1

Téma: sluchátkový zesilovač

Vzhledem k tomu, že se téměř nedostanu k PC, abych přes něj mohl hrát, potřeboval bych vyrobit nějaký sluchátkový zesilovač, který bych píchl do basy a mohl si tak hrát.
Ještě bych potřeboval, aby to mělo vstup na mp3 s regulací hlasitosti.
Jestli máte nějaký nápad (schéma) sem s tím, zkusil bych to případně spájet sám, snad to nebude moc těžké.
Díky

0 xLajků:

2

Re: sluchátkový zesilovač

nekde se to tu resilo... koukni po tom
koneckoncu vox dela tydle srandy na kytaru...  stoji to kolem litru.. tusim

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: sluchátkový zesilovač

díky, na to od voxe jsem koukal, pro mě až zbytečný...jsem celkem bez peněz, myslel jsem, že něco spájet by byla otázka stokorun...

0 xLajků:

4

Re: sluchátkový zesilovač

no nakej malej predzesacek urco bude..  myslim ze to tu kdysi nekdo resil .. ale jaky to bylo tema... snad to nekdo bastlil..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: sluchátkový zesilovač

Termit napsal:

že něco spájet by byla otázka stokorun...

To jo, ale musíš o tom trochu vědět. Abys s tím nezabil tolik času, že by sis za něj na to třikrát vydělal. Zkus třeba jeden JFET tranzistor +9V baterka, fungovalo to. Tři kondíky, 4 odpory a bylo. Vygoogluj si "Základní zapojení s JFET tranzistorem" a vyber něco.

F(ω) = F * ( − ω)
0 xLajků:

6

Re: sluchátkový zesilovač

Podle me nejlevnejsi a nejinstantnejsi reseni je multiefekt.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: sluchátkový zesilovač

Já toho Voxe mám a moc ho nepotřebuju, možná bych se ho i zbavil. Kdybys měl zájem, tak pošli mail...

A=A
0 xLajků:

8

Re: sluchátkový zesilovač

Jarek.F napsal:

Podle me nejlevnejsi a nejinstantnejsi reseni je multiefekt.

Mě se zdá, že kupovat kvůli tomuhle multiefekt, je jako kupovat liazku na převoz peří.

F(ω) = F * ( − ω)
0 xLajků:

9

Re: sluchátkový zesilovač

Jarek.F napsal:

Mě se zdá, že kupovat kvůli tomuhle multiefekt, je jako kupovat liazku na převoz peří.

Pokud peri bude par tun nevidim duvod proc ne. Kazdopadne kdybys nejaky peri potreboval premistit mam vozovy park asi 6ti liazek a 30 tatrovek, zakaznici uz urcite netrpelive na sve peri cekaji...konec komercni prestavky


Pokud mam pouzit tvoje prirovnani tak bych to videl tak ze delat si doma sluchatkovy zesik se vstupem je jako kvuli pohodli do škody 120 montovat obyvakovou sedačku. Pohodli asi bude, ale bude to vypadat strasne, vysledek ne uplne jisty a nakonec zjistis ze ojeta Octavia Combi sice neni presne to co jsi hledal, ale pohodli je dostatecne a to co jsi chtel umi a dokonce i vic.... a za cenu stare stodvacy a nove sedacky kterou do obyvaku musis tak jako tak nejakou dat wink

Nikdo nemluvil o novem a plne vybavenem multaku. Staci nejaka slupka za 1500 z bazaru, pokud doma postavis zesik za min,, tak je to otazka priorit, ja radeji budu cvicit nez pajet....a ze to potrebuju. Pokud by to Termita jako to pajeni myslim bavilo, je to jina kapitola a s chuti do toho. Ale z toho co pise mi moc nepripada ze by se do toho hrnul....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

10

Re: sluchátkový zesilovač

Tak pokud chceš pájet, kup si nějakou stavebnici mikrofonního předzesu třeba od EZK. Žádný zázrak, ale vstup bude dostatečně citlivý a výstup sluchátka uživí. To se vejdeš do cca dvouset.

0 xLajků:

11

Re: sluchátkový zesilovač

vypadá to, že koupím od Kobera jeho VOX

0 xLajků:

12

Re: sluchátkový zesilovač

spider napsal:

Pokud peri bude par tun nevidim duvod proc ne. Kazdopadne kdybys nejaky peri potreboval premistit mam vozovy park asi 6ti liazek a 30 tatrovek, zakaznici uz urcite netrpelive na sve peri cekaji...konec komercni prestavky

hehehe he he he hmm

Zesák je postaven, za 30kč a 3hodiny práce = tak 1200Kč přepočteno. Takže máš pravdu big_smile.

F(ω) = F * ( − ω)
0 xLajků:

13

Re: sluchátkový zesilovač

a jestli ho nekupíš ty tak ho kupím já

0 xLajků:

14

Re: sluchátkový zesilovač

Taky o něčem podobném uvažuju, ale jak píše spider, momentálně používám multiefekt, kde mám i metronom.

Pokud ještě scháníš schéma, poohlédni se po něčem s LM386, viz pan google http://www.google.cz/#hl=cs&q=lm386 … 30b6ef4088

Nebude to hifi, spíš hezký low end, ale cena za celý zesilovač bude okolo 150 kč i s krabičkou (kdysi se prodávala i prima krabička s klipsem na pásek).

0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Termit (18. 11. 2009 13.05:56)

Re: sluchátkový zesilovač

no zjistil jsem, že bych asi nic nespájel

ale vzpomněl jsem si, že mám v krabici uložený pedál, tak jsem to zkusil a ono to funguje do sluchátek v poho, ještě tam přidat vstup na mp3 a bylo by to super

myslíte, že by fungovalo tohle?
http://www.pselectronic.cz/k5012-004-re … j63zs.html

to je ten krasavec smile
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/termit-181109-130405-eq.jpg

0 xLajků:

16 Naposledy upravil: CharlesBass (18. 11. 2009 17.22:45)

Re: sluchátkový zesilovač

masakr! to je mi až líto ti takovou nádhernou, technicky vyspělou věc do muzea nerozmluvit big_smile

a ta "sdvojka" asi fungovat nebude dobře - pokud to budeš mít na vstupu - a) bude ti jrát jenom jeden kanál a z b) což je horší výstup mp3 zatížíš nejen efektem ale i snímačem od basy, což nevám esli bude dělat dobrotu ale za zkoušku to stojí. Nebo to zkusit udělat stejně na výstupu smile

0 xLajků:

17

Re: sluchátkový zesilovač

a co toto?
http://aukro.cz/item965941100_kytarovy_ … hatka.html

znovu se učící žížala a hledač medového zvuku
Hraju na Squier | profyl | www.stanislavkolarik.cz
0 xLajků:

18

Re: sluchátkový zesilovač

malá blbost, ale potěší:
http://www.music-city.cz/belcat-hpa-301 … -6840.html

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: