1

Téma: B&CH Kufrobag na basu

Několik lidí se mě po mejlu ptalo, kde že maj tenhle gigbag a jestli je to dobrá volba, tak ho hodim rovnou sem do recenzí, už ho mám skoro dva roky.


Jedná se o polstrovanej gigbag na basovou kytaru. To, co ho dělá jinym, než ostatní gigbagy, jsou plastový výztuhy na přední a zadní straně, ale i v bocích. Díky nim je bag hodně pevnej a má teda dost podobnou ochranu nástroje, jako kufry. Samzřejmě, nevýhoda je v tom, že se nedá složit, zmačkat, velikost je stálá, jakobyste uvnitř měli basu.

Co se výbavy týče, tak vepředu je jedna velká kapsa pro formát A4, tam nosim kabely, popruh, občas nějaký noty. Tahle kapsa má vepředu ještě jednu plochou kapsu, ta je optimální na struny. Nahoře, v místě hlavy, je ještě jedna podélná kapsa, ta je dobrá na ladičku, kompresor, nebo podobně velký předměty. K nošení slouží pevný plastový ucho jak na kufru, poutko na horní části, nebo dva batohový popruhy, který se při nepoužívání daj shovat dovnitř.

Vnější materiál je hrubá černá látka, zipy jsou dostatečně hrubý a i po dlouhodobym používání maj pěkně tuhej chod. Uvbnitř je látka jemná, v místech většího rizika protržení je jakási plastová koženka- tam, kde je na base kobyla, resp hlava, ze který čouhaj struny. Několikrát jsem s nim hodně zmoknul, vevnitř zatim dycky sucho. Taky se párkrát skácel na beton, byla zavalenej kopákem a dalšíma věcma, basa dycky bez problému přežila.
Designově je bag decentnost sama, celočernej, nikde žádný nápisy, žádná ritterovská pouťovina smile Takhle mi to vyhovuje.

Po těch dvou letech jsou v některejch místech uvnitř roztřepený tkaový ty spoje za zipama, viz fotky, ale není to nic vážnýho, takhle už to je asi rok a nic se nerozšiřuje. Jediná věc, kterou bych ještě trochu vytknul, jsou občas se povolující popruhy na ramena- naštěstí se stejně dobře utahujou, jako povolujou.


Tenhle kus vybavení je mnou nejdýl vlastněná věc k base, snad mimo pásu, takže to už je co říct. Pro mě ideální kompromis mezi dobře chránícím, ale těžkym a neobratnym kufrem, a lehkym gigbagem, krerej je pro mě MHD cestujícího naprosto nezbytnej. Doporučuju.

Kupován za cca 1300 Kč na internetovym obchodě firmy Bach.

http://www.bachmusik.com/bach-kufro-pov … tara_p1004


moje fota na: http://gdavidak.rajce.idnes.cz/B_CH_kufrobag/

http://img2.rajce.idnes.cz/d5/2/2125/2125988_a200b7dd311e9767e0b27bc39d8bdf06/images/P1010257.JPG
http://img2.rajce.idnes.cz/d5/2/2125/2125988_a200b7dd311e9767e0b27bc39d8bdf06/images/IMG_2864.JPG
http://img2.rajce.idnes.cz/d5/2/2125/2125988_a200b7dd311e9767e0b27bc39d8bdf06/images/IMG_2869.JPG
http://img2.rajce.idnes.cz/d5/2/2125/2125988_a200b7dd311e9767e0b27bc39d8bdf06/images/IMG_2872.JPG
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-020910-111806-vyzt.jpg

0 xLajků:

2

Re: B&CH Kufrobag na basu

připadá mi to docela hluboký... jak moc v tom ta basa lítá, když ji neseš na zádech?

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: B&CH Kufrobag na basu

Vůbec.. tou kostkou na suchej zip co je v horní části, se pěkně stáhne krk a basa sedí jak ulitá.

0 xLajků:

4

Re: B&CH Kufrobag na basu

a ještě jeden dotaz - jak vypadá po dvou letech dolní část toho polstru - tam kde je leží úchyt na pás na base... mám bohužel blbou zkušenost zatím se všema obalama (včetně toho Šíby co mám teď) že to ta rolna dřív nebo později prodře durch... tady to vypadá, že tam je nějaká výstuha z gumy...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

5

Re: B&CH Kufrobag na basu

Tak zespodu zvenčí je takový gumový obložení. Zevnitř to protržený není, ale samozřejmě ten polstr uvnitř je už dost omačkanej. Ale zbejvá tam furt ta plastová deska. Před tejdnem sem si na to dno hodil kus takový hodně tuhý pěnový desky, o kterou se opírá právě úchyt na pás. Nejenže to ochrání ten polstr před prodřením, ale i já mám lepší pocit, když basu opřu o zem, je pak cca 4cm od podlahy.

Tenhle bag tu má hned několik lidí, tak snad se taky vyjádřej.

0 xLajků:

6

Re: B&CH Kufrobag na basu

Už zhruba rok jsem také vlastníkem tohoto fusaku, tak můžu potvrdit davidova slova. Bag je proveden opravdu poctivě se vším všudy. O basu v něm se opravdu bát nemusíte, chrání tak jak má. Zkrátka v tomhle směru je to opravdu kvalite. Měl bych k němu ale zhruba 3 výtky:
1) popruhy přes ramena jsou opravdu mizerné - resp. ne přímo popruhy samotné, ale jejich jistící mechanismus, který se (aspoň u mého kusu) povoluje takřka neustále (a basa mi tak "padá" až kamsi pod zadnici) a když jsem s basou absolvoval 2km pěšky na nádraží + podobnou štreku po vystoupení z vlaku, tak jsem myslel, že fusak rozšlapu... Nejspíš to skončí tak, že buď ty jistící šmucky vyměním, nebo popruhy natvrdo sešiju na pevnou délku. Druhá věc k popruhům je, že se sice dají zazipovat do svých přihrádek, ale tahle činnost je trochu krkolomná.
2) horní poutko - opravdu nevím kdo vymyslel to, že poutko/držadlo na horní straně popruhu se umístí až nad horní kapsu. Ten člověk zřejmě vůbec nepočítal, že existují malí lidé jako já. Takže když chci basu v relativně kolmé poloze jen o kousek poponést, tak si připadám jako jeřáb, protože musím mít ruku vykloubenou nahoru až to skoro bolí.
3) kapsy - jsou sice dost velké, ale mohly by být klidně i o fous hlubší nebo mít větší možnost otevření (pro pohodlnější manipulaci uvnitř) a vlastně by jich mohlo být i víc, případně mít nějakou tu přihrádku.
Možná to teď vyznělo, že je to vlastně docela shit, ale tak to rozhodně není... To co jsem vytknul jsou spíš jen drobnosti, na které se dá buď zvyknout, nebo si je upravit k potřebám svým.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

7

Re: B&CH Kufrobag na basu

Souhlas s Kurčem, ale to už je takový píchání do hníd, já jsem ještě pro mý potřeby vhodnější bag neviděl. Poutko nepoužívám, popruhy mě trochu štvou, to jo, kapsy mi přijdou uplně dostatečný, jak velikost, tak počet.

0 xLajků:

8

Re: B&CH Kufrobag na basu

Taky uz mam tenhle futral nejakou dobu (rok nebo dva tusim) a muzu jen doporucit.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: pekelnik (02. 09. 2010 11.18:25)

Re: B&CH Kufrobag na basu

maximální spokojenost s tímhle tovarem.
Sice se mi teď v Japanu vyrvalo z jednoho šroubu to pevný ucho,takže to nasralo při nošení a tak,ale doma sem jen vyměnil šroubek s podložkó a už to zase valí dál!

Poutko sem myslel v prvním případě že ustřihnu, jak mě sralo...ale možná leností tam zůstalo big_smile
A popruhy nepoužívám,takže si na ty neduhy nemůžu stěžovat.

Projel sem s tímhle bagem kus světa,v autě byla v tomto basa často mezi ostatníma nástrojema napresovaná uvnitř a nikdy se nic nestalo.De fakto už nepoužívám tvrdej kufr,ale jen tenhle.

Doporučuju!

0 xLajků:

10

Re: B&CH Kufrobag na basu

Zatím nejlepší obal, co jsem měl. Mám ho tak dva roky a mohu pouze doporučit. Popruhy jsem jenom zajistil spínacími špendlíky a kdyby se tady o tom nemluvilo, asi bych si na to sám nevzpomněl. Jedna délka mi stačí. A taky jediný futrál, kam se mi i se svým širokým tělem vejde v pohodě G3.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: el BassTardo (06. 09. 2010 12.41:58)

Re: B&CH Kufrobag na basu

třináct stovek mi přijde docela dost za tohle...
řešil jsem nedávno podbně zpevněnej futrál pro kámoše, kterej to navíc potřeboval pro dva nástroje a volba padla na tohle: http://www.music-city.cz/attitude-gav-b … 10621.html
jak tak koukám na rezcenzi, vyztužení je skoro stejný, taky tvrzenej vrch, možná boky trošku měkčí, ale větší rozdíl nevidím, akorát v ceně
ale to už je možná OT :-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

12

Re: B&CH Kufrobag na basu

Já mám tenhle http://www.muzikant.cz/baskytary-7/obal … -14734.php

Jestli bych ho mohl porovnat s touto recenzí, tak vyvažuje nedostatky, které vypsal Kurcatovium, ale zase nemá vnitřní uchycení, takže nástroj při rychlejší chůzi v obalu trochu lítá a asi bude měkkčí. Kupoval jsem ho v nějaký slevě asi za 700, takže jsem naprosto spokojenej s poměrem cena/výkon.

0 xLajků:

13

Re: B&CH Kufrobag na basu

Lukáš napsal:

Já mám tenhle http://www.muzikant.cz/baskytary-7/obal … -14734.php

no já právě taky, to lítání krku uvnitř obalu mi basu vždycky po delší cestě na zádech spolehlivě rozladí... spodek se prodřel od rolny durch, takže tam mám teď vlastní polstr... ale vyhovuje mi víc kapes... a cena byla taky ok... tak nevím jestli zkusit toho Bacha...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

14

Re: B&CH Kufrobag na basu

hofa napsal:

no já právě taky, to lítání krku uvnitř obalu mi basu vždycky po delší cestě na zádech spolehlivě rozladí...

před tím Bachem sem měl právě tenhle a sral mě tak,že sem ho prodal.Ta basa tam lítala jak sviňa.Ten Bach je imho o dost lepší.

0 xLajků:

15

Re: B&CH Kufrobag na basu

pekelnik napsal:

před tím Bachem sem měl právě tenhle a sral mě tak,že sem ho prodal.Ta basa tam lítala jak sviňa.Ten Bach je imho o dost lepší.

mam to presne stejne, akorat uz jsem ho prodat nemohl, pac ma dole od toho vecnyho litani diru...
Siba je o dost mekci, je to pytel, v Bachovi basu klidne davam do kufru u kombika spolu s ostatnima vecma

0 xLajků:

16

Re: B&CH Kufrobag na basu

Měl jsem nějaký čas oba tyhle bagy k porovnání a vyhrál u mě Bach. Šiba nebyl vůbec špatný, měl vymakanější právě ty detaily, které trochu zazlívám Bachovi, ale co se týče ochrany nástroje, tak to tam Bach těžce převálcoval. Šibu už nemám, Bach ano.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

17

Re: B&CH Kufrobag na basu

Na Sandberga mám jejich s nástroji dodávaný bag, pěkně vypolstrovaný, velká kapsa, podložený spodek, fixace krku sucháčem a popruhy se nevyvlíknou, nesjížděj, šlapal jsem s ním v létě párkrát asi 5km ze zkoušky a za chvíli jsem o něm nevěděl, že ho mám na zádech - jako batoh.

.....teď bych potřeboval něco i na MM, ten origo kufr se mi ani nevejde do vozítka.
Ale potřebuju něco fakt bytelného, ten bach se mi nějak úplně nezdá.
Něco jako byly dříve Ritter bagy, dneska už na basu nejsou vidět......

Zaujal mě tenhle Bespeco futrál, nemáte někdo zkušenost ?
http://kytary.cz/bespeco-bag-famous-line-bg/HN106171/

MusicMan StingRay5
HARTKE HA5500 + HARTKE VX215 + EBS MultiComp + BBE Maximizer
https://www.youtube.com/watch?v=ScEx7hA9NJM
kapela : HUSH  https://www.facebook.com/hushcz 
Music Man Club #9
0 xLajků:

18

Re: B&CH Kufrobag na basu

MB napsal:

Něco jako byly dříve Ritter bagy, dneska už na basu nejsou vidět...

Naštěstí. Měl jsem taky jeden z nějaký + - střední třídy a to bylo utrpení. Mnohem horší než Šiba (zhruba stejná cenová kategorie), s Bachem se to nedá vůbec rovnat. Vůbec!

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

19

Re: B&CH Kufrobag na basu

kurcatovium napsal:

Naštěstí. Měl jsem taky jeden z nějaký + - střední třídy a to bylo utrpení. Mnohem horší než Šiba (zhruba stejná cenová kategorie), s Bachem se to nedá vůbec rovnat. Vůbec!

Aha, to jsem netušil - Rittery vypadaly tak luxusně a bytelně....... sad

MusicMan StingRay5
HARTKE HA5500 + HARTKE VX215 + EBS MultiComp + BBE Maximizer
https://www.youtube.com/watch?v=ScEx7hA9NJM
kapela : HUSH  https://www.facebook.com/hushcz 
Music Man Club #9
0 xLajků:

20

Re: B&CH Kufrobag na basu

MB napsal:

vypadaly

bohužel u toho zůstalo smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

21

Re: B&CH Kufrobag na basu

já ho mám cca tak 3 roky a paráda smile ... to ucho je umístěné blbě, popruhy se mi spouští taky, ale jen když není na zádech - tzn. dám na záda, upravím a už nesjíždí smile

jinak zatím všechny zipy drží a díra žádná, ani na spodku ... a to jsem tam celou dobu nosil toho metráčka Sivčáka smile .. takže jako obal dostával tou vahou zabrat dost:)

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

22

Re: B&CH Kufrobag na basu

hofa napsal:

bohužel u toho zůstalo

ritter vůbec jako!

0 xLajků:

23

Re: B&CH Kufrobag na basu

davidak napsal:

Designově je bag decentnost sama, celočernej, nikde žádný nápisy, žádná ritterovská pouťovina  Takhle mi to vyhovuje.

Omyl, omyl...možná to tak bylo dřív, ale bejvávalo. Já kupoval tento bag cca před půl rokem, a už se na něm skví jasně modrej a ošklivej nápis BaCH.

Fender Deluxe Active P-Bass, Yamaha BB1100S fretless
Laney B2, Gallien-Krueger MB150E-III/112
0 xLajků:

24

Re: B&CH Kufrobag na basu

pudel napsal:

už se na něm skví jasně modrej a ošklivej nápis BaCH.

uff kurva,tak to aby tenhle dosavadní držel co to pude...

0 xLajků:

25

Re: B&CH Kufrobag na basu

kurcatovium napsal:

jejich jistící mechanismus, který se (aspoň u mého kusu) povoluje takřka neustále (a basa mi tak "padá" až kamsi pod zadnici)...

..  popruhy natvrdo sešiju na pevnou délku.

Tak jsem to udělal u RockBagu - nastavil délku, prošil u těch spon černou nití a je klid..

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

26

Re: B&CH Kufrobag na basu

Tak ke mně doputoval tenhle daviďákův kufrobag... na základě zde uvedených zkušeností jsem měl trošičku obavy, jak to bude s těma popruhama, ale s ohledem na můj styl nošení basy na zádech jsem popruhy prostě jenom natáhl na maximální délku a bylo to smile... to horní poutko nepotřebuju, takže mi nevadí... naopak tu nezaznělo, že má bag jakousi odepínací vnitřní kapsičku s polstrem - sice moc nevím, na co ji využiju, ale je tam smile
celkově na mě působí moc sympatickým a bytelným dojmem, vleze se do něj i korveta s jejím velkým rohem...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

27

Re: B&CH Kufrobag na basu

hofa napsal:

že má bag jakousi odepínací vnitřní kapsičku s polstrem

Kde?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

28

Re: B&CH Kufrobag na basu

kurcatovium napsal:
hofa napsal:

že má bag jakousi odepínací vnitřní kapsičku s polstrem

Kde?

Takova kostka na suchaci, na podepreni krku, ne?

0 xLajků:

29

Re: B&CH Kufrobag na basu

Tuhle molitanovou cihlu tam mám, ale kapsa to rozhodně není...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

30

Re: B&CH Kufrobag na basu

ja nevim, da se to vnimat jako kapsa na polster s polsterem uvnitr?

0 xLajků:

31

Re: B&CH Kufrobag na basu

Ne, je to ze všech stran zašitý. Tak je možný, že je víc verzí?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

32

Re: B&CH Kufrobag na basu

mno, tak to mozna ano...v tom pripade ja kapsicku tedy taktez nemam? Jak to?

0 xLajků:

33

Re: B&CH Kufrobag na basu

no je tam molitanová kostka bez kapsy a pak navíc taková jakože tvarovaná podložka krku z nějakýho sametu či co a ze zadní strany má kapsičku se zipem... celý je to přidělaný na sucháč... teď to nemám jak vyfotit a ukázat... nebo že by to nebylo origo k tomu? davide?

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

34

Re: B&CH Kufrobag na basu

Já tam teda nic takovýho nemám. Tak buď je víc verzí, nebo si David ten bag sám vylepšil.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

35

Re: B&CH Kufrobag na basu

To je myslifikace smile  Ta kapsa tam původně nemá bejt, ale měl jsem jí tu z nějakýho jinýho warwick obalu, tak jsem jí tam dal a tim ještě zlepšil fixaci krku, hofovi jsem jí tam nechal smile

0 xLajků:

36

Re: B&CH Kufrobag na basu

davidak napsal:

tak jsem jí tam dal a tim ještě zlepšil fixaci krku, hofovi jsem jí tam nechal smile

ó děkuji smile každopádně ta fixace je teď skutečně perfektní...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

37

Re: B&CH Kufrobag na basu

přesně tenhle obal mám a za rok a pul co ho používám mne nezradil a když si vezmu co všechno už zažil jímá mne Michal Hruza  big_smile  big_smile

ukulele
0 xLajků:

38

Re: B&CH Kufrobag na basu

hofa napsal:
davidak napsal:

tak jsem jí tam dal a tim ještě zlepšil fixaci krku, hofovi jsem jí tam nechal smile

ó děkuji smile každopádně ta fixace je teď skutečně perfektní...

to je pekne, ovsem nic to nemeni na me (a opovazim-li se mluvit i za Kurcatovia, o nasi) frustraci z nahle chybejici kapsicky

0 xLajků:

39

Re: B&CH Kufrobag na basu

Navrhuji, aby daviďák všem na své náklady opatřil stejnou kapsičku. Jinak to totiž není vůbec fér! :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

40

Re: B&CH Kufrobag na basu

Jo hoši, to je bonus jen pro moje zákazníky smile

0 xLajků:

41

Re: B&CH Kufrobag na basu

Je to ono?https://baskytara.com/img/m/25202/t/p1dpdn6j581mclba81ri61lj4m963.jpg

0 xLajků:

42

Re: B&CH Kufrobag na basu

Hoopy: Ano, mám ho čerstvě taky smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: