1

Téma: Aguilar Amplification

Už je mi to lehce hloupý, fur tady zakládám nějaký EBS a ESP a EPS a BSP kluby, ale je to opravdu kvůli tomu, aby informace o značkách, případně diskuze k nim byly +- přehledně na jednom místě. A o Aguilaru tu není prakticky nic, vyjma GeraldoFuitův preamp, sám jsem se o tom přesvědčil když jsem musel kontaktovat tady kluky, co Ag maj, mejlem. Takže... Agilár!

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-230909-164424-img_0124.jpg

Takže, zkušenosti se značkou, zákaznickou podporou, jejíma produktama, co máte, co jste se zlostí prodali a tak..? Ať tu nemelu sám, samozřejmě pak taky přidám svojí trošku, ale nechci tu víst monology.. Co, Ausländere, premku, Jarmilo?

0 xLajků:

2

Re: Aguilar Amplification

zdravím milce agilárů..z preampů jsem měl dlouho políčeno na alembic f1x a swr grand prix, nakonec mě dostal aguilar db659. Je to starší typ, 2x 12AX7 (saturace + eq), tři korekce EQ treb-mid-bass, bright-deep switch, paralel-seriová smyčka. Charakterem tlustý ale čistý zvuk, který se dá i docela dobře nakreslit..trochu jsem zpočátku zoufal nad nedostakem mých oblíbených bezpražcových středů (mid je centrován na 400Hz, řeším externím eq), ale v podstatě už s korekcema narovno je zvuk pravdivý a použitelný. Bezva linkový výstup, spolehlivost doufám zostane ok, jak se sluší na aguilárek..jednoduchý vzhled..je to miláček.

Zde jest můj bazmek ještě bez Krampery/se starým ampežem 410. Omlouvám se za kvalitu fota, časem dodám lepčí (estetický dojem při pohledu na moj gear neřeším:-))), je mi to buřt, musí to jenom HRÁT:-)) )


http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/2/2613/2613953_a34821da1ba294c7ea4615f3b9ad8656/images/bazmek.jpg

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

3

Re: Aguilar Amplification

a do rici, obrázek se nezdařil

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

4

Re: Aguilar Amplification

Opraveno smile

viz http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?id=5877

0 xLajků:

5

Re: Aguilar Amplification

Diky, jsem dřevo :-)

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

6

Re: Aguilar Amplification

Jinak děkuju za první vlaštovku v tomhle tématu.

Já bych rád připojil svojí zkušenost s Aguilar zákaznickou podporou. Než jsem koupil AG500, psal jsem do Aguilaru, jestli je možný nějak interně řešit volbu napájení 120/230V- během několika hodin mi přišel perfektní fotonávod, který kabely uvnitř přepojit(jsou tam takový nasouvací konektory), samozřejmě s doporučením obrátit se na aut. servis a eště líp- koupit oficiální distributorskou cestou u nás v ČR.

Takhle nějak si představuju CS.

0 xLajků:

7

Re: Aguilar Amplification

no a jak jsi zatím spokojený/nespokojený ?????

0 xLajků:

8

Re: Aguilar Amplification

Zatim nadmíru- ale absoloval jsem s nim jednu zkoušku a jeden koncert, což je málo na to, abych ho tu vychvaloval do nebes(chci se zdržet těch soudů z prvotního nadšení). Ještě jsem nenašel, co by mi vadilo. Však já poreferuju, až si ho víc ošahám. Žádný zklamání se nekoná, naopak. Je to super apec.

0 xLajků:

9

Re: Aguilar Amplification

davidak napsal:

Žádný zklamání se nekoná, naopak. Je to super apec.

tak to jsem moc rád! Hlavně aby dojem zůstal smile Hlavně gain toho zesilovače může udělat super pilu!

0 xLajků:

10

Re: Aguilar Amplification

Lmn13 napsal:

ty hele Davide myslis ze by si me mohl preposlat ten tvuj mail i s tou jejich odpovedi?.. dik

máš to tam, padrino. taky uvažuješ a AG?

0 xLajků:

11

Re: Aguilar Amplification

Ausländer napsal:

Hlavně gain toho zesilovače může udělat super pilu!

Doufam, ze to neni OT, mam 500SC smile
Chtel jsem se jen zeptat, jestli pouzivate prebuzeni gainu jako zkresleni? Nejni to trochu prasarna, vuci tomu ampu? Dik moc!

Fodera Emperor 5, Sandberg California JM5 Custom, Pele (fretless)
Aguilar 500SC
Epifani UL-310
EBS Taurus
0 xLajků:

12

Re: Aguilar Amplification

nee takhle to nepoužívám, na to je vhodný ten dvoukanál - nebo to nakombinovat se zkreslením v podobě krabky atd...  jednou na ten můj aparát hrál basák z jiné kapely (koncert kdy tahat dva aparáty bylo zbytečné) a přebudil to hodně - ten zesilovač byl pak docela horký - rozhodně víc než normálně když na to hraju se svým nastavením,, ale nemyslím že by se s tím mohlo něco stát...

0 xLajků:

13

Re: Aguilar Amplification

Ufff, uz jsem se lekl... smile
Jinac jeden postreh, alespon pro moje prsty + Sandberg: nejlepsi zvuk mi dava, kdyz uplne otocim koncovym masterem, mam pocit ze jak se zatizi a poradne najede, dava (kdyz se i prstama povede) brutalni rany, i potichy (gain na malo...)

Fodera Emperor 5, Sandberg California JM5 Custom, Pele (fretless)
Aguilar 500SC
Epifani UL-310
EBS Taurus
0 xLajků:

14

Re: Aguilar Amplification

Ta teplota je zajímavá věc- ani po 2h hlasitýho hraní zesik prakticky nehřál, což mi přijde parádní, když uvážim, že má jen pasiv chlazení. Eden má chlazení taky vymyšlený dobře- větrák se točí, jen když je opravdu potřeba, při potichym hraní vůbec, při hoodně velkym zahřátí pak zesik snižuje výstupní výkon, dokud se čidla zase neochladěj(to se mi ale ještě nestalo).

0 xLajků:

15

Re: Aguilar Amplification

premek napsal:

Jinac jeden postreh, alespon pro moje prsty + Sandberg: nejlepsi zvuk mi dava, kdyz uplne otocim koncovym masterem, mam pocit ze jak se zatizi a poradne najede, dava (kdyz se i prstama povede) brutalni rany, i potichy (gain na malo...)

To je dobrá vec,vtedy je amp dost dynamický,tiež si rád dávam viac masteru a upravujem gainom smile aj staré celolampy mali iba "gain" takže to pracovalo ako to robíš ty,a hralo to super.

Inak AG by som chcel minimalne vyskušat,len keby to niekde mali tongue

0 xLajků:

16

Re: Aguilar Amplification

Asi před půl rokem jsem se v Music City zamiloval do Aguilaru, kdyz jsem do pětistovky zapojil bezpražcového Skvajera. Od té doby přemýšlím jak se k nějakému Aguilaru dostat. Neumím šetřit, takže jediné možné řešení je Tone Hammer.
Jsem zvědav co z toho bude, spojení  Jazzbass special ( Japan )- Tone Hammer - Hocke BG210.
Většina byla překvapena co leze z Hockeho. Teď by to mohlo být ještě o něco lepší.

B.

0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Ausländer (05. 10. 2009 14.10:13)

Re: Aguilar Amplification

Bumbička napsal:

Asi před půl rokem jsem se v Music City zamiloval do Aguilaru, kdyz jsem do pětistovky zapojil bezpražcového Skvajera. Od té doby přemýšlím jak se k nějakému Aguilaru dostat. Neumím šetřit, takže jediné možné řešení je Tone Hammer.
Jsem zvědav co z toho bude, spojení  Jazzbass special ( Japan )- Tone Hammer - Hocke BG210.
Většina byla překvapena co leze z Hockeho. Teď by to mohlo být ještě o něco lepší.

B.

malá rada - zapojíš-li tone hammer touhle cestou: basa - tonehammer - efect return na zesilovači (nikoliv input) tak tím vyřadíš ekvalizaci na Hockem a bude fungovat jen jako koncák - ekvalizace ti tedy pojede z tone hammeru a hocke se postará o zesílení - dostaneš tak "aguilar zvuk" - kdysi jsem takhle řešil se Sansampem od Tech21 akce kde jsem nehrál na vlastní aparát a vždycky jsem měl zvuk podle sebe, dokonce jsem takhle pak hrál i přes vlastní aparát..... mělo by to fungovat!!!!

0 xLajků:

18

Re: Aguilar Amplification

Ausländer napsal:
Bumbička napsal:

Asi před půl rokem jsem se v Music City zamiloval do Aguilaru, kdyz jsem do pětistovky zapojil bezpražcového Skvajera. Od té doby přemýšlím jak se k nějakému Aguilaru dostat. Neumím šetřit, takže jediné možné řešení je Tone Hammer.
Jsem zvědav co z toho bude, spojení  Jazzbass special ( Japan )- Tone Hammer - Hocke BG210.
Většina byla překvapena co leze z Hockeho. Teď by to mohlo být ještě o něco lepší.

B.

malá rada - zapojíš-li tone hammer touhle cestou: basa - tonehammer - efect return na zesilovači (nikoliv input) tak tím vyřadíš ekvalizaci na Hockem a bude fungovat jen jako koncák - ekvalizace ti tedy pojede z tone hammeru a hocke se postará o zesílení - dostaneš tak "aguilar zvuk" - kdysi jsem takhle řešil se Sansampem od Tech21 akce kde jsem nehrál na vlastní aparát a vždycky jsem měl zvuk podle sebe, dokonce jsem takhle pak hrál i přes vlastní aparát..... mělo by to fungovat!!!!

To musí fungovat smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

19

Re: Aguilar Amplification

Dbré vědět. Jen Hocke BG210 je jednoduchost sama. Efektová smyčka chybí. Na koncertech by to teoreticky mohlo řešit ten přepínač na výstupu linky. PRE a POST, ale ruku do ohně za to nedám. A na tom Tone Hammeru je taky linkový výstup. Tož nevím. Kdyžtak bude zvuk Hoguilar

0 xLajků:

20

Re: Aguilar Amplification

Bumbička napsal:

Dbré vědět. Jen Hocke BG210 je jednoduchost sama. Efektová smyčka chybí. Na koncertech by to teoreticky mohlo řešit ten přepínač na výstupu linky. PRE a POST, ale ruku do ohně za to nedám. A na tom Tone Hammeru je taky linkový výstup. Tož nevím. Kdyžtak bude zvuk Hoguilar

zajed za ing. Hockem a smyčku za mrzký peníz přidělá, myslím že by to neměl být problém

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: Aguilar Amplification

Kubš napsal:

ajed za ing. Hockem a smyčku za mrzký peníz přidělá, myslím že by to neměl být problém

to zaprvé a zadruhé - linkový výstup na tone hammeru je naprosto v pořádku - bez něj by to ani nešlo....

0 xLajků:

22

Re: Aguilar Amplification

Chtěl bych poprvé veřejně pochvílit Agilár- Mám teď ve zkušebně jen jednu bednu a hlavu a ono to stačí! Pokud se hraje alespoň trošku rozumně(nojo takovej funko-rocko-popík), je to naprosto v pohodě. Zvuk je krásně čitelnej a příjemnej, mixem prolejzá bez sebemenšího problému a ve výkonu furt cejtim rezervu.. takhle nějak jsem si to představoval. Samozřejmě, zdi neboří a nohavice vlajou jen ve spodních patrech(ta bedna je hodně nizoučko u země), takže na nějakej metloš ne, ale pro mě.. Poměr velikost/výkon je úžasnej.

0 xLajků:

23

Re: Aguilar Amplification

davidak napsal:

Poměr velikost/výkon je úžasnej.

super! smile

0 xLajků:

24

Re: Aguilar Amplification

Zdravim,
kdyz to tady tak procitam, tak se taky pridam, prave mam na ceste Aguilar AG 500, jede az ze statu a uz se nemuzu dockat az dorazi, hlavne jsem zvedavej jakej bude zvuk, protoze nezustalo dost penez tak jako box budu pouzivat asi 8 let staryho Hocke 200, ale budu doufat, ze to bude fajn, jinak jeste k technicky podpore Aguilaru - nemuzu si stezovat, odpovidaj pomerne rychle a hlavne na to na co se clovek ptal a jsou i ochotny, dokonce mi poslali i schema jak to predratovat aby to fungovalo i v evrope.

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

25

Re: Aguilar Amplification

Mno, stacilo aby sis o to schema rekl Davidakovi wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

26

Re: Aguilar Amplification

To bych se nejdriv musel naucit cist - nejak mi ten davidakuv prispevek utek smile

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

27

Re: Aguilar Amplification

Tak uz mi dorazil a hned jsem bezel vyzkouset ho do zkusebny, je to fakt skvely zesilovac a ten zkreslenej kanal je fakt bomba, clovek si s nim uzije hodne legrace, hlavne kdyz pak basa zni jako kytara big_smile

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

28

Re: Aguilar Amplification

Přátelé i já bych se s Vámi rád podělil o mou radost. Bedny Aguilar (112) mám už dlouho, ale až před pár dny jsem si k nim konečně pořídil origo hlavu. Moje pocity jsou prozatím dosti zkreslené, protože včera jsem absolvoval svoje první hraní s ní (navíc v Nároďáku na Smíchově, kde je zvuk nic moc), ale i tak jsem v příjemné agónii. Zvuk je velmi průrazný, drsný a syrový. Těžko to popsat, ovšem při porovnání s Ampegem, který teď pláče doma na polici:) je to úplně jiné, Ampeg byl proti tomu kotě:D.

Rád bych doplnil pro Ty,co to zajímá, pár faktů ohledně přepojení ze 110V na 230V. Jde to úplně v pohodě, zvládneme se schématem sami doma. Jediná věc, která mi nesedí, je to, že ve schématu píšou, že se má použít pomalá pojistka 3,5A, takovou ovšem u nás neseženete (nebo alespoň já nesehnal). Použil jsem tedy 3,15A ale vše funguje jak má. Tedy alespoň zatím:).

0 xLajků:

29

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

AG 500, 2x Aguilar GS 112

hohohooooo vítej v klubu smile

jasně, "přetaktování" bez problému a s tou pojistkou to tak je u všech zesů, prostě v emerice to maj jinak odstupňovaný.

0 xLajků:

30

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

Přátelé i já bych se s Vámi rád podělil o mou radost. Bedny Aguilar (112) mám už dlouho, ale až před pár dny jsem si k nim konečně pořídil origo hlavu. Moje pocity jsou prozatím dosti zkreslené, protože včera jsem absolvoval svoje první hraní s ní (navíc v Nároďáku na Smíchově, kde je zvuk nic moc), ale i tak jsem v příjemné agónii. Zvuk je velmi průrazný, drsný a syrový. Těžko to popsat, ovšem při porovnání s Ampegem, který teď pláče doma na polici:) je to úplně jiné, Ampeg byl proti tomu kotěbig_smile.

No ty jsi taky pěkně zpřeházel gear smile

0 xLajků:

31

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

Zvuk je velmi průrazný, drsný a syrový

zajimalo by mě srovnání s GK sestavou, přídou mi tak nák s Aguilarem podobný ale možná to je jen zkreslený tím že sem neměl možnost porovnat přímo...ale oba mi přišly jak povídáš ostrý, agresivní - prostě taková břitva s koulema

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

32

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

Přátelé i já bych se s Vámi rád podělil o mou radost. Bedny Aguilar (112) mám už dlouho, ale až před pár dny jsem si k nim konečně pořídil origo hlavu. Moje pocity jsou prozatím dosti zkreslené, protože včera jsem absolvoval svoje první hraní s ní (navíc v Nároďáku na Smíchově, kde je zvuk nic moc), ale i tak jsem v příjemné agónii. Zvuk je velmi průrazný, drsný a syrový. Těžko to popsat, ovšem při porovnání s Ampegem, který teď pláče doma na polici:) je to úplně jiné, Ampeg byl proti tomu kotě

No jo, ampeg se nedá s aguilarem vůbec srovnat... mě teď hodně potěšilo, že se mi ta hlava skvěle osvědčila ve studiu... ale hlavně to skvěle funguje v kapele, což se o ampegu prostě říct nedalo,...

0 xLajků:

33

Re: Aguilar Amplification

Jo jo, Pekelníku pamatuješ, když jsi ještě býval zaritý zastánce Ampegu:)? Oplakával jsem Tvůj odchod z A-klubu a teď odcházím i já, inu lidé se mění:).

Ale zase nemůžu zpětně říct, že Ampeg je v porovnání a Agi horší. Je jiný, a ten lampovější zvuk má určitě něco do sebe. Nejsem si jistý, jestli je SVT-3ka s AG500 ve stejné třídě (výkonově ano, cenově ne), ale až tak velký rozdíl mezi nimi podle mě není. Neopouštím Ampega kvůli zklamání či oposlouchání ale čistě ze zvědavosti, možná se taky jednou vrátím, kdo ví.

Jedinou velkou přednost, kterou spatřuji v Agi, je dvoukanál. Rád prostě občas použiju zkreslení a nebaví mě tahat krabičky, pokud možno žádnou, což teď už nemusím a nepotřebuju ani pedál. protože zvuk v drtivé většině případů přehazuji na celou skladbu, nikoli na část. U Ampega jsem měl zase na "druhém kanále", což je spínaný equal, hezký zvuk na bezpražec, to zase nemám tady. Je to prostě jiný:D

0 xLajků:

34

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

Jo jo, Pekelníku pamatuješ, když jsi ještě býval zaritý zastánce Ampegu:)? Oplakával jsem Tvůj odchod z A-klubu a teď odcházím i já, inu lidé se měnísmile.

je to tak smile

0 xLajků:

35

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

Jedinou velkou přednost, kterou spatřuji v Agi, je dvoukanál.

AG 500 je moc pěknej dvokanál! Teďka jsem na to párkrát hrál a musím říct, že ten zkreslenej je jeden z nej soundů, který se na zesech teď vyskytujou. Ale jinak nic pro mně, je to takový čistý, brilantní, nezahuhlaný, nic pro mně :-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

36

Re: Aguilar Amplification

el BassTardo napsal:

je to takový čistý, brilantní, nezahuhlaný,

.. mnozí se toho bojí a nedivím se proč  ")

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

37

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

U Ampega jsem měl zase na "druhém kanále", což je spínaný equal, hezký zvuk na bezpražec, to zase nemám tady.

Na bezpražec používám na Aguilaru zkreslený kanál, ten zvuk se mi dost líbí.

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

38

Re: Aguilar Amplification

Ahoj lidi, potřeboval bych menší radu, cca před čtvrt rokem sem si pořídil Aguilar AG500 a ted bych si k tomu rád pořídil nějakou bednu, ale bohužel nákup tohodle mazlíka mě finančně dost vycuc, takže momentálně moc pěněz nemám. Nejradši bych si k tomu pořídil taky od aguilara GS-212 , hral jsem na to a zamiloval se, ale bohužel nikde sem neviděl inzerát na jetou a nová je mimo finanční možnosti. V součastnosti uvažuju o
http://kytary.cz/gallien-krueger-410-rbx-ii/HN094060/ dokonce sem vidděl i inzerát,za 8900

http://kytary.cz/eden-n410rs/HN101334/

http://kytary.cz/ashdown-mag-410t-deep/HN107359/

a nebo sem tady na fóru viděl inzerát na edena 212xlt (akorát teď nevim, jestli už nezměnil majitele)

tak jestli máte někdo např zkušenosti s nějakou takovouhle kombinací apod, uvítám všechny rady a návrhy nebo kdyby vás napadlo ještě něco jiného tak taky dejte vědět, pro představu, potřeboval bych se vejít tak do 12k, díky

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

39

Re: Aguilar Amplification

Burdin napsal:

a nebo sem tady na fóru viděl inzerát na edena 212xlt (akorát teď nevim, jestli už nezměnil majitele)

tak toho ti milerád pustí Kubš smile...ale nevim jestli za 12k

0 xLajků:

40

Re: Aguilar Amplification

jj je tu pořád k mání...pokud máš nějakej dotaz...pošli mail přes forum

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

41

Re: Aguilar Amplification

Burdin napsal:

a nebo sem tady na fóru viděl inzerát na edena 212xlt (akorát teď nevim, jestli už nezměnil majitele)

Určitě se zkus s Kubšem nějak domluvit, mám dvě 12ky od aguilaru a s AG500 si rozuměj úplně skvěle, Eden bude na stejný úrovni.

0 xLajků:

42

Re: Aguilar Amplification

davidak napsal:

mám dvě 12ky od aguilaru a s AG500 si rozuměj úplně skvěle, Eden bude na stejný úrovni.

ale zvukově totálně jiný wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

43

Re: Aguilar Amplification

Nook napsal:
davidak napsal:

mám dvě 12ky od aguilaru a s AG500 si rozuměj úplně skvěle, Eden bude na stejný úrovni.

ale zvukově totálně jiný wink

asi jo....já ty bedny slyšel jen s aguilar ampem, a celý to na mě působilo dojmem "jako dobrý, ale tvoje cesta vede jinudy Kubši"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

44

Re: Aguilar Amplification

Nook napsal:

ale zvukově totálně jiný

o tom žádná, já mluvil jakože kvalita a tak smile

0 xLajků:

45

Re: Aguilar Amplification

To sem moh taky čekat, když zmíním bednu, kterou prodává zdejší člen, že to všichni začnou doporučovat big_smile,
  ale asi je fakt, že z těch co sem zmiňoval, tak tahle by mohla být nejlepší, mám aguilara vyzkoušenýho s edenem 210xlt a hraje to taky pěkně, kamarád (tomu patří ten eden) se do týhle kombinace tak zamiloval, že už pokoukává po aguilarovi.
  No zkusím se domluvit nějak s Kubšem a uvidíme, za předpokladu, že mu pomůžu od jeho břímě, tak by vám za tu agitku měl pěkně poděkovat wink

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

46

Re: Aguilar Amplification

Hele ja se od tehlech individui rozhodne nechci nechat doporucovat...ta bedna neni nic vyjimecnyho.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

47

Re: Aguilar Amplification

Ser na Kubše, je to pražák... A kua, ty taky.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

48

Re: Aguilar Amplification

radim napsal:

zdravím milce agilárů..z preampů jsem měl dlouho políčeno na alembic f1x a swr grand prix, nakonec mě dostal aguilar db659. Je to starší typ, 2x 12AX7 (saturace + eq), tři korekce EQ treb-mid-bass, bright-deep switch, paralel-seriová smyčka. Charakterem tlustý ale čistý zvuk, který se dá i docela dobře nakreslit..trochu jsem zpočátku zoufal nad nedostakem mých oblíbených bezpražcových středů (mid je centrován na 400Hz, řeším externím eq), ale v podstatě už s korekcema narovno je zvuk pravdivý a použitelný. Bezva linkový výstup, spolehlivost doufám zostane ok, jak se sluší na aguilárek..jednoduchý vzhled..je to miláček.

Zde jest můj bazmek ještě bez Krampery/se starým ampežem 410. Omlouvám se za kvalitu fota, časem dodám lepčí (estetický dojem při pohledu na moj gear neřeším:-))), je mi to buřt, musí to jenom HRÁT:-)) )


http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/2/2613 … bazmek.jpg

Zdar Radime, omlouvám se za dotaz mimo téma ale vidím v tvém nádobí KV2, zkoušel jsem a mám z toho boxu velmi dobrý dojem. Jenže znáš to - něco jiného je jen zkoušet a jiná káva je zápřah "v boji"...Jak jsi s KV2 spokojen? Vyhovují ti její 4ohmy? Hledám malý, lehký,hrajicí box.
Mydloch

"Budoucnost patří aluminiu!"
Fender JazzBass Victor Bailey V
0 xLajků:

49

Re: Aguilar Amplification

kurcatovium napsal:

Ser na Kubše, je to pražák... A kua, ty taky.

Jako, jo no! Prazaciii sooo svine

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

50 Naposledy upravil: radim (23. 02. 2010 09.53:33)

Re: Aguilar Amplification

mydloch napsal:

Zdar Radime, omlouvám se za dotaz mimo téma ale vidím v tvém nádobí KV2, zkoušel jsem a mám z toho boxu velmi dobrý dojem. Jenže znáš to - něco jiného je jen zkoušet a jiná káva je zápřah "v boji"...Jak jsi s KV2 spokojen? Vyhovují ti její 4ohmy? Hledám malý, lehký,hrajicí box.
Mydloch

Ahoj Mydlochu,
celkově jsem s boxem hodně spokojený.
A) jsem mile překvapený, kolik toho repro snese v zátěži, nezkresluje (2+1 cívkový neodym, repro je původně 500w sejmuté na 300W),
B) lehká ale tuhá konstrukce (..hustá překližka cool -finská bříza), záporně hodnotím povrchovou úpravu - nepraktická pro touring, už jsem to blbec odřel a to dávám majzla..
C) kladně hodnotím citlivost celého boxu a rychlost odezvy, i v prostorách s nevalnou akustikou se pořád slyším a jsem slyšet. Box se mi osvědčil položený na podlaze.
D) zvukově je KV2 1x12 spíš středově neutrální (nevím jak to říct, ..no asi prvotně nebasuje a nemedí jako Aguilar DB 1x12, ..) , box jde ale velmi citlivě a věrně za korekcema a lze jej pohodlně dle potřeby víc nabasovat, víc nastředit, nazvonit
E) 4 Ohmy ...pro moje potřeby OK (koncák 2 kanál), nechť to tam pořádně teče.. :-)
F) přestože toho 1x12 v boji stíhá hodně, je to sám voják v poli...chybí mu nadhled pancéřové divize, tak nějak bych to nazval "hmotou" smile
...tak zvažuji ještě jednu KV2 1x15 - patnácka ruluje!!

Jsem od Olomouce, jestli jsi v akčním radiu, půjčil bych ti eventuelně bednu na bojové nasazení - víkend (ale bez ztráty věnečku smile)

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

51

Re: Aguilar Amplification

radim napsal:
mydloch napsal:

Zdar Radime, omlouvám se za dotaz mimo téma ale vidím v tvém nádobí KV2, zkoušel jsem a mám z toho boxu velmi dobrý dojem. Jenže znáš to - něco jiného je jen zkoušet a jiná káva je zápřah "v boji"...Jak jsi s KV2 spokojen? Vyhovují ti její 4ohmy? Hledám malý, lehký,hrajicí box.
Mydloch

Ahoj Mydlochu,
celkově jsem s boxem hodně spokojený.
A) jsem mile překvapený, kolik toho repro snese v zátěži, nezkresluje (2+1 cívkový neodym, repro je původně 500w sejmuté na 300W),
B) lehká ale tuhá konstrukce (..hustá překližka cool -finská bříza), záporně hodnotím povrchovou úpravu - nepraktická pro touring, už jsem to blbec odřel a to dávám majzla..
C) kladně hodnotím citlivost celého boxu a rychlost odezvy, i v prostorách s nevalnou akustikou se pořád slyším a jsem slyšet. Box se mi osvědčil položený na podlaze.
D) zvukově je KV2 1x12 spíš středově neutrální (nevím jak to říct, ..no asi prvotně nebasuje a nemedí jako Aguilar DB 1x12, ..) , box jde ale velmi citlivě a věrně za korekcema a lze jej pohodlně dle potřeby víc nabasovat, víc nastředit, nazvonit
E) 4 Ohmy ...pro moje potřeby OK (koncák 2 kanál), nechť to tam pořádně teče.. :-)
F) přestože toho 1x12 v boji stíhá hodně, je to sám voják v poli...chybí mu nadhled pancéřové divize, tak nějak bych to nazval "hmotou" smile
...tak zvažuji ještě jednu KV2 1x15 - patnácka ruluje!!

Jsem od Olomouce, jestli jsi v akčním radiu, půjčil bych ti eventuelně bednu na bojové nasazení - víkend (ale bez ztráty věnečku smile)

Ahoj Radime, dík, zkusil jsem reagovat mailem ať vám neruším vaši Aguilar diskusi.
Mydloch

"Budoucnost patří aluminiu!"
Fender JazzBass Victor Bailey V
0 xLajků:

52

Re: Aguilar Amplification

radim: tohle bys měl jen malinko doplnit a dát do recenzí na forum i k deafslapovi (jestli jsi to tedy už neudělal :-) )
Tahle bedna zajímá hodně lidí a zasvěcených informací je pomálu

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

53

Re: Aguilar Amplification

radim napsal:

Mydloch:Ahoj Radime, dík, zkusil jsem reagovat mailem ať vám neruším vaši Aguilar diskusi.


Sorry, zkus mailnout znovu, měl jsem to zasekané
Radim

Zdar Radime,
mailem to ňák nejde...tak jen velmi stručně-dík za info a názor, příbližil mě rozhodnutí pořídit si box KV2. Díky!!
Mydloch

"Budoucnost patří aluminiu!"
Fender JazzBass Victor Bailey V
0 xLajků:

54

Re: Aguilar Amplification

Tak, konečně jsem provedl i malé foto, prozatím pouze zahaleného aparátu, časem nafotím na akci odstrojeno:D

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/karlos-060310-174150-29.jpg

0 xLajků:

55

Re: Aguilar Amplification

Tohle je zkrátka zabalená paráda!

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

56

Re: Aguilar Amplification

raz som hral na aguilaru s Musicmanom,kombinace 2X12 ti musi inak sipat:D

0 xLajků:

57

Re: Aguilar Amplification

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/vc-150310-224221-ap_20100315.jpg

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

58

Re: Aguilar Amplification

Tak na to mít tak piloťák smile Hezký vintidž case!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

59

Re: Aguilar Amplification

vc napsal:

SWR M2 | Aguilar AG 500

Hmmmmmm... jak hraje M2 preamp? Hodně se mi líbí a líbilo se mi i video, kde ho Marcus představoval. Máš k tomu nějakou vlastní recenzi? smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

60

Re: Aguilar Amplification

Přímo recenzi asi ne, moc o zvuku mluvit neumím... Prostě se mi líbí nebo ne - a jak z preampu, tak ze zesilovače se mi zvuk líbí moc:) Na to předváděcí video jsem se také díval a už z něj bylo poznat, že ho mají dost dobře promyšlený, co se použitelnosti a praktičnosti týká - a to můžu jen potvrdit, viz dále. Pod kryt jsem se ještě nikdy nedíval (respektive můj osobní technik:) - narozdíl od Aguilaru, tam se koukal a je to opravdu poctivě udělaná hlava, na součástkách se nešetřilo, leccos mají i dost naddimenzované).

Taky mi tahle kombinace přijde hodně zvukově variabilní - mám v podstatě tři nezávislé kanály (to se při kombinaci pražec/bezpražec a prsty/trsátko/slap hodí), vstup pro dvě (tři) basy (moc pohodlná věc), používám i výstup z ladičky (ne na ladičku, ale jako stále aktivní "polampovaný" výstup") a boost (modifikace hlasitosti a komprese přístupná přes footswitch).

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

61

Re: Aguilar Amplification

vc: díky smile tímto si připisuju MM preamp do dlouhého seznamu zajímavých věcí, které bych jednou snad...

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

62

Re: Aguilar Amplification

Skusal niekto z vas porovnavat GS112 s DB112?

0 xLajků:

63

Re: Aguilar Amplification

Nevíte někdo, jak je to s footswitchem k AG 500?

Bohužel nemám ten originál od Aguilaru, tak jsem k tomu pořídíl BOSS FS-6... No ale za boha ho nemůžu přinutit rozumně fungovat. Předpokládám, že footswitch umožňuje zapínat/vypínat jedním pedálem MUTE a druhým volit mezi 1. a 2. kanálem v preampu hlavy. Je to na jeden jack, takže asi stereo jack... No ale když to takhle zapojím, tak jeden pedál nedělá nic a druhý přepíná zároveň MUTE i kanály, což je k ničemu. S mono jackem to nedělá už vůbec nic.

Máte s tím někdo zkušenost případně nějaký nápad co s tím nebo kde může být problém?

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

64

Re: Aguilar Amplification

Ja jednou tohle resil kytarakovi s jeho marshallem. Kazda firma dela spinani ve footswitchi trochu jinak, budes muset asi prohledat Talkbass a ten boss dle Aguilaru prekopat...ale myslim ze uprava to nebude slozita, jen pajeni podle me

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

65

Re: Aguilar Amplification

Ja ten footswitch mam, je to reseny uplne obycejnym nastrojovym kabelem, takze mono, jinak to prepina jak si rikal mezi 1. a 2. kanalem a mute, zatim sem to nerozebiral, takze nevim presne jak je to reseny. Bohuzel mam to ve zkusebne a tam se dostanu nejdriv pristi tejden mozna i za dyl. Jestli to do ty doby nesezenes tak bych ti to vyfotil.

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

66

Re: Aguilar Amplification

jenom tipuju, ale tenhle switch mám a dole má spoustu přepínátek, tak si zkus zapřepínat...

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

67

Re: Aguilar Amplification

Fye Vee napsal:

jenom tipuju, ale tenhle switch mám a dole má spoustu přepínátek, tak si zkus zapřepínat...

Jo, přepínátek tam je jak na palubní desce raketoplánu (na to že je to "jen" switch tedy:)). Ale v podstatě je to jen mód momentary/latch - na tom není co pokazit. A polarita, která by měla IMHO jen zaměňovat smysl ON/OFF. Ovšem i tak jsem nakonec všechny kombinace zkusil a nic:)

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

68

Re: Aguilar Amplification

Burdin napsal:

Ja ten footswitch mam, je to reseny uplne obycejnym nastrojovym kabelem, takze mono, jinak to prepina jak si rikal mezi 1. a 2. kanalem a mute, zatim sem to nerozebiral, takze nevim presne jak je to reseny. Bohuzel mam to ve zkusebne a tam se dostanu nejdriv pristi tejden mozna i za dyl. Jestli to do ty doby nesezenes tak bych ti to vyfotil.

Takže mono? Ja tipoval stereo kvůli tomu, že na tom BOSSU jsou tři vstupy pro jack - jakoby pro každý z těch dvou pedálků A, B a potom jeden A&B, kde je namalovanej stereo jack. Mě by v podstatě stačilo, kdybych rozjel aspoň jeden pedál na přepínání kanálů, mute zvládnu ručně:)

Ten originál ti dali jako příslušenství k zesilovači, nebo jsi ho kupoval zvlášť? Pokud zvlášť, kolik stál a kde jsi ho sehnal? Jede bez baterky (protože ten BOSS ne a to vnímám jako silnou nevýhodu).

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

69 Naposledy upravil: Burdin (26. 05. 2010 15.36:42)

Re: Aguilar Amplification

Ne dostal sem to komplet, to vis vyhodny nakupy na ebay big_smile to ma clovek radost dokud mu celnici nereknou kolik jeste musi doplatit a nebo v horsim pripade, ze to nemuzou najit, jinak jede to bez baterky, resp nevsim sem si, ze by melo nekde dvirka na baterku, uz mi funguje cca rok a jeste sem nemel duvod do nej lezt - zvedavosti sem tentokrat dal dovolenou, stacilo, ze sem musel predratovat zesik a protoze se znam, tak uz sem dalsi veci radsi nezkoumal wink

jo, ale ted me tak napada, ze ve vnitr bude asi nejakej lepsi tistacek, protoze kdyz ten footswitch zapojis, tak je jedno v jaky poloze mas mute, automaticky se to hned ztisi, podle me ten kabel na propojeni je spis jakoby vyvedeni kusu tistaku mimo zesilovac, ale jak sem rikal, jeste sem to nemel rozebrany, az se k tomu dostanu tak nafotim - pokud me teda nekdo nepredbehne wink

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

70

Re: Aguilar Amplification

ja bych teda zkusil zapojit jacka a zkousel spojit dratecky co to udela....podle toho bych se pak zaridil se switchem..... jinak nez spojovanim dratku to fungovat nebude....no a na mono sou 2, na stereo 3, takze tolik moznosti zas neni

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

71

Re: Aguilar Amplification

spider napsal:

Ja jednou tohle resil kytarakovi s jeho marshallem. Kazda firma dela spinani ve footswitchi trochu jinak

no ani ne .. je jenom par typu ala fendr ala marshal... a mozna este nakej jinej .. ale ono zas tolik moznosti zapojeni 2-3 dratu neni..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

72

Re: Aguilar Amplification

...a bacha nektery to maj jen impulzem(george&dennis) a jiny musi mit kontakty spojeny porad. U SVP-PRO mi taky normalni FS nefachali. Nejjednodussi je strcit tam stereo kabel jack-jack a na tom volnym samci propojovat dratkem nebo sroubovakem.

0 xLajků:

73

Re: Aguilar Amplification

Díky za tipy, zkoušel jsem snad už všechny kombinace, spojovat dráty a výsledek žádnej.

Řeším to teď mailováním přes obchodníka s dodavatelem, kterej se mi zatím snaží popsat jak to na tom BOSSu popřepínat - jenže to sám nemá reálně odzkoušené... IMHO to ani nepojede.

Že bych nejraději originál pedál od Aguilaru (už jen kvůli té mizerné baterii) je snad jasné, ale to prý není tak jednoduché, protože jim ho Aguilar "dosud fyzicky nanabídl a nevědí, kdy se tak stane". Tak sakra hlavy dováží, bedny dováží a pedál ne?

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

74

Re: Aguilar Amplification

Napiš si to aguilaru o schéma footswitche(oni ho pošlou, nemaj s tim problém) a dej ho nějakýmu elektronikovi, ať ti ho vyrobí. Není to nic složitýho, krabička a dva DPDT přepínače a nějaký drobnosti a je hotovo.

0 xLajků:

75

Re: Aguilar Amplification

Tak už se mi do ruky dostal ten můj FS, po otevření sem zjistil, že je to vážně děsně jednoduchý, tz oranžový válečky jsou nejspíš odpory kvůli diodám, ale hodnotu vážně nepřečtu, nevím jestli ty spínače jsou klasický, je na nich napsáno tohle: "CLIFF AC125 4A AC250"  přikládám i na rychlo schéma aby bylo přesně vidět jak jdou dráty z konektoru - je dělaný v malování a schéma jsem nekreslil už nějakej čas, tak prosím bez poznámek, je to děs, vim wink

http://burdin.borec.cz/Aguilar/Agfs.jpg
http://burdin.borec.cz/Aguilar/fs.jpg

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

76

Re: Aguilar Amplification

Díky moc! Až bude trošku času tak na to s kamarádem koukneme.

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

77

Re: Aguilar Amplification

A nadpis tematu vidis ? Mazu

ImrBass napsal:

Ahoj, chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s Fendrem Bassmanem 1200 PRO,

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

78

Re: Aguilar Amplification

Tak promiň, no...

Yamaha Attitude LTD II Billy Sheehan , Mesa Boogie Subway D800, Traynor TC 410, Marbass 112 Traveler, Smrčka compressor, Darkglass Vintage Delux, EBS octabass, Xotic RC booster
0 xLajků:

79

Re: Aguilar Amplification

vc napsal:

ředpokládám, že footswitch umožňuje zapínat/vypínat jedním pedálem MUTE a druhým volit mezi 1. a 2. kanálem v preampu hlavy

Nevím, jestli už to není trochu mimo, ale kdyby to náhodou pomohlo: Mám ten FS od Aguilaru a je normalně na stereo jack. Kabel jsem kupoval nový tady v obchodě, takže fígl bude někde uvnitř krabičky smile. Je v něm určitě i nějaká baterka, protože po sepnutí diody svítí, takže asi při sešlápnutí zašle hlavě nějaký signál, tomu ale bohužel vůbec nerozumím smile.

0 xLajků:

80

Re: Aguilar Amplification

Karlos napsal:

Nevím, jestli už to není trochu mimo, ale kdyby to náhodou pomohlo: Mám ten FS od Aguilaru a je normalně na stereo jack. Kabel jsem kupoval nový tady v obchodě, takže fígl bude někde uvnitř krabičky smile. Je v něm určitě i nějaká baterka, protože po sepnutí diody svítí, takže asi při sešlápnutí zašle hlavě nějaký signál, tomu ale bohužel vůbec nerozumím smile.

Díky všem za vstřícnost, už mám taky originál od Aguilaru, nakonec se distributor umoudřil a zajistil ho;)

Mayones Be 5 str., MEC | Mayones Be 6 str., Bartolini | Mayones Be 6 str. fretless, MEC | Mayones Be 6 str. fretless, MEC - HLEDÁ SE!
SWR M2 | Aguilar AG 500 | Aguilar DB 410 | Aguilar DB 115
0 xLajků:

81

Re: Aguilar Amplification

http://aguilaramp.com/gfx/products_details_sl112.jpg

SL 112

The first light-weight bass cabinet with no compromise in tone.
At only 25 lbs (11.34 kg), the SL 112 represents an entirely new path to the world-class Aguilar tone featuring a Neodymium driver with a custom-designed crossover.

Specs

One 12" cast frame woofer, 7oz. Neodymium magnet

Power Handling: 250 watts RMS, 500 watts peak

Impedance: 8 ohms

Phenolic tweeter with integral phase plug

Custom crossover with variable tweeter control

One Neutrik Speakon and two 1/4" inputs

Frequency Response: 37 Hz to 16 kHz

Sensitivity: 99.9 dB 1W 1M

Max SPL: 120db

Dimensions: 14 7/8"H x 19"W x 18"D

12mm Lite Ply

Deluxe Strap Handle

Metal Corners, Rubber Feet

Weight: 25 lbs

Warranty: Three year limited

Optional: Padded Cover

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

82

Re: Aguilar Amplification

Vypadá to jako stará televize

0 xLajků:

83

Re: Aguilar Amplification

bretja napsal:

Vypadá to jako stará televize

OT: a zrovna tam dávají bleší porno  wink

Hrát to může slušně, dívaje se na ty parametry! Hmmmmmm. A když si na tom představím hlavičku od aguilaru, tak to nemusí být zas tak zlé!  wink

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

84

Re: Aguilar Amplification

a je to tady... 500W, 1,7 kg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1387.snc4/163958_476451613354_623538354_6001018_601261_n.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/1013/tumblrldhejgjc8t1qct97i.jpg

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

85

Re: Aguilar Amplification

pěkný...mooc...

ELF / Lakland
0 xLajků:

86

Re: Aguilar Amplification

pekny ale stejne se mi porad libi nejvic orange svarecka smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

87

Re: Aguilar Amplification

m3 napsal:

pekny ale stejne se mi porad libi nejvic orange svarecka smile

som na tom podobne :-) ale pekné

0 xLajků:

88

Re: Aguilar Amplification

kurowec napsal:

a je to tady... 500W, 1,7 kg

In the USA street price should be $699.00.

0 xLajků:

89

Re: Aguilar Amplification

davidak napsal:

In the USA street price should be $699.00.

Hmm, takže  tady tak 28.000 podle cenového vzorce zdejších prodejců "USx2"

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

90

Re: Aguilar Amplification

no to mě zajímá na kolik to vyšponujou u nás... tipuju tak cca 20tis. Má se to v US začít prodávat kolem 15.1. Mj. ty SL bedny mě teda dost zajímají...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

91

Re: Aguilar Amplification

Ceny novotin na K-audio:

Aguilar SL 112 - 19.873,-
http://www.k-audio.eu/Aguilar-Amplifica … 112-n27385

Aguilar ToneHammer 500 - 20.197,-
http://www.k-audio.eu/Aguilar-Amplifica … 500-n27377

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

92

Re: Aguilar Amplification

kurowec napsal:

Ceny novotin na K-audio:

Aguilar SL 112 - 19.873,-

no, to si dělaj srandu...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

93

Re: Aguilar Amplification

no je to teda přepálený fest...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

94

Re: Aguilar Amplification

já jsem spíš zvědavý na tohle
http://www.genzbenz.com/?fa=detail& … mp;cid=95#
cena bude kolem 20k, ale to je OT, spíš na samostatný thread..

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

95

Re: Aguilar Amplification

kurowec napsal:

Aguilar ToneHammer 500

mě překvapil ten solid preamp (asi jen, že vzhledově mi to evokuje tube DB řadu)
mosím potlačit svůj downsizingový přeskupovací GAS, můj rack má pravda hrubě přes 20 kg  yikes  yikes  yikes

avšak pan Nitti je v čiré extázi... smile

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

96

Re: Aguilar Amplification

nemo napsal:

já jsem spíš zvědavý na tohle
http://www.genzbenz.com/?fa=detail& … mp;cid=95#
cena bude kolem 20k, ale to je OT, spíš na samostatný thread..

pěkný...ach jo...

ELF / Lakland
0 xLajků:

97 Naposledy upravil: m3 (02. 09. 2011 19.27:21)

Re: Aguilar Amplification

radim napsal:

mě překvapil ten solid preamp

no ona je to v podstate ta krabicka resp ten podlahovej preamp s digi koncem ... smile
hral ste na to nekdo??
co sem poslouchal ty ukazky tak se mi to docela dost libi .. hlavne to bustritko ma peknej zvuk ..
trosku mi sem tam chybi ze na ty novy bedne je LM marek moc hodnej...

nemo napsal:

http://www.genzbenz.com/?fa=detail& … mp;cid=95#
cena bude kolem 20k, ale to je OT, spíš na samostatný thread..

no to taky vypada pekne a ten malej za necelejch 16 velkej za 18 a neco... kua..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

98 Naposledy upravil: Vasek666 (13. 09. 2011 13.35:12)

Re: Aguilar Amplification

já na to hraju už měsíc a přijde me to jako docela funkční hlava. beru to hlavně do malejch klubů ale basák od rihany a další na to hrajou i haly se 2x810. dát to ke svýmu 810 ampegovi sem to ale zatim nezkousel. zvuk se blíží spíš k db750 (samozřejmě bez toho tube spodku) než k ag500. je to poměrně dost hlasitý, řekl bych i hlasitější než ag500. je tam výbornej drive knob kterym můžeš zvuk i lehce nakreslit. nemám tam rád tu změnu ovládání středů oproti jiným modelům, ale někomu to přijde praktičtější. já si zvyknul na nižší a vyšší středy. za mě je to super aparát - takže na velký festy a koncerty beru db750 na vše ost. tohle 1,7kilový zvíře :-)

www.vasekvavra.cz
www.privateearthquake.com
Aguilar DB750 + 2x GS112 + Aguilar ToneHammer 500 + Bergantino NV610 + 1966 Ampeg B15N + Tech soundsystems 4x12
orig. 1964 Fender jazz bass from Bones Hillman from Midnight Oil, orig. Fender jazz bass 1964 CAR, orig. 1961 Fender precision Dakota red
Jurkovic fretless
0 xLajků:

99 Naposledy upravil: m3 (14. 09. 2011 00.04:12)

Re: Aguilar Amplification

Vasek666 napsal:

na vše ost. tohle 1,7kilový zvíře :-)

takze uz ho neprodavas??

Vasek666 napsal:

nemám tam rád tu změnu ovládání středů oproti jiným modelům, ale někomu to přijde praktičtější. já si zvyknul na nižší a vyšší středy.

mno mne to pride docela sikovny smile zvlast kdyz sem dneska koukal ze se ty hodnoty low a hi stredu menej vyrobce od vyrobce dost znacne.. no koneckoncu proto taky hraje kazdej apec jinak smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

100

Re: Aguilar Amplification

Zdravim,

mam mensi problem s bednou Aguilar GS 112 a nechtelo se mi kvuli tomu zakladat novy vlakno, tak to tady snad nebude vadit. Stalo se mi, ze najednou zacal preskakovat zvuk, chvili bedna hrala pak zase ne, pak treba hrala 2 hodiny v kuse, pak zase zacala stavkovat atp. Ted na poslednim koncerte, pred poslednim songem, vypla uplne, uz zadny preskakovani, z horny taky nic nelezlo, proste uplny ticho. Puvodne sem se bal jeslti to neni zesik, ale ten na jiny bedne jede bez problemu, reprak sem promeril a odzkousel, ten jede a kontakty sou v pohode, takze posledni vec co tam muze blbnout je vyhybka. Tu sem ted vyndal a kdyz sem ji videl, tak si uplne nejsem jistej co s tim, predstavoval sem si ji krapet jednodussi, nevite nekdo co s tim, popr. nejakej rozumnej (cti "co nejlevnejsi") servis? Diky.

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků: