1

Téma: PJ ryba

Zdravím,

byl jsem na koncertě Pavla Jakuba Ryby a naprosto mě uchvátil styl jeho hry.

http://www.youtube.com/watch?v=rK4ygaUq … re=related

nejsem zaboha schopnej přijít na to jak hraje...


Nemáte to někdo prokouknutý?

0 xLajků:

2

Re: PJ ryba

na tohle platí leninovský heslo cvičit cvičit atakdál

tenhle chlapík na videu není ryba z ostravský "Boty" jsem byl klamně nalákán ! big_smile
jeho levá ruka na tom bezpražci je velmi dobrá smile jen to na mě celkově působí jako překážkovej běh aby nám ukázel že na dalším videu hravě zvládne potroublou "bumble bee"  k tomu podkladu se to vůbec nehodí.. ten prdící zvuk mě imponuje nejspis stahnuty stredy na preampu a na potakach natocenej snímac u kobyly.. snad by to mohl i něčím kreslit.. ale na to jsou tady fundamentovánější persóny:)

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

3

Re: PJ ryba

zapomněl jsem dodat že  mi jde o pravou ruku :-D

0 xLajků:

4

Re: PJ ryba

Na těch pěti strunách běhá jako po schodech smile tak do času 4:30 hraje dvěma prstama a "akorát" jezdí nahoru dolů,přičemž ty tóny,co hraje,jsou stejně dlouhý,tak to mi tak brutální nepřijde,ale cca. od 4:30 tam hraje třema - k ukazováku a prostředníku přidává palec a pravidelně je mezi sebou střídá.. mě osobně se to tolik nezamlouvá,při tý rychlosti tam není slyšet,co pořádně hraje lol lol jinak to půjdu zkusit nějak střídat,třeba na to přijdu wink (spíš ne big_smile )

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: joko (16. 02. 2010 16.40:20)

Re: PJ ryba

pouze napsal:

Nemáte to někdo prokouknutý?

Lukáš napsal:

do času 4:30 hraje dvěma prstama
od 4:30 tam hraje třema - k ukazováku a prostředníku přidává palec a pravidelně je mezi sebou střídá

nic víc na tom nevykoukáš...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

6

Re: PJ ryba

Nejde nam tu youtube, ale jestli je to, jak P.J. Ryba normalne hrava, tak je to neco jako "palcem misto trsatka" - pry to vychazi z  klasicke techniky hry na stare strunne nastroje (nekdo mi ukazoval, ze treba hrajes palcem dolu a ukazovackem nahoru).
Taky neni spatny hrat tak, ze polozis hrbet prave ruky pres vsechny struny, tj. tlumi se jim struny, ale nutne to neni - hlavni prinos (alespon pro me) bylo prijmout myslenku, ze hrajes 4 prsty - tak trochu "level up". BTW da se tak pekne i slapovat bez zmeny polohy ruky, tj. muzes plynule kombinovat techniky... Proste si hrat s basou - nic vic na tom (nevykoukas) ;-)

0 xLajků:

7

Re: PJ ryba

heczis napsal:

polozis hrbet prave ruky pres vsechny struny

Cože hřbet? Jak to myslíš, dyť pak bys nemoh brnkat..? 8-o

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

8

Re: PJ ryba

hřbet? děsíš mě, nějaka nova basova technika

0 xLajků:

9

Re: PJ ryba

tuhle techniku už jsem viděl tak před deseti lety, kdy jsem na to taky koukal jako na zjevení ale docela se mi to líbilo, ten basák tehda během koncertu prostřídal hodně technik a tuhle jsem si nejvíc zapamatoval. Opřel ten tzv. hřbet dlaně o kobylu tak aby tlumil struny a palce a ukazovákem brnkal, jak to tady popisoval heczis. Ta kapela se jmenovala SEXYBONBONS a Stanley u nás patří dodnes mezi ty lepší basáky, výborný rytmik! A právě u něho se potvrzuje pravidlo, že je to hlavně v rukách, on hrál totiž na nějakou korejskou Ibanezku( překližka) a vždycky z toho dokázal dostat takové zvuky až jsem čuměl, ale dneska bych tu basu do ruky nevzal! Rozklížila se mu jako dveře staré skřině smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

10

Re: PJ ryba

Jó aha, tlumení strun malíkovou hranou... Hřbet je ještě o kousek dál, tak mě to zmátlo wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků: