1 Naposledy upravil: S!msonCZ (01. 05. 2008 12.48:19)

Téma: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Uz nejakou dobu koukam po nejaky krabicce. Zaprvy kvuli zkresleni, ktery se mi obcas hodi, zadruhy kvuli nahravani(ocekavam silnejsi signal na vystupu), zatreti kvuli pripadnemu zapojeni rovnou do mixu.

Mam dva favority, oba jsou to behringery. Je mi jasny, ze za malo penez bude jen malo muziky, ale ja proste fakt nemam penize smile

Prvni, osklive vypadajici, zkreslovadlo BOD 100. Chci se zeptat - pujde vystup zapojit rovnou do mixu, nebo to nefunguje jako D.I. box ? Nepisou to tam, tak predpokladam, ze ne a proto to moc nechci.
http://www.musiccenter.cz/Behringer-BOD … ekty:17566


Druha, o hodne hezci a sikovnejsi blbina - BDI21. Ta ma XLR vystup, vypada o dost lip, komentare jsou kladny, ale to jsou o obou efektu...
http://www.musiccenter.cz/Behringer-BDI … ekty:15285

Ma nekdo s nekterou z tehle krabicek zkusenosti ? A funguje ten BOD100 jako D.I.box ? A jeste jeden dotaz k tomu drazsimu, BDI21 - kdyz zrovna nebudu mit zapnuty zkresleni, bude mi to vubec k necemu ? Umi to neco, krome zkreslovani ? Ja krabickam fakt nerozumim... Diky za info

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

2

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

S!msonCZ napsal:

Uz nejakou dobu koukam po nejaky krabicce. Zaprvy kvuli zkresleni, ktery se mi obcas hodi, zadruhy kvuli nahravani(ocekavam silnejsi signal na vystupu), zatreti kvuli pripadnemu zapojeni rovnou do mixu.

Mam dva favority, oba jsou to behringery. Je mi jasny, ze za malo penez bude jen malo muziky, ale ja proste fakt nemam penize smile

Prvni, osklive vypadajici, zkreslovadlo BOD 100. Chci se zeptat - pujde vystup zapojit rovnou do mixu, nebo to nefunguje jako D.I. box ? Nepisou to tam, tak predpokladam, ze ne a proto to moc nechci.
http://www.musiccenter.cz/Behringer-BOD … ekty:17566


Druha, o hodne hezci a sikovnejsi blbina - BDI21. Ta ma XLR vystup, vypada o dost lip, komentare jsou kladny, ale to jsou o obou efektu...
http://www.musiccenter.cz/Behringer-BDI … ekty:15285

Ma nekdo s nekterou z tehle krabicek zkusenosti ? A funguje ten BOD100 jako D.I.box ? A jeste jeden dotaz k tomu drazsimu, BDI21 - kdyz zrovna nebudu mit zapnuty zkresleni, bude mi to vubec k necemu ? Umi to neco, krome zkreslovani ? Ja krabickam fakt nerozumim... Diky za info

tak si kup ibanez PD7, ten není uplně špatný a taky není drahý

0 xLajků:

3

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Noomak:no, stoji o 8 kil vic, nez ta BDI21, ktera vypada sikovne. Jen  jeden dotaz - umi to vlastne zkreslovat ? je na tom drive, ale znamena to, ze to kresli ? smile Kdyztak mrknete nekdo na ty linky...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

4

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

BDI jen tak lehce nakresluje-moc brutální to není, ale pokud to chceš i jako DI tak si to kup, jeslti chceš krabičku tak si kup krabičku ale do mixu si moc neužiješ....


pokud krabičkám nerozumíš tak mi pověz jak si přišel nato že zrovna jednu potřebuješ wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

BDI sem měl a už taky šla do světa. Jak píše Kubš, trochu zkreslí ale taky přidá nějakej ten šum....dovedu si představit líp investovaný peníze. Co jsem měl možnost vyzkoušet BH krabičky - tak chorus na basu je naprosto zoufalej, vpodstatě neprodejnej, aspoň je to závaží do šuplíku, BDI pro začátek se hodí, ale stejně se ho budeš chtít zbavit. Máme ještě nějakej preamp na zpěv a taky ho nakonec nepoužíváme....jediný slušný s čim sem se zatim setkal byl malej mixpult.

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

6

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

To jste me nepotesili, ja bych chtel neco, co kombinuje overdrive a D.I. box smile Sakra...
Jinak jak Kubs psal, ja ji az TAK extra nepotrebuju, ale libilo by se mi zkresleni do par veci, co obcas hraju a v tech ostatnich bych vyuzil ten DI, kvuli vystupnimu signalu s vyssi urovni... Ale jedno bez druhyho nechci. Z toho jasne vyplyva otazka - jaka krabice kombinuje oba tyhle prvky ? (pokud nejaka)

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

7

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Umí to třeba DI boxy od Tech21 nebo i muj EBS Microbass II. Jen cena je někde úplně jinde než Behringer sad

0 xLajků:

8

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

MXR,MRX,  nebo jak to je.

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

9

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

S!msonCZ napsal:

yuzil ten DI, kvuli vystupnimu signalu s vyssi urovni

a kam to chceš z kanonu (XLR) vést?? do mixu nebo komba

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: pooseek (03. 05. 2008 21.54:43)

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Tohle mi přišlo zajímavý http://www.gerhat.com/produkty-aparaty.html -ten GOLEM

krabky se ti bou akorát doma válet, to je můj názor

Weber basses -> Eden WTX260 -> 2x10'' G-D & 4x8" Hocke
0 xLajků:

11

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

chtekl jsem vystup do mixu, kdybych nekdy nekde hral smile

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

12

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

mam behr chorus a robi presne to co ma,som s nim max spokojny.akurat mu nechutia akekolvek adaptery.a skusal som bass v-amp,ma to mrte zvukov ktore snad nikto nemoze vyuzit,ale cena bola super

Yamaha BB604;Aria Sinsonido fretless;Handmade Jazzbass;SX SB301-FL-BK
0 xLajků:

13

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Hele, pokud budeš někdy někde hrát (možná i s někým smile ), tak si myslím, že již budeš obdařen kombem. Nemyslím, že by Ti postačovalo se dycky píchnout do mixu - podle stylu - u blugrásu,country, folku atd. to je eště ucházející - má to ale dost sterilní zvuk a slyšet se budeš jedině z bedny, která bude natočená na Tebe, příp z monitoru. Pokud ale potřebuješ to zkreslení což de použít i na cestě do mixu, tak typuju lehce hlasitější styl, že ? lol Tudíž nějaký aparát, schopný zvuk zesílit dodat mu i potřebnou barvu. Jinak čistě technicky - se dá tak do těch pěti metrů kabelem dát i napřímo do mixu např. ve zkušebně, dál už je to případ velké akce, kde bude zvukař, který bude mít svůj D.I.Box a oba případy si poradí i s tím příp efektem.

Pokud máš kabel a redukci z 6,3 na 3,5 mm jack, můžeš si vyzkoušet jak ti bude nahrávat Tvůj PC. Píchneš to do růžový dírky a zapneš v Start/Programy/PříslušenstvíZábava/Záznam zvuku ...
Pozor musíš ale nastavit v Start/Programy/Příslušenství/Zábava/Ovládání hlasitosti/Možnosti/Vlastnosti/Záznam/Ok a pak vybrat Mikrofon :-)

0 xLajků:

14

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Diky za nazor, nektery veci tam byly prinosny, ale ten zaver s nahravanim me pobavil smile Mam basu neco pres rok - uz jsem zkousel nahravat smile A co mam ted tu novou Cortku, tak ta ma signal uz pomerne silnej, ale porad mi slo o ten mix. No asi casem zvitezi jen to zkreslovadlo, tvuj nazor me trosku utvrdil, ze s nim vystacim smile

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

15

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Hlavně bacha ten behringer je plastový a ten můj equalizer je takový jakože no prostě to šumí, ale během hry se to ztratí, ale když máme třeba nějakou pauzu tak ho na tu pauzu musím vypnout aby bylo naprosté ticho. Jinak to šumí jak moře do ticha smile

Nástroj - Squier Classic Vibe Jazz Bass ’60s
"Aparát" - Behringer BX600; KUSTOM - KBA 16 X
Efekt - Behringer BEQ 700
0 xLajků:

16

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Teď spíš řeším problém s nášlapnou ladičkou. Nemám teď 2 000 na Bosse, ale vím, že stejně jednou u něho skončím a řeším jestli behringer jako dočasné řešení či nikoliv. Se bojím, že to taky bude hučet jak Niagara. Neví někdo něco o tom?

Nástroj - Squier Classic Vibe Jazz Bass ’60s
"Aparát" - Behringer BX600; KUSTOM - KBA 16 X
Efekt - Behringer BEQ 700
0 xLajků:

17

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

hlavne se s nim neda ladit....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

18

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Na instrumento.cz někdo srovnával Bosse, Behringer a ještě něco (asi Korga a možná Fendera). a mezi laděním u šlapacího Behringera a bosse neshledal rozdíl.
Ten Boss jsem jeden čas měl (půjčený) a neladilo se mi s ním nijak extra, na to že tenkrát stál 4000 což jsou hříšné peníze. behringer stojí cca 650 korun? Normálně mě docela láká...

O nepřesnosti ladění u Behringeru se tu mluvilo v souvislosti s rackovými ladičkami...nevím co si o tom myslet, nějak pořád nevěřím na špatné ladění, jako spíš na nevhodně nastavenou citlivost ladění od výrobce: to je pak  to nekonečné kmitání...kytaristi to mají horší, ladiček, kde by pak nemuseli dolaďovat akordy uchem je málo.  Zajímalo by mě jak funguje ladička u line 6 (ta co je součástí gear boxu u zvukovky od nich), nekmitá vůbec, na kytaru ani basu a ladí se s ní skvěle. Počítám že není dokonale přesná, ale zato praktická. A to je o co potřebujem v praxi na podiu

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

19

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

spider napsal:

hlavne se s nim neda ladit....

s čím se nedá ladit ? Rozveď to.

pipa napsal:

Na instrumento.cz někdo srovnával Bosse, Behringer

No to srovnání jsem nenašel, ale koukal jsem na recenze. A jako pro Bosse hovoří asi jedině to, že když si ho teda koupíš tak to máš až do rakve.
A ještě by mě zajímalo kde se dají sehnat nějaké adaptéry na behringer. Jsem je nikde neviděl. Nebo nevím jaký jiný můžu na to použit.

Nástroj - Squier Classic Vibe Jazz Bass ’60s
"Aparát" - Behringer BX600; KUSTOM - KBA 16 X
Efekt - Behringer BEQ 700
0 xLajků:

20

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Dobros napsal:

s čím se nedá ladit ? Rozveď to.

Je fakt ze kazda kytara rezonuje jinak a tedy ladicka na jedne muze fungovat skvele a na jine hure. Behros mi nefungoval dobre ani na jedne

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

21

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

No možná to nebylo zřetelné smile Jaký se dá použít adaptér na krabičky od Behroše ? ať to nemusím krmit baterkama

Nástroj - Squier Classic Vibe Jazz Bass ’60s
"Aparát" - Behringer BX600; KUSTOM - KBA 16 X
Efekt - Behringer BEQ 700
0 xLajků:

22

Re: Krabičky Behringer - co (ne)umí ?

Boss šumí také (například já mám limiter-enhancer a šumí jak kráva, v přestávkách ho musím vypínat), ale oproti Behringeru má výhodu, že je robustní konstrukce, z kovu.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků: