1

Téma: Meluzína ve zvuku

Zajímalo by mě, co může způsobovat divný zvuky, který mi občas lezou ze zvukovky. Jakoby šustění větru, meluzíny. Je to slyšet jen v tichu, přes muziku ne. Už vim, že to není zvukovkou- dělaly mi to tři, ať už USB nebo FW, dělá to i když uplně ztlumim výstup ze zvukovky a přestane až když jí uplně odpojim od napájení. Nevíte, čim by to mohlo bejt?

0 xLajků:

2

Re: Meluzína ve zvuku

Je možný, že ti kabely chytaj ruchy a šumy, ktejch počítač umí vytvořit až dost.

Schecter Hellraiser 5 ║ Squier by Fender MB-4
Hartke VX3500  ║ Warwick blue cab 15,
LINE 6 BASS POD XT PRO + IMG STAGE LINE STA-300 + Hocke BS 115
Pár levých rukou big_smile
0 xLajků:

3

Re: Meluzína ve zvuku

davidak napsal:

Zajímalo by mě, co může způsobovat divný zvuky, který mi občas lezou ze zvukovky. Jakoby šustění větru, meluzíny. Je to slyšet jen v tichu, přes muziku ne. Už vim, že to není zvukovkou- dělaly mi to tři, ať už USB nebo FW, dělá to i když uplně ztlumim výstup ze zvukovky a přestane až když jí uplně odpojim od napájení. Nevíte, čim by to mohlo bejt?

Nahrej nám ten úžasnej povětrnostní sampl smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

4

Re: Meluzína ve zvuku

moze to byt aj snimacmy,napr ked niekde sa pusti mixer alebo cinkular,flexa (alebo ine nieco kde je el.motor) tak proste akoby ten zvuk (signal) chyta aj basa

0 xLajků:

5

Re: Meluzína ve zvuku

Zkusim eště povyměnovat kábly od zvukovky do recieveru a uvidíme. Až meluzína přijde, zkusim nahrát. Budaji, snímačema to není, dělá to i při přehrávání normoš hudby, nezávisle na připojený base. Přijde mi právě divný, že to dělá i ve chvíli, kdy by ze zvukovky ven nemělo lízt vůbec nic.

0 xLajků:

6

Re: Meluzína ve zvuku

taky mi to dela

0 xLajků:

7

Re: Meluzína ve zvuku

davidak napsal:

Přijde mi právě divný, že to dělá i ve chvíli, kdy by ze zvukovky ven nemělo lízt vůbec nic.

Jsou to ty pravidelny intervaly (cca 10 sec) v urcitou denní dobu, kdy to přichází a odchází?

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

8

Re: Meluzína ve zvuku

no tak nvm ako o snimacmy...ked som mal kedysi Fokusku kopia MM alebo Yamahu RBX170 tak ked sa v blizkosti domu zapnul cinkular alebo flexa tak zacal taky zvuk z komba ist,ako sa tocil el.motor tak taky bol intezivny zvuk ajked nebolo to vobec hlasne...ked som mal Musicmana Stingraya alebo teraz Fendera tak toto sa mi uz nestava.tak cim by to moholo byt ked nie snimacom?

0 xLajků:

9

Re: Meluzína ve zvuku

Ivo napsal:

Jsou to ty pravidelny intervaly (cca 10 sec) v urcitou denní dobu, kdy to přichází a odchází?

nějaká pravidelnost v tom určitě je. on mi tu zřejmě nějakej kabel chytá ruchy ze sítě. zkusim si ke zvukovce vyrobit jackový kabely, teď tam mám cinče s redukcí.

BUDAJ-31 napsal:

cim by to moholo byt ked nie snimacom?

na to se budaji právě ptám,. psal jsem že to snímačema není, dělá mi to i když si nechám basu ve zkušebně smile

0 xLajků:

10

Re: Meluzína ve zvuku

davidak napsal:

nějaká pravidelnost v tom určitě je. on mi tu zřejmě nějakej kabel chytá ruchy ze sítě. zkusim si ke zvukovce vyrobit jackový kabely, teď tam mám cinče s redukcí.

Není to ta záležitost ČEZu, kdy provádějí různá měření, frekvenčně po síti zapínají a spínají noční proud, atd? Mě to bylo takhle jednou nějakým elektrikářem vysvětlováno, ale nerozumím tomu, tak si to nedokážu vysvětlit a tudíž můžu kecat. Ale zrovna tento týden jsme měli podobnej problém ve studiu, kdy jsem musel od 19:30 do 19:45 přestat natáčet, bo to lezlo všude.

BUDAJ-31 napsal:

ked som mal Musicmana Stingraya alebo teraz Fendera tak toto sa mi uz nestava.tak cim by to moholo byt ked nie snimacom?

To je záležitost singlů a HB. Ten brum tam je přád,ale pokud zrovna třeba hraješ na jeden singl, tak ten brum vytahne dvacetinásobně. Viz výše, problém, kterej jsme řešili v týdnu při nahrávání.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Janec (30. 05. 2010 11.54:32)

Re: Meluzína ve zvuku

Notebook? Stává se to když začně jít do kopru filtrace ve zdroji. Jestli ti to nedělá když jedeš z baterky. Nebo máš zaplý interní mikrofon. smile A pokud máš PC tak je to to samé, akorát v interním zdroji PC.
Nebo zkus jinou zásuvku, je možné že pokud máš do stejného místa připojené něco dalšího se spínaným zdrojem tak ti to rušení může jít z jiného přístroje. Nebo máš mezi PC a zesilovačem zemnící smyčku tak naopak zkus zapojit oba (PC a zesilovač) na jednu zásuvku. Možností je . . . tyhle brouci v síti se blbě honí.
Je to spíš kvílení uíííí uííí, nebo šum igelitky poletující v letním vánku? smile

0 xLajků:

12

Re: Meluzína ve zvuku

Ivo napsal:

To je záležitost singlů a HB. Ten brum tam je přád,ale pokud zrovna třeba hraješ na jeden singl, tak ten brum vytahne dvacetinásobně. Viz výše, problém, kterej jsme řešili v týdnu při nahrávání.

ja viem,ale na Fendery mam anti sum-brum singly tak tam mi to neroby,ale na tych lacnych basach to roby normal ci je pasiv alebo aktiv

0 xLajků:

13

Re: Meluzína ve zvuku

elektrika! jestli máš notebook, nahrávej na baterie, zmizí to hned. jinak začni řešit filtraci apod.

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

14

Re: Meluzína ve zvuku

zemnění a zdroj v notebooku dělá podle mě jen neustálý brum a ne nepravidelnou meluzínu ... tu znám jen od snímačů na base a to hlavně v Brně, kde je těch ruchů mnohem víc (šaliny, trolejbusy atd.)

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

15

Re: Meluzína ve zvuku

ee, řešil jsem to tady ve zkušebně. hodně nepravidelný zvuky a jenom v tichu. pomohlo nahrávání na baterii a pak výměna prodlužovačky za nějakou super hyper turbo mega giga rychleschnoucí plus.

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

16

Re: Meluzína ve zvuku

v PC co mam v praci slabe slysim pohyby mysi - vysokofrekvencni piskani ktere se meni podle toho jestli pohybuju s mysi horizontalne nebo vertikalne

0 xLajků:

17

Re: Meluzína ve zvuku

BUDAJ-31 napsal:

anti sum-brum singly

Anti sum brum singly = humbucker

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

18

Re: Meluzína ve zvuku

Tak jsem se na to schválně teď ptal, jestli to v tom studiu vyřešili. Zjistili, že to dělá pračka, když nějaká babička v sousedství pere svoje proprděný jegry smile Takže i takové věci jsou  možné v 21.století.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

19

Re: Meluzína ve zvuku

spider napsal:

Anti sum brum singly = humbucker

nene,ja vravim o snimacoch singloch ktore sa davaju do Fenderoch Deluxe JB (SCN)

0 xLajků:

20

Re: Meluzína ve zvuku

Fye Vee napsal:

výměna prodlužovačky za nějakou super hyper turbo mega giga rychleschnoucí plus.

big_smile big_smile big_smile Tak to je ultrazboží big_smile

0 xLajků:

21

Re: Meluzína ve zvuku

BUDAJ-31 napsal:

spider psal(a):

    Anti sum brum singly = humbucker

nene,ja vravim o snimacoch singloch ktore sa davaju do Fenderoch Deluxe JB (SCN)

Fender Noiseless jsou vertikalni humbuckery

0 xLajků:

22

Re: Meluzína ve zvuku

druid napsal:
BUDAJ-31 napsal:

spider psal(a):

    Anti sum brum singly = humbucker

nene,ja vravim o snimacoch singloch ktore sa davaju do Fenderoch Deluxe JB (SCN)

Fender Noiseless jsou vertikalni humbuckery

Se zvukem singlu ala Jazz Bass 62. A dnes už tam dávají novou generaci Noiseless označenou jako N3.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23

Re: Meluzína ve zvuku

spodni civka je oddelena tak, aby nebrala signal ze strun. ale uplne 60's zvuk to nebude, jsou tam SCN magnety

0 xLajků:

24

Re: Meluzína ve zvuku

druid napsal:

Fender Noiseless jsou vertikalni humbuckery

a proc to hraje ako klasicky pasiv singel?ajked ten ton ma mni prichut aktivky

Aidamos napsal:

N3

nj to davaju do tych novsich,tam su vlatne ake rozdiely medzi N3 a SCN?

0 xLajků: