1

Téma: Behringer BASS limiter/Enhacer

První dojmy heart
Včera sem si na zkoušku koupil BASS Limiter /Enhacer což je kopie téhož výrobku od Bosse.
Nejedná se o nějaký křivič zvuku alá flanger,chorus autowah  nebo overdrive  takže zapnutý efekt vlastně poznáte jen když porovnáváte zapnutý a nezapnutý....
S Bossem nemám zkušenosti takže nemůžu porovnávat,  budu jen stručně popisovat parametry:-)a první osobní dojmy.
1)Konstrukce
No tady bude asi první kámen úrazu(jeden jich ještě přijde:-).Celá krabička je udělána z ABS plastu takže nesnese žádný divoký hopsaní při  spuštění efektu, což ovšem není potřeba pač krabka není vybavena klasický mechanickým spínáním(s charakterstickým cvaknutím:-) ale je spínána přes takový malý elektronický(??)"senzor" ke kterému vede umělohmotné rameno ze šlapky pedálu.Šlapka se vrací pomocí pružiny-žádné překvápko:-).Ovšem o překvapení je že při spuštění není slyšet žádné lupnutí nebo zachrastění. Krabku můžem klasicky napájet 9V baterií nebo adaptérem.Zaptnutí siganlizuje LED dioda.
2)Ovládání
NO ovládání k tomu není co dodat je identické jak u Bosse - 4 knoby (Level,Enhace,Ratio,Tresh) jediná zajimavost je že první tři jdou otáčet trošku tužšeji(to je slovo...) a poslední má dost volný chod...koukal sem dovnitř a jedná se bud o trošku jiný poták chybí mu jakási objímka nebo možná je to zmetek těžko soudit:-)
3)Zvuk
Ohledně zvuku musím fuknci rozhodně pochválit-zvuk basy udělá přesně takovým jaký slibuje-omezí nepříjemné  pazvuky (například při trhání strun u slapu nebo hraní trstkem na "géčko") a dodá řekl bych konkrétnější zvuk - do téhle chvíle sem byl se svým zvukem spokojen a po zapojení krabičky jsem překvapen že to jde ještě o kousek lépe:-)
Například při slapu to dodá větší dynamiku(asi tak bych to charakterizoval já...možní se tomu říká jinak:-) příde mi že je slyšet to co má být slyšet a naopak se omezí to nepěkné:-)

Ovšem asi největší mínus(pominu li plastovou chasi) je zvýšení šumu při aktivování efektu při nastavení ENHACE na max-bohužel je to tak  krabička díky knoflíku LEVEL zvvýší příjemně hlasitost a stačí aby byl otočen na "12 hodinách" což je fajn ale pokavad se otočí ENHACE na max tak krabka začne šumět(ovšem enhace na max není nezbytné....koukal sem na bossácký dopopručený nastavení a oni ho dávaj max na "12 hodin")-není to nic tragického a prakticky při hraní s kapelou bez problému ale zas mohlo by to jít i bez toho:-)

Takže vcelku je tahle krabička za svoji cenu(745kč v Audiopro) velkým přínosem pro někoho kdo nemá 2200 na bosse a rozhodně plní svojí funkci tak jak má.Bohužel nižší ccena je vykoupena plastovým chasi a již zmíněným šumem při maximální poloze Enhace....
Jinak ohledně spotřeby baterky nemůžu soudit ale na harmony centralu sem se dočetl že prej žere 2x víc jak Boss....a podle toho člověka zní prej lépe než Boss - může narozdíl ode mě porovnávat má obě krabky.

P.S:Zaslechl jsem názor že nový krabky od Behringera jsou digitální(no některý budou třeba DIGITAL DELAY...), a nevěřil jsem tomu a myslím že můžu nevěřit dál koukal sem dovnitř a nepříde mi to tam digitální-ale nejsem elektrotechnik takže sem asi hodím nějakej odkaz na fotky vnitřností at posoudíte sami....nebo kyby se to dalo umístit někam sem....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

2

Re: Behringer BASS limiter/Enhacer

dík za recenzi, pošli to ale na basy.wz.cz

Fokus MusicMan 4str., Digitech BP80, Předzesík Behringer Tube Ultragain Mic 200,stavěný reprobox s Eminence Kappa 15LF 600W, 101dB
0 xLajků:

3

Re: Behringer BASS limiter/Enhacer

heh jejda to jsou jako ještě jiný stranky??

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

4

Re: Behringer BASS limiter/Enhacer

na adrese basy.wz.cz se pokousim shromazdovat prave takovehle uzivatelske recenze smile Za kazdy podobny prispevek jsem rad. cool

0 xLajků: