1

Téma: Jak poznám že už mají struny dost?

Zdravím všechny basáky. Na basu hraju jen krátce (cca 3 měsíce) , takže jsem ještě moc zkušeností nepobral. A muj dotaz zní, jak se pozná že jsou struny už špatný? Mám na ni ještě struny které na base byli když jsem ji kupoval a někde jsem slyšel že většinou za nic nestojej a nevydržej.

papa:přejmenován nadpis/přesunuto do správné sekce

0 xLajků:

2

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Líbí se ti jak hrajou? Jsou tak rezavé nebo zčernalé že už ti to příjde divné? Bojíš se na ně šáhnout? Smrdí?Hráli jako nové o moc líp?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Prostě si kup nové struny a natáhni je. Uvidíš, co znamená mít nové struny a jak hrajou a pak po čase poznáš, že už to není prostě ono. Jestli jsi nikdy nové nebo staré struny neměl, tak to prostě chce zažít. To je jako by ses ptal jak se pozná, že je holka špatná v posteli a že ji bude potřeba vyměnit.  smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

nic neni tak špatný, aby to nemohlo být ještě horší smile

0 xLajků:

5

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

big_smile  dobra dik. Myslel jsem že je to nějak specifický

0 xLajků:

6

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Aidamos napsal:

To je jako by ses ptal jak se pozná, že je holka špatná v posteli a že ji bude potřeba vyměnit.  smile

big_smile a jak se to pozna?

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

7

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

wostryk napsal:
Aidamos napsal:

To je jako by ses ptal jak se pozná, že je holka špatná v posteli a že ji bude potřeba vyměnit.  smile

big_smile a jak se to pozna?

O tom to právě je. Musíš to zkusit! Možná jsem mohl citovat Foresta Gumpa: „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“ (dokud to neochutnáš = nezkusíš)

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Ja vim.. jenom sranda.. big_smile teda to s tou ženskou eště nee.. ale struny jo.. big_smile

Boötes lli coma ot u..
Boötes lli coma ot u..

Squier Vintage Modified Jazz Bass '70s vybíraný z více kusů, Behringer PB mutant, Jolana Diamant Bas
Hartke LH500 + SWR 410 WorkingPro
0 xLajků:

9

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Prasknou. smile

0 xLajků:

10

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

staré a ohrané struny ztratí attack. Náběh tónu je velmi pozvolný, téměř fretlessový, tupý

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

11

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

každý má tu mez kdy si je vymnění jinde záleží na technice a stylu kdy se třeba ta ohranost víc projeví u slapu víc než u jiné techniky , ale obecně vzato až tě ten zvuk začne štvát. až budeš velká mezinárodní hvězda klidně si je měn po každym koncertu u mně to většinou motivuje finanční situace... doporučuju taky užívat nějaký způsob čištění strun

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr
0 xLajků:

12

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Jsou prostě "tupý" a vytahaný jako starý šňůry na prádlo..

0 xLajků:

13

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Aneb zvuk jak když hodíš brambor do deky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

jo na bezpražec bych řek že jsou kolikrat ohranějsí struny lepší než fungflofky, ale nemyslim tim uplně jetý orezly struny...

...nehraju zas tak dobře, ale o to hůř zpívám !!!
0 xLajků:

15

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

juklik napsal:

uplně jetý orezly struny...

Vintage!  big_smile

May The BASS be with you!
http://www.userbars.com/i/376028.png
http://www.userbars.com/i/503321.png
0 xLajků:

16

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

spider napsal:

staré a ohrané struny ztratí attack. Náběh tónu je velmi pozvolný, téměř fretlessový, tupý

tak z tohodle asi nebude moc chytrej
jednoduše řečeno..hrají jako z prdele

ukulele
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: tomaspoul (06. 01. 2011 22.32:46)

Re: Jak poznám že už mají struny dost?

Dneska sem vyměnil struny a jelikož to byla pro mě první výměna, a byl sem předtím zvyklej na takovej tupej zvuk, tak mě skoro až polekalo, jak ty nový struny zvoněj a zněj jak piáno. Ale myslim, že se to tak do tejdne srovná. Co z toho plyne za poznatek? Struny vyměň a uslyšíš rozdíl, protože i kdyby ti hrály ty originální struny úplně tupě, nejspíš ti to bude připadat taky normální, než uslyšíš nový (třeba ne, nechci tě snižovat na moji úroveň   smile  )

0 xLajků: