1

Téma: zrychleni pravacky

jak zrychlit brnkani dvema prsty? vim ze se musi cvicit ja jen jestli nato nemate nejakej treningovej postup nebo figl

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

2

Re: zrychleni pravacky

asi jenom trening big_smile ja kdyz nehraju treba tejden a pak mam zahrat neco rychle prstama tak saham hned po trsatku...

0 xLajků:

3

Re: zrychleni pravacky

heh ja si koupil posilovací kolečko big_smile je to asi naprd ale je to sranda big_smile že by mi jako zesilily prsty...ale co třeba zkusi hrát 3 prstama jako Alex Webster http://www.youtube.com/watch?v=K3tTp7tgAbI  smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

4

Re: zrychleni pravacky

cvičit, cvičit, cvičit.. a zrovna rychlost prstů mi příjdě nejvíc v pohodě, protože je to nejrychlejší.. Aspoň já se něco od maidnů nacvičil za pár hodin tu rychlost a od té doby nemám problém. Ale zase se to rychle zapomene, takže je to si myslím nejvíc o pravidelnosti cvičení.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

5

Re: zrychleni pravacky

cvič s metronomem začínej pomalu a postupně zrychluj dávej si záležet na přesnost a až to bude ok tak zrychli. Taky občas střídej různé rytmické vzorce, triloy a tak. jinak poctivost důslednost důslednost a ještě jednou důslednost

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr
0 xLajků:

6

Re: zrychleni pravacky

este mi docela pomaha kdyz si obcas ostriham nehty, hned to de rychleji big_smile

0 xLajků:

7

Re: zrychleni pravacky

Pravidelně cvičit a postupně se rozcvičovat, až budeš mít zahřátý svaly, jinak to vede na křeč a ta ničí..

0 xLajků:

8

Re: zrychleni pravacky

Když chceš brnkat rychle, nauč se to nejdřív pořádně pomalu. Jak píše zneuživatel - pomalá tempa, ale pečlivě a až ti to půjde, zrychluj. Plus můžeš zkusit chvílema sprintovat jak nejrychleji ti to půjde, klidně rytmem "brambory do sklepa". Sníží ti to frustraci z 60bpm a protáhneš se.  smile Anebo jestli chceš opravdu rychlost tak se nauč brnkat třema, čtyřma prstama. 2x víc prstů = 2x nižší námaha smile

0 xLajků:

9

Re: zrychleni pravacky

Argo22 napsal:

jak zrychlit brnkani dvema prsty?

Většinou nebývá ani problém v tom, že by někomu nešlo rychle střídat ukazováček s prostředníčkem, ale v souhře pravačky a levačky. Že prsty pravačky brnkají rychleji, než levačka hmatá. Takže metronom a.... žáno wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

10

Re: zrychleni pravacky

Já sem po něčem podobným před pulrokem bádal taky. Kámoš na mě vybaf, že budeme hrát Blackmetal a já se měl naučit trioly 240. Sem nejdřív nechápal co to jako je, tak sem to hrál 3ma prstama prostě takovým jakoby skluzem všech po struně. Hodně a hodně sem cvičil tak tu techniku Webstera, ale nakonec sem se docvičil k tomu, že hraju ty trioly 240 nakonec prstama jen dvouma. Ted' občas potřebuju i větší rychlosti, tak cvičím zas tu Websterovu techniku. Ono to zrychlení příde samo, chce to fakt jen cvik, je dobrý to třeba skombinovat is nějakýma pavoukama na levačku, at' ty ruce potom běhaj nastejno. Třeba levačka mi někdy pravou nestíhá big_smile.

0 xLajků:

11

Re: zrychleni pravacky

A jseš si jistej, že hraješ trioly v tempu 240 BPM? :-D

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

12

Re: zrychleni pravacky

Taky bych chtěl znát odpověd.

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

13

Re: zrychleni pravacky

Ted' na to koukám, nejsou to přímo trioly, blbě sem to asi pojal, ale je to takle, jsou to v 4/4 taktu 4 části skládající se z 2 šestnáctin a 1 osminy (1 doba) a v tempu 240 to je. Takže vlastně 3 tonu za jednu dobu v tempu 240. Takový hodně ,,odfláklý,, trioly nebo jak to mam nazvat, ale střelba to opravdu je...

0 xLajků:

14

Re: zrychleni pravacky

Spíš by postačil screen(jistě hraješ podle GP)

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

15

Re: zrychleni pravacky

Argo22 napsal:

jak zrychlit brnkani dvema prsty? vim ze se musi cvicit ja jen jestli nato nemate nejakej treningovej postup nebo figl

Já si odjakživa klepu prstama do stolu (jen pravačkou)  big_smile

0 xLajků:

16

Re: zrychleni pravacky

tady je screen jak to vipadá:
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/medek.h-250211-164740-asdasd.jpg

0 xLajků:

17

Re: zrychleni pravacky

Před pár lety jsem dostal někdy či k něčemu tzv. čínské koule http://www.volny.cz/m-musil/koule.htm Nakolik věřit či nevěřit je téma pro jiné fórum nebo aspoň rubriku. Ovšem jako cvičební pomůcka na trénování prstů, když člověk nemůže hrát na basu, je to v každém případě skvělý. Jak pro pravačku , tak levačku. Někdy mému okolí vadí trochu cinkání, ale mě ne. Samozřejmě to není na cvičení rytmiky, na to je lepší ono ťukání do stolu, jak píše bassbeast. Jen se mne pak někdy ptají, proč jsem nervózní, že ťukám do stolu a podupávám nohou. Prostě neslyší to co já v hlavě, že ?  big_smile  Třeba Black Sabbath - Children of the Grave - což je na cvičení triol přímo ideální věc. Pro basu určitě.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

18

Re: zrychleni pravacky

Medek.H napsal:

tady je screen jak to vipadá:

A to zahraješ dvěma prstama?...no, jestli to zní, tak teda respekt

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

19

Re: zrychleni pravacky

karadam napsal:

Jen se mne pak někdy ptají, proč jsem nervózní, že ťukám do stolu a podupávám nohou. Prostě neslyší to co já v hlavě, že ?

To je přesně i můj problém!  big_smile
Taky v tý hlavě mám mraky věcí a musím je každou chvíli ventilovat pomocí prstů nebo nohou... To je daň za lásku k hudbě - čím víc toho naposloucháš, tím větší "nervák" jsi, ale co, hlavně že dušička má klid, že jo?   wink

Medek.H napsal:

tady je screen jak to vipadá:

Já si taky myslím, že tohle je ukázková práce pro tři prsty... na pohodu, bez křeče.

0 xLajků:

20

Re: zrychleni pravacky

D.V.B. napsal:

A to zahraješ dvěma prstama?...no, jestli to zní, tak teda respekt

S dvouma prstama to jde, ale ještě mi to drhne, třeba na žkoušce když hraju třeba ty 2 hodinky a rozehraju se, tak se to dá a docela to zní. A hlavně to hraju většinou podladěnej v cis, tak je struna povolnější a v tom je to taky, ale třema prstama v Ečku neni problém.

0 xLajků:

21

Re: zrychleni pravacky

jeste sem bych potreboval pomoct s touhle  pisnickou.... http://www.youtube.com/watch?v=3Ewee3FIV5M jedna se me o tu vyhravku co nasleduje po tom A,F,G ... a pak bych potreboval help s prvni casti podkresu pod solo kytary... predem diky...

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: karadam (25. 02. 2011 18.57:47)

Re: zrychleni pravacky

Argo22 napsal:

jeste sem bych potreboval pomoct s touhle  pisnickou.... http://www.youtube.com/watch?v=3Ewee3FIV5M jedna se me o tu vyhravku co nasleduje po tom A,F,G ... a pak bych potreboval help s prvni casti podkresu pod solo kytary... predem diky...

Ale néééééééééééé než Ti dát rybu, dám Ti návod na rybaření. Na tuhle věc stačí bohatě uši. Možná si sežeň origoš skladby - The Hooters - Johnny B  , tam je basa přeci jen čitelnější. Ovšem stáhnout harmonii pod tím sólem by neměl být nějak velký problém. Ale pokud se Ti to do třech minut nepovede, tak zkus zagůglit a najít nějaké tabulatury .

P.S. Je to v Amol , žádné zvěrstvo  smile

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Tékys (25. 02. 2011 19.01:18)

Re: zrychleni pravacky

Říkam Johnny B, akorát jinej text. Nebo prázdnej byt od Berty. Někde najděš akordy i GP.

EDIT: Pozdě big_smile

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

24

Re: zrychleni pravacky

hej dekuji kluci rikaly ze to je na neco predelavka ale nemohli jsme zjistit naco tak dekuju

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků: