1

Téma: Reklamace strun

Ahoyky, nedavno(asi pred 3 tydnama) sem si koupil struny Warwick Yellow Label 41200(http://www.musiccenter.cz/Warwick-41200-Struny-pro-baskytaru----Yellow-Label:16559) a na zkousce pri upe obycjene hre trsatkem se mi "ecko" u kobylky proste rozmotalo nebo rozjelo nebo jak to nazvat... sad a nevim jestli je mozny to reklamovat, pac v podminkach pisou, ze se na to nevztahuje zaruka.... ae tak jestli se tim mysli ze se to proste nemuze reklamovat tak potes klobas jako - sem švorc... smile

Gitara: BaCH IB2M
Kombo: Gallien-Krueger BackLine 112(uz ne,nekdo mi ho spalil sad )
0 xLajků:

2

Re: Reklamace strun

tak tomuhle se říká bej v prdeli kup si někde Ečko...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Reklamace strun

kubš: mno.... asi se zeptam blbe, ae to de? big_smile pac kdyz sem vlezl k nam do hudebnin, tak se mi vysmali, ze sem prvni kdo si prisel koupit jednu basovou strunu....

Gitara: BaCH IB2M
Kombo: Gallien-Krueger BackLine 112(uz ne,nekdo mi ho spalil sad )
0 xLajků:

4

Re: Reklamace strun

tak kdyby to nešlo tak ti to nenavrhuju, v rozumnejch hudebninách bejvaj k sehnání, aspon já sem teda už 2x služeb hudebnin v tomhle sméru využil a někde zrovna neměli ale v dalším krámě v poho.

jeslti ti udělali výsměch tak je vidět jak asi maj zájem o zákazníka....je jasný že asi neseženeš zrovna přímo stjenou značku ale pokud to je apson stejnej materiál tak jako dočasný řešení to žádná tragédie není.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Reklamace strun

takze jako reseni nez budou prachy na sadu je chodit po kramech s otazkou zda maji ecko s tloustkou 105 jo? smile

Gitara: BaCH IB2M
Kombo: Gallien-Krueger BackLine 112(uz ne,nekdo mi ho spalil sad )
0 xLajků:

6

Re: Reklamace strun

jako v podstatě nic jinýho ti nezbejvá pač o reklamaci strun sem snad ještě nikdy neslyšel ve spojení se slovem "uznaná", zvlášt v brněnským musiccentru :-D to je ochota která září už přo vstupu

další řešení je natáhnout starou strunu at aspon je na co hrát....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: Reklamace strun

ok - dik moc smile

Gitara: BaCH IB2M
Kombo: Gallien-Krueger BackLine 112(uz ne,nekdo mi ho spalil sad )
0 xLajků:

8

Re: Reklamace strun

Gimmy napsal:

takze jako reseni nez budou prachy na sadu je chodit po kramech s otazkou zda maji ecko s tloustkou 105 jo?

jo tose mormalne dela.. v praze prakticky kdykoli prodavaj struny na kusy.. teda kdykoli myslim k-audio  guitar park.. to ze se ti vysmali svedsi o tom ze sou pitomci co tomu nerozumnej smile .. to bych na ne byl asi pekne sprostej... i kytarovi struny sem kupoval na kusy a to je nesrovnatelne nizsi castka a nikdy se nad tim nikdo nepozastavil..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Reklamace strun

Me se něco podobnýho stalo jednou u Warwick Red - u struny Á. Nějak divě drnčela, asi tak, jako u takový tý pantografový stolní lampy rezonujou ty pružiny lol ... mno tak sem jel postupně od nultýho až k 24 a nic, zvuk stejnej, tak sem slidoval jako na dobru od hmatníku ke kobyle a takřka u kobyly se zvuk změnil - teda na zbylé straně struny ke hmatníku .. tak sem strunu sundal, rozdrtil ten váleček a strunu uvázal podobně jako u klasický kytary, jak se vážou ty nylonový struny big_smile . Vzhledem k tomu, že struna byla normálně natažená, kaz měla jen na zvuku, byla by naděje to vyreklamovat.
Ale u prasklý struny, nevím nevím, prostě to neukecáš. A pokud si ladíš do drop, tak je to jasný ...

0 xLajků:

10

Re: Reklamace strun

Jednou jsem v hudebninach prodal cervene warwicky a za dva dny dosel typek s basou, ze jedna struna (acko) nejak divne chrasti. A skutecne, kdyz jste dali ucho na basu, tak v tom acku normalne chrastilo, samozrejme to lezlo i z aparatu. Rekl bych stejny pripad, o kterem pise CharlesBass.

Nazhavil jsem telefon do velkoskladu, co s tim (K-Audio) a ze mu mam dat jinou strunu, ze mi acko poslou nove...

Gimmy, zkusil bych to vyreklamovat. Jestli jadro drzi, ale opleteni se rozmotalo, je to evidentne vada struny (to bys musel jinak vzit asi pilu na zelezo ci pilnik, abys to dokazal - pokud ted oba myslime to same). A nedal bych se, klidne si vezmi nejakeho zdatnejsiho a vyrecnejsiho muzikanta smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Deamon9009 (06. 04. 2008 23.25:45)

Re: Reklamace strun

d.a.l.i napsal:

klidne si vezmi nejakeho zdatnejsiho

,ktery praktikuje treba kickbox a denne chodi do posilovny big_smile (myslim ze pak bys mel zdarma cely pack) big_smile

Stalo se me asi uplne to samy akorat u EBSek a nenapadlo me to reklamovat sehnal sem u nas novou strunu. Myslim se sehnanim nove struny by nemel byt problem.

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

12

Re: Reklamace strun

ja som minule kupil cervene warwicky, otvorim a pozeram - dve Gcka a ziadne Dcko :-)

0 xLajků:

13

Re: Reklamace strun

No musim sem napsat svoji pozitivni zkusenost s obchodem muziker v Praze. Koupil jsem si tam loni o prazdniny dadarka na svoji peti strunku. Normalne jsem je natah. ale jelikoz jsem lenoch lina a Hacko melo moc velky zakonceni (tam jak je to ocko) tak se uplne neprotahlo v kobilce az nadoraz. tak sem tocil ladicima kolickama dokud neprasklo. Nesmej te se jo:D ja vim mel jsem uz davno vzit pilnik a tu dirku zvetsit....

No kazdopadne bylo praskly na svym uzsim konci. Tak sem asi za mesic jel do prahy do muzikeru, normalne jim tam rek ze mi to prasklo. Slecna na me divne koukala, vzala si k ruce kolegu, mrkla na paragon, a vyndala mi z nejaky sady stejny hacko a uplne v pohode vymenila.

Takze mi to vymenili ikdyz to byla moje chyby (coz jsem jim teda nerek:D)

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

14

Re: Reklamace strun

CharlesBass napsal:

strunu uvázal podobně jako u klasický kytary

Ty musis mit ale neskutecnou silu.

Netopjer napsal:

ja som minule kupil cervene warwicky, otvorim a pozeram - dve Gcka a ziadne Dcko :-)

Tak to bych zakazal tohleto!

simon napsal:

Takze mi to vymenili

Mas vic stesti...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

15

Re: Reklamace strun

Ale to je spatne ze je to o stesti. Tak to proste ma byt, v mem pripade to sice stesti bylo, protoze to nebyl vadny kus. Ale kdyz je neco vadnyho tak to proste musi vymenit. Nekdy me fakt stve jak se z toho vykecavaj.

To samy internetovy obchody jak obchazej 14 denni lhutu na vraceni, kdyz si to objednate ale zaplatite a vyzvednete v kamenym obchode. Pak vam tvrdej ze to nebyla smlouva na dalku nebo co, ze ste si to prej jen zamluvili pres net. Nechapu.

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

16

Re: Reklamace strun

Figi napsal:

Ty musis mit ale neskutecnou silu.

Já to popsal obrazně lol Jak sem rozdrtil ten váleček, tak vzniklo na struně očko. vhodným spůsobem jsem jej navlékl na strunu a utvořilo to něco z dálky připomínající uzel na struně u klas. kytary. Struna Již nedrnčela a vydržela obvyklou dobu stejně jako ostatní v provozu. Ostatně za celou dobu co hraju, to byl jediný problém se strunami u mé basy obecně. 6ádna mi za 6 let doposavad nepraskla !! smile

0 xLajků:

17

Re: Reklamace strun

Takto se staví k reklamacím strun České Hudební Nástroje (chn.cz)

(zkráceno)
Struny:

Jsou typický spotřební materiál, stále a velmi často měněný podle potřeb hudebníka. Je to zboží křehké, s velmi krátkou zvukově ideální životností, náchylné k nejrůznějším druhům mechanického či chemického poškození a bez jakékoli možnosti regenerace. Žádná výrobci udávaná záruční či optimální doba bezchybné funkce struny není, není ji možné ani vypočítat, ani odvodit, je velmi individuální a závisí na mnoha faktorech: na způsobu a technice hry, způsobu ladění ..., způsobu seřízení, ..., správném vycentrování kuličky a vedení struny tak, aby nebyla překroucena atd. Zásadní je pro životnost struny také to, v jakých podmínkách je nástroj používán - teplotní a vlhkostní výkyvy, chemická agresivita prostředí a hráčova potu. ... ... Potahuje-li hráč nový potah nechť si zkontroluje, zda délka strun odpovídá nástroji, rozbalenou strunu projede v prstech, není-li na ní nějaká nerovnost, pecka či deformace opředení vzniklá poškozením při přepravě nebo defektem přehlédnutým výrobcem při balení. Nalezne-li takovou vadnou strunu, nechť ji okamžitě v originálním obalu, obsahující většinou pro výrobce potřebné kódy, doručí k reklamaci prodejci, u kterého ji za koupil. Nenalezne-li nic zásadního, je-li struna nová a má-li uživatel dobře seřízený nástroj, neměla by z žádného důvodu prasknout, neboť při výrobě a opřádání již zažila tah a test s větším napětím, než jakého se může dočkat nyní při regulérním potažení na nástroj. Struna použitá a rozpředená, prasklá nebo hraná bez tónové kvality se reklamovat nedá.

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

18

Re: Reklamace strun

Tak to reknu hned, ne? big_smile

viz Olafuv prispevek.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

19

Re: Reklamace strun

Figi
tak to sem jim tam mel prijit ukazat to praskly hacko. proste se vykrucujou. to je jak s vadnejma pixelama na LCD. dva roky jsou dany zakonem. basta.

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

20

Re: Reklamace strun

simon napsal:

dva roky jsou dany zakonem. basta.

U rohlíků ne. Jestli jsou struny klasifikovaný jako spotřební zboží, tak s těma dvěma rokama moc neobstojíš.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

21

Re: Reklamace strun

idle napsal:

U rohlíků ne. Jestli jsou struny klasifikovaný jako spotřební zboží, tak s těma dvěma rokama moc neobstojíš.

to je asi fakt, mely bych si neco precist nez tu zacnu vykrikovat nesmysly. Kde se da zjistit jak jsou struny zarazeny?

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

22

Re: Reklamace strun

idle napsal:

U rohlíků ne. Jestli jsou struny klasifikovaný jako spotřební zboží, tak s těma dvěma rokama moc neobstojíš.

Rohlík je potravinářský zboží a na to je záruka 8 dní, pokud se nemýlím smile Na spotřební zboží je podle občanskýho zákoníku záruka 24 měsíců. Samozřejmě jde záruku na struny prodloužit i na 36 měsíců, jako to třeba dělají kytary nebo muziker wink

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: idle (08. 04. 2008 13.24:32)

Re: Reklamace strun

simon napsal:

Kde se da zjistit jak jsou struny zarazeny?

To už bohužel netuším... ono těžko říct, jestli je to vůbec někde výslovně uvedené. V zákoně bude podle mě jen nějaká obecná formulace.

Aá, koukám že tu je někdo, kdo do toho vidí líp, tak už mlčím a radši jenom čtu.

Podvojné účetnictví se v Římě příliš neprosadilo. Málokdo byl totiž ochotný se smířit s tím, že MD=D.
0 xLajků:

24

Re: Reklamace strun

way napsal:

Na spotřební zboží je podle občanskýho zákoníku záruka 24 měsíců. Samozřejmě jde záruku na struny prodloužit i na 36 měsíců, jako to třeba dělají kytary nebo muziker wink

U me by klidne mohli dat i 5 let... A nic by se nestalo. big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

25

Re: Reklamace strun

tak ja to dneska vyresil.... smile jeste ze mam rodice. proste sem vysocil prasule a zasel do jednoho(z nasich dvou big_smile ) hudebnich obchodu s malou nadeji, ze snad prodavaj basovy struny zvlast. predpokladal sem ze ne... a pac mame v sumpru fakt jenom dva obchody(aspon teda myslim ze jenom dva) tak sem se na to vykaslal a koupil si novou sadu :-P btw: co rikate na znacku La Bella?? abych vedel co sem vlastne koupil smile

Gitara: BaCH IB2M
Kombo: Gallien-Krueger BackLine 112(uz ne,nekdo mi ho spalil sad )
0 xLajků:

26

Re: Reklamace strun

Gimmy napsal:

La Bella??

Myslim, ze slusny smile Rekl bych lepsi trida, nez Dadarka.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

27

Re: Reklamace strun

d.a.l.i napsal:

Myslim, ze slusny smile Rekl bych lepsi trida, nez Dadarka.

To jako fakt?!?!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

28

Re: Reklamace strun

Figi napsal:

To jako fakt?!?!

Prelezt kvalitou dadarka neni zadny zasadni problem. LaBelly sou fajn, treba Sivcak je dava na vsechny svoje basy.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

29

Re: Reklamace strun

hehe smile co je to ´dadarka´ ? big_smile

Gitara: BaCH IB2M
Kombo: Gallien-Krueger BackLine 112(uz ne,nekdo mi ho spalil sad )
0 xLajků:

30

Re: Reklamace strun

OK. Tak to si s nima este zkusim trochu uzit.
Jako Dadarka (D´Addario), nemuzes strkat do jednoho pytle. Treba Chromky vynikaj.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

31

Re: Reklamace strun

Figi napsal:

Jako Dadarka (D´Addario), nemuzes strkat do jednoho pytle. Treba Chromky vynikaj.

Budiz. Ale krom nejvyssich rad stoji za prd.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

32

Re: Reklamace strun

spider napsal:

Ale krom nejvyssich rad stoji za prd.

OK. To ti neberu.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

33

Re: Reklamace strun

Mně se líbily dadárka víc než rotosoundy a fendery, ale míň, než DR smile

Fender Jazz Bass Special MIJ mid 80's - SD Bassline SPB-2, STK-J2b
0 xLajků:

34

Re: Reklamace strun

otevřu starý téma - v sobotu mně ruplo Ečko z mejch zánovních DR. Vzhledem k tomu, že jsem struny natahoval před třema týdnama a hrál na ně všehovšudy 6 zkoušek a jednu akci, tak jsem byl překvapenej a nasranej zároveň..ale jak tak čtu, šance aby mně to reklamovali není, že?
nebo spíš setkal jste se s tím někdo v praxi?

asi to vidím tak, že se vrátím k nejlevnějším warvickům, tam když náhodou něco prasklo(za šest let jen jednou), tak z toho "peněženka" tolik nebolela....

SWRista
EPIPHONista
INFINITY numetal czech band
PIGSLAP czech groove metal
0 xLajků:

35

Re: Reklamace strun

Měl jsem v sadě třeba tupé "D". Na Musiccenter jsem to zavolal, že jim posílám celou sadu zpět a bez problémů mi poslali sadu novou. Těžko ti ale budou reklamovat struny, na který jsi hrál 6 zkoušek.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

36

Re: Reklamace strun

Struny jsem nikdy nereklamoval, protože mi struna praskla jen jednou za nějakých 16 let mého aktivního hraní, a to díky mojí blbosti:-) Jaké to byly struny? Jestli Black Beauties, tak tady mám nové Ečko .45, co bych ti mohl poslat za nějakou rozumnou cenu.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

37 Naposledy upravil: SamNewbier (24. 01. 2011 12.23:36)

Re: Reklamace strun

Tak to se musím podělit s těma zmr*ama z kytar.cz. Koupil jsem si žlutý warwicky na pětku(kdysi, struny teď už jedině ebay), nejdřív mě zarazilo, že to H bylo tapered, ale to by mě tak neštvalo. Natahuju, natahuju, najednou se ozval zvláštní zvuk, a struna se nahoře začla rozmotávat jako had. Zavolal jsem do kytar, nakonec mi řekli, že mi pošlou PPLkem novou strunu. Přišla druhý den a pokud jí ještě najdu, tak vám jí vyfotím.. normálně mi poslali ocelovou(žlutý warwicky jsou niklový) H strunu, navíc PRASKLOU a POUŽITOU, USTŘIŽENOU, že by mi ani na basu nepasovala, vlastně úplně stejně jako tu, co sem měl doma. Zavolal jsem jim hned zpátky a oni se mi vysmáli, že prý struny přece nemůžu reklamovat, že je to spotřební zboží.. Pak se mi snažili nacpat, že mi dají příště nějakou slevu, abych jim při objednávce zavolal, což mi přišlo jako hodně nevěrohodnej slib. Takže tak, fakof jim!

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

38

Re: Reklamace strun

Ivo napsal:

Měl jsem v sadě třeba tupé "D"

já sem měl v sadě dvě "D" a "G" žádné big_smile

0 xLajků:

39

Re: Reklamace strun

Hrb napsal:

v sobotu mně ruplo Ečko

Mohl bych poskytnout kdyžtak E strunu,ale z 50kový sady DR Lo rider

0 xLajků:

40

Re: Reklamace strun

v sestistrunne sem mel dve H  misto E.cerveny warwick

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

41

Re: Reklamace strun

Z kytar.cz mi přišli trochu olezlý a načatý hlazenky - no divný mi to bylo, že jsem je jednou objednávkou vyprodal big_smile  Od tý doby jsem si tam struny neobjednával a snad neobjednám..

0 xLajků:

42

Re: Reklamace strun

Musim říst,že z kytarama.cz sem zatim neměl žádnej problém,akorát béhroš kombo šlo na reklamaci (prasklej reprák,prej normální) ale jinak všechno co sem tam nakoupil (včertně strun, a to byly jenom červený Warwy) bylo v pohodě... ale evidentně sem výjimka potvrzující pravidlo..

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků: