1

Téma: Levné multiefekty a pitch shifter

Zdravím, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s pitch shifterem v levných multiefektech typu Zoom B1, Korg AX3B nebo Digitech BP50. Jde mi o to, jestli dokážou zvednout tón basy o oktávu nahoru a původní zcela potlačit. Jaký je výsledný zvuk? Sotva to asi udělá z basy sólovku? Kdysi jsem vymýšlel a "bastlil" analogový zdvojovač kmitočtu. Na sinusový průběh z tónového generátoru fungoval báječně, ale u přirozeného signálu z basy se tam stále míchala první harmonická. Tak jsem to zavrhl. Digitální efekt ovšem funguje sofistikovaněji.

Elbas: SX Vintage Jazz Bass 75
Kombo: Hemmagjord SVEA ÅNGA 25 WATT, linearkanal med bas- och diskantkorrektioner, distorsionkanal, kanalblandning
Effektpedal: ZOOM B2
* * *
Sverige. Det vackraste landet i Europa.
0 xLajků:

2

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

norrsken napsal:

Jaký je výsledný zvuk?

je naprd!!! upřímně! jeslti chceš jenom pitch shifter tak si kup rovnou Whammy... celkem kvalitní byl taky v Boss GT6B nebo v Line6 M9 - jestli chceš sólový zvuk tak to budeš muset přikrmit zkreslením a možná lehce delay - samotný zvednutý tón basy je fakt hnus....

0 xLajků:

3

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

Mám Digi BP 200, umí to tak milijardu věcí, ale ani jedna neni pořádně použitelná. Multiefekt beru jako takovou předehru a zkoušku na objevování možností a potom když už si člověk vybere tak kupovat jednotlivý kousky ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

4

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

Jediný opravdu kvalitní jsem měl na Roland V-Bass při použití toho jejich snímače GK-3B (nebo jak to je). Tam opravdu šlo dosáhnout, že to bylo plynulý a bez artefaktů, a navíc šlo nastavit, že se třeba s tím, jak se tón zvyšuje, přidávají na eq basy, takže tón neskončil tenoučkej. Ale ten multiefekt bych už zpátky nechtěl (i když tohle bylo fakt super).

Nicméně kvalitní pitchshifter na basu je problém, kterej nejde na živo uspokojivě vyřešit.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

5

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

Ausländer napsal:

jeslti chceš jenom pitch shifter tak si kup rovnou Whammy

Ano...ten je super!

0 xLajků:

6

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

B.A.S.O.X napsal:
Ausländer napsal:

jeslti chceš jenom pitch shifter tak si kup rovnou Whammy

Ano...ten je super!

...až na to zpoždění...

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

7

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

Zdravim potřeboval bych poradit pri vyběru efektu za rozumnou cenu, na 5 strunu Cort Action V-A.dik.

0 xLajků:

8

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

SLIPKNOTtribe napsal:

pri vyběru efektu za rozumnou cenu, na 5 strunu Cort Action V-A.dik.

A co to jako má být za efekt?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

9

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

cabas multiefekt Zoom B1X stači pro začatečnika? Nebo si mam radeji poridit Zoom B2.1u. A da se snema ladit 5 strunka? dik za odpoved.

0 xLajků:

10

Re: Levné multiefekty a pitch shifter

B2.1u mám doma na nahrávaní do PC. Je na něm chromatická digi ladička, se kterou naladíš pětku uplně v poho. Na začátek je to dobrý mulťák.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků: