1

Téma: Celolampové aparatury

A máme tu další, snad informačně kvalitní thread.. Podnětem byla konverzace s  Axlem o jeho celoflašce, viz recenze HOT 300W

Takže kdo máte další zkušenosti s celoflaškama, postřehy, námitky.. sem s tim.

Tady je kdyžtak ještě threat o roli byť jen jedný lampy v basovejch aparaturách  http://baskytara.com/forum/viewtopic.ph … 50&p=1
A tady thread o homemade celoflašce mistra chatry  http://baskytara.com/forum/viewtopic.ph … 67&p=1

0 xLajků:

2

Re: Celolampové aparatury

Co k tématu říct? Pěkná originální recenze, v zásadě souhlasím s tím, co Axlík napsal. Taky hraju na celolampu, pokud se někomu zdá recenze příliš emotivní a nekriticky nadšená, tak právě podobné pocity dokáže brnknutí na takový zesilovač navodit. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

3

Re: Celolampové aparatury

Tak začnu dotazem smile
Neví ze zde přítomných nakolik je reálně proveditelná změna typu koncových lamp?
Konkrétně mám kopii JCM800 od Rožďála s výkonovým stupněm tvořeným 2xEL34 a již delší dobu přemýšlím zda by šlo přejít na 2xKT88 a pokud ano co všechno bude potřeba vyměnit. Předem děkuju a jakékoliv odpovědi.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

4

Re: Celolampové aparatury

EL34 sa daju zameniť s 6L6 pokial je na 6L6 napájkovaná pätica,je to zamenitené,ale KT pochybujem,tie maju dost iné parametre...Ale na basu by tie 6L6 mohli pomocť smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

5

Re: Celolampové aparatury

NA cistou lampu jsem hral jen na jednom koncerte a muzu rict, ze je to takovy zivejsi, nevim jak to popstat ten zvuk takovej..proste vic zivej big_smile
NA druhou stranu mi to kreslilo, bylo to tezky a vyzadovalo to specialni zachazeni (ano mluvim porad o lampovem aparatu), takze nic pro me big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

6

Re: Celolampové aparatury

mad jsem baskytarista, vecsinou ne ridic, piju. Obcas vic. Uz mi zesilovac vypad z mirne vysky na ne zrovna mekej podklad. po zapojeni do proudu nevykazoval zmeny zvuku, konzistence nebo barvy. Moje otazka zni: jak je to s lampama smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

7

Re: Celolampové aparatury

S lampama je to tak, že když sem opilej tak ten zesík ani nezvedneš ze země big_smile To se spíš skácíš k zemi vedle big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

8

Re: Celolampové aparatury

To decko: ohledně té výměny vycházím z faktu, že samotnej Marshall dělal JCM800 pro USA s KT88 a Kerry King a Slash měli KT88 ve svejch signature seriích...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

9

Re: Celolampové aparatury

Hej ale to bola iná konštrukcia koncáku,som myslel že ich chceš iba zameniť s čo najmenším úsilím smile najlahšie si to porovnáš podla výkonu,dve El34 davaju cca 50W a dve KT88 cez 100W smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

10

Re: Celolampové aparatury

Hastur napsal:

když sem opilej tak ten zesík ani nezvedneš ze země

by ses divil. to zvedam ze zidli klidne celou hospodu a zesilovace pak litaj. fakt, normalne zazrak, levitace nebo co smile smile smile smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

11

Re: Celolampové aparatury

e.t. napsal:

zesilovace pak litaj

o tom by mohl vyprávět aji váš kytarista big_smile

peavey t 40, sx pj vwh, greco jb600n, yamaha pulser 450
peavey mark VIII xp, ampeg svt III pro, trace elliot 1248h, peavey mega sub 1x15BW
tech21 xxl, tc spectracomp, boss xl 20, digitech bp 80
0 xLajků:

12

Re: Celolampové aparatury

Co se me tyce, lampy v preampu bezpodminecne, celolampu asi zatim ne. Nejsem si jisty, jestli v pripade basoveho aparatu vsechno to trapeni s lampovym koncem opravdu stoji za to. A navic kompletne prelampovani takove 300W bestie spolkne leckdy i neci cely plat... Ale kdyby to trapeni bylo byt jen polovicni, celolampa navzdy. Kdyz pominu charakteristicky zvuk, hraje se na to uplne jinak. Tranzistor mi pripada jako bezduchy mrtvy prvek, lampa krasne tahne a hlavne zije, basak s ni muze "spolupracovat". Kdyz se pak zapojim do me tranzistorove hlavy (je pravda, ze low-endove), jsem z te zmeny uplne mimo. Nutno podotkount, ze tyto pocity mam u celolampoveho preampu (ne tranzistoroveho s lampovou charakteristikou), lampovy konec vse uz jen vic prohloubi podle me. Na druhou stranu si dovedu predstavit, ze veskera pece o celolampu a odmena v podobe nadherneho zvuku by mi mohla pusobit mimoradnou radost, podobne jako pece o sveho milacka v pripade zberatele aut atd. Takze treba jednou...

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

13

Re: Celolampové aparatury

Kámoš má Mesu 400+ a když jsem to viděl poprvé, tak se mně to i líbilo, hlavně zvukově. Ale co jsem se podíval zezadu, tak to byl masakr. Už jenom ta myšlenka případného přelampování, neřku-li určení té špatné lampy, no hned jsem se vrátil zpátky na zem smile Je v něm 12x6L6 a 4x12AX7. smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: m3 (19. 05. 2010 14.18:30)

Re: Celolampové aparatury

no mne celolampa zasadne odrazuje kdyz taham do druhyho patra kytarakovu hlavu v jedny ruce a svuj box v druhy a ten box je lehci ... svoji hlavu nenosim tu mi dycky zatahne zpevacka nebo to nekdo vezme spolu s cinelama a virblem do jedny ruky...

btw na celolampu sem hral jenom na nakyho rozdala... a nejak mne to nezbouralo nadsenim...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: Celolampové aparatury

ja jsem zvuk celolampy vyresil 6 kg Mesa Walkaboutem tongue

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

16

Re: Celolampové aparatury

Hral som dva krat na činskom SVT-CL a v živote by som to nechcel...Zato prednedávnom som hral na EBS T-90 a to bola vec,ktoru chcem smile sound jak prasa...A váha 17kg smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

17

Re: Celolampové aparatury

Barius napsal:

Kámoš má Mesu 400+

tak tohle uz opravdu cloveka dokaze utyrat. Ani nevim, k cemu takovy vykon, 150W staci uplne v pohode, 300W pro lednici a opravdovou rezervu

decko napsal:

Hral som dva krat na činskom SVT-CL a v živote by som to nechcel...

To myslis jako vietnamskoho ampega nebo uz cinani zkopirovali i tohle? Ty vietnamske ampegy. to uz je smuk, timhle pro me ampeg zkoncil. Takove prachy za neco, co je naladovane sovtekama v lepsim pripade,  cinskyma no-name lampama v horsim, ani nahodou. Pekna politika, lidi naserou zhorsenou kvalitou a pak vyrukujou se superbozi heritage serii vyrabenou v u.s.a., ktera je o 15 nebo kolik tisic drazsi, nez standardni (prakticky totozne) SVT vyrabene v U.S.A. jeste pred par lety...

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

18

Re: Celolampové aparatury

bambi napsal:
Barius napsal:

Kámoš má Mesu 400+

tak tohle uz opravdu cloveka dokaze utyrat. Ani nevim, k cemu takovy vykon, 150W staci uplne v pohode, 300W pro lednici a opravdovou rezervu

decko napsal:

Hral som dva krat na činskom SVT-CL a v živote by som to nechcel...

To myslis jako vietnamskoho ampega nebo uz cinani zkopirovali i tohle? Ty vietnamske ampegy. to uz je smuk, timhle pro me ampeg zkoncil. Takove prachy za neco, co je naladovane sovtekama v lepsim pripade,  cinskyma no-name lampama v horsim, ani nahodou. Pekna politika, lidi naserou zhorsenou kvalitou a pak vyrukujou se superbozi heritage serii vyrabenou v u.s.a., ktera je o 15 nebo kolik tisic drazsi, nez standardni (prakticky totozne) SVT vyrabene v U.S.A. jeste pred par lety...

no shodou okolností, když jsem prodávál tu předchozí celolahev HOT 100W, tak se mi ozval člověk že prodává práve vietnamskyho Ampega SVT-CL a chce toho HOTa....

no co uz no, ne kazdy mel moznost se dost k kvalitni celoflasce a pak je jasny, ze kdyz maji zkusenosti jen s necim prumernym, ze maji zkresleny nazor na to jako celek... ach Ivo, kde jsi? Ma modla jest nepochopena..... wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

19

Re: Celolampové aparatury

no ja mam vietnamsky SVT-VR a nestazujem si. celkom hra big_smile

axlik ma inac velku pravdu. vela ludi co hralo na erarnych 100w lampach co ich upravovali vselijake zlate ruce alebo mali stare lampy ma samozrejme zle skusenosti. o lampovy aparat sa treba starat a potom hra ako treba...ak teda hrac tusi co chce a vie pracovat s dynamikou.

decko: ano, 17 kil, ale pozri kolko W smile nemozes porovnavat trafo z 300 w ampov a henten maly EBS pukot big_smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

20

Re: Celolampové aparatury

Axlík napsal:

no shodou okolností, když jsem prodávál tu předchozí celolahev HOT 100W, tak se mi ozval člověk že prodává práve vietnamskyho Ampega SVT-CL a chce toho HOTa...

Tohle jen potrvzuje ma slova, ac jsem velky milec celolamp Ampegu, volil bych dnes asi stejne (anebo zkusil sehnal jeste puvodni hlavy). Abyste si nemysleli, ze sem posedly tim USA, mluvim o ciste kvalite. Kdyby to bylo kvalitni, at se to vyrabi treba v pekle, je mi to jedno. Ale ty cinske lampy a to zpracovani... k panu Rozdalovi to pry chodi lidi prelampovavat nekdy i po pul roce.

Axlík napsal:

no co uz no, ne kazdy mel moznost se dost k kvalitni celoflasce a pak je jasny, ze kdyz maji zkusenosti jen s necim prumernym, ze maji zkresleny nazor na to jako celek... ach Ivo, kde jsi? Ma modla jest nepochopena..... wink

Presne tak, mozna by nekteri nazor i prehodnotili, kdyby se dostali k opravdovemu etalonu celolampy

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

21

Re: Celolampové aparatury

bambi napsal:

no ja mam vietnamsky SVT-VR a nestazujem si. celkom hra big_smile

To verim, SVT-VR je mnamozni smile. Tak pokud si nemel smulu na lampy, tak obvody by mely byt snad totozne. Mozna tu a tam nejaka osmelena soucastka, ale to by snad zvuk ovlivnovat nemelo. Nekteri lidi rikaji, ze to hraje jinak, ale ja si myslim, ze po prelampovani za kvalitni lampy to bude to same jako puvodni usa

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

22

Re: Celolampové aparatury

pista58 napsal:

decko: ano, 17 kil, ale pozri kolko W  nemozes porovnavat trafo z 300 w ampov a henten maly EBS pukot

Pišta ja to neporovnávam,ja to berem ako pozitívum big_smile a hrá to famozne,výkonovo to s ich citlivou bednou stačí na kluby smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

23

Re: Celolampové aparatury

Bych se na to mohl vysrat se s timhle tahat smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: Štěpán Axman (19. 05. 2010 16.22:20)

Re: Celolampové aparatury

spider napsal:

Bych se na to mohl vysrat se s timhle tahat smile

tak to je obvykly argument...
ale z hlediska praxe... jsem se s tim sam tahl zatim snad akorat od vyrobce.
Jinak pomaha kapela, ve dvou lidech je to naprosto bez problemu.
Ja taky pomaham kytaristum s bednama apod.
Takze co..

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

25

Re: Celolampové aparatury

spider napsal:

Bych se na to mohl vysrat se s timhle tahat

I ty pavouku, nemyslím, že by tvůj (minulý) rack byl o něco lehčí...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

26

Re: Celolampové aparatury

spider napsal:

Bych se na to mohl vysrat se s timhle tahat smile

jak říkáš! smile

Axlík napsal:

tak to je obvykly argument...

a myslím že mě o tom nepřesvědčí ani neděle smile

0 xLajků:

27

Re: Celolampové aparatury

bambi napsal:

tak tohle uz opravdu cloveka dokaze utyrat. Ani nevim, k cemu takovy vykon, 150W staci uplne v pohode, 300W pro lednici a opravdovou rezervu

Tak se mrkni sem:
http://www.youtube.com/watch?v=qu_RL3HMXho
a řekni mně, jestli by mu 150W stačilo ? smile smile smile smile smile Tu basu to má od Pořízky Kopii MM.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

28

Re: Celolampové aparatury

Barius napsal:

Tak se mrkni sem:
http://www.youtube.com/watch?v=qu_RL3HMXho
a řekni mně, jestli by mu 150W stačilo ? smile smile smile smile smile Tu basu to má od Pořízky Kopii MM.

btw tech 150W bylo mysleno pro celoflasku. U tranzistoru bych uz nesel pod 300W.

Tak vzhledem k tomu, ze se ptas, tam asi nebylo PA smile - bedny sem tam nikde nevidel, to je pravda. Pokud nebylo - od toho jsou 300W celolampy s lednicema smile, pokud bylo, urcite by se slysel s 150W celoflaskou at by ji mel zastrcenou kdekoliv. Tech 150W jsem myslel pro standardniho uzivatele, co hraje vetsinou prez PA. Pokud nekdo zvuci male stage z aparatu, chce to neco vetsiho samozrejme smile A pokud to mit nebude, jak jsem to zazil na zabave na Hovezi, neuslysi nikdo vubec nic (a jak jsem se tesil, ze se treba neco priucim)

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

29

Re: Celolampové aparatury

bambi napsal:

nebylo PA

Nemyslím si, že by zrovna MoR byla akce, kde nemají PA...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

30

Re: Celolampové aparatury

spider napsal:

Bych se na to mohl vysrat se s timhle tahat smile

Zaklad je si koupit gear, ktery neuneses sam smile Kdybych mel Marka a dvoudvanactku, stopro bych si to tahal sam. Ale stara 4desitka, 12 kilovy separatni ampovy rack a k tomu hlava... to by mi prece nemohli udelat big_smile A az si kamos a prilezitostny bednak koupi tranzita, poridim ampegackou lednici, aby uz tuplem nemohli couvnout big_smile

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

31

Re: Celolampové aparatury

Barius napsal:
bambi napsal:

tak tohle uz opravdu cloveka dokaze utyrat. Ani nevim, k cemu takovy vykon, 150W staci uplne v pohode, 300W pro lednici a opravdovou rezervu

Tak se mrkni sem:
http://www.youtube.com/watch?v=qu_RL3HMXho
a řekni mně, jestli by mu 150W stačilo ? smile smile smile smile smile Tu basu to má od Pořízky Kopii MM.

jj Radek ma cely cajk Mesa Boogie celoflasku i s bednama. no na tohle nemuze 150 stacit ani v lampe ja mel ve zkusebne HOT 300watt a bylo to akorat na nasi muziku smile

0 xLajků:

32 Naposledy upravil: bambi (19. 05. 2010 17.44:29)

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

Nemyslím si, že by zrovna MoR byla akce, kde nemají PA...

Tak treba je to nejaka hobby stage, co ja vim smile

valec1 napsal:

jj Radek ma cely cajk Mesa Boogie celoflasku i s bednama. no na tohle nemuze 150 stacit ani v lampe ja mel ve zkusebne HOT 300watt a bylo to akorat na nasi muziku smile

300W celoflaska ve zkusebne tak akorat??? big_smile Boze, nechci vedet co tam teda peklite big_smile Ve zkusebne neustale drbu kytaristy, at si ty svoje shitky zeslabi, a to bylo i v dobe, kdy meli 10W trandaky (tady neslo o hlasitost, ale spis o jejich pekelne digitalni multiprocesory, ktere me doslova tyraly). Hrat tak, abych musel vyhulit takove monstrum, asi bych zemrel v agonii

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

33

Re: Celolampové aparatury

ad váha: kytarový celoflašky nejsou lehčí a taky kytaristi nehrajou na tranďáky smile

ad přelampování: já myslím, že to je takovej strašák... ruku na srdce, kolikrát jste zažili, že vaši kytaristi přeflaškovávali? A teď si spočítejte, kolik za rok necháte v gearu vy tranzistoroví bázlivci smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

34

Re: Celolampové aparatury

presne tak - to prelampovanie je raz za niekolko rokov ak sa k tomu clovek nesprava ako prasa. X ludi hra na vymlatenych lampach a este krochkaju ako im to dobre hra big_smile staci si kupovat kvalitne lampy a nesetrit na dobrom technikovi.

sekam dobrotu
0 xLajků:

35

Re: Celolampové aparatury

Sakra, jak to tak ctu, opet se ozyvaji me davno potlacene chute na celoflasku... Je to trosku OT, ale prijde mi zbytecne to zakladat zvlast: A co standalone lampovy poweramp? Myslite, ze by mi to tu nekdo postavil (Roždál, HOT?), nebo to jeste nekdo dela seriove? S preampem jsem konecne opravdu spokojeny a priplacet si mozna vic jak 10 tisic za dalsi preamp v hlave a pak ho treba by-passovat, je skoda. Nemuzu si pomoct, mam proste rad variabilitu jednotlivych samostatnych komponent... ono by vlastne stacilo postavit konec do standardniho case celolampove hlavy, preamp uplne vynechat a misto predniho a zadniho panelu vyvest jen to malo, co se tyka powerampu...

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

36

Re: Celolampové aparatury

Konec ti oba určitě udělají, Horkého jsem se před časem ptal na koncák do racku, dovolím si odcitovat jeho odpověď:

T těm basovým věcem. Já mám ve své produkci také 100W hlavy s koncem 2x6550.
To v podstatě stačí na blues a popík... Do rockové kapely je to podle mě
málo. Tam to chce minimálně 200W. Vyrobit konec není zese takový problém.
Trochu horší je to s rackem, ta krabice se musí udělat jako kusovka a trošku
a se prodražila.
Cenu předpokládám 1OOW okolo20000, 2OOW okolo 23000kč

Rožďall tě IMO vyjde levněji, ale...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

37

Re: Celolampové aparatury

kopyto napsal:

Do rockové kapely je to podle mě málo. Tam to chce minimálně 200W.

I kdeže... Dá se vyžít i s 50W.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

38

Re: Celolampové aparatury

kopyto napsal:

Konec ti oba určitě udělají, Horkého jsem se před časem ptal na koncák do racku, dovolím si odcitovat jeho odpověď:

Diky moc! Ze by mi to udelali do racku, to sem ani nedoufal... ani ta cena neni vubec hrozna...

Vidim, ze si zvazoval stejnou cestu, jak ja ted. V minulych threadech jsem si vsiml, ze k celolampam docela inklinujes, hlavne pak k SVT-VR. Co ze ses nakonec rozhodl pro SS konec prosim?

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

39

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

I kdeže... Dá se vyžít i s 50W.

Jasně, že dá, ale rezerva je rezerva. Nyavíc si troufnu tvrdit, že pan Horký toho ví o celolampách víc než celé toto fórum dohromady, tak bych mu i věřil:-)

bambi napsal:

Vidim, ze si zvazoval stejnou cestu, jak ja ted. V minulych threadech jsem si vsiml, ze k celolampam docela inklinujes, hlavne pak k SVT-VR. Co ze ses nakonec rozhodl pro SS konec prosim?

Jednoduchá odpověď: 1000W solid state mě stál 8.000,- :-) V současné finanční situaci nebylo co řešit - prodal jsem svůj stávající koncák, přidal 1.500 a měl jsem 1000W; abych k tomu přidal 17.000 na koncák od Hota, nebo dokonce 40.000 na SVT VR, na to zkrátka nebylo...snad někdy v budoucnu:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

40

Re: Celolampové aparatury

kopyto napsal:

Nyavíc si troufnu tvrdit, že pan Horký toho ví o celolampách víc než celé toto fórum dohromady

O tom ani v nejmenším nepochybuji. Jen mi to už zase zavání takovým tím potřebuješ to a to jinak se neuslyšíš, což není pravda... Hrajem bordel, ve zkušebně dost nahlas a 50W mi na mizerné bedně stačí s výkonovou rezervou.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

41

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

I kdeže... Dá se vyžít i s 50W.

tak to sa necham rad poucit smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

42

Re: Celolampové aparatury

pista58 napsal:

tak to sa necham rad poucit

Přijeď se mrknout k nám na zkoušku.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

43

Re: Celolampové aparatury

skoda ze to mam k tebe daleko, lebo tu vykonovu rezervu a pocutelnost pri 50 w si z vlastnych skusenosti predstavit velmi neviem. hraval som dlho so 100 w lampou na 4x12 a potom na 8x10 a o rezerve rec velmi byt nemohla. ale tak asi sme mali v skusobni moc velky hluk smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

44

Re: Celolampové aparatury

Sám jsem se tomu divil. Ten amp má jen volume bez gainu a na poslední zkoušce jsem jel s volume cca na 9-10 hodin. Na deseti hodinách spoluhráči už hudrali, že se mám stáhnout... Jedu přes velkou, "dunivou" 1x15".

I když po pravdě nevím jak moc se dá věřit psanému výkonu. Jsou v tom 4 koncové lampy (nejspíš EL34), což jsem vídal spíš u silnějších hraček. Ale tomuhle rozumím jak koza petrželi, takže je možná celý tenhle výblitek opravdu jen výblitek a nic víc.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

45

Re: Celolampové aparatury

Jestli jsou tam čtyři EL34, tak ty by měly dát 100W...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

46

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

Jsou v tom 4 koncové lampy (nejspíš EL34), což jsem vídal spíš u silnějších hraček

To bude jasná 100W smile 50 je na basu vážně málo...kdyby ste měli amatky s pouze vrchníma blánama a dozvukem 0.1s, tak by to možná šlo smile

0 xLajků:

47

Re: Celolampové aparatury

B.A.S.O.X napsal:

To bude jasná 100W  50 je na basu vážně málo...kdyby ste měli amatky s pouze vrchníma blánama a dozvukem 0.1s, tak by to možná šlo

Jooo..tak to bylo, přesně tak smile
V r. 99 jsem měl basovou celolampu 50W EMA (ing. Matoušek /Ostrava).

(a taky jsem měl Jolanku D-bass a  1x15, hráli s jsme Bohischonem a spol. takovej bigboš ..Led Zeppelin, kytarista terorizoval 30W Cratem zatímco bubenika jsme museli napřed nakopat aby měl drive..neboť měl po nedělní mši a malou opičku ze soboty smile)

Bylo to s výkonem na hraně, ale velmi statečně, nádhera, ještě dnes z toho uchcávám.. a ten zvuk, ten zvuk.. smile

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

48

Re: Celolampové aparatury

K těm wattům: fakt nevím, na co jich tolik potřebujete. smile Náš basista hrál donedávna na Peavey max115 - po výměně reproduktoru za 8ohm 15" Eminence Kappa-Pro to mělo výkon 30W - tranzistor a uhrál s tím všechno vedle tří kytar a bubeníka (nehrajeme žádnej hardcore, ale jsme spíš hlučnější kapela). Samozřejmě to nebylo nic ideálního, ale vždycky byl slyšet.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

49

Re: Celolampové aparatury

To mistergo: to zaleží dost od zvuku,so stredovým zvukom stačí aj menej watov,ale na skor Včkový zvuk  s nejakým tlakom okrem dunenia je 30W nič smile so 150W  tranzistorom mám problem v malej skušobni tongue

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

50

Re: Celolampové aparatury

decko napsal:

To mistergo: to zaleží dost od zvuku,so stredovým zvukom stačí aj menej watov,ale na skor Včkový zvuk  s nejakým tlakom okrem dunenia je 30W nič  so 150W  tranzistorom mám problem v malej skušobni

přesně tak.. jedna věc je "pěknej zvuk, kterej je slyšet", druhá pak "zvuk, kterej je slyšet".. obecně nejvíc výkonu zesilovače sežerou basy, takže když se trochu omezej a vytáhnou ukřičený středy, tak se dá slyšet i se slabším aparátem, alespoň tak to vnímám já.

0 xLajků:

51

Re: Celolampové aparatury

Jj:) obhajování 30-50W na basu je logicky(mimo kántry a dechnu) uplně mimo mísu.

0 xLajků:

52

Re: Celolampové aparatury

Kdybych hral jenom hardcore, tak si koupim staryho Ampega V4B. Ty 300W potvory jsou uz moc hlasity, pokud je chce clovek tavit do zkresleni. 100W v lampe je akurat, zvlast s modernima bednama. Nezapominejte, ze +3dB citlivosti bedny je jako dvojnasobne vykonej aparat. Na kytaru mam ted mesu 20/20 a chci si ji nechat upravit na deep mod. Treba pak pujde pouzivat i s basou, uvidime.

0 xLajků:

53

Re: Celolampové aparatury

Tak o obhajování 30-50W se samozřejmě nejedná, kombo muselo hrát většinou na 90-100% svých možností (maximem možností myslím stav, kdy je ještě pěkný zvuk), ale basák s tím vydržel 4 roky a nakonec měnil spíš kvůli tomu, že jeho basa si s tím kombem nikdy zvukově moc nesedla.
Pokud se bavíme o lampách, tak průměrná 50W celolampa imho dokáže udělat s basou dost velký bengál na to, aby se v klidu prosadila v normální rockové kapele. Moje má 70W, bál jsem se, že to nebude stačit a zatím to bylo vždycky úplně v pohodě - polovina volume s tím, že lze jít až nadoraz. Samozřejmě u tranďáku se nějaké to sto vždy hodí, i kvůli dynamice.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

54

Re: Celolampové aparatury

Mám elektronkový zesilovač o výkonu asi 100W výkonové elektronky 4x JJ EL34, anodové napětí 500V, ve zdroji vyhlazovací kondenzátory 800uF, to je hodně tvrdý zdroj běžně se používá 47uF a srovnání s MOSFET zesilovačem DPA380 od p.Dudka  o výkonu 200W se to nedá hlasitostně srovnat, elektronka tranzistorový zesilovač i když zvukově kvalitní hlasitosně  jasně vygumuje. Řešíte tu hlavně výkony zesilovačů, ale co už tady bylo, stejně duležitá je i citlivost reproduktorů +3dB stačí poloviční výkon pro stejnou hlasitost.

Fender JB USA, Squier JB Standard, GK 700RB II, GK Neo 112-II, kombo Roland 60XL Bass, zesilovač DPA 380, EBS MultiComp, Radial Bassbone .......
0 xLajků:

55

Re: Celolampové aparatury

To LaK: nemohl bys prosím napsat nějakou referenci o reproduktoru Fane Ax15-300B. Podle dokumentačního papíru vypadá jako země zaslíbená pro ty, kteří chtějí rychlou, čitelnou 15" s přidaným obsahem výšek. Hoď to třeba do Recenzí, tam se to snad snese.
Konec hlášení v OT jazyce. Děkuji. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

56

Re: Celolampové aparatury

kopyto napsal:

Jestli jsou tam čtyři EL34, tak ty by měly dát 100W...

Je to tak, má 4x EL34. Kupoval jsem to s tím, že byla inzerovaná jako 50W - po přesnějším infu jsem se nijak nepídil. Hraje to, stačí to, nasrat.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

57

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

I kdeže... Dá se vyžít i s 50W.

Souhlas, mám toho rožďála a v pohodě to uhraju. V rockový kapele. Není to bořič zdí, ale dá se to. 100W by samozřejmě bylo lepších, ale 200W ?

B.A.S.O.X napsal:

měli amatky s pouze vrchníma blánama a dozvukem 0.1s, tak by to možná šlo

Takovej zvuk bych chtěl někdy slyšet big_smile

B.A.S.O.X napsal:

Jj:) obhajování 30-50W na basu je logicky(mimo kántry a dechnu) uplně mimo mísu.

Nevim, no ta 50W lampa imho přehraje o 100W silnější tranďák - vlastní zkušenost. Je to prostě jinej šystém.


A nedávno jsem se ptal na jeden zvuk basy, v zvukolahodícím threadu a zase jsem toho rožďála vytáh a ten zvuk na něm fakt nakroutil big_smile A na boxu Yamaha S115 to byl fak masakr smile

0 xLajků:

58

Re: Celolampové aparatury

citlivy box urobi velmi vela, ale na druhu stranu je to velmi obmedzujuci faktor - cena, charakter boxu, impedancia...nie vzdy ma zosilovas prepinanie na 8 ohmov, nie kazdy vyrobca ma standalone box vhodnej impedancie. ja ked som hladal box k bassmanu, tak som presne toto riesil, ale nebolo to zdaleka take jednoduche, ze lusknem a zrazu mam citlivy box. ad citlivost ... v akom frekvencnom pasme? radsej ako laborovat si priplatim a kupim si zosilovac s boxom bez zvukovych kompromisov smile ved niekto to uz bude nosit big_smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

59

Re: Celolampové aparatury

bambi napsal:

cinskyma no-name lampama v horsim, ani nahodou.

S těma lampama z Číny je to lepší než se zdá. Co vím, tak je tam největší fabrika na lampy Shuguang, která je pod chapadlem Samsungu a v ní se vyrábí valná většina lamp bez loga a ty si pak natisknou už ti praví "výrobci". smile Se Sovteky nemám žádnou zkušenost, to jsou fakt tak špatný?

0 xLajků:

60

Re: Celolampové aparatury

A já měl za to, že Sovtek je docela etalon kvality - aspoň ve svý cenový hladině. Mám dojem, že na talkbassu jsou dost vyzdvihovaný.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

61

Re: Celolampové aparatury

Janec napsal:

Sovteky nemám žádnou zkušenost, to jsou fakt tak špatný?

To tezko rict, imo zni hur, nez treba JJ, takze si vdy priplatim. Treba ty JJ jsou vyrabeny na lince puvodne urcene pro vyrobu vojenskych elektronek a technologie ve vojenskem sektoru se podle me vzdy smelily min, nez v civilnim. Ostatne hodne svetovych vyrobcu je pouziva v premiovych radach, i ampeg jimi laduje herritage serii nebo MarkBass tu svoji Classic 300W celolampu. Tohle uz o necem svedci. Kdyz sem mel sovteky ve warwicku, znelo to strasne, dalsi mam v ampegu a nemuzu si stezovat... u obou ale nevim, jak tam ty lampy dlouho jsou, koupil jsem to zdruhe ruky uz s tim

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

62

Re: Celolampové aparatury

Podle me jsou lepsi rusky lampy od Reflektor corp.(Sovtek, Svetlana, EHX, Tung Sol, Groove tubes, Mesa,...) nez slovensky JJ. A samozrejme vsechny linky co jeste jedou v Rusku a v Cine delali pro vojaky, protoze je to drzelo nad vodou v '80 a pred otevrenim opony nez prisel boom lampovejch aparatu. Slovaci zacinali na novo, takze nemaj takovy zkusenosti. Jejich "maly" lampy jsou uplne ukrutny.

0 xLajků:

63

Re: Celolampové aparatury

K tomu výkonu, mám 50W celolampu, stejnou jako CharlesBass a vystačím si s tím. Je fakt že jsem sám big_smile (nechápu jak může bejt někdo v kapele s ostatníma lidma big_smile big_smile big_smile)
Tu celolampu drtím na plno 10/10 a proti tomu řve 350W powermix na 2/3 výkonu a mám to tak akorát zvukově/hlukově vyvážený.
Objektivně si myslím, že jedním z důvodů proč stačí na basu u lampy menší výkon, je to že lampa uřízne ty nejspodnější basový frekvence a celej zvuk je víc středovej a snadněji se prosadí. Navíc jak se tady většina z nás přiznala, máme lampy kvůli tomu, že umí basu krásně připepřit zkreslením, a to taky zase pomůže k tomu aby zvuk basy prorazil...
btw: u death/grind/blacku atd. tu basu stejně nikdo přes to podladění neslyší, ale díky wattům je cítit

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

64

Re: Celolampové aparatury

K výkonu: mám 100w Bassmana a nikdy sem s hlasitostí neměl problém (naopak, většina zvukařů furt chce abych se dal míň),
na druhou stranu mám rád ten zvuk "na hraně", kdy za to člověk trochu víc zatahá a už to kreslí, což by se silnějším aparátem byl už probém, a navíc nemusim v kapele přebíjet hlasitou kytaru

0 xLajků:

65

Re: Celolampové aparatury

je rozdiel medzi produkciou JJ ktora sa predava v nasich koncinach a ktora je osadzana do aparatov svetovych vyrobcov.
Technik ktory sa mi stara aparat mi ukazal ako vyzera v praxi sparovany set 4 lamp JJ kupeny priamo z fabriky v cadci - hodnoty totalne lietali, o sparovani nemohla byt vobec rec. a tychto pripadov bolo velmi vela. naopak, ukazoval mi sety ktore mal akurat v ampoch z usa, hodnoty ok.

dolezite je pozerat sa ale nielen na znacku, ale na vlastnosti lampy ktore vyrobca deklaruje.

ale toto je uz obcas zbytocna alchymia, lebo tak ako ludia menia nastroje, snimace, tak uchylaci menia lampy a osciloskopom hladaju najvhodnejsi priebeh big_smile ...treba hlavne hrat a mat to v rukach.

sekam dobrotu
0 xLajků:

66

Re: Celolampové aparatury

pista58 napsal:

treba hlavne hrat a mat to v rukach.

Tak! Ještě bych to doplnil na "v rukách a v hlavě".

(Bohužel nesplňuju ani jedno...)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

67

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

Tak! Ještě bych to doplnil na "v rukách a v hlavě".

(Bohužel nesplňuju ani jedno...)

Ja mam v obojim nasrano....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

68

Re: Celolampové aparatury

spider napsal:
kurcatovium napsal:

Tak! Ještě bych to doplnil na "v rukách a v hlavě".

(Bohužel nesplňuju ani jedno...)

Ja mam v obojim nasrano....

tak to by sis mel poridit Marecka, at mas ten hnedy zvuk kompletni smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

69

Re: Celolampové aparatury

pista58 napsal:

k, ukazoval mi sety ktore mal akurat v ampoch z usa, hodnoty ok.

To bych rekl je dano spise tim ze velkovyrobci ty lampy prehazujou vidlema a sparovani je otazkou vyberu ....a kdyz je z ceho vybirat...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

70

Re: Celolampové aparatury

taky myslim, že ruský lampy byly vždycky považovaný za lepčí kvalitu než československý. Maji hoši holt tradici, valná většina vojenský elektroniky je postavená na lampách, aby fungovala i po jaderným výbuchu - to polovodiče/tranzistory údajně neuměj smile

0 xLajků:

71

Re: Celolampové aparatury

spider napsal:

To bych rekl je dano spise tim ze velkovyrobci ty lampy prehazujou vidlema a sparovani je otazkou vyberu ....a kdyz je z ceho vybirat...

myslim si ze pre ziadneho vyrobcu aparatov nieje prijemne kupit "kamion" lamp a nasledne pracne hladat a nanovo vsetko parovat. logisticky mi to pride ako velmi neefektivne a predrazene, pretoze ja by som ako vyrobca ampov ocakaval hotove sety ako absolutnu samozrejmost...no ale ktovie, niesom vyrobca a iba mudrujem, takze mozno je to cele naopak.
ad JJ a usa...z usa sa daju doviezt za lepsiu cenu ako to kupit priamo tu a tie us sady su parametrovo lepsie. tieto poznatky mi nedeklaroval len jeden technik takze nahodu by som vylucil, ale ktovie ako to cele je.

sekam dobrotu
0 xLajků:

72

Re: Celolampové aparatury

pista58 napsal:

je rozdiel medzi produkciou JJ ktora sa predava v nasich koncinach a ktora je osadzana do aparatov svetovych vyrobcov.

hezke, nejlepsi lampy do ameriky, naoplatku nejhorsi fendery sem. Hold v nasi republice nikdo z nich extra obrat neudela...

pista58 napsal:

...treba hlavne hrat a mat to v rukach.

totalni pravda. Jak rikas, nekdo se tak vrta v jemnych niancich, ze mu unika podstata

batty napsal:

A samozrejme vsechny linky co jeste jedou v Rusku a v Cine delali pro vojaky, protoze je to drzelo nad vodou v '80

Az se divim, ze mi nedoslo, ze v Rusku budou vsechny linky taky vojenkse

Fender CS '64 Relic Jazz Bass (skladacka z dilu), Squier Vintage Modified, Ibanez GSR 180
Ampeg SVPCL, Warwick Quadruplet, Torque (jeste UK)
0 xLajků:

73

Re: Celolampové aparatury

bambi napsal:

Az se divim, ze mi nedoslo, ze v Rusku budou vsechny linky taky vojenkse

hehe to mi pripomina jak kdyz ten rusak uletel uletel s migem 23 do Japonska..tak to tam rozebirali a divili se ze maj v radaru lampy ... ze je to naka urcite vychytavka a ze je to tam zamerne... a ruskej konstrukter se tomu smal a povidal ze je tam proto ze nic jinyho/modernejsiho nemeli..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

74

Re: Celolampové aparatury

m3 napsal:

hehe to mi pripomina jak kdyz ten rusak uletel uletel s migem 23 do Japonska..tak to tam rozebirali a divili se ze maj v radaru lampy ... ze je to naka urcite vychytavka a ze je to tam zamerne... a ruskej konstrukter se tomu smal a povidal ze je tam proto ze nic jinyho/modernejsiho nemeli..

jo taky sem to videl a chlamal se. americani pry jak sou ti rusaci vychytraly, ze jim odchazeji tranzistory a oni si tam daji spolehlivou lampu, a chlap si tukal na celo ze oni by i nejaky ty trazisto neco tam ale jako ze neni nebude smile smile smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

75

Re: Celolampové aparatury

Byl to Viktor Belenko a Mig-25

0 xLajků:

76

Re: Celolampové aparatury

zkusil bych to nějak uzavřít...

ad Ampeg USA....jo taky sem byl drsnej Viet hater dokud sem se nepodíval do USA Ampeg bedny....dřevoštěpka rulez....nyní sou v tech specs. plywood tzn překližka...to jen k tomu usa vs. viet

Eminence beta sou tak obyčejný repra že na nich nic zkazit nejde big_smile takže tam asi taky rozdíl nebude big_smile:D

Lampy z číny...no tak to mě poser tady zas je moudra...dyt to je všechno jen o tom kdo vám to oštempluje...stejně tak si myslím že je naivní si myslet že "převozní lampy" budou výrazně použitelný big_smile:D:D možná by to chtělo nejdřív nechat projet technikem a pak remcat...

Mesa 400+ big_smile co k tomu dodat big_smile amp naprosto nepoužitelnej smile jak finančně tak výkonově big_smile


JJ tubes - nemyslím si že by to postavili znovu na zelený louce....nejsem si jistej ale tuším že to vlastní momentálně chlapík kterej to šikovně celý koupil po revoluci...jako náhodou to je bejvalej ředitel big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

77 Naposledy upravil: decko (01. 06. 2010 19.32:06)

Re: Celolampové aparatury

http://www.dv247.com/assets/products/71066_l.jpg
Viete niekto toto rozumne vysvetliť,prečo amerika stojí tak isto ako vietnamec yikes

Edit: takže chyba je na strane musiccenter.cz škoda sad big_smile

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

78

Re: Celolampové aparatury

:-) to by bol velmi zly obchodny tah keby dali ameriku za cenu vietnamu. nemaju to vymyslene zle, fungujuca vyroba vo vietname pre tych co neriesia a americke pozlatko pre tych co si myslia ze si kupia nieco lepsie big_smile

sekam dobrotu
0 xLajků:

79

Re: Celolampové aparatury

mám dotaz na bastlíře a stavitele:
kolik by stálo vyrobit lampovej koncovej zesilovač (bez preampu) o výkonu řekněme 100W?

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

80

Re: Celolampové aparatury

Odpověď máš o pár příspěvků výš, kde jsem citoval Pavla Horkého (HOT):

K těm basovým věcem. Já mám ve své produkci také 100W hlavy s koncem 2x6550.
To v podstatě stačí na blues a popík... Do rockové kapely je to podle mě
málo. Tam to chce minimálně 200W. Vyrobit konec není zese takový problém.
Trochu horší je to s rackem, ta krabice se musí udělat jako kusovka a trošku
a se prodražila.
Cenu předpokládám 1OOW okolo20000, 2OOW okolo 23000kč

Takový Rožďall tě vyjde levněji, ALE...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

81

Re: Celolampové aparatury

aha, děkuji. jak velký je to ALE?

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

82

Re: Celolampové aparatury

to, jak je to ALE velky zalezi na tobe smile

jestli chces spickovou kvalitu co neco stoji, nebo radeji neco lacinejsiho...
profi veci nejsou levny proste

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

83

Re: Celolampové aparatury

romca napsal:

Pak by mě taky zajímalo, zdali se z těch HOTovejch udělátek dá dostat opravdu špinavý (ampegovský) zvuk.

Co jsem mohl posoudit na vlastní ušiska, tak špíny z toho HOTa leze dosti - záleží na nastavení gainu...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

84

Re: Celolampové aparatury

romca napsal:

dotaz na Axlíka:
je slyšitelnej nějakej kvalitativní rozdíl mezi 100W a 300W verzí zesilovače od HOTa? Přeci jen osazení lamp je mírně odlišné.
Pak by mě taky zajímalo, zdali se z těch HOTovejch udělátek dá dostat opravdu špinavý (ampegovský) zvuk.
A do třetice: nebyla by nějaká ukázka,,,  moc, moc prosím

no rozdil mezi 100W a 300W od HOT je dost velkej.
Jednak ta 300W ma jinak (moderneji) koncipovanej preamp a druhak proste ta sila vykonu navic u te 300W se neprojevuje jak u trandaku jen v tom, ze proste je to silnejsi. Pracuje to jinak, zesiluje to jinak.

Co se tyka spinavosti zvuku, tak bych rekl, ze ten HOT je asi spis cistci, necha vyniknout nastroj a dynamiku hry. Samozrejme zalezi na nastaveni, tyhle veci jsou spatne prenosny, chce to vyzkouset.

Ukazku klidne udelam, ale az mi dorazi novej box Soundelirium 1x15+1x8 smile
To bude tak do mesice, dle slibu vyrobce.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

85

Re: Celolampové aparatury

Měl bych takový dotaz na zkušené pány flaškomety. Je normální, že celolahev při zapnutí pouští do boxu konstantně takový lehký brum? Případně kde by mohla být závada? Brumí to stále stejně, ať je volume na 0 nebo na plno. Jako zas není to nic šíleného, při hraní člověk absolutně nevnímá, že by tam nějaký takovýhle pazvuk byl... Jen by mě zajímalo, jestli je to normální, nebo mám šetřit na opravu/novou hlavu.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

86

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

Měl bych takový dotaz na zkušené pány flaškomety. Je normální, že celolahev při zapnutí pouští do boxu konstantně takový lehký brum? Případně kde by mohla být závada? Brumí to stále stejně, ať je volume na 0 nebo na plno. Jako zas není to nic šíleného, při hraní člověk absolutně nevnímá, že by tam nějaký takovýhle pazvuk byl... Jen by mě zajímalo, jestli je to normální, nebo mám šetřit na opravu/novou hlavu.

mě můj vox ac15 trochu brumí smile

0 xLajků:

87

Re: Celolampové aparatury

To dělá žhavení elektronek, je tam střídavé napětí 6,3V /12,6V/ a síťový kmitočet 50Hz se dostavá do signálu.U žhavení bývá trimr tím se dá naštelovat co nejmenší brum, 100% pomáha usměrnit žhavení předzesilovací elektronky a je po brumu.

Fender JB USA, Squier JB Standard, GK 700RB II, GK Neo 112-II, kombo Roland 60XL Bass, zesilovač DPA 380, EBS MultiComp, Radial Bassbone .......
0 xLajků:

88

Re: Celolampové aparatury

Rozumím tomu jako koza petrželi, takže jsem toho moc nepobral. Každopádně se asi podívám dovnitř a třeba udělám i nějakou fotku. Jestli to ale tedy dobře chápu, tak to není žádnej průser?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

89

Re: Celolampové aparatury

kurcatovium napsal:

Je normální, že celolahev při zapnutí pouští do boxu konstantně takový lehký brum? Případně kde by mohla být závada? Brumí to stále stejně, ať je volume na 0 nebo

Pokud tam je společný bias (Tesly měly na každou koncovou lampu samostatné nastavení předpětí g1), může být problém ve špatně párované dvojici (čtveřici) konc. lamp.

0 xLajků:

90

Re: Celolampové aparatury

Chyba to není, E struna na base má asi 41Hz a ten síťovej kmitočet-brum 50Hz,takže ti tam slabě stale hraje slabě ton o kmitočtu 50Hz.

Fender JB USA, Squier JB Standard, GK 700RB II, GK Neo 112-II, kombo Roland 60XL Bass, zesilovač DPA 380, EBS MultiComp, Radial Bassbone .......
0 xLajků:

91

Re: Celolampové aparatury

Lampové zasilovače jsou nesrovnatelně náchylnější na brum než tranzistorové. Důvodů je několik, ale tenhle to podle mne není:

Hocke napsal:

Pokud tam je společný bias (Tesly měly na každou koncovou lampu samostatné nastavení předpětí g1), může být problém ve špatně párované dvojici (čtveřici) konc. lamp.

Dovolím si proto požádat pana kolegu o detailnější vysvětlení, jakou souvislost má nastavení Ug1, s brumem. Děkuji.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

92

Re: Celolampové aparatury

4ksch napsal:

Dovolím si proto požádat pana kolegu o detailnější vysvětlení, jakou souvislost má nastavení Ug1, s brumem. Děkuji.

Dost zásadní. Pokud zes. brumí při staženém masteru: na -Ug1 konc. lampy závisí klidový proud. Pokud dvojicí lamp v pušpulu teče každou jiný proud, zvlnění anodového napětí se nevyruší, ale projeví se jako brum. Fender má na to trimr na vyvážení (output tubes matching), kterým se nastaví minimální brum konce.

0 xLajků:

93

Re: Celolampové aparatury

Aha, myslel jsem, že individuální nastavení -Ug1 je kvůli symetrii pracovního bodu koncového stupně a na brum mají daleko zásadnější vliv točítka typu Hum-Balance, tj. nastavení zemního potenciálu středu žhavení a přimíchávání brumu s opačnou fází a polaritou.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

94

Re: Celolampové aparatury

2 příspěvky nademnou: škoda, že vůbec nevim, o čem je řeč roll roll hmm big_smile big_smile big_smile

0 xLajků:

95

Re: Celolampové aparatury

to neřeš mám dojem že se ta věc dělá při výměně flašek,aspon muj aparátovej technik ,říkal něco v tom smyslu--d-d

0 xLajků:

96

Re: Celolampové aparatury

http://ashdownmusic.com/bass/detail.asp?ID=229


http://ashdownmusic.com/press/press_images/bass_mid_size/LittleBastard.jpg

Prednedávnom som mal tú česť s celolampou Fender Bassman 100 (70 roky) a strašne ma chytil skreslený celolampový zvuk...
Poviem narovinu že si bassmana nemožem dovoliť a dotahovať to z US cez ebay a riešiť k tomu redukciu na naše napetie by bolo náročné...
Má niekto skusenosť s týmto 30 wattovým prckom od ashdownu?

0 xLajků:

97

Re: Celolampové aparatury

bassman 100ka bol super zosik, s laskou nanho spominam  smile
mam urcite pochybnosti ci ti ashdown da to co hladas. pri 30w to bude mat zalostny headroom a charakter skreslenia tiez nemusi byt to co hladas. ja osobne by som pri lampe pod 100w nesiel, aj to len s dobrou bednou.

sekam dobrotu
0 xLajků:

98

Re: Celolampové aparatury

Toho bassmana som mal na bedni ashdown abm210 a presvedcil ma ze to je to co hľadám...kamos co mi tu hlavu v štúdiu nastavoval povedal že ho ta bedna veľmi prekvapila...používa ampega svt410hlf a že vraj mu až príliš kresli a je pre neho v jeho veku neprenosna a už taký výkon v bluesovej kapele aj tak nevyužije čiže sme sa začali baviť o kšefte...hlavu povedal že určite nepustí lebo ju používa aj s gitarou

0 xLajků:

99

Re: Celolampové aparatury

mne pripada zajimave toto
http://www.thomann.de/cz/traynor_yba200_2.htm

a k tomu tuhle bednu
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 … rder=datum

0 xLajků:

100

Re: Celolampové aparatury

Traynor na TB trpi neprijemnou povesti poruchoveho stroje.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků: