1

Téma: Jaký reproduktor??

Moc prosím o radu. Válí se mi tu doma kombo, je to home made, a chtěl bych ho dát dohromady, abych to měl jen na cvičení doma. Je v tom 12" repro z kytarovýho marshalla (valvestate 65w), ale ten to má nejspíš za sebou. Zesilovač má údajně 40w a bedna objem 35l. Nevím co tam dát za repro. Jestli 12" nebo 10" celestion. Konkrétně tyhle:
http://www.kytary.cz/karta.php?0207:rep … p;ID=82488
http://www.kytary.cz/karta.php?0207:rep … p;ID=82491
ta desítka má větší citlivost, možná bych osobně zvolil právě tuhle, ale moc tomu nerozumim tak proto se tu ptám.
Klidně bych zkusil i Eminence, ale v těch se nevyznam...to značení a tak.

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Hocke (18. 07. 2006 23.44:30)

Re: Jaký reproduktor??

Jestli tam je díra pro 12ctku, tak buď toho Celestiona BL12 (na stránkách  celestion.com jsem ho nenašel (aspoň kvůli T-S parametrům), ale DANCEFLOOR ho má v ceníku za 1354,00kč), nebo Eminenci ALPHA12 za 1270,00kč. Ono v 35l z těch basů toho moc nebude, ale na cvičení ,doma asi v pohodě.

0 xLajků:

3

Re: Jaký reproduktor??

No, přední desku budu dělat novou takže deset nebo dvanáct smile Je to opravdu jen na doma takže jen aby to hrálo líp než to chrchlání teď. Děkuji za radu

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků:

4

Re: Jaký reproduktor??

No, aby to hrálo líp, než to chrochtání teď - z mojeho repertoiru se k tomu blíží BG110, která má asi 42litrů a je v ní EMINENCE ALPHA10 (1160,00Kč). Basreflex jsou dvě díry průměr 64mm na tlouštku stěny 18mm. BTW včera se u mě stavoval (Salvátor) DALI a zdálo se mi, že pro jeho styl hraní (wootenryba) se mu BG110 líbila.

0 xLajků:

5

Re: Jaký reproduktor??

hmm taky se někdy musim stavit, abych viděl vaši vojenskou základnu naloženou hocke aparaturama smile))) Až pojede Fuš, tak ho překecám, ať mě vezme taky.... smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Hocke (19. 07. 2006 22.39:57)

Re: Jaký reproduktor??

Buď vítán, kdo s dobrým úmyslem přicházíš. Amen

0 xLajků:

7

Re: Jaký reproduktor??

Tak to vyhraje ta Alpha 10. Díky:)

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Tom (26. 07. 2006 12.28:18)

Re: Jaký reproduktor??

Alpha 10 byla opravdu dobrá volba. Hraje to jak ďas. Překvapilo mě co dokáže jedna desítka. Na hraní doma je toho výkonu až moc takže i na menší akce se to bude velmi hodit. Jen je menší problém s tím, že při vypnutí i zapnutí komba to kopne do repreáku...někdy dost a jindy zase míň. Dělalo to i před tím, ale s tim jako elektroamatér nic neudělam. Jediný co mě napadlo by byl vypínač mezi zesíkem a reproduktorem, jako že před zapnutím komba tím vypínačem odpojit repro a po zapnutí zesíku ho sepnout, ale myslím že ani to to nevyřeší. Ten náraz tam asi bude stejně, pro změnu od vypínače, ale za zkoušku nic nedam.

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků:

9

Re: Jaký reproduktor??

Na staré Tesle zesáku byl běžně takový vypínač repráku. Jednoduché a účinné řešení. Pak jde koupit i stavebnice ochran repráku, jako například tato, potřebuje ale napájecí napětí:
http://www.zesilovace.cz/viewkat.php?ci … 2&typ=

Warwick Streamer 5 bolt-on, Ampeg SVT3-PRO, box SVT-410HLF
0 xLajků:

10

Re: Jaký reproduktor??

Zkusim to napřed s tim vypínačem. Snad to klapne. Ten modul by byl pro mě asi tvrdý oříšek. Díky!

Schecter PJ (USA), Maya JB (JAPko)
Markbass SA 450, Markbass Standard 104HF
Roland Cube 30B, DBX 160X, Sabine RT-7000
0 xLajků: