1

Téma: Boj s YouTubem

V sekci Šou rum sem pridal nasledujici dve videa:

http://www.youtube.com/watch?v=41YXGi0Hs1k
http://www.youtube.com/watch?v=TKQV8h81bEM

Prehrat dou. Dou na facebooku, dou na mmy profilu, dou i v Uzbekistanu, kde mam znamyho. Proc to ale cizi nepusti sem, je mi zahadou.
Rad bych timto vyvzval zdatny informatiky, obejit tuhle prekazku - to video tam je a da se na nej koukat. Jen tu a tam nam to hazi do cesty klacky. Nepochybuju, ze Cesi nebudou mit problem s tim tyhle klacky obejit, preskocit, nebo spalit.

Vim, ze existujou jiny servery, kde by to slo, ale ja usiluju o to, zlomit Youtube. Uz me stve, ze z nej zmizely skoro vsechny Red Hot Chili Peppers Videa a ze nejde pridat jakekoliv Muse video, Abba blbne a tak bych mohl pokracovat do nekonecna.

Nic nekradu, jen si brnkam u fajnovy muziky a pravdepodobne i spatne. No a? Je to kradez? NENI! Tak at me koukaj pustit, smejdi!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

2

Re: Boj s YouTubem

Takze z nemecka ti to jde? No tady to nejde kvuli pravum. Obejit se to da podle me pres nejakou proxy. Aby si youtube nakecal ze ses treba z nemecka ale pritom ses v cr.
muzes vyzkouset proxy.org ale me se to treba nepodarilo.

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

3

Re: Boj s YouTubem

Tak zaslechl sem, ze to z GER de,
ale duvod, proc si myslim, ze me to de je, ze sem autor. Pak mi to pude mozna i z CR.
Klidne bych vam dal svoje heslo, ale to by zas dopadlo... big_smile Znam vas... big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

4

Re: Boj s YouTubem

a po tom co si to video dal na youtube tak to chvili fungovalo nebo to nevungovalo hned po nahrani. jen pro zajimavost. jestli na to prijdou nejak automaticky nebo to nekdo kontroluje.

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

5

Re: Boj s YouTubem

Chvili to fungovalo.
Zhruba 5 minut. Dle me to kontrolujou.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

6

Re: Boj s YouTubem

S youtube.com je to peklo. ted jsem procital nejaky clanky a zkousel nejaky techniky a nic nepomohlo. maj to hosi vychytany. nedavam ti moc nadeji. spis to dej nekam jinam. youtube pomalu umira.

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

7

Re: Boj s YouTubem

Podle ty hlasky bych taky rek ze to nepujde z zadny zeme. Proste ta spolecnot to zablokovala a hotovo...

Kopie Peavey Fokus, snímače PJ Bartolini v dřevěných HB custom pouzdrech by Spider.
CORT SJB6FX FL link
BN112H - kombo mosfet 200W, 1x12" neodym + piezo link
0 xLajků:

8

Re: Boj s YouTubem

To víš, že to kontrolujou... a co se jim nehodí zakazujou. Zajímalo by mě, jestli jim vadí už ta podstata produkce něčího materiálu, bez ohledu na to esli je tam puštěná originál písnička či ne ...

... chcípnou na to všichni, nikomu to žádný zisky neohrožuje, ani desetkrát nahranej oficiální klip, či rip z DVD koncertu. Opak je pravdou. YT prospívalo komerčním prodejům ..

.. anebo je to možná jinak ...

0 xLajků:

9

Re: Boj s YouTubem

Já ti nevím... mně se to jako uživateli nelíbí, ale je nutný tyhle věci začít prosazovat. Prostě je to stejný jak pirátskej soft a podobně. Když se koukáš na něco, za co se má platit, a neplatíš, je to krádež. A stejně tak nevidím důvod, proč by si měl kdekdo dělat covery skladeb, na který nemá nárok.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

10

Re: Boj s YouTubem

Přesně tak smile to musí bejt strašný když kdejakej trotl matlá tvoje songy.
Chtělo by to všechno pročistit a spláchnout to do kanálu.

0 xLajků:

11

Re: Boj s YouTubem

No kurva. Co s tim?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

12

Re: Boj s YouTubem

B.A.S.O.X: Teď nevím, jestli si ze mě děláš prdel nebo souhlasíš smile))
Figi: ...asi budeš muset hrát vlastní věci smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

13

Re: Boj s YouTubem

tao-kan napsal:

...asi budeš muset hrát vlastní věci

Jasně že souhlasim smile

0 xLajků:

14

Re: Boj s YouTubem

B.A.S.O.X napsal:

Přesně tak  to musí bejt strašný když kdejakej trotl matlá tvoje songy.

big_smile big_smile haha...+100 smile

jestli si chceš figi brnkat u fajnový muziky, tak si jí brnkej, ale proč to dávat na youtube?...Fakt to musí bejt děsný, když někdo hledá třeba klip vod nějákýho songu a musí se prokousat milionem vodkazů jak to někdo matlá na kytaru, na basu a nebo prdí na ruce.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

15

Re: Boj s YouTubem

Zas dobry big_smile

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

16

Re: Boj s YouTubem

ja si zas myslel ze server Youtube je pro lidi..... proto bych pocital s tim ze kdyz tam figi nahraje sebe, tak ze vlastne tim plni ucel za kterym byl youtube spusten. My(i)lim se snad?

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

17

Re: Boj s YouTubem

Deamon9009 napsal:

ja si zas myslel ze server Youtube je pro lidi

to je, ale v rámci ochrany autora a jeho děl smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

18

Re: Boj s YouTubem

az ja si poridim nejaky dela doufam ze mi je taky nekdo ochrani....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

19

Re: Boj s YouTubem

si kuř že jo...arrrrrrr!

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Deamon9009 (25. 02. 2010 14.32:26)

Re: Boj s YouTubem

no dobre chapu kdyz tam nekdo rve videoklipy a tak..... Ale to ze ukazuje co on sam umi, nereknu jeste kdyby za to chtel penize.... ale proste jen se chlubi ze umi podobnou linku zahrat.
Ale jsem asi ten posledni kdo tomu rozumi big_smile beru to jen z myho pohledu

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

21

Re: Boj s YouTubem

Taky by stálo za to zkusit to tam nahrát bez hudebního podkladu.. pustit si do toho jen bicí, jestli by to i tak sestřelili.  No a nebo druhá možnost je hrát to tak špatně, že nikdo nemůže tvrdit něco o kradení jeho linky big_smile
J

Schecter Hellraiser 5 ║ Squier by Fender MB-4
Hartke VX3500  ║ Warwick blue cab 15,
LINE 6 BASS POD XT PRO + IMG STAGE LINE STA-300 + Hocke BS 115
Pár levých rukou big_smile
0 xLajků:

22

Re: Boj s YouTubem

Podle mě je paranoidní ochrana autorských práv škodlivá. Tím se vůbec nechrání muzikanti, ale firmy mají pocit že víc prodají, což je spíš blbost. Pokud někdo na server dá sebe, jak hraje na basu a je to zakázaný protože nehraje svojí věc, tak je to směšný, nebo spíš smutný. Stejně si člověk koupí co se mu líbí a na co má. Dospělěj člověk nebude někde pirátsky lovit těch pár desek co si za rok koupí a v 15 nikdo nemá prachy na to, co chce všechno poslouchat, takže si to nějak sežene. Já měl taky doma cca 300 kazet a bylo mi u prdele že sem si je nahrál z CD, protože jinak jsem na to prostě neměl. A na youtube sem si občas připomněl něco, co se mi líbilo a koupil sem si to.
Lepší byl barokní přístup: hudba je od boha a autor má být vděčný že skrz něj přichází na svět. Po tom kdo s ní co dál dělá, je mu hovno smile

0 xLajků:

23

Re: Boj s YouTubem

deafslap napsal:

Lepší byl barokní přístup: hudba je od boha a autor má být vděčný že skrz něj přichází na svět. Po tom kdo s ní co dál dělá, je mu hovno

Amen!

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

24

Re: Boj s YouTubem

Figi napsal:

Lepší byl barokní přístup: hudba je od boha a autor má být vděčný že skrz něj přichází na svět. Po tom kdo s ní co dál dělá, je mu hovno smile

Hmm, no jasně smile A profesionální hudebníci ať si hudbu šolíchaj ve volném čase po směně ve fabrice, ne?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

25

Re: Boj s YouTubem

Figi napsal:
deafslap napsal:

Lepší byl barokní přístup: hudba je od boha a autor má být vděčný že skrz něj přichází na svět. Po tom kdo s ní co dál dělá, je mu hovno

Amen!

big_smile zkrátka nikdo vám nesmí sebrat právo na šudlání cizích písniček, jinak budete zlí...je mi to jasný.


deafslap napsal:

Pokud někdo na server dá sebe, jak hraje na basu a je to zakázaný protože nehraje svojí věc, tak je to směšný, nebo spíš smutný.

no jako smutný to je...to jo...vždyť si všimni co píšeš za úleťárny smile Jako to že je zakázaný manipulovat s cizím majetkem, jak se ti zlíbí....to dá přece rozum ne? Nebo se můžu stavit u tebe doma a vzít si co mě napadne? vždyť je to hovadina, hm?

Já ti rozumim...hrát tě baví, myslet ne...vono je to jednodušší a navíc jaký právo má autor na svoje dílo?! ts...žádný, že jo. Von může bejt pan autor rád, že je rád......ách jo... smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

26

Re: Boj s YouTubem

To že je něco relativně snadný ukrást ( muziku, filmy, jet načerno v mhd, jezdit bez dálniční známky nebo krást elektřinu z pouliční lampy ) neznamená, že to přestává bejt krádeží.

Jedna věc je že každej to trochu vochcává...to neni tak hrozný, ale průser je, když nějákej trouba začne vykřikovat a hádat se, že jako mu někdo v nelegální činnosti ( smile ) brání big_smile to už je velká absurdita...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

27

Re: Boj s YouTubem

Ja uz to vidim tu krasnou undergroundovou budoucnost kdy se zacinajici muzikantske guerilly budou sdruzovat u pocitace v tajnych podzemnich bunkrech a potaji budou cvicit prevzate skladby. Pokud je objevi specialni OSA jednotky daji se na uprk a sezerou svoje kytary. Pokud budou dopadeni budou muceni reprodukci Evy a Vaska za prisneho dohledu pana Jandy v esesacke uniforme big_smile.... ti nepoddajni budou uvezneni v trestaneckem tabore na streleckem ostrove.

Naopak skvele bude prosperovat pan Hora protoze se mnohonasobne zvysi prodej jeho uzasne publikace a jezkarna zacne vyucovat ciste improvizaci smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

28

Re: Boj s YouTubem

spider napsal:

Ja uz to vidim tu krasnou undergroundovou budoucnost kdy se zacinajici muzikantske guerilly budou sdruzovat u pocitace v tajnych podzemnich bunkrech a potaji budou cvicit prevzate skladby. Pokud je objevi specialni OSA jednotky daji se na uprk a sezerou svoje kytary. Pokud budou dopadeni budou muceni reprodukci Evy a Vaska za prisneho dohledu pana Jandy v esesacke uniforme big_smile.... ti nepoddajni budou uvezneni v trestaneckem tabore na streleckem ostrove

a to věštíš z trouby, nebo váš nějákou jinou metodu? smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

29

Re: Boj s YouTubem

nova metoda.....tzv. mysi laserovy raus, v nemecku familierne nazyvany MausRausch. Na kazde oko das jednu laserovou mys a cekas co se ti vyjevi....no a nebo to redidlo co sem o vikendu rozlil v garazi nebylo redidlo smile A nebo mozna bylo

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

30

Re: Boj s YouTubem

Figi  - matrix nepřepereš....

Já si teda myslím, že zrovna přebrkávaní covrů  všelikejma umělcema nikomu jeho autorský práva neupírá - horší je, že lidi nejsou schopni uchopit pojem přiměřeně  - co si budeme povídat origoše CD a DVD jsou neuvěřitelně drahý a druhý straně jsou lidi který si nikdy nekoupí ani svojí nejoblibenější kapelu ani film....., tak se to zakáže všechno  a je to. Problém je vyřešen....

0 xLajků:

31

Re: Boj s YouTubem

Hele, když uveřejňuješ cizí věci, tak můžeš použít myslím jenom nějakých 5 nebo 10 vteřin jako ukázku. Já nikomu neberu, že si to doma sám nahrává a poslouchá to, aby našel slabý místa svý hry a podobně... ale proč to uveřejňovat?

Pánové - ruku na srdce: kdyby jste udělali nějaký skladby a kapela šlapala, živili byste se tím, jak by se vám líbilo, že to kdekdo zkouší šmrdlat na youtubu a když dáte do vyhledávání název svojí skladby, nenajdete oficiální videa ale zato milion coverů přes webku?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (01. 03. 2010 13.54:38)

Re: Boj s YouTubem

No ono veliký procento muzikantu nehraje z duvodu, že by je nástroj přirozeně vzrušoval a přitahoval smile ale protože je přitahuje nějakej toy co na něco taky brnká a má velikej uspěch a pak to takhle dopadá, když nemáš talent a schopnost tvořit, tak seš odsouzenej pouze kopírovat a všechno co z tebe přirozeně leze stojí většinou za hovno...

0 xLajků:

33

Re: Boj s YouTubem

Jenich napsal:
Figi napsal:
deafslap napsal:

Lepší byl barokní přístup: hudba je od boha a autor má být vděčný že skrz něj přichází na svět. Po tom kdo s ní co dál dělá, je mu hovno

Amen!

big_smile zkrátka nikdo vám nesmí sebrat právo na šudlání cizích písniček, jinak budete zlí...je mi to jasný.


deafslap napsal:

Pokud někdo na server dá sebe, jak hraje na basu a je to zakázaný protože nehraje svojí věc, tak je to směšný, nebo spíš smutný.

no jako smutný to je...to jo...vždyť si všimni co píšeš za úleťárny smile Jako to že je zakázaný manipulovat s cizím majetkem, jak se ti zlíbí....to dá přece rozum ne? Nebo se můžu stavit u tebe doma a vzít si co mě napadne? vždyť je to hovadina, hm?

Já ti rozumim...hrát tě baví, myslet ne...vono je to jednodušší a navíc jaký právo má autor na svoje dílo?! ts...žádný, že jo. Von může bejt pan autor rád, že je rád......ách jo... smile

Jenichu, myslel jsem si že si trochu chytřejší a o dost slušnější sad Ale abys spal klidně, když někde jako amatér hraju, OSA dostane poplatky, ty si rozdělej, a je to. Ale dál s takhle osobním útokem (v životě si mě neviděl, ty mysliteli) nechci polemizovat.

0 xLajků:

34

Re: Boj s YouTubem

jenich napsal:

Já ti rozumim...hrát tě baví, myslet ne...vono je to jednodušší a navíc jaký právo má autor na svoje dílo?! ts...žádný, že jo. Von může bejt pan autor rád, že je rád......ách jo...

Pískal sis někdy nějakou písničku někdy když u toho byl někdo jinej? urazit ti ruce, zpíval sis v autě když si měl puštěný rádio a vez si svojí holku? Jo? Urazit ti ruce ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

35 Naposledy upravil: OK (01. 03. 2010 19.13:09)

Re: Boj s YouTubem

Deamon9009 napsal:

ja si zas myslel ze server Youtube je pro lidi.....

Počkaj...a skladatelé, muzicanti a jiní autoři jako nejsou lidi?

Tady se nebavíme o OSA, BMG, atp... to je všechno už nad hrobem a kope to z posledního, ale život jim to nezachrání. Přímý vztah autor-konzument bez všech těch možných prostředníků, vyžírků, zprostředkovatelů, zástupců a "poradců" se vrací do přirozené polohy a velký "poradenský a zastupitelský" budižkničemovský bussiness se přesouvá zas do jiného sektoru...chvíli se tu s touhle pijavicí budem vztekat, ale její konec je jasnej.

Tady jde ovšem o něco úplně jiného. Jako autorovi mi v žádném případě nevadí, když lidi budou mojí muziku šířit. V té podobě jak jsem ji nahrál já. Dostane se k víc lidem, k těm, kteří by si ji stejně nekoupili...

Ale už mě trošku serou lidi, co si muj koncert nahrajou na mobil a v tý příšerný kvalitě to daj na youtube bez mýho dovolení. Vždyť i kdybych bych sebelepčí umělec, tak mi takhle házej klacky pod nohy.
Jasně, ať mi to pošlou nejdřív ke schválení. Já na to mrknu a když to bude nahraný high-tekk mobilem s plnohodnotnou kamerovou optikou, řádným snímacím čipem a pořádným stereomicem, nebo stačí tou optikou a čipem, tak jim k tomu ještě rád třeba poskytnu zvuk z linky.

Mě je fuk, že to jsou emaři, kterej svůj úspěch měří počtem uploadovanejch videjí. A nebo jsou to zarytí fanoušci a je krásný, že jsou takhle nadšení...ale mohli by být i sebekritičtí a brát trošku ohledy.


No a to mluvím ještě pouze o neprofesionálních nahrávkách (na mym YT jich taky pár je, ale aspoň použitá technika a tim pádem záznam maj nějakou kvalitu...ne jako mobil...:D) mé hudby.

A teď si představím, že si někdo nahraje, jak mojí písničku przní. Mam smysl pro legraci, tak když to bude parodie, beru...i parodie vyžaduje vlastní nápad. Pokud to bude záznam od táboráku, kde mimochodem někdo hrál tuhle písničku taky dobrý...tam jde spíš o zachycení momentu.
Ale už mi přijde úchylný, proč by měl někdo dělat nenápadité hraní jedné instrumentální linky z mé skladby nebo si na mojí písničce honit veřejně techniku svý hry na nástroj? To se mi nelíbí. Navíc je reálná možnost, že kvůli velkému počtu emařů vzájemně se poplacávajících po slzama smočených ramenou a nahánějící si navzájem sledovanost a popularitu kanálů, video s nějakým debílkem vyskočí potencionálnímu zájemci o mojí hudbu dřív než moje skutečná nahrávku. A výsledek...domyslete si. Zase klacky pod nohama, nebo možná medvědí služba...či jak se to řiká.

Dobře, ať si na YT každý dává co chce, ale pak se nedivte, že se tam objevují videa s upálenejma domacíma zvířatama a ostatní debily to ještě inspiruje...


Možný řešení by bylo, aby YT zavedlo nějakou povinnost vypovídajícího názvu videa. Takže by nikdo nemohl na své pokusy dát nálepku "Metallica - Nothing Else Matters", ale musel by uvést správný název "Jak si honim brko u kytary a písničky co hrál u táboráku na kytaru už Kopčem, mám mastný vlasy a lovim na to blbky a machruju před spolužácima" event. s dodatkem v popisu (based on a strong players certitude, that he actually plays Nothing Else Matters by Metallica)




Dodatek: úplně jiná situace je, pokud se zřeknu autorství (ve jménu Boha nebo čehokoliv...viz. středověk (Baroko už znalo kult skladatele a snad i interpreta:)) nebo pokud někdo mojí skladbu bude interpretovat v seriózní kvalitě a pokud možno se svolením. Navzdory milionům výhod má YT i pár nevýhod...jednou z nich je šíření sraček smile

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

36

Re: Boj s YouTubem

Když jsem byl u té Metallici...napadlo mě jiné přirovnání.

Však si vzpomeňte, jak se tu vztekáte, když někdo dá na hudební bazar nadpis "Prodám špičkový Fender Jazz Bass Custom, originál USA" a ve výsledku z fotky nebo popisu zjistíte, že špičkový je to od třísek, co z toho lezou, jako JB to jenom vypadá, Fender to má na hlavě napsaný lihovkou na CDčka, Custom znamená v překladu "lidová tvořivost" a originál USA je akorát trsátko, co prodejce zdarma přidá k nástroji.

A teď se zas vztekáte, když YouTube "takové inzeráty" nemilosrdně maže...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

37

Re: Boj s YouTubem

Ale oni ze sebe nedělaj originál, je tam psaný cover. Já si mylsim, že dokud za to nechtěj peníze tak je to v pohodě. Jo kdyby po mě někdo chtěl zaplatit za cédéčko coverů, tak sem asi nasranej, ale zadarmo proč ne ...

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

38

Re: Boj s YouTubem

deafslap napsal:

Jenichu, myslel jsem si že si trochu chytřejší a o dost slušnější  Ale abys spal klidně, když někde jako amatér hraju, OSA dostane poplatky, ty si rozdělej, a je to. Ale dál s takhle osobním útokem (v životě si mě neviděl, ty mysliteli) nechci polemizovat.

to nebyl žádnej osobní útok...já proti tobě nic nemám. Jen mi vysvětli jak to je s těma práva na dílo. Figiho působení na youtube prostě omezuje práva někoho jinýho. To je bez debaty. Mě je buřt jestli na youtube lidi cpou covery hraný pozpátku, ale štve mě, když figi začne vyhlašovat boj youtubu, páč se cítí ukřivděnej, že mu youtube nedovolí poškozovat něčí autorský práva.

a o tom jsou všechny ty moje posty...je přece logický, že si lidi hrajou cizí skladby...jinak by se toho asi moc nenaučili...ale je potřeba mít nějákou rozumnou hladinu a uvědomit si kdy to prostě začne bejt plagiátorství, který v pořádku neni.

Nejhorší je, že jak se o tomhle začne mluvit, tak každýmu, kdo hraje v kapele aspon jeden cover se začne vařit krev, že coverovat je jeho svatý právo...a neni smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

39

Re: Boj s YouTubem

jenichu, pokud o mě napíšeš že nemyslím, je to osobní, to si nemůžu pomoct. Ale nechme to.

jinak podle mě, pokud někdo vykrade tvojí skladbu a vydává jí za vlastní, porušuje určitě tvoje práva. Pokud hraju cover a platím OSA, neporušuju nic, je to moje právo. Pokud mladej kluk hraje na basu něčí basovou linku a řeší se to jako porušení autorskýho práva, tak už je to absurdní, nemůžu si pomoct. Kolik peněz uteče třeba red hotům, když nahraju něco od nich a dám to na web? Ty máš taky na Ÿoutube cover, ty simpsony. Ty smíš? Ostatní ne?
Já to psal jen proto, že mi to fakt přijde ujetý, každej předstírá že přišel o milióny a to sou kecy.

0 xLajků:

40 Naposledy upravil: haens (02. 03. 2010 09.04:56)

Re: Boj s YouTubem

no, tohle mě na tYTrubce taky štve. tohle a pak ještě ta nějaká stupidní tažení proti tabům na netu, i když tam už je snad klid. podle mě by tohle domácí šudlání do backgroundu mělo spadat ještě pod "fair use". je to úplně jiný případ než kdyby tam někdo nahrál klip z telky nebo tak, tímhle fakt nikomu "škoda" vzniknout nemůže - naopak i špatná reklama je reklama. a pokud se to nějaké autorské citlivce nelíbí (a tím teď nemyslím nikoho z přítomných smile ), tak ať si (_,_) políbí a klidně ať si sbalí krám a jde třeba dělat někam k pásu do konzervárny, však je nikdo umělcovat nenutí. a nebo ať prostě nechodí na YT, no... už takhle mají autoři a jejich ochranný svazy taková privilegia (např. doba ochrany po dobu života + X desítek let po smrti) a furt ještě žebrají o další boraci jedni malí (např. doba ochrany do skonání věků), že se prostě nemají co divit a rozčilovat, když prostý lid chce taky nějaký ty ústupky od nich.

normálně jsem na straně autorů (autorů, ne těch příživnických svazů), ale v tomhle jsem zcela pro "fair use" a povinnost autorů strpět podobně neškodné zásahy do jejich výsostných práv.

basa & co.
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: OK (01. 03. 2010 21.13:22)

Re: Boj s YouTubem

Tak já jsem to psal z toho hlediska, že ono nejde ani tolik o prachy, jako o dítko, který ti někdo przní a že někdo przní tvoje jméno... smile

Pravda je, že youtube stále musí čelit vydavatelům, kterým leze krkem. Dokud jsou tu téměř sto let staré autorské zákony, tak se i jimi musí nějak kompromisně a opatrně Google řídit, jinak by byl sám proti sobě a tvrdě platil pokuty. A tak v nějaké míře jim vyhovuje, ale ne v nějak extrémní. Něchtějte hned revoluce, ono se tu ustálí. Vždyť to s těma právama na YT neni tak horký smile

Existence OSA je nesmyslná se vším na co si dělá právo. Taková paramilitární organizace jak nějakej Bolívijskej kartel smile Ale ani až tu všichni tihle šašci nebudou, neměla by nastat anarchie a bylo by fér trošku na autorství koukat a mít k autorovi respekt.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

42

Re: Boj s YouTubem

deafslap napsal:

Ty máš taky na Ÿoutube cover, ty simpsony. Ty smíš? Ostatní ne?

no jo...tos mě přistihl teda smile jsem přemejšlel jestli někde něco nemám (ještě jsem za voldskůlu nahrál you cant hold no groove)...a máš pravdu...taky nesmim. Smáznu to.

ono tam nejde o praktický ztráty (třeba u velkejch kapel)...jde mi o to, že prostě mám pocit, že lidi snad vědí, že majitel autorskejch práv má nárok na jakoukoliv kontrolu svýho díla....i když to třeba v nějákejch případech ničemu nevadí a tak, ale to právo je jejich a proto mi vadí to, že někdo nesklopí a uši a neřekne: blbej youtube, ale v duchu ví, že prostě on prostě nárok nemá.

Jinak je to pruda s tim, že když hledám nějákýho interpreta, tak prostě najdu nejdřív miliony coverů...to je prostě hloupý.

jinak osa se podle mýho nerovná ochrana autorských práv...

no a po dočtení všech příspěvků musim teda říct, že je to teda celkem nálož...zvláštní názory....

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

43

Re: Boj s YouTubem

Jenich napsal:

Smáznu to.

Nemaž to, je to pěkný a ničemu to nevadí, to je blbost. Autorský práva se musej respektovat (třeba stahovat legální hudbu a tak) ale nemá cenu to vést ad absurdum.

0 xLajků:

44

Re: Boj s YouTubem

deafslap napsal:
Jenich napsal:

Smáznu to.

Nemaž to, je to pěkný a ničemu to nevadí, to je blbost. Autorský práva se musej respektovat (třeba stahovat legální hudbu a tak) ale nemá cenu to vést ad absurdum.

už to je pryč....když něco chci tak bych asi měl začít u sebe smile

jasný...já to tak taky beru...mě prostě jen rozčílilo to, že to někdo bere jako že je v právu, když chce manipulovat jakkoliv s cizím dílem...

to je vše...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

45

Re: Boj s YouTubem

když jako autor vytvořím skladbu, někdo se nahraje ve svým pokojíčku jak ji přehrává a já jako autor vyslovím nesouhlas (byť skrz prostředníka v podobě jakékoliv organizace, která mě v tomto směru zastupuje), aby se ta moje skladba takhle veřejně skrz někoho cizího prezentovala, nemůže přeci nikdo říct ani popel... některým interpretům to vadí, některým třeba ne - je ale potřeba si uvědomit, že se pořád nakládá s dílem někoho, kdo o něm plným právem rozhoduje...

0 xLajků:

46

Re: Boj s YouTubem

Ausländer napsal:

když jako autor vytvořím skladbu, někdo se nahraje ve svým pokojíčku jak ji přehrává a já jako autor vyslovím nesouhlas (byť skrz prostředníka v podobě jakékoliv organizace, která mě v tomto směru zastupuje), aby se ta moje skladba takhle veřejně skrz někoho cizího prezentovala, nemůže přeci nikdo říct ani popel... některým interpretům to vadí, některým třeba ne - je ale potřeba si uvědomit, že se pořád nakládá s dílem někoho, kdo o něm plným právem rozhoduje...

no...prostě tohle jsem celou dobu napsat, akurát se mi to přes rozčílení nedařilo smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

47

Re: Boj s YouTubem

Ale jo, kdyby mi napsal Chuck Berry že když hraju Johny B Good tak se mu chce blít, asi bych toho nechal smile

0 xLajků:

48

Re: Boj s YouTubem

deafslap napsal:

jenichu, pokud o mě napíšeš že nemyslím, je to osobní, to si nemůžu pomoct. Ale nechme to.

...ale no tak kluci.....tohle mi zavani zakladni skolou a nebo Beverly Hnills 666 10, nebudte tak vztahovacni a slecinkovati smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

49

Re: Boj s YouTubem

Ahoj klucí mám problém...

mám tenhle profil na youtubu: https://www.youtube.com/user/smetsbass

jenže mám problém s přihlášením... Profil jsem dělal někdy před rokem 2009, kdy jěště bylo youtube bez googlu  a přihlašovací jméno bylo přes můj starý email smets@centrum.cz

jenže když se tam snažím přihlásit zadám hleslo (který by asi mohlo být správně zobrazí se tohle.

https://baskytara.com/img/m/1366/t/p1f0h9e3uo135alg10qh6l21gn63.jpg

Jenže do svého starého emalu se nemůžu dostat páč asi z důvodu neaktivity byl smazán... Rád bych na ten youtube kanál nahrál další videa...

Za každou radu budu fakt rád, protože do počítačí nedělam a nevím jak to vyřešit. Je to pro mě fakt důležitý. Díky

 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

50

Re: Boj s YouTubem

SMETS napsal:

Ahoj klucí mám problém... 

Tak přesně tohle jsem řešil také-úplně stejně jak ty,...a buhužel nevyřešil. S youtube profilem jsem se musel bohužel rozloučit. Nedokážu se na něj přihlásit a přes žádnou podporu kam jsem se obrátil mi nijak nepomohli. disappointed

0 xLajků:

51

Re: Boj s YouTubem

Hele mozna blbej napad. Nemuzes si znova zalozit ten mail na centrum? 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: