1

Téma: Krabička na nahrávání do PC

Docela mě mrzí, že nemám možnost si sám sebe poslechnout buď v PC , či pak později v MP3 a podobně ..

Co hledám je nějaká malá krabička či podobné stvoření které bude mít USB připojení k PC .. (externí zvukovku nemám , proto USB)
Naprosto ideální by pro mě byla kombinace ta , že z basy vedu kabel do zesíku a ze zesíku kabel do té nahrávací krabky .. Zapnu basu , navolím si na hlavě zvuk co chci , zmáčknu něco na krabce a budu se nahrávat ... pak si to hodím do pc pomocí usb.

Funguje tady ta teorie ? .. Dál nevím do jaké zdířky zapojit tu krabku .. Jestli do effect return , či kam .. netuším.
No ale předně bych chtěl poradit s tím , s jakou krabkou by to takhle fungovalo .. cena co nejnižší , do 4 tis. zhruba ..

Dík..

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

2

Re: Krabička na nahrávání do PC

Mirus napsal:

Docela mě mrzí, že nemám možnost si sám sebe poslechnout buď v PC , či pak později v MP3 a podobně ..

Co hledám je nějaká malá krabička či podobné stvoření které bude mít USB připojení k PC .. (externí zvukovku nemám , proto USB)
Naprosto ideální by pro mě byla kombinace ta , že z basy vedu kabel do zesíku a ze zesíku kabel do té nahrávací krabky .. Zapnu basu , navolím si na hlavě zvuk co chci , zmáčknu něco na krabce a budu se nahrávat ... pak si to hodím do pc pomocí usb.

Funguje tady ta teorie ? .. Dál nevím do jaké zdířky zapojit tu krabku .. Jestli do effect return , či kam .. netuším.
No ale předně bych chtěl poradit s tím , s jakou krabkou by to takhle fungovalo .. cena co nejnižší , do 4 tis. zhruba ..

Dík..

No a co takhle externí zvukovku do 4 tis.? I když na nějaké jednoduché nahrávání ti stačí obyčejná integrovaná. Bude to sice zašuměné, budeš muset použít nějakou redukci, ale pokud jde o cvičení, tak to musí stačit

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

3

Re: Krabička na nahrávání do PC

Uvažuju nad něčím takovým http://kytary.cz/line6-back-track/HN102995/

Zarazila mě hodně jediná věc a to ta , že v popisu je napsaný , že jakmile začnu hrát tak to začne samo nahrávat ... takže tam není tlačítko "rec" a "stop" ? big_smile Nemá s tímto výrobkem od Line6 někdo zkušenosti ? smile

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

4

Re: Krabička na nahrávání do PC

Měl jsem Line6 Toneport UX1 a byla to na takové domácí vyblbnutí skoro ideální volba. Mrkni po tom, dnes se to jmenuje Pod Studio UX1.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

5

Re: Krabička na nahrávání do PC

Mmm tak vypadá to zajímavě .. ty vstupy má to na 3,6 nebo na 6,3 mm ? A jinak jak to pracovalo , fungovalo to tím způsobem jak jsem psal že by mi vyhovovalo , nebo jinak ? ..

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

6

Re: Krabička na nahrávání do PC

Funguje to tak, že je to samotné externí zvukovka. Má to vstup 6,3mm jack. Připojíš ke kompu, nainstaluješ, zapojíš do toho počítačový repráčky, zapojíš basu, spustíš program a už hraješ.

Různý nastavení a úpravy zvuku si můžeš dělat přímo v programu, který u toho dostaneš. Jsou tam různý simulace zesilovačů, boxů, krabiček, ... Co se týče nabídky, tak ta je štědřejší pro kytaristy, ale i s basou si tam užiješ do sytosti.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

7

Re: Krabička na nahrávání do PC

Já nahrávám přes Zoom B2.1u a přes Cubase LE. Zvukovku mám integrovanou, takže žádná sláva ale výsledný zvuk z toho leze solidní! A ten Zoom má výstup USB takže je to v poho! tady je zapojení pro ukázku: http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/2/2975/2975066_cafd6ded98e4caea4da51825447b9102/images/zapojeni_efektu_k_pc.JPG

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

8

Re: Krabička na nahrávání do PC

Kdybych chtěl nahrávat, tak mi stačí tohle? http://kytary.cz/line6-pod-studio-ux2/HN104051/ ..USB to nemá .. tak jak by se to spojilo s kompem?

Squier Vintage Modified Precision Bass Amber Maple + SX Vintage Precision Bass 62 3 TS
Fender Rumble Head 350 + Fender Rumble Cabinet 4x10''
0 xLajků:

9

Re: Krabička na nahrávání do PC

Ale má smile jenom to neni plochej malej konektor, ale klasickej velkej - profesionální...kabel koupíš skoro kdekoli.

0 xLajků: