1

Téma: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Zajímá to mě , i kamoše basákaco tady sedíme u komplu který z těchto dvou "typů" snímačů je ..

Použitelnejší , lepší .. a hlavně , který má lepší zvuk případně pokud nějaký z těchto snímačů používáte , jaký maj charakter zvuku ..


Třeba zde český RM http://www.rmpickups.cz/bass.html ... jak jsou tam Precision snímače PRM1 a PRM2 ... tak jeden je s Alnico magnety , druhý s nějakými cobaltovými magnety ..

Dík za všechny odpovědi ..

Přeju štastnýho Mikuláše !

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

2

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Tak co , nikdo neví ?

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

3

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Ono je to tam napsanyyy :-D vic ti myslim nikdo nerekne - to musis slyset a porovnat asi sam, abys pochopil wink 

(ja mam btw ty Sm-Co, ale nic moc ti k nim nereknu, nemam tady s cim to porovnavat)

***
0 xLajků:

4

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

já sem měl ten SM-co od RM a řeknu ti,že to byl hnus sound,toť můj názor...

0 xLajků:

5

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

.. zrovna ted má kytarista co spolu hrajem půjčený fendr strat nějáký american delux a jsou tam právě ty Samarium Cobalt (SaCO) singly + rozpínatelný hum. u kobyly ... jinak vlastní fendr strat s AlNiCo snímačema tak jsme měli možnost to porovnávat .. zvukově naprosto odlišné nástroje, ty SaCO jsou takové sterilnější .. méně basů méně výšek (působí to na mě laciným-chladným dojmem jako nějáké Ferit. obyčky) to je ovšem jen můj subjekt. pocit ..  wink celkově nebarví jako Alnico které jsou frekvenčně bohatší-temnější a vyváženější .. asi bych ty SaCo použil do rock hudby kde bude kytrista používat nějáké bustry .. na baskytaře jsem neměl tu čest ale asi by pocit byl podobný .. SaCO - je to jiná barva která může někomu jinému naprosto vyhovovat .. wink

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

6

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

richo5 napsal:

.. zrovna ted má kytarista co spolu hrajem půjčený fendr strat nějáký american delux a jsou tam právě ty Samarium Cobalt (SaCO) singly + rozpínatelný hum. u kobyly ... jinak vlastní fendr strat s AlNiCo snímačema tak jsme měli možnost to porovnávat .. zvukově naprosto odlišné nástroje, ty SaCO jsou takové sterilnější .. méně basů méně výšek (působí to na mě laciným-chladným dojmem jako nějáké Ferit. obyčky) to je ovšem jen můj subjekt. pocit ..   celkově nebarví jako Alnico které jsou frekvenčně bohatší-temnější a vyváženější .. asi bych ty SaCo použil do rock hudby kde bude kytrista používat nějáké bustry .. na baskytaře jsem neměl tu čest ale asi by pocit byl podobný .. SaCO - je to jiná barva která může někomu jinému naprosto vyhovovat ..

Mmm .. no jak psal eMPI , ano je to tam napsaný a podle popisu jsou stokrát lepší ty Sa-Co .. a co jsem se díval do nějakých tabulek , tak AlNico maj bass,middle,treble - 7,7,6 ... a ty Sa-Co to maj 8,8,7 ... z čehož vyplívá , že by měli být silnější ... nevím no

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

7

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Mirus napsal:

podle popisu jsou stokrát lepší ty Sa-Co

.. to můžou být .. já jsem kolem toho nic nečet jen jsme to porovnávali na těch stratech, takže tohle je můj  (náš) subjektivní pohled ...  ")

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

8

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Mirus napsal:

z čehož vyplívá , že by měli být silnější ... nevím no

což neznamená automaticky lepší

0 xLajků:

9

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

...muj spolupracovnik je bratr vyrobce tech RM snimacu, myslim ze ho pozadam o nejaky nahravky, ukazku nebo tak neco...nadchli jste me- musim ten rozdil zkusit :-D

***
0 xLajků:

10

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

eMPi napsal:

...muj spolupracovnik je bratr vyrobce tech RM snimacu

Tak to je tvůj spolupracovník známý kytarář, ne?

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

11

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Tak tuším, že Betaron měl jeden kobalťák, typu do preclíka, na jedné ze svých bas! Takže on by mohl o tom více poreferovat, z vlastní zkušenosti!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

12

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

ono je jich bratru povic....takze ja mam zrovna toho nekytarovyho :-D

***
0 xLajků:

13

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

ale i tak uz bych na to nemusel zapominat  a konecne se na ty ukazky poptat :-[

***
0 xLajků:

14

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Rád bych se dozvěděl co kdo očekává od snímače,krom toho že snímá kmitající struny.A kritéria podle kterých hodnotíte snímače.

0 xLajků:

15

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

fedeer napsal:

Rád bych se dozvěděl co kdo očekává od snímače,krom toho že snímá kmitající struny.A kritéria podle kterých hodnotíte snímače.

No, třeba:
1. barva zvuku
2. šumovost
3. výkon
4. jak pěkný logo je na krabičce  smile

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

16

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

jasně to jsou požadavky poměrně všeobecné
barva zvuky, jaká?
výkon jaky?

0 xLajků:

17

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

fedeer napsal:

barva zvuky, jaká?
výkon jaky?


Myslis ze je to nejak objektivne popsatelne ? To co by jeden nazval vykonne, jinemu bude bidne malo...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

18

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

no právě že nevím proto ,hodlám nastřádat co nejvíc poznatku a udělat aritmetický pruměr

0 xLajků:

19

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

fedeer napsal:

no právě že nevím proto ,hodlám nastřádat co nejvíc poznatku a udělat aritmetický pruměr

Prumerovat by se to dalo pokud by to bylo objektivne popsatelne. To co jeden popise jako extrem smerem dolu, jiny popise jako extrem smerem nahoru. Stejne tak vlastnosti ktere dotycny popise budou z casti vlastnosti nastroje, ne snimace jako takoveho. Ale budiz, prumeruj si jak je libo smile

Ja snimace beru asi podle stylu. Na me bezne hrani (taky jakysi rokec) chci agresora, takze dobry attack, slusne stredy a vysky, mocne basy, preferuju singl a kombinaci s aktivkou na nakopnutí. (Paparatzi byl na poslednim koncerte tak muze poreferovat jestli to funguje tak jak potrebuju)

Na funky bych si vzal HB, kde stredu toliko byti nemusi, spis by mely vrcet, mirne zastrene muzou byt.

Na blues bych chtel asi neco silneho v basech a vyskach, nejspis PB

Na elektronickou hudbu je mi to fuk, tam vsecko zprzni efekty.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

a máš pravdu big_smile  seru na zbytečné věci

0 xLajků:

21

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Hlavně má každej jinou techniku, dynamiku a požadavek na zvuk, takže pak ty porovnání jsou problém. Jediný, co je snad nějakej mustr, je zvuk JB. Všichni ho znají z milionů desek, tak se dá říct "proti klasickýmu JB to má víc výšek", ale i to je diskutabilní big_smile

Ještě tak jde kouknout na web výrobce a porovnat, jak silnej má snímač výstup a klasika basy/středy/výšky. Akorát bacha na to, že tyhle porovnání snímačů mezi sebou jsou relevantní jenom v rámci jednoho výrobce. Dimarzio bude jiný než SD se stejnou charakteristikou.

Hmmmm... dneska jsem ale chytrej smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: fedeer (23. 10. 2010 16.41:51)

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

První prototip tak kritisujte jen do mě, Edison taky neudělal žárovku za jeden den big_smile
http://www.uloz.to/6286143/untitled-precl-wav
http://www.uloz.to/6286144/untitled4-wav
Jen ještě podotknu že je to nahrané na galaksisce s 10 .let jetýma strunama

0 xLajků:

23

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

http://www.uloz.to/6291907/untitled6-wav
poslední vývojová varyanta

0 xLajků:

24

Re: Cobaltové snímače versus AlNico snímače

Zní to celkem dobře smile

0 xLajků: