1

Téma: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Zdravim pánové od basu!

Přicházim s klasickym a záludnym tématem, jímž jsou struny. Seznámim vás s mým problémem. Vlastním basu Tobias, která má sice perfektní sound, ale je strašně slyšet drnčení pražců. I když mam teď basu po seřízení od samotného mistra Papeže, tak to drnčí jako sviňa. Tak jsem si řekl, že bych to mohl do jistý míry omezit typem strun. Takže veškerý tipy a triky uvítám. Trošku problém je, že sice potřebuju struny, který co nejmíň drnčej, zároveň, ale potřebuju (vzhledem k tomu, že slap mi neni cizí), aby právě při slapu měly aspoň nějakej attack.. Takže takhle no:)

Mé kapely: EXIL 51-alternativní pop-rock, FULLCONTACT-live hip-hop

vzory: Tim BOB, Stefan Ude, FLEA, Colin Edwin atd.

vybavčo:  Tobias Growler 5 (oldschool řada), Ampeg BA 115, EBS valvedrive, Morley volume pedal, Korg Pitchblack, sluchátka Audio-Technica ATH-A 700.
0 xLajků:

2

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

jakkoliv si myslím, že problém není ve strunách tak ti doporucím Elixiry... jsou potahovany (nanoweb) a zaroven zni moc pekne na slap

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

3

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Přesunuto

Na mě to působí že setup nebude asi tak dokonalý... Nebo prostě hraješ moc silou

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

4

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Elixíry už jsem měl..Nebyly špatné..Ale už asi ne e.. Jinak ocením i rady čím jiným proti drnčení..;)

Mé kapely: EXIL 51-alternativní pop-rock, FULLCONTACT-live hip-hop

vzory: Tim BOB, Stefan Ude, FLEA, Colin Edwin atd.

vybavčo:  Tobias Growler 5 (oldschool řada), Ampeg BA 115, EBS valvedrive, Morley volume pedal, Korg Pitchblack, sluchátka Audio-Technica ATH-A 700.
0 xLajků:

5

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Silou to nebude, dynamiku mam myslim docela slušně zmáklou;) Sílu používám jen tam kde je jí zapotřebí..Mě trápí spíš staccato levou rukou..Tam je to drnčení nejvíc nejhorší.. Staccato pravou je sice částečný řešení, ale nechci se omezovat:) Jako samozřejmě řešení je prodat basu a koupit jinou..Ale to se mi zatím až tolik nechce..

Mé kapely: EXIL 51-alternativní pop-rock, FULLCONTACT-live hip-hop

vzory: Tim BOB, Stefan Ude, FLEA, Colin Edwin atd.

vybavčo:  Tobias Growler 5 (oldschool řada), Ampeg BA 115, EBS valvedrive, Morley volume pedal, Korg Pitchblack, sluchátka Audio-Technica ATH-A 700.
0 xLajků:

6

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

A setupem myslíš konkrétně co?

Mé kapely: EXIL 51-alternativní pop-rock, FULLCONTACT-live hip-hop

vzory: Tim BOB, Stefan Ude, FLEA, Colin Edwin atd.

vybavčo:  Tobias Growler 5 (oldschool řada), Ampeg BA 115, EBS valvedrive, Morley volume pedal, Korg Pitchblack, sluchátka Audio-Technica ATH-A 700.
0 xLajků:

7

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Seřízení "mistra" Papeže.... V jakém stavu máš pražce?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

8

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

muj názor je ten pokud drnčí struny o pražce je to vždy záležitost setupu

0 xLajků:

9

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

já se v tom teda houby vyznám, ale myslim že krk se může ohnout třeba i při podladění a tak, zkusil bych trochu pohnout s výztuhou

0 xLajků:

10

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Táák - Moje basa je velmi komplikovaná - ke kytarářovi jsem jí dával protože neladila (hnul se krk z jakéhosi záhadného důvodu, takže bylo zapotřebí přebrousit pražce, a to takovým způsobem, že už pro příště neni co přebrušovat, příště už bude zapotřebí přepražcování), bylo to fakt v prdeli a to drnčení bylo "vedlejší".. Takže teď mi sice už pěkně ladí, ale štve mě zas to drnčení..Ale jako s krkem hejbat fakt nechci, mam to teď pěkně poštelovaný.. Takže hledám aspoň nějaký možnosti oddrnčení..Jako v live hře mi to neva, ale ve studiu to fakt nende..

Mé kapely: EXIL 51-alternativní pop-rock, FULLCONTACT-live hip-hop

vzory: Tim BOB, Stefan Ude, FLEA, Colin Edwin atd.

vybavčo:  Tobias Growler 5 (oldschool řada), Ampeg BA 115, EBS valvedrive, Morley volume pedal, Korg Pitchblack, sluchátka Audio-Technica ATH-A 700.
0 xLajků:

11

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

pokud to drnčí je to poštelované nahovno at to dělal kdo to dělal

0 xLajků:

12

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

tak do studia budeš asi potřebovat basu v lepším stavu. Jak to tak čtu tak ti asi nepomůžou žádné struny. ale pořádné seřížení=když jsou pražce tak marné tak asi budou fakt třeba nové

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

13

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

muze to byt nizkym nulakem, krkem, prazcema a nebo serizenim. Pokud je to "nejak podivne hnuty" Tak Papez asi delal co umel a verim ze lip to asi nepude. Zkus nylonwoundy od LaBelly, je to ocelove jadro v nylonovem obalu. Delaji se ale tusim jen v 0.50

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

14

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

spider napsal:

muze to byt nizkym nulakem, krkem, prazcema a nebo serizenim. Pokud je to "nejak podivne hnuty" Tak Papez asi delal co umel a verim ze lip to asi nepude. Zkus nylonwoundy od LaBelly, je to ocelove jadro v nylonovem obalu. Delaji se ale tusim jen v 0.50

to né přeci smile Nylonovky budou úplně tupý a jestli chce slapovat, tak prostě vůbec nepřipadaj v úvahu. Zvednout kamení na kobyle nebo prohnout krk...jedno z toho musí jít, jestli to neni úplnej vrak.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

15

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Já bych povolil výztuhu, ať se trošku krk prohne. Dělám to běžně když měním jinou tloušťku strun atd. Na tom není co zkazit, pořípadě to otočíš zpátky. Můžeš taky malinko zvednout kameny a uvidíš. Dobře si zapamatuj jak to všechno bylo a kolik otáček jsi udělal. wink

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

16

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

morybundus 1 napsal:

Já bych povolil výztuhu, ať se trošku krk prohne. Dělám to běžně když měním jinou tloušťku strun atd. Na tom není co zkazit, pořípadě to otočíš zpátky. Můžeš taky malinko zvednout kameny a uvidíš. Dobře si zapamatuj jak to všechno bylo a kolik otáček jsi udělal. wink

+1 000 000

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Díky za rady, ale po dlouhém rozjímání jsem se rozhod, že se pokusím tu basu prodat..někomu komu drnčení nebude vadit, snad někoho takovýho najdu:)

Mé kapely: EXIL 51-alternativní pop-rock, FULLCONTACT-live hip-hop

vzory: Tim BOB, Stefan Ude, FLEA, Colin Edwin atd.

vybavčo:  Tobias Growler 5 (oldschool řada), Ampeg BA 115, EBS valvedrive, Morley volume pedal, Korg Pitchblack, sluchátka Audio-Technica ATH-A 700.
0 xLajků:

18

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

da basscoreman napsal:

Díky za rady, ale po dlouhém rozjímání jsem se rozhod, že se pokusím tu basu prodat

Že my volodroidi se vůbec snažíme  smile
Prodávat je zbytečné, ale jak chceš. Stačilo by to někomu dát seštělovat. Dělám to, umím to, nabízím Ti pomoc. Jsem víceméně taky z Liberce, tak jestli máš zájem pošli SZ.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

za 500 mě drnčení nevadí big_smile

0 xLajků:

20

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Ale do hlavy mi stále nejde, jak je to možné že je setup tak zlý, když teď byla u Papeže...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

21

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

tak tomu já zase celkem rozumím ,podle mě s tím standa udělal co bylo v jeho silách

0 xLajků:

22

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Paparatzzi napsal:

Ale do hlavy mi stále nejde, jak je to možné že je setup tak zlý, když teď byla u Papeže...

Asi se u toho moc modlil  lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Jaralaf (05. 11. 2010 16.47:46)

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Mám jedno MTD a trápil jsem je s tím taky dost. Toho libereckého Papeže znám ještě míň, než toho katolického, ale obávám se, že oba udělali pro Tvou basu stejně málo. Problém u mé basy ( a u Tvé to asi bude stejné) je ten, že díky asymetrickému profilu krku je hrozně těžké nastavit výztuhu tak, aby se na krku někde neobjevila malá vlnka, která pak drnčí. Průšvih je, že když sundáš struny, abys třeba přebrousil pražce, tak je ta vlnka jinde, než když ty struny natáhneš, takže tím můžeš víc pokazit, než pomoct! Já jsem basu koupil s hodně povoleným krkem, ale žádné drnčení. Tak jsem výztuhu přitáhl, abych měl pohodlnější dohmat a najednou to začlo drnčet. Tak jsem zvedl kobylu, jenže najednou byl dohmat skoro vyšší, než s povoleným krkem. Po čase se to ale začalo po kouskách srovnávat a teď je to velmi dobré. Byl to ale běh na dlouhou trať. Hlavně nedělat moc změn naráz. Každá blbost se usadí až tak po týdnu. Jsem přesvědčený, že je to jen nastavením. Nějaké tvrdší struny můžou pomoct, ale problém nevyřeší.

Čtyři jsou nejvíc - výjimkou je jen Gibson G3!
0 xLajků:

24

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Možná se pletu, ale mám pocit, že všechny basy Tobias (původní pre-Gibson) a MTD mají sklon drnčet. Když se kouknete na různý vídea, je to prostě součást toho zvuku. Jestli navíc došlo na radikálně broušení pražců a podobně, je to podpořeno na maximum.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

25

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Tak koukám, že Papež brousí pražce kdykoliv kdy řeší set-up...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

26

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Drnčí ti to do osmého pražce nebo od osmého výš? Zásadní otázka.

0 xLajků:

27

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

Kubš napsal:

Tak koukám, že Papež brousí pražce kdykoliv kdy řeší set-up...


Tak ono pokud to je u nej poprve tak je to povetsinou asi potreba, z tovaren to vyleze jen v polosetupu

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

28

Re: Drnčící pražce u Tobiase, řešení struny?

da basscoreman napsal:

a to takovým způsobem, že už pro příště neni co přebrušovat

no to muze byt i tim ...  big_smile

fedeer napsal:

pokud to drnčí je to poštelované nahovno at to dělal kdo to dělal

morybundus 1 napsal:

Já bych povolil výztuhu, ať se trošku krk prohne. Dělám to běžně když měním jinou tloušťku strun atd. Na tom není co zkazit, pořípadě to otočíš zpátky. Můžeš taky malinko zvednout kameny a uvidíš. Dobře si zapamatuj jak to všechno bylo a kolik otáček jsi udělal. wink

jj seridit si to musis podle sebe zadny objektivne spravny serizeni neexistuje...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: