1

Téma: Nový box 4x10 nebo 2x12

Zdravím,
pomalu se blíží čas kdy budu muset pořídit novej box, protože ten můj se začíná poroučet do věčných lovišť.
Mám v plánu pořídit jednu z variant nahoře. Vzhledem k tomu že jsem hral akorát na můj domamont, jeden Hocke a pak jeden 4x10 box od ESH tak nemám moc šajnu o tom co jak hraje. A u 2x12 vábec netuším co za značku. Moc si mě nezískali bedny Hartke, kterou jsem jednou slyšel. Docela by mě zajímalo, jak hrajou boxy od GK, hlavne ty Goldline na který jsem si našel docela chválu, ale zase mě straší to že by to měli být taky hliníkový repráky jako v tom Hartke co jsem slyšel. Pak jsem koukal že za kulturní cenu jsou taky nějaký ty laciný boxy od Edenu, ale o těch jsem tuším čet někde tady že jsou nijaký.
A nebo jsem si říkal že by stálo za hřích se podívat po 2x1x12 smile ale tam je to po mě stejný jako s těma 2x12 taky nevím co by stálo za řeč.
Jinak vlastním starý japonský(?) jazzbass s pasivníma snímačema, takže z toho plyne, že nehledám agresivní sound, na druhou stranu občas si rád zablbnu s lehkým overdrivem, zaslapuju, zatepuju(? čeština není zrovna moje) takže zas úplnej huhňák to být nemusí smile
Děkuju za nějakou radu a diskuzi.

0 xLajků:

2

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

Zdar, tak z dvanáctek doporučím neodymové GK Neo serie, ale ty jsou dražší (cca 16000,-), ale mají vysoký výkon a citlivost - 600W/105dB.
Z 4x10" stačí 410RBX, což je bratru 12t Kč; 400W výkonu a 99dB.
Frekvenční rozsahy jsou podobné, takže je ideálně vyzkoušet. Goldline serii jsem nikdy neslyšel, ale jsem zarytý odpůrce hliníkových repro, takže za sebe nedoporučuju smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

3

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6743
Taky dobrá bedna

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

4

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

nebo se obratit na Nooka a nechat si od nej udelat soundelirium .. wink  pokud de o 2x12

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

grampa napsal:

doporučím neodymové GK Neo serie

kde se dá u nás sehnat ta nová serie GK neo 212 II ?? Nikde jsem to nenašel...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Kubš (01. 04. 2010 11.05:06)

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

dobrá což o to v rámci jistejch mezí i výborná...ale vzhledem k poptávce a klesající solidnossti zájemců jí asi demonstrativně budu používat dál...lidi sou dneska tak neslušní co se týče jednání, že bych řek že je snad vychoval sám Topolánek...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

Kubš napsal:

že je snad vychoval sám Topolánek...

big_smile:D:D dobře trefený

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: jimmy (01. 04. 2010 12.30:32)

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

kurowec napsal:
grampa napsal:

doporučím neodymové GK Neo serie

kde se dá u nás sehnat ta nová serie GK neo 212 II ?? Nikde jsem to nenašel...

mám obavu, že právě už všude (kde GK prodávají). Jestli bys narazil na GK Neo 2x12 z první serie tak mi dej vědět - hodila by se mi... jsou s druhou serií rozměrově nekompatibilní sad

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

9

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

fakt? ...já teda všude vidím ty starý serie... viz. třeba http://kytary.cz/gallien-krueger-neo-212/HN096796/

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

10

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

tu druhou serii najdes treba tady http://www.thomann.de/gb/gallien_kruege … assbox.htm ale momentalne to nemaj skladem, ale je s nima dobra domluva, tak jim napis a uvidis

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků:

11

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

Kubš napsal:

dobrá což o to v rámci jistejch mezí i výborná...ale vzhledem k poptávce a klesající solidnossti zájemců jí asi demonstrativně budu používat dál...lidi sou dneska tak neslušní co se týče jednání, že bych řek že je snad vychoval sám Topolánek...

jojo, jeden chytrej člověk na škole nám říkal, že to, co se děje v politice, se potom odráží v celé společnosti, ať chceme, nebo nechceme...

ELF / Lakland
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: DalajVladan (01. 04. 2010 23.51:33)

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

Gerald napsal:

to, co se děje v politice, se potom odráží v celé společnosti

není to spíš naopak? .. společnost -> politika?

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

13

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

společnost ... ... ... ... politika? wtf?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

14

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

DalajVladan napsal:
Gerald napsal:

to, co se děje v politice, se potom odráží v celé společnosti

není to spíš naopak? .. společnost -> politika?

právě, že ne...
pro příklad se podívej na to, co 40 let vlády 1 strany udělalo z lidí...

ELF / Lakland
0 xLajků:

15

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

Gerald napsal:
DalajVladan napsal:
Gerald napsal:

to, co se děje v politice, se potom odráží v celé společnosti

není to spíš naopak? .. společnost -> politika?

právě, že ne...
pro příklad se podívej na to, co 40 let vlády 1 strany udělalo z lidí...

no ta strana není "náký montrum" to sou zas jen lidi...je to asi jak o když herci hrajou parchanty....v lidech to je jen někdo má menší zábrany to pustit ven wink

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

16

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

Kubš napsal:
Gerald napsal:
DalajVladan napsal:

není to spíš naopak? .. společnost -> politika?

právě, že ne...
pro příklad se podívej na to, co 40 let vlády 1 strany udělalo z lidí...

no ta strana není "náký montrum" to sou zas jen lidi...je to asi jak o když herci hrajou parchanty....v lidech to je jen někdo má menší zábrany to pustit ven wink

s tím moc nesouhlasím, vliv společnosti je velkej...slabší jedinci (nebo jedinci, co prostě nemaj možnost se bránit) podlehnou, nebo se musí přizpůsobit...a to je ten hnus.
Nejde o monstrum, jde o právě o ty lidi
Nicméně dnes je to spíš o tom, že jsou lidi lhostejní, což je podle mě ještě horší (kdyby tady byl Hitler, zase by jen doma nadávali).
no každopádně to sem nepatří, že?

volil bych box 2x12 big_smile

ELF / Lakland
0 xLajků:

17

Re: Nový box 4x10 nebo 2x12

kurowec napsal:

fakt? ...já teda všude vidím ty starý serie... viz. třeba http://kytary.cz/gallien-krueger-neo-212/HN096796/

ono moc nezáleží na tom co mají na webu (text i obrázek), ale co mají skutečně skladem či co jsou schopni dodat...

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků: