1

Téma: novej cajk...?

Milí kolegové, poraďte: jedu dneska vyzkoušet aparát, kterej prodává jeden místní zasloužilej basista. Je to stará lampová hlava Fender a box od rakouský firmy Austrovox ze 60. nebo 70. let se čtyřma dvanáctkama (prej jsou v tom Celestiony). To vše za patnáct klacků. Já už jsem teda dopředu natěšenej (a víceméně rozhodnutej)... co myslíte? Stojí to za to?

Největší fór je v tom, že ten zesilovač je kytarovej... tomu basákovi to vždycky proto krásně cinkalo, středy, vejšky, všechno dokonalý. On na to hrál se svým jazz bassem model ´77, tělo natural olše, hmtník javor. A protože kombinaci olše/javor mám na svým miláčkovi taky, tak se těším jak malý dítě...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

2

Re: novej cajk...?

dej jen na svoje uši...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: novej cajk...?

no na papíře to vypadá moc pěkně

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

4

Re: novej cajk...?

Uvidíme... zejtra poreferuju :-)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

5

Re: novej cajk...?

Držím palce

0 xLajků:

6

Re: novej cajk...?

Teda lidi, řečeno sloganem Vyvolených, to byl fičák. Obří set, bedna 4 x 12 vysoká přes metr a k tomu NÁÁÁÁDHERNEJ zesilovač Fender Bandmaster Reverb. Zapojil jsem basu, nesměle o kousek otočil volume a to, co se spustilo, jsem ještě nezažil. Dunění, který rolovalo ponožky - a hned zase, po výjezdu do vejšek, krásný, konkrétní a jasný zvonění. To byla jasná volba smile

Úplně jsem zíral, co ten zesilovač dokáže. Žádná stovka, pětačtyřicet wattů, ale hrálo to jedna báseň, lampy rudý, krása. Podle výrobního čísla je to navíc rok 1971, takže pořádnej stařík smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

7

Re: novej cajk...?

tiše ti závidím:-) a kolika bys řek že odpovída 45W lapových tranzistorovým?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

8

Re: novej cajk...?

asi milion big_smile ne podle me tak 120??? tipac podle mych zkusenosti s pouhym jednim 4W zesakem big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

9

Re: novej cajk...?

NO hele porovnávat čistej lampovej s tranzitorovým čistým (tím myslím basovej kterej je hlavně čistej) ohledně hlasitosti není zrovna nějak zajímavý žádný markantní rozdíly tam nejsou...pač je to skoro stejný:-DPročpak by se asi výkoný  basový  lampový  hlavy dělali 200-300W???Pač kdo bude hrat na 50W lampový basový prditko....JO u kytar je to jinak...ale to je jiná kapitola...vlastně celý by to bylo na dlouho:-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10

Re: novej cajk...?

no že u kytar je to tak 2-3x u lampy hlasitější, takže u basy je to =?

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

11

Re: novej cajk...?

no skoro bych řekl rovný...pač je to čistej zvuk!!!a u kaytary je ten čistej tak nastejno s tranzistorem

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: novej cajk...?

Kubeš : Neni to pravda, i u kytary je lampa hlasitější než tranzistor. Většinou se používá 100W a tlačí to jak sviňa. U bass kde jsou nároky trochu vyšší, jsem viděl max 400 W lampovou hlavu. Tranzistory jdou přes 1000 W, aby to pořádně tlačilo.

MM Sterling 4
SWR SM-500 + SWR Goliath Sr.
Tech 21 Bass Driver, Boss Bass Flanger

Hora str. 29 , eh, kde je? na stole? pod stolem? ve skříni? to je jedno... :c)
0 xLajků:

13

Re: novej cajk...?

No, ona lampa je hlavně o něčem jiném, než o hlasitosti a sice o zvuku. A hlavně, aparát 300W stačí i na velké pódium, aby se basák i zbytek kapely slyšel. Navíc, pokud hrajete na větším pódiu, měli by jste jít už do P.A., takže výkony vůbec neřešte, jde hlavně o to, aby jste se slyšeli. Už 200W je v drtivé většině případů až nad hlavu.

0 xLajků:

14

Re: novej cajk...?

V tomhle případě jde zřejmě zesilovač velice dobře dohromady s bednou, protože kdyby mi někdo řekl, že takhle nahlas a přitom konkrétně hraje 45 wattovej zesilovač, nevěřil bych mu. A to bylo volume opravdu jen o kousek doprava. Dneska tu sestavu vyzkouším ještě s kapelou, ale myslím, že se basa rozhodně mezi ostatními prosadí...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

15

Re: novej cajk...?

Tak tady je ten set vcelku... včera jsem ho vystavil zatěžkávacímu testu na zkoušce a obstál na výbornou. Basy jsou tak akorát, ale od pátýho pražce na A struně vejš se to postupně rozezpívává... a vejšky (například v oktávách) jsou naprosto brilantní!

http://sweb.cz/Pinkstones/mikulik/Bass%20&%20Car/Bandmaster.jpg

http://sweb.cz/Pinkstones/mikulik/Bass%20&%20Car/starej%20a%20novej%20majitel.JPG

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

16

Re: novej cajk...?

A kterej je starej a kterej novej majitel? smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

17

Re: novej cajk...?

big_smile jj, moc pěkné

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

18

Re: novej cajk...?

mikulda je nalevo ale ja nic nerek big_smile

mikulik: fakt pekne, nejde jeste ten amp rozdelat, abys hodil fotku na vnitrnosti????... .)))

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

19

Re: novej cajk...?

Mikuliku, gratuluji ! Však já mám taky kytarovej zesík, akorát tam nemám zbytečný reverby apod. smile Někdy musíme porovnat.

0 xLajků:

20

Re: novej cajk...?

I vy fórkaři! Samozřejmě, že ten starej je napravo. Jak sám prohlásil: "My už po těch halách nejezdíme, tak se nebudu tahat s takovou ludrou. Koupim si kostku vod Rolanda (Bass Cube), to mi do těch hospod bohatě stačí."

juhuuu: Musim si ten zešilovač vzít domů, všechno je tam po těch letech povolený a vyčlochtaný... tak ho zároveň pořádně nafotim a vyvěsim, neboj :-)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

21

Re: novej cajk...?

mikulik: jasne, jen se ptam, jinak je opravdu peknej, sice mam predsevzeti, ze si taky udelam kopii nakyho fendera (elektronka samozrjeme), ale jako tohle to urcite hrat nebude hmm
jinak co jsem pochopil, tak to je kytarova hlava?????

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

22

Re: novej cajk...?

Tak tak, kytarová. Taky sám zírám, co to s basou dokáže za divy smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

23

Re: novej cajk...?

tak jako neni se cemu divit, kytarovy a basovy elekotronkace jsou prakticky stejny (jen korekce a repraky .)))) znam par lidi, co hrajou pres kytarovou hlavu, ale samozrejme s basovou bednou....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků: