.

Deny napsal:

ohledně efektů jsem uplnej lajk

http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8362

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

no tak jestli chces cisty zvuk,tak na to prece efekt nepotrebujes big_smile

0 xLajků:

9

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

to je mi jasný. jde o to, že teď prsotě nejsou prachy na to abych si koupil něco pořádnýho. pořád ještě studuju a prachy prsotě nejsou . mám zálusk na trace elliota ale to je otázka tak dvou let.
teď potřebuju něčim nakopnout behringera aby něco ze sebe dostal

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: karadam (24. 02. 2011 18.41:43)

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Deny napsal:

chlapy tak teď jste mi nasadili brouka do hlavy. ohledně efektů jsem uplnej lajk, takže vůbec nevim a nechám si od vás poradit.

co by teda bylo uplně "nejelpší" k tomu abych dostal z mojí hlavy (Behringer BX4500H - což neni žádná sláva) pořádnej zvuk, kterej by byl použitelnej i na větších akcích. myslim tim věci jako je eliminace brumu, případně aby to nezreslovalo tóny a aby to prostě hrálo pořádně - nadupanej čistej zvuk.

dík


Á-ha! Nevím jaký máš box a co Ti vlastně leze z basy, ale já bych doporučil nejdříve prověřit základní řetězec : basa - hlava - box. Zkusit třeba půjčit jinou basu a svoji vyzkoušet na jiný aparát . Včetně šňůr a pokračovat dál až k boxu. Někdy stačí vyměnit šňůru a HLE! ono to najednou hraje. I když s tím Bohoušem nevím, nevím, pokud je basa v pořádku, tak bych viděl problém spíš tam. - teda jako u BX4500H

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

11

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

efekt na "lepsi zvuk" neni a pokud presne nevis, co od toho chces, tak to budou spis vyhozene prachy  sad

0 xLajků:

12

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Neznám všechny možnosti toho Behringera , ale pokud by mohl fungovat pouze jen jako konec , pak by možná toto http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum bylo řešení v rámci Tvých finančních možností.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

13

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

jasný že jsem zkoušel různý varianty. boxy mám 3 jeden behringer(docela slušenej- hliníkový repro), druhej dělanej - největší masakr 4x10" eminence beta 1000W. hrálo na to už hodně lidí a všichni si to pochvalovali.

k tý hlavě- behringera na mejch bednách sem měl vyměněný už za hartke, trace elliot, swr a hocke. když tam byl trace tak to hrálo luxusně ale zbytek pořád takový stejný jako behringer. kabelů už jsem měl taky 3 p*dele a hraju teď na jedny a v pohodě a basa je taky v pohodě je to cise cort- imitace precision bass, ale na tu nadávat nemůžu. hraje krásně i ve studiu. takže nevim.

potřebuju jen nakopat behringera aby zahrál pořádnou basu a nevim jak

0 xLajků:

14

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

myslíš, že by ten trace elliot pomohl?

0 xLajků:

15

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Myslím, že jo, podler mne je u Behringera především průser u preampu. Znám pár lidí, kteří jsou s jejich powermixem a komby pro klávesy spokojený. U těch kláves určitě, protože tam potřebuje prohnat už zpracovaný signál.
Ale určitě ještě zapátrej, zda ta hlava jde opravdu použít jen jako konec. Nevím jestli by pro tyto účely šel použít vstup RETRUN z efektové smyčky.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

16

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

kouknu na to. děkuju moc cool

0 xLajků:

17

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Hej Deny, ja mam toho Zooma a jsem s nim velice spokojen. Umi to ruzny simulace/zkresleni i ekvalizery a treba ten TE sound tam taky je...takovy hutny hluboky.. A btw k tomu zacatku, myslim ze je mnohem lepsi menit jednim dupnutim na pedal cely zvuk, nez zdlouhave po jednom prehazovat samostatne efekty....

***
0 xLajků:

18

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

rozhodně nedoporučuji bosse, prodal jsem ho a vrátil se ke starému korgu ax nevím kolik
ale zase někomu by mohl vyhovovat..tak nevím

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

19

Re: multiefekt BOSS ME20B nebo ZOOM 2.1u ?

Hošku hele, já mám toho Zooma a upřímě, na ty efekty jej ani nevyužiju... Použiju z něj max. tak možná tu ladičku, metronom a kompresor...

Ale řeknu Ti, co s tím dělám já, když taky nemám pořádný aparát:

Co teda na koncertech HLAVNĚ využívám, je zvučení přes linku... Ten Zoom má i XLR výstup, přes ten pouštím ničím nenarušený zvuk přímo ven, před multieffektem mám navíc zapojený ještě konkrétně "BOSS ODB-3 BassOverDrive", na němž si zvuk upravuju, no a kombo používám jen jako odposlech... A to už mi je potom jedno, jaký má moje kombo zvuk, když venku je zvuk "libový" (a za zvuk basy jsem byl už několikrát pochválen - kompresor navíc dělá své)... ;-)

Ale nechci se tím někoho třeba dotknout... Na pořádný aparát hold nejsou prachy a takto to já osobně řeším...

http://www.am-studios.wz.cz/zdroj/ikona.png→ Jsem BassTard... cool wink

http://bandzone.cz/fan/merca
0 xLajků: