1

Téma: Struny Musedo 0,45

Pár postřehů ohledně strun, které jsou za dobrou cenu (229Kč - Hudební nástroje Skotnica ve FM).

Vypadají takto:
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d.a.l.i-260211-205320-musedo.jpg

Materiál - viz obal.

Po natažení - starý dobrý 30 let starý precl s krkem jak špalek se pěkně prohnul - struny jsou pekelně tvrdé. Co mě na první zkoušce "potěšilo" - dynamika byla mizerná a měl jsem pocit, že z tohoto pohledu hraju na Skvéra. Na další akci se struny asi trochu omlátily a hrálo se na to docela normálně (s ohledem na to, že jsou opravdu tvrdé a člověk musí více zabrat). Pak uběhlo pár týdnů, asi 2 vystoupení, 3 zkoušky a konstatoval jsem, že i ve folkové sestavě mě výsledek zvukově neuchvacuje. Neměl jsem je ani měsíc a nestýská se mi po nich ani trochu.

Následovala výměna opět za DR (tentokrát Neon smile, je to sto a jedno.

Závěr - dle ceny vypadají zajímavě pro začínající a občasné hráče. Výdrž mě neoslovila (ale nemajetný basák by toleroval více), co pro začátečníka vidím jako podstatnější mínus - struny jsou opravdu dost tvrdé. To si už raději připlaťte za Warwicky nebo třeba Weltony, popř. zrovna kvalitní struny, které vás nebudou zvukově deptat tak brzo a ve finále vyjdou (i díky smysluplnosti vyvařování, čištění, apod.) i celkově cenově lépe. Kopytova DR jsou za dobrou cenu a skousnul jsem je na base 3/4 roku nižšího středního vytížení, kdy stále nebyly tragické.

Hodnotím známkou 4.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: