1 Naposledy upravil: Basman (16. 11. 2009 19.27:03)

Téma: Hartke HA3500

Čau všichni! Potřeboval bych poradit. Nevíte co je to za model?

http://www.muzikant.cz/baskytary-7/apar … -40113.php

To je starší nebo novější model?? Nikde jinde jsem to nenašel..jen tady. Ani na stránkách výrobec to není...Díky.

0 xLajků:

2

Re: Hartke HA3500

je to starší model, který se už nevyrábí a myslím, že je to jen špatná fotka, tenhle model byl made in USA, nové sou čína.

0 xLajků:

3

Re: Hartke HA3500

Aha..a nevíš jak to je s kvalitou? byly ty usa lepší?

0 xLajků:

4

Re: Hartke HA3500

Za sebe můžu říct že tahle řada jsou skvělý pracanti. Sice ho nevlastním, ale kdekoliv jsem na něj hrál, nikdy mě nezklamal. A za sebe bych řekl že tenhle je novější. Ten starší byl víc do modra ne?

0 xLajků:

5

Re: Hartke HA3500

Přesně tohle mam,akorát ve 200w. Je to ten starší model,ale je teda Made in Korea.

Basmane,nebylo by lepší spíš toto? Za skoro stejný peníze
http://kytary.cz/hartke-ha5500/HN085767/

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

6

Re: Hartke HA3500

Noo-to asi joo-a to je teda taky starej model jo? a střeva to má stejný? ty starší teda vypadaj líp než ty nový...

0 xLajků:

7

Re: Hartke HA3500

Basman napsal:

a to je teda taky starej model jo?

Ne-e,to je si myslim,ten novej,ale o tom,že by se ty starší modely dělaly v USA nevim,jak říkam,můj je Korea.Možná Noomak řekne víc...

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

8

Re: Hartke HA3500

no ta korea byla asi přestupní stanice, každopádně se už tahle verze nedělá a ty nové...co já vím... někteří lidi na to dost nadávají, ostatní zas že to je super apec...co vlastně hraješ za styl, třeba do tvrdšího metalu by se víc hodilo tohle http://www.lidlmusic.cz/katalog/peavey- … -464906265 s tím sem byl dlouho spokojený, taky to byla čína, ale bylo to perfektně udělané a nikdy žádný problém, u toho Hartke sem taky neslyšel nějaké poruchy. podle mě si kup přes net co chceš a když se ti to nebude líbit, tak máš lhůtu na vrácení ne? ;-)
to hartke má lampu, což je paráda u basového apecu a to peavey zas víc tlačí...

0 xLajků:

9

Re: Hartke HA3500

No hrajem takovej pop rock takže celkem klídeček ale dost slapu..chci koupit nákou levnou hlavu no..koukal jsem na ha2500 /3500, warwick nebo ashdown mag 300..máte s něčím zkušenost? dík..

0 xLajků:

10

Re: Hartke HA3500

A co takhle celolampu? http://hocke.eu/bt130/

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

11

Re: Hartke HA3500

Na slap celolampa tak nějako myslim potřeba není. Byť tenhle hokáč je zajímavej stroj.

0 xLajků:

12

Re: Hartke HA3500

tak kdyz klidecek co takle marka LM 250 ...
to je takovy fajn brucidlo a mne to staci vykonem v pohode..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Hartke HA3500

podle mě to hartke bude idealní...

0 xLajků:

14

Re: Hartke HA3500

Hral z vas negdo na tu celoflasku? if jes tak sup sup dojmy panove...já čekám smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Basman (17. 11. 2009 22.16:43)

Re: Hartke HA3500

No a jak se vlastně projevuje ta lampa nebo simulace lampy na zvuku?? No taky myslim že to hartke by nebylo špatný..já jsem kdysi dávno zkoušel v praze hartke2500 a ten zvuk se mi líbil...akorát ten design..vypadá to strašně zastarale.. A co to hartke lh500? hraje to líp než ty HA??

0 xLajků:

16

Re: Hartke HA3500

e.t. napsal:

Hral z vas negdo na tu celoflasku? if jes tak sup sup dojmy panove...já čekám

Jestli pojedu v dohledný době do Pardubic, tak bych se mohl zastavit... Je tam tolik zajímavých věcí. Hodně mě lákají ty 1x12" bedny a ta celoflaša je taky moc pěkná (i když nic pro mě).

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

17

Re: Hartke HA3500

Basman napsal:

No a jak se vlastně projevuje ta lampa nebo simulace lampy na zvuku?? No taky myslim že to hartke by nebylo špatný..já jsem kdysi dávno zkoušel v praze hartke2500 a ten zvuk se mi líbil...akorát ten design..vypadá to strašně zastarale.. A co to hartke lh500? hraje to líp než ty HA??

raději bych šel do toho HA 3500 nebo 5500, je to dobře vybavené,grafický ekvalízer je perfektní věc, plus kompresor druhá , ten lh nemá ani gain...to bych neunesl...lampa ti ze sterilního zvuku tranďáku udělá takový plnější vyrovnanější zvuk...

0 xLajků:

18

Re: Hartke HA3500

noomak napsal:

raději bych šel do toho HA 3500 nebo 5500, je to dobře vybavené,grafický ekvalízer je perfektní věc, plus kompresor druhá , ten lh nemá ani gain...to bych neunesl...lampa ti ze sterilního zvuku tranďáku udělá takový plnější vyrovnanější zvuk...

HA3500 (už Čína) jsem kdysi měl a spokojenost, přesně jak píšeš (což ale o china bednách-reprákách nelze řící).
LH 500 jsem několikrát zkoušel u známého a řekl bych také to funguje, je to s nadsázkou jednoduchý preamp (takové oldskool uspořádání alá fender, alembic,..1xmaster a šmitec) a současně koncák v jednom. Má to smyčku, takže lze zvuk trochu dosochat. Komprese se dá taky vyřešit. Miluju jednoduchost a tohle LH500 má na to udělat fundament pro basovej zvuk bych řekl..no kua za ty prachy. Někdo to tu na fóru i fotil zevnitř. Toť moje zkušenost smile

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

19

Re: Hartke HA3500

kurcatovium napsal:

Jestli pojedu v dohledný době do Pardubic, tak bych se mohl zastavit

To by byl dobrý skutek hodný RŠ tohlencto vyzkóšet

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

20

Re: Hartke HA3500

radim napsal:

Miluju jednoduchost a tohle LH500 má na to udělat fundament pro basovej zvuk bych řekl..no kua za ty prachy. Někdo to tu na fóru i fotil zevnitř

http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6282

0 xLajků:

21

Re: Hartke HA3500

radim napsal:

Miluju jednoduchost a tohle LH500 má na to udělat fundament pro basovej zvuk bych řekl..no kua za ty prachy.

Snad by 1týden v prosinci měl dorazit TC electronic, tak bude moje pár hodin hraná voňavka brzy k mání....i s 4U rackem...

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

22

Re: Hartke HA3500

Díky za vaše rady a názory...nejspíš půjdu do toho hartke ha3500, ale pořád v tom mám trochu bordel.. todle: [url]http://www.muzikant.cz/baskytary-7/apar … -40113.php[/url]  je teda novej nebo starší model?? Dá se sehnat nebo ne? našel jsem ho asi ve 3 obchodech-tak nevím jestli to je chyba nebo se fakt prodává. Díky..

0 xLajků:

23

Re: Hartke HA3500

Basman napsal:

todle: http://www.muzikant.cz/baskytary-7/apar … -40113.php  je teda novej nebo starší model??

Mám za to,že to je ten starší.. což ale neznamená,že by se nemohl dát sehnat,já svojí HA2000 kupoval cca před rokem v guitarparku...i když pravda,byla poslední smile

Spector + Darkglass + Korg + Alesis + Ampeg + Mesa/Boogie = http://www.bandzone.cz/minoritysound
0 xLajků:

24

Re: Hartke HA3500

Todle je starší model a řekl bych, že už ho jako novej kousek neseženeš. Přecejen je to už pár let, co ho přestali dělat. Asi maj zastaralou fotku.
Ale určitě ti pošlou model novej. http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph … p;id=59689
Má to stejný střeva, jen jinej vzhled.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

25

Re: Hartke HA3500

kurcatovium napsal:

A co takhle celolampu? http://hocke.eu/bt130/

Nebude 130W malo ? ako chapem ze je to lampa ale dve 500W bedne to nepotiahne alebo ano ?
napr :
http://www.hocke.eu/b410h/  a  http://www.hocke.eu/b115/

0 xLajků:

26

Re: Hartke HA3500

puso napsal:

Nebude 130W malo ?

Proč by to mělo být málo? Pokud to je opravdu poctivých 130W (u Hocke předpokládám, že je), tak by to mělo stačit. Vždyť třeba Lemmy's signature Marshall aparát má 100W - a bedny 4x12 a 4x15:-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

27

Re: Hartke HA3500

puso napsal:

Nebude 130W malo ?

130W celolampy bych se nebál... Záleží dost na stylu. Když člověk hraje se dvěma prasokytaristy s 2x(4x12") a 100+W zkreslenými lampami na podladěné sedmistrunky, tak může mít dost vážný problém...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

28

Re: Hartke HA3500

kopyto napsal:

Proč by to mělo být málo? Pokud to je opravdu poctivých 130W (u Hocke předpokládám, že je), tak by to mělo stačit. Vždyť třeba Lemmy's signature Marshall aparát má 100W - a bedny 4x12 a 4x15:-)

To stačit bude. Lampové zesíky mají tu pěknou vlastnost (co jsem zatím měl tu čest), že teprve za polovinou volume se začínají probouzet (u 400W Marshalla jsem se za polovinu volume radši nepouštěl). Zatímco u tranzistorových zesilovačů nižší a střední třídy je většinou polovina volume sweetspot a pak už to jde od desíti k pěti (myšleno obrazně smile), tak u lampy to graduje prakticky až do konce rozsahu poťáku.
Hocke má v konci 4x EL34, trafa vypadají na pidifotce taky bytelně, váhu zesilovače raději neuvádí... Myslím, že to bude v pořádku. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

29

Re: Hartke HA3500

kdyby jsi měl zájem tak právě prodávám HA 3500 kdyžtak napiš herrybass@email.cz

0 xLajků:

30

Re: Hartke HA3500

HerryBass napsal:

váhu zesilovače raději neuvádí...

Sorry, já blbec to zapomněl zvážit. Zítra (jestli nezapomenu) to doplním. Zapomenu-li zítra, doplním to pozítří (jestli nezapomenu). Zapomenu-li pozítří, doplním to popozítří (jestli nezapomenu). Udělám si uzel na kapesníku, ale nevím, zda si ráno vzpomenu kam jsem ho dal. Zkrátka - váží to cca 20kg (+- 19kg).

0 xLajků:

31

Re: Hartke HA3500

Hocke napsal:

váží to cca 20kg (+- 19kg)

Tak to má být. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

32

Re: Hartke HA3500

Tak jak to nakonec dopadlo s výběrem?

Já tu teď doma jednu 3500ku mám, dneska jí du poprvé vzít na zkoušku.

Co si tu zatim tak hraju přes aguilar bednu doma, tak mám pár postřehů-

- míchání dvou preampů je opravdu fajn věc, ten zvuk se dost mění, lampa je přirozenější a jakoby pevnější, tranďák zase větší agresor

- kompresor nicmoc, použitelnej je jen na samym začátku průběhu, pak už komprimuje až to není hezký, já ho nechávám na tom začátku, kde funguje jen jako fajn limiter

- eq mám zatim pořád vypnutej, i když to je škoda, v každym jezdci je totiž pěkná červená svítící ledka, když je zapnutej

- ovladače contour sou hodně účinný, jsou to jakýsi low a high pass filtry, du plusu i do mínusu, highpass cinkrluje, lowpass hutní

- výkon těžko soudit, do 300W bedny posílám asi 175W a hraje to nahlas víc než dostatečně, na zkoušce využiju celejch 350W, ale myslim že stačit bude

- konstrukce je kvalitní, zesik má všechny užitečný fíčury, který se můžou hodit, snad jen spíkony bych tam bral. a míň hlučnej větrák.

- je to evidentně dost hranej, ale zachovalej kousek, made in Korea, víte někdo jak to je s tou jejich výrobou dnes?

- co jsem se dočetl, hodně lidí mění lampu v preampu se skvělejma výsledkama, někdo tady něco podobnýho nezkoušel?


Zvukově je pro mě velkym překvapením, zvuk je hezky šťavnatej a docela agresivní, připomíná mi Aguilar, pěkně nabroušenej, ale není problém zkrotit, přidat lampovýho preampu nebo lowpass filtr.. To jsou dojmy před zkouškou, která ovšem může ukázat něco úplně jinýho.

Uvidíme, jak dopadne souboj Korean oldschoolheavyconception vs newdigilighweight Italian smile


http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/3/3231/3231223_ffce9eafbedc7e8ab6f32485a8cd603d/images/P1030546.JPG

0 xLajků:

33

Re: Hartke HA3500

Díky za názory a dobré počtení. Letos ho mám v plánu:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

34

Re: Hartke HA3500

dobrý zosík so super linkou.

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

35 Naposledy upravil: Aidamos (03. 04. 2010 08.33:37)

Re: Hartke HA3500

Někdo tady pořád pochyboval, zda se HA3500ka pořád ještě vyrábí, jestli to není starej typ. Je to starej typ, ale vyrábí se už léta a stále se asi vyrábět bude:
http://www.samsontech.com/products/prod … ;brandID=3
Varianta HA5000 (500W):
http://www.samsontech.com/products/prod … ;brandID=3
A taky HA2500 (250W)
http://www.samsontech.com/products/prod … ;brandID=3

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: dw4rF_cz (04. 04. 2010 11.56:09)

Re: Hartke HA3500

S Hartke to bylo tak že se nejdřív vyrábělo ve státech, uplně původně. Jedinej o kom vím, že má ještě US model VX3500 komba je Petr Los z Český Lípy, a je to držák, to kombo pořád valí a to už má něco odehráno. Pak byla přestupní stanice Korea, až to tušim došlo až do číny, kde se vyrábějí dodnes smile

Jinak já sem si koupil před měsícem taky VX3500 (konečně jsem se na dobro zbavil toho pitomýho Marshalla) a zatím rozhodně spokojenost. Daviďák to shrnul dost dobře. Je to dobrej zesik kterej umí i agresivně, ale i pěkně klídeček. Nastavení je účinný a prostě to funguje. Já osobně jedu jen přes lampovej preamp, a zbytek mam rovně (na 12 hodinách), volume jsem nedal za půlku - výkon dostatečnej.

EDIT: Jinak o tý laboraci s lampou u toho HA3500 tady tuším bylo vlákno, kde to bylo pěkně popsaný, jak to měnilo charakter. Protože je fakt že u tohodle zesilovače ta lampa neni jenom na ozdobu.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

37 Naposledy upravil: BUDAJ-31 (04. 04. 2010 13.21:24)

Re: Hartke HA3500

to davidak: big_smile jak se divam casem tak ty podnikas nebo mas zivnost s tima aparatama,jeste mas Markbassa?nebo si ho vymenil za Hartke,ososbne hartke moc nemusim,nic proti fanousku hartke big_smile

0 xLajků:

38

Re: Hartke HA3500

Nejsem distributor, nepodnikám a Markbass ještě mám smile

0 xLajků:

39

Re: Hartke HA3500

jaj,ja len tak,co som si vsimol tak si toho mal doma dost,pomalu viac ako ja big_smile

0 xLajků:

40

Re: Hartke HA3500

dw4rF_cz napsal:

EDIT: Jinak o tý laboraci s lampou u toho HA3500 tady tuším bylo vlákno, kde to bylo pěkně popsaný, jak to měnilo charakter. Protože je fakt že u tohodle zesilovače ta lampa neni jenom na ozdobu.

To můžu potvrdit. Taky jsem ho kdysi zkoušel a klidně bych si ho pořídil. Když jsem to tenkrát testoval, dal jsem na předzesilovači jenom lampu. Jako celkem dobrý, ale ten zvuk byl až takovej moc sametovej, měkkej. Pak jsem dal na předzesilovači jenom tranzistor (lampovou část na nulu), to se mi líbilo víc, pevnej, tvrdej, konkrétní zvuk. A pak jsem dal půl na půl lampu a tranďák a to bylo maso. Tenhle zvuk mě totálně uzemnil. Mělo to jednoduše všechno. Prostě výborně zkonstruovanej zesilovač. Oproti tomu např. takový Ashdown ze série ABM má taky v předzesilovači lampu, ale způsob jejího zařazení mi vůbec nesed. Místo aby to bylo jako u Hartkeho kombinace lampového a tranzistotového zvuku, tak tady ta lampa jen dodává zkreslení a to prostě není ono.

P.S.: Mám Ashdown ze série MAG, tedy bez lampy, ale ten lampovej zvuk tam dodávám dvou-elektronkovým kompresorem Electro-Harmonix Black Finger a to je taky moc k pěkný...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

41

Re: Hartke HA3500

Aidamos napsal:

dal jsem na předzesilovači jenom lampu. Jako celkem dobrý, ale ten zvuk byl až takovej moc sametovej, měkkej. Pak jsem dal na předzesilovači jenom tranzistor (lampovou část na nulu), to se mi líbilo víc, pevnej, tvrdej, konkrétní zvuk. A pak jsem dal půl na půl lampu a tranďák a to bylo maso. Tenhle zvuk mě totálně uzemnil.

Máš pravdu, tohodle jsem si na Hartke taky všiml. Jako zesiky to jsou fakt velice slušný, až na ty nepovedený repráky v těch kombech... Trace to má trošku jinak, tam lampička dejchá a většinou ji mám naplno.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

42

Re: Hartke HA3500

Ivo napsal:

Máš pravdu, tohodle jsem si na Hartke taky všiml. Jako zesiky to jsou fakt velice slušný, až na ty nepovedený repráky v těch kombech... Trace to má trošku jinak, tam lampička dejchá a většinou ji mám naplno.

V podstatě souhlas, Hartke VX3500 jsem měl a docela fajn, shodnu se v podstatě na všem, co je tu psáno včetně toho, že kompresor je úplně nahovno..:) Ale výkonově a i zvukově ten zesák obstává velmi dobře, což v tom kombu ale neuvěřitelně zabíjí repro! Je to škoda, možná by teď Hartke mohlo být jinde..

Na druhou stranu, když jsem měnil za GK700RB, tak při připojení GK a Hartke do stejné bedny, tam u GK ve zvuku prostě "něco" bylo a u Hartke to chybělo... Takže bych to zase třeba s Aguilarem tolik nesrovnával..;)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

43

Re: Hartke HA3500

Klusi napsal:

že kompresor je úplně nahovno..

Proti kompresoru jsem zase až tolik nenamítal. Musí se nastavit s citem, pokud se to přežene, tak nepříjemně sráží atack. Je pravda, že s Trace se to nedá srovnávat. Ale to bych nebyl já, aby tu tato věta nezazněla big_smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

44

Re: Hartke HA3500

Klusi napsal:

Takže bych to zase třeba s Aguilarem tolik nesrovnával..

Nesrovnávám, jen že charakterově je k němu blíž, než třeba k Markbassu smile

0 xLajků:

45

Re: Hartke HA3500

davidak napsal:

Klusi psal(a):

    Takže bych to zase třeba s Aguilarem tolik nesrovnával..

Nesrovnávám, jen že charakterově je k němu blíž, než třeba k Markbassu smile

tak zrovnavat Hartke s Aquilarom je ako banan s jahodama.tam je fakt velkej rozdil.Spis je bliz hartke ku GK nebo jinemu ale Aguilar alebo Markbass je uplny rozdil.Kazdopadne bych bral radeji nejaky GK,Aguilar,Markbass,nebo jiniho nez Hartke

0 xLajků:

46 Naposledy upravil: Medek.H (26. 10. 2011 12.04:27)

Re: Hartke HA3500

Zdravim,
mam zesik Hartke, model HA3500 a zajímalo by mě jestli jde použít třeba za účelem nahrávání jenom hlava. Prostě, že vezmu hlavu, hodím jí na stůl, připojím XLR, zapojím nástroj, zesik do sítě a zapnu. Jde to takle použít bez zapojení do boxu, tudíž bez zátěže na koncáku? Nezničí se něco? Slišel sem třeba u Laneye B1, že koncák bez zátěže se rozhází a musí se to nechat opravovat... Díky

0 xLajků:

47

Re: Hartke HA3500

nič sa nestane.

Sadowsky UV70-5     Xotic XJ1-5T  fretless     
                 Markbass F500
            Glockenklang DuoLight
0 xLajků:

48

Re: Hartke HA3500

Je možný tenhle zesilovač použít na zpěvy? Prostě malej mixák, do toho mikrofony, z něj do vstupu na zesilovači (aktiv/pasiv?) a z něj do beden (samozřejmě z odpovídající ohmáží). V nouzi to teď potřebujeme ve zkušebně, ale zase nerad bych svýmu hartkemu ublížil big_smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

49

Re: Hartke HA3500

Já bych řekl, že mikrofonem tomu zesáku neublížíš. Taky jsem kdysi řešil zpěv přes basovou aparaturu a nic jsem nezkurvil. Problém by mohl být třeba jen reproduktor. Ten by se tím zničit mohl pokud bys použil basovej - protože by se do něj pouštěly nežádoucí frekvence. Pokud se o hlavu, problém by to být neměl. Třeba ti někdo hodí ale nějaký jiný info a jinou radu.

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

50

Re: Hartke HA3500

Pavel Lasnovský napsal:

Já bych řekl, že mikrofonem tomu zesáku neublížíš. Taky jsem kdysi řešil zpěv přes basovou aparaturu a nic jsem nezkurvil. Problém by mohl být třeba jen reproduktor. Ten by se tím zničit mohl pokud bys použil basovej - protože by se do něj pouštěly nežádoucí frekvence. Pokud se o hlavu, problém by to být neměl. Třeba ti někdo hodí ale nějaký jiný info a jinou radu.

....tím nemůže ani nijak zničit reprák,...snad jedině hornu, kdyby nějak surově vazbil-pískal. Spíš jde o to, jestli přes basovej apec půjde nakroutit něco poslouchatelnýho na zpěv. neutral Ve zkušebně jsme kdysi nějaké basové kombo Peavey měli a přez to zpěv,...no žádná hitparáda to nebyla.Chce to zkusit,...kdybys to mohl píchnout nejdříve do mixu s fantomem a pak do toho zesíku, tak by to bylo asi ok. wink

0 xLajků:

51

Re: Hartke HA3500

Matej napsal:

tím nemůže ani nijak zničit reprák

+1

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

52

Re: Hartke HA3500

Matej napsal:

....tím nemůže ani nijak zničit reprák,...snad jedině hornu, kdyby nějak surově vazbil-pískal. Spíš jde o to, jestli přes basovej apec půjde nakroutit něco poslouchatelnýho na zpěv. neutral Ve zkušebně jsme kdysi nějaké basové kombo Peavey měli a přez to zpěv,...no žádná hitparáda to nebyla.Chce to zkusit,...kdybys to mohl píchnout nejdříve do mixu s fantomem a pak do toho zesíku, tak by to bylo asi ok. wink

Tak pokud to maj na provizorní řešení, na týhle hlavě to nakroutěj docela v klidu. Samo sebou, že je hodně malá pravděpodobnost, že by něco zničili i na repráku, ale přecejen ta možnost tu je třeba u té horny tak proto jsem se o tom zmínil wink

Bands: Rattle Bucket (8/2012), overhype (od 2004 zakladatel, do 3/2012), Crash Road (7/2011)
Stuff: Ibanez SR505BM + Glockenklang Soul head + homemade 2x10 BEYMA box 500W
0 xLajků:

53

Re: Hartke HA3500

Bedny k tomu jsou nějaký 350W třípásmovky ve zkušebně (8ohm), přes basovou to nepujde. Tam jde jen o ten zesik samotnej, chtěl jsem se ujistit. Mix fantom má, akorát, k čemu je v tomhle dobrej, když mikrofony jsou dynamický? A použít aktiv/pasiv vstup? Nebo je to jedno?

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

54

Re: Hartke HA3500

může se něco zlýho stát, když budu přes tenhle zesík hrát na akustickou kytaru? přes tu shitovou bednu vx410 a nějaký ty efekty? chci to vyzkoušet, ale abych to nějak neodpravil...a přes aktiv, nebo pasiv vstup? dík

fuck the styles
profil
0 xLajků:

55

Re: Hartke HA3500

a! napsal:

může se něco zlýho stát, když budu přes tenhle zesík hrát na akustickou kytaru? přes tu shitovou bednu vx410 a nějaký ty efekty? chci to vyzkoušet, ale abych to nějak neodpravil...a přes aktiv, nebo pasiv vstup? dík

...nic tomu udělat nemůžeš. wink Spíš jestli ta kytara přes to bude zvukově to pravý,...si nejsem jistej. roll

0 xLajků:

56

Re: Hartke HA3500

já to chci jen zkusit...resp. jsem už zkoušel, jen jestli to bude hrát...ale jen chviličku...zvukově to nevim, na to teprve budu muset přijít, navíc ty efekty jsou taky basový, takže celkem prapodivnej setup...jen jsem chtěl vědět, jestli to tomu nebude vadit...a kam se radši píchnout? aktiv/pasiv?

fuck the styles
profil
0 xLajků:

57

Re: Hartke HA3500

Tak vadit by to snad urcite nemelo smile akorat to nebude zvukove ono smile si pamatuju jak jsme zpivali pres basovy kombo smile akorat bych nedaval basu do kytarovyho apce i kdyz stagg kytarovy kombo by mohlo vypravet smile a jak hralol.

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

58

Re: Hartke HA3500

Tak ono se snad nic nestane ani když do kytarovýho zesáku píchne basa, když to pojede přez basovou  bednu. Já teda zkoušel chvíli hrát přes takhle zapojenýho kytarovýho Engla big_smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

59 Naposledy upravil: radoozz (05. 01. 2013 11.31:31)

Re: Hartke HA3500

Buď úplně klidnej, nic se nestane. Ten zvuk nebude tak brilantní jak by měl bejt (za to může bedna), ale nic nepoku*víš. Nejdřív bych to dal do pasivu a podle toho jak budeš muset moc budit preamp uvidíš, jestli by to nebylo lepší přes aktivní vstup. Já takhle pouštím muziku z mptrojky a bedna s hornou docela hraje.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

60

Re: Hartke HA3500

Nic se nestane, kytaru jsem jednou přes Hartke taky prohnal a nic se nestalo. Třeba na nahrávání přes lampovej preamp a linkou ven do zvukovky se mi to jevilo jako i hodně pěkný.

0 xLajků:

61 Naposledy upravil: woody (05. 01. 2013 16.19:22)

Re: Hartke HA3500

Anger4141 napsal:

akorat bych nedaval basu do kytarovyho apce

do plexiny nebo vosmistovky  klíďo basu dej ...
zvlášť dneska, kdy se jede slap, tedy středovej zvuk na rychlejch desítkovejch repro ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

62 Naposledy upravil: Duffitko (17. 04. 2015 16.32:19)

Re: Hartke HA3500

Podarila sa mi taká vec, že som si chcel trochu vyčistiť ventilátor na tejto hlave, tak som odšrouboval mrežu, ktorá ho chráni (bolo to tam dosť špinavé, tak som usúdil, že to bude naj) ale teraz mi už nejde tá mriežka nasadiť naspäť, pretože šrouby sa proste nedajú zakrútiť, len sa točia a nič, myslíte že je dnu strhaný závit alebo som dojebal niečo iné?

EDIT: Som jebo, išlo pravdepodobne o to, že zvnútra hlavy boli matice a ja som si nevšimol, že spadli keď som vytiahol šroubu big_smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

63

Re: Hartke HA3500

Mám dotaz na majitele HA3500.
Jsem štastný, čerstvý, majitel bazarového kousku. Lampu v preampu mám nastavenou na max a tranďák na cca 2. Výsledný zvuk se mi moc líbí.

Ale zajímá mě, jestli je normální, že lampový preamp (v HA3500) zesiluje míň než ten mosfetový?
Je potřeba něco vyměnit / oservisovat? Nebo je to normální stav.

Teď mi přijde že je lampový preamp spíš jako "kreslítko", co přidává lampovou šťávu.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

64

Re: Hartke HA3500

vyměnit lampu -  mě hrajou oba stejne hlasitě.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

65

Re: Hartke HA3500

Atvečko napsal:

vyměnit lampu -  mě hrajou oba stejne hlasitě.

Dobrá, díky.
Nahradní lampu mají v muziker.cz za 420,-, tak vezmu tu.
Případně zkusím najít porovnání zvuku různých lamp v tomhle zesíku. Když už do toho budu šahat ...

Rovnou mrknu na koďany, jestli nebude potřeba výměna.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

66

Re: Hartke HA3500

Koukám na ty rozdíly v ceně.
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=lampa+12ax7&m=f

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

67

Re: Hartke HA3500

lampou za pětikilo nic nezkazíš, i kdyby to nebylo tím, v šupleti se neztratí smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

68 Naposledy upravil: MartinXC (11. 12. 2016 17.40:24)

Re: Hartke HA3500

No, jestli je to lampou, pak musí být nějak poškozená, ne jen jetá. Spíš to bude problémkem někde okolo, v preampu. Anebo je to tam odjakživa...

Já byl před časem se 25let starým zesíkem na servisu, lampa ECC v preampu byla původí, a její výměna v rámci komplet přelampování "pro jistotu" přinesla maličko brilantnější zvuk, ale žádný nárůst hlasitosti.

Pohledej nějakého lampového servismana, napřed u něj vyzkoušet výměnu, jestli to má smysl.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

69

Re: Hartke HA3500

Dneska odpoledne zacla lampa obcas "prdet" a prislo mi, ze to hraje tenceji. Jakoby min stredu a spodku.

V Kytarach maji ted otevreno i v nedeli. Sjel jsem tam pro Tung Sol 12ax7/ecc83. Lamppvy preamp ozil v celem spektru a zaroven ma takove zahlazene vysky. Spokojenost (i kdyz nemuzu porovnat originalem).
Zvedla se i hlasitost, ale stejne je mosfet preamp oproti lampe valec.

Tak to asi bude na predani do servisu. Kamos co ma taky HA3500 vyzkousi ten svuj a da vedet,jestli se nedeje i jemu.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

70

Re: Hartke HA3500

Muzete prosim doporucit nejakeho sikovneho opravare z Prahy?

Predchozi lampu, TAD 7025 jsem opatrne ulozil do krabicky.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

71

Re: Hartke HA3500

Přistálo u mne HA7000. Jsem mile překvapen. Roky jsem značku opomíjel (moc levná). Naopak, zesík je poctivě vyroben.
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1b3nvutet5vq1skmarfilm4dj3.jpg
Nakonec dám po 10 letech za pravdu kolegovi kytaristovi. Vyser se na Ampega a jiný sračky. Kup si Hartke. Tlačí jak sviňa :-) pravda, že se hodně přibližuje QT600. Jsem na vážkách, který z nich si nechám.
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1b3nvvhjtrdu11uf1vkj1g811q3q5.jpg
PS: na testech aparátů nebylo ublíženo žádnému žvížátku :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

72

Re: Hartke HA3500

NO jasně přesně tenhle HA7000 jsem měl asi 7 nebo 8 let. A nehrál vůbec špatně, ale přišlo mi, že s preclem si moc nerozumí... s aktivkou to byl masaker. Poslal jsem ho dál asi za 6 nebo 7 tisíc už si nepamatuju. Ale opravdu rád na něj vzpomínám...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

73

Re: Hartke HA3500

rift81 napsal:

Muzete prosim doporucit nejakeho sikovneho opravare z Prahy?

Predchozi lampu, TAD 7025 jsem opatrne ulozil do krabicky.

Pan Vladyka, Vrané nad Vltavou, dělá hlavně celolampy, ale snad se ti na to koukne smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

74

Re: Hartke HA3500

V Praze je opravář - lampář Slávek Šámal - http://4rockers.eu/

0 xLajků:

75 Naposledy upravil: rift81 (12. 12. 2016 11.06:52)

Re: Hartke HA3500

José napsal:

V Praze je opravář - lampář Slávek Šámal - http://4rockers.eu/

Díky! Kamarád mi ho taky doporučoval. Mám to k němu i blízko, zkusím to dát k němu.
Snad to bude jen nějaká prkotina. A třeba dojde i na nějaký tuning :-)

Edit: Jinak jsem taky četl, že se občas uvolní letovaný spoj těžších koďanů. Takže je to potřeba minimálně přeletovat. Sám se do toho pouštět nebudu - nechám to odborníkům. Spíš jen tak pro info. Dám pak vědět co to bylo.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

76

Re: Hartke HA3500

pepaol: Pěkné! Ta HA3500 vypadá uvnitř stejně (nebo dost podobně). Jen má jen jeden koncák a menší trafo.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

77

Re: Hartke HA3500

Jj, zesy jsou stejné. Nakonec 2 koncáky 350W má něco do sebe. Buď do nich pustím celé spektrum, nebo přes výhybku. Do 115 jde např 20-250Hz. Zbytek do 410. Navíc se dá "stereováhou" regulovat hlasitost 115 a 410 (poměr).

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

78

Re: Hartke HA3500

pepaol napsal:

Jsem na vážkách, který z nich si nechám.
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1b3nvvhjtrdu11uf1vkj1g811q3q5.jpg
PS: na testech aparátů nebylo ublíženo žádnému žvížátku :-)

A to vpravo je tedy tebou hledaná aparatura na nadcházející plesovou sezónu?? smile To budou dobrý plesy smile

Každopádně kdyby Hartke HA7000 musel z domu, byl bych zájemce. Tu hlavu mám rád a ty dva koncáky bych prubnul smile

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

79 Naposledy upravil: rift81 (12. 12. 2016 23.52:31)

Re: Hartke HA3500

Plesová sezóna ve stylu Motorhead :-))

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

80 Naposledy upravil: pepaol (13. 12. 2016 12.03:21)

Re: Hartke HA3500

Jasné, že by mne stačil HA3500 k tomu 12" boxu co mám. Nebyl za rozumnou cenu. Resp. stál na bazaru stejně jako HA7000. Rozdíl je akorát ve větším trafu a koncáku navíc. Na ples si vezmu HA7000 v racku (koupil jsem) a 12" box.
Pravda, že ta výhybka hodně pomůže 410 boxu netlačit do něj nízké frekvence. Stejně je nezahraje, jen plavou repro a snižuje se tak výkon boxu. Dle mne dobrý nápad. Lepší 2x350W než 1x700W. Kde jde do obou boxů všechno. 410 se přetěžuje a 115 zkresluje co je nad 1000-1500 Hz (výš hraje málokterá 15")

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

81

Re: Hartke HA3500

pepaol napsal:

Kde jde do obou boxů všechno. 410 se přetěžuje a 115 zkresluje co je nad 1000-1500 Hz (výš hraje málokterá 15")

A to nejde udělat vyhýbku jako externí krabici, kam vleze signál ze zesilovače a rozdělí se frekvenčně do 2 beden, jak to dělá to HA 7000?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

82 Naposledy upravil: pepaol (13. 12. 2016 13.15:50)

Re: Hartke HA3500

HA7000 má výhybku před koncovými stupni. Vypínatelnou. Buď pošleš do obou konců všechno, nebo přes výhybku do jednoho basy, do druhého zbytek. Dělící frekvenci si nastavíš poťákem.
U jednoho koncáku to jde taky. Pasivní výhybkou, co se dává do beden. Smysl má zabývat se jen horní propustí pro box 410 (nepouštět do něj frekvence např. pod 500 Hz).
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15686
Stačil by kondík (strmost 6dB). Otázka jakou bude mít hodnotu pro 500 Hz. Chce to spočítat dle vzorce.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

83

Re: Hartke HA3500

pepaol napsal:

Jasné, že by mne stačil HA3500 k tomu 12" boxu co mám. Nebyl za rozumnou cenu. Resp. stál na bazaru stejně jako HA7000. Rozdíl je akorát ve větším trafu a koncáku navíc. Na ples si vezmu HA7000 v racku (koupil jsem) a 12" box.
Pravda, že ta výhybka hodně pomůže 410 boxu netlačit do něj nízké frekvence. Stejně je nezahraje, jen plavou repro a snižuje se tak výkon boxu. Dle mne dobrý nápad. Lepší 2x350W než 1x700W. Kde jde do obou boxů všechno. 410 se přetěžuje a 115 zkresluje co je nad 1000-1500 Hz (výš hraje málokterá 15")

Zesík je to navržený výborně - 2 kanály, výhybkování, můstek, vypínání EQ, lampa na vstupu.
Blbý je jenom to, že když pojedeš na 1 kanál a ještě do jedné 8ohm bedny, tak poleze ze 15kilového zesíku jen 200W cca max ... tzn takový megakanón na vrabce...
To bych radši obětoval kus zvuku a vozil LM Tube, ten je na 200-250W do 8ohm právě tak akorát, a ve 3,5kilech.
Ale plně ti rozumím a chápu - před minutou jsem se zasnil nad inzerátem na prodej 300W celoflašky Bugery (kopie Ampeg Heritage), co váží skoro 40kilo, a představil si ji na 810 lednici ...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

84 Naposledy upravil: pepaol (13. 12. 2016 21.30:23)

Re: Hartke HA3500

LM Tube fakt nee. Nejde za prsty, zvuk gumovej. Měl jsem ho v loni na plese na 2 akcích. Chroustá (nestíhá zdroj či co). To radši vezmu do ruky 13 kg :-) ale hraje jak má. I starý Pivoň Mark III se 130 W hraje líp.

HA7000 je jednokanál. Do můstku zapojit nejde. Do dvou beden po 350W nebo s jednou 350W.
Třeba celý apec směním s kamošem za HA3500.

Nedalo mne srovnat s QT600. Pokud na Kettnerovi vypnu Tube Growl, dá se nastavit HA na podobný zvuk i když je lehce až zanedbatelně ostřejší. Pokud nakroutím Tube Growl stačí na 10h, chytí zesík koule. Zvedne se dynamika. U HA kompresor funguje spíš jako limiter. Dynamiku sráží.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

85

Re: Hartke HA3500

OK, když ne Marek, tak třeba tohle:
http://hudebnibazar.cz/genz-benz-neo-pak-3-5/ID76717/

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

86

Re: Hartke HA3500

MartinXC napsal:

OK, když ne Marek, tak třeba tohle:
http://hudebnibazar.cz/genz-benz-neo-pak-3-5/ID76717/

přesně tohodle genze jsem měl půjčeného od silvio manuela a nakonec jsem mu ho vrátil a nechal si právě hartke HA7000. Ale musim říct, že mě ten genz taky bavil...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

87

Re: Hartke HA3500

Kluk měl smůlu, že má zkušebnu v centru Brna. Nejblíž se dalo zaparkovat cca kilometr od zkušebny. Jinak bych toho Genze rád prubnul.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

88

Re: Hartke HA3500

pepaol napsal:

má zkušebnu v centru Brna. Nejblíž se dalo zaparkovat cca kilometr od zkušebny. Jinak bych

ale notak... to myslíš vážně? smile kilák pěšky dáš za 10 minut wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

89

Re: Hartke HA3500

S basou a 16 kg 12" bednou v ruce se mne jaksi nechtělo.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

90

Re: Hartke HA3500

Hlava už je opravená.
Bylo to něco na základní desce kolem lampy. Prý jak vyhřáté od tepla ... jestli studeňáky, špatné koďany atd.  ... nevím, přesný popis mi neni znám.

Každopádně teď to víc tlačí. A hraje to mnohem víc basově. Hodně brzo začnu rozvibrovávat zkušebnu. Před opravou jsem to měl "vyhulené" a pořád to bylo takové klidné.
Oba preampy zesilují podobně. Skoro jsem měl nejdřív pocit, že lampový víc. Ale to je spíš tim, že se mi lampový (TUNG-SOL 12AX7/ECC83) preamp připadá čitelnější a mosfet preamp dunivější.

Popis zvuku berte s rezernou, zas takové zkušenosti na srovnávání nemám. Ale každopádně to hraje o dost víc než před opravou. A víc to basuje.

rift81 napsal:
José napsal:

V Praze je opravář - lampář Slávek Šámal - http://4rockers.eu/

Díky! Kamarád mi ho taky doporučoval. Mám to k němu i blízko, zkusím to dát k němu.
Snad to bude jen nějaká prkotina. A třeba dojde i na nějaký tuning :-)

Edit: Jinak jsem taky četl, že se občas uvolní letovaný spoj těžších koďanů. Takže je to potřeba minimálně přeletovat. Sám se do toho pouštět nebudu - nechám to odborníkům. Spíš jen tak pro info. Dám pak vědět co to bylo.

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

91

Re: Hartke HA3500

Uvažuji o bazarovém HARTKE HA3500. Může mi někdo vysvětlit pár nejasností?
1. Liší se v něčem světlá verze předního panelu oproti černé verzi?
2. Liší se verze co je v rack bedýnce oproti samostatnému zesilovači bez bedýnky?
3. Ta origo rack bedýnka je plnohodnotná - vleze mi do prázdného místa 1U ladička nebo kompresor?
4. HA 3500 prý má problém s direct output do mixu. Je to pravda? Všechny vyrobené série? Dá se to nějak nastavit nebo opravit?
5. Na co si dát pozor u bazarové koupě?
Díky za odpovědi a rady...

YAMAHA BB 735A (Dark Coffee Sunburst) | Kombo MINI CMD 121P + Box NEW YORK 151 RJ | HOTONE Ampero
0 xLajků:

92

Re: Hartke HA3500

saloh napsal:

Uvažuji o bazarovém HARTKE HA3500. Může mi někdo vysvětlit pár nejasností?
1. Liší se v něčem světlá verze předního panelu oproti černé verzi?
2. Liší se verze co je v rack bedýnce oproti samostatnému zesilovači bez bedýnky?
3. Ta origo rack bedýnka je plnohodnotná - vleze mi do prázdného místa 1U ladička nebo kompresor?
4. HA 3500 prý má problém s direct output do mixu. Je to pravda? Všechny vyrobené série? Dá se to nějak nastavit nebo opravit?
5. Na co si dát pozor u bazarové koupě?
Díky za odpovědi a rady...

1. Neliší. Svetla verze je starsi made in China, cerna verze je novější China, nebo taky starsi made in Korea
2. Neliší
3. Jestli si pamatuji spravne, tak spise ne, nebo ne bez uprav, protoze to neni rack mount a navic pod tim nápisem hartke, ktetej sice je odendavaci, jsou takovy dve prkynka.
4. Ano, výstup je slabší nez u jiných zesilovačů. Zvukař si to musí u sebe vice vygainovat. Pripadne je zde popsana úprava dle Betarona na odstranění toho neduhu.
5. Idealne vyzkoušet.

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

93

Re: Hartke HA3500

Kup určitě Koreu. Můžu potvrďit, neznám lepší zesík za ty peníze. Tlačí jaxviňa.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

94

Re: Hartke HA3500

AD 4. Mám pocit, že výstupní úroveň je debilně řízena výstupní hlasitostí. Ale není to chyba, ale vlastnost.

0 xLajků:

95

Re: Hartke HA3500

saloh napsal:

1. Liší se v něčem světlá verze předního panelu oproti černé verzi?

Rokem a místem výroby, jinak by to asi mělo být stejné. Nejvíc se mi stejně líbila ta úplně první verze jen s ochranou rohů.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1beatsovo19711l8fnvn1o2v1p8a3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

96 Naposledy upravil: Atvečko (22. 04. 2017 14.37:20)

Re: Hartke HA3500

CzechJoker napsal:

AD 4. Mám pocit, že výstupní úroveň je debilně řízena výstupní hlasitostí. Ale není to chyba, ale vlastnost.

Vzadu to má přepínač jestli je výstup za gainem nebo až za preampem před master volume, ale rozhodne ně za ním.
Co se úrovně týče - ano je slabá, zvukař, který to zná si s tím poradí. Případná úprava je poměrně snadná,  někde jsem to tu popisoval.

Zesilovač jako takovej je super.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

97 Naposledy upravil: Matej (08. 11. 2017 21.01:13)

Re: Hartke HA3500

Nasměruju svůj dotaz sem,...nevíte někdo, jestli velikost-hloubka těcho zesíků je u všech modelů stejná? Chtěl jsem vyndat ten svůj Hartke HA 3500 z takového toho původního dřevěného racku a koupit si rack uzavřenej. Takže jsem si na Thomann stránkách najel rozměry toho zesíku, kde čtu-hloubka 37,2 cm (https://www.thomann.de/cz/hartke_3500a_bass_top.htm), takže jsem si u nich objednal tenhle rack pro přístroj hloubky 40 cm. (https://www.thomann.de/cz/thon_rack_2he_economy.htm). Dneska jsem s tím dojel do zkušebny a zjistil jsem, že hloubka mého HA 3500 kterého jsem vyndal z toho původního dřevěného racku je nějakých 32 cm (ne 37,2),...takže na něj ten rack je obrovskej. A teď kde se stala chyba?....na stránkách u Thomanna mají rozměr toho HA3500 špatně?,...páč na těch 32 cm hloubky mého HA 3500 bych si koupil menší rack (https://www.thomann.de/cz/thon_rack_2he_eco_ii.htm), kterej by byl nejenom levnější, ale rozměrově vhodnější. Nebo maj ty zesíky v tom původním dřevěném racku menší hloubky? Je mi divný, že na stránkách Thomanna mají i 2500 Watovou verzi a u něj mají hloubku stejnou, jak mám já u stvého HA 3500 a to nějakých 33 cm (https://www.thomann.de/cz/hartke_2500_bass_top.htm). Ale dyk ty rozměry těch HA 2500 a HA 3500 jsou stejný ne?....i podle obrázků a velikosti madla na straně to tak vypadá! ...nebo tomu nerozumím. Nevíte někdo, jak to s tím rozměrem je? Jestli to mají u Thomana u té HA 3500 špatně, nebo jsou i kratší verze toho zesíku? Jestli tam mají špatněj rozměr a já si rack objednal na základě jejich informací, tak jim to samozřejmě dám za vinu. Ale vůbec nevím, jak to teda vlastně je? sad

Přikládám foto mého HA 3500 v tom dřevěném racku. smile

http://baskytara.com/img/m/355/t/p1buejhdj91dnqpfk1h8n10ko1pvs3.jpg

0 xLajků:

98

Re: Hartke HA3500

Hloubku 37cm má nová řada LH500,   HA3500 má 13" - 33cm, vešla by se do krátkýho racku, ale schválně jsem si na ni koupil větší, páč jsem ze zadního víka dělal pedalboard.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

99

Re: Hartke HA3500

Atvečko napsal:

Hloubku 37cm má nová řada LH500,   HA3500 má 13" - 33cm,

...takže tady maj ten rozměr špatně? https://www.thomann.de/cz/hartke_3500a_bass_top.htm

0 xLajků:

100

Re: Hartke HA3500

No von koukám rozměr neni na webu Samsona ani v dokumentaci, takže si to kluci nejspíš vycucali z prstu.

Ale nedá se vyloučit ani varianta, že se zavedením výroby LH500 začali u Samsona používat stejnou krabici i pro HA3500

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: